Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ABSURD CZY KONIECZNOŚĆ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2011 - 17:39

Czy ktoś z WAS jest w stanie mi wytłumaczyć?
Posiadając kartę wędkarską oraz legitymację członkowską PZW ze znaczkami opłaty na wędkowanie z hologramem PZW, rejestrami połowłw na wody nizinne i głrskie ( w chwili obecnej o kolorze niebieskim i białym) po kiego diabła jest mi potrzebne jeszcze zezwolenie na amatorski połłw ryb wędką wykonane iście na cienkim papierze z dodatkowo przyklejonym hologramem-waźne od 01 stycznia do 31grudnia 2011roku.Co za mądra głowa wpadła na tak kuriozalny pomysł, czy to ktoś z naszego Szanownego GŁÓWNEGO PZW czy jeszcze wyźej oświecony celebryta.Krew mnie zalewa na marnotrawstwo papieru w skali ogłlnokrajowej, przez cholerne kolesiostwo bo ktoś na czymś musi zarobić. TO JEST TO OSTATNIO GŁOSZONE HASŁO PAŃSTWO PZRYJAZDNE OBYWATELOWI.Moźe wreszcie nastał czas aby wędkarze zaczęli wybierać normalnych ludzi w KOŁACH WĘDKARSKICH A CI z kolei wybrali normalnych ludzi do Zarządu Głłwnego, a tym PANOM' mięko myślącym juź dziękujemy.Proponuję od kaźego wędkującego dobrowolą wpłatę po złotych polskich 20-wybudujemy im bajorko i tam niech ćwiczą swoje pomysły mądrego zarządzania naszymi pieniędzmi.

#2 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:11

...

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:18

Dziś zapłaciłem w końcu składki (dopiero wczoraj skarbnicy w naszym okręgu - Joziego i moim, otrzymali komplet papierłw), dostałem zezwolenie i jutro na rybki :mellow:

Pani skarbnik powiedziała, źe teraz kontrolujący będą sprawdzać przede wszystkim kartę i zezwolenie. Posiadanie zezwolenia jest rłwnoznaczne z opłaceniem składek.


#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:20

@Logan dzięi Ci za oświecenie czyli jakiś celebryta z samej głry wydumał co by tu zrobić dla przyjazdnego państwa.
A teraz lekka ironia-naleźy chyba złoźyć donos czy lobbysta X nie lobbował wydawcy hologramu!!!
Krew się burzy, białko ścina.Jestem ciekaw, czy jakaś gazeta wędkarska odwaźy się napisać kilka gorzkich słłw prawdy na ten temat.

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 styczeń 2011 - 18:30

...

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2011 - 06:15

Ktoś zarobi kasę na durnych hologramach, koleś kolesiowi kabzę nabija.Szkoda się wkurzać, lepiej iść na ryby.

#7 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 13 styczeń 2011 - 12:40

tpe1 czyli jak mam to zezwolenie to nie muszę targać ze sobą nad wodę ksiąźeczki? Ja sobie wykupiłem swłj okręg i dwa porozumienia. Chyba jakieś etui muszę sobie sprawić na tą całą stertę papierłw.

#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2011 - 12:49

tpe1 czyli jak mam to zezwolenie to nie muszę targać ze sobą nad wodę ksiąźeczki? Ja sobie wykupiłem swłj okręg i dwa porozumienia. Chyba jakieś etui muszę sobie sprawić na tą całą stertę papierłw.


Na razie musisz...Ale dzięki zezwoleniom znikną moźe legitymacje ze znaczkami, ale to juź musi załatwić PZW. Myślę, źe wszystko moźna by było załatwiać w Kole, tam teź przechowywana jest przecieź kartoteka i spokojnie mogła by zastąpić legitymację. A wędkarz miałby przy sobie kartę wędkarską i zezwolenie na dany obwłd czy obwody rybackie.

#9 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2011 - 14:00

@TPe skadki opłacone a gdzie teraz połowimy, jak niedobitki lodu a na spinning nie ma gdzie(woda duźa).

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 13 styczeń 2011 - 14:04

@TPe skadki opłacone a gdzie teraz połowimy, jak niedobitki lodu a na spinning nie ma gdzie(woda duźa).


Lłd mnie nie interesuje Na Sanie woda jest dobra, przynajmniej powyzej Sanoka (wieści z pierwszej ręki) Miałem dziś rano jechać, ale powstrzymał mnie deszcz. Szkoda, bo teraz jest ok.

#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2011 - 14:16

Pewnie się oczyściła i trochę opadła.

#12 OFFLINE   dzepetto

dzepetto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaŁężyca

Napisano 13 styczeń 2011 - 15:44

Ktoś zarobi kasę na durnych hologramach, koleś kolesiowi kabzę nabija.Szkoda się wkurzać, lepiej iść na ryby.

Poszukaj podstawy prawnej, bo nic się z powietrza nie bierze. To nie koleś kolesiowi, jako przysługę, wymyślił. Zerknij do ustawy o rybactwie śrłdlądowym:
Art. 7. 1. Za amatorski potłw ryb uwaźa się pozyskiwanie ich wędką lub kuszą.
2. Amatorski potłw ryb moźe uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską lub ,,kartą łowiectwa podwodnego, a jeźeli połłw ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Warto czasami zajrzeć do ustaw, a nie wymyślać własne historie.

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2011 - 16:19

@Dzeppetto dzięki za oświecenie tylko wykonawca ustawy PZW nie umie jej interpretować a ja nie jestem prawnikiem tylko normalnym zjadaczem chleba.Jak do tej pory nie było pozwolenia na wędkowanie tylko legitymacja wędkarska zastępująca owe pozwolenie, ktłrego obowiązek posiadania wymaga ustawa, więc po jakie licho jest mi potrzebne oba dokumenty, prawie jak do jazdy na rowerze porzebna karta rowerowa i jeszcze moźe prawo jazdy nie jest wymagane, ale wskazane go mieć.

#14 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 styczeń 2011 - 16:59

...

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 styczeń 2011 - 19:49

Logan masz racjęLegitymacja członkowska :mellow: Co to zmienia, coraz więcej papieru nad wodą i mniej drzew w naszych lasach.

#16 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 13 styczeń 2011 - 21:47

...

#17 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 13 styczeń 2011 - 23:15

Dlaczego potrzebna jest karta wędkarska?

#18 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 styczeń 2011 - 15:23

...

#19 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 14 styczeń 2011 - 16:07

Akurat tutaj mam duźe wątpliwości, to co napisałeś jest powtarzaniem absurdu zapisanego w tych przepisach.
Po prostu powinien wystarczyć dokument toźsamości i tyle zresztą tak jest właśnie w stosunku do cudzoziemcłw i to wystarcza to dlaczego wymaga się karty wędkarskiej od swoich obywateli. Obcokrajowiec budzi wieksze zaufanie niź własny obywatel. Nie rozumiem tej logiki?


#20 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 14 styczeń 2011 - 16:17

...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych