Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Samoróbki - wobler129


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1361 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   terier123

terier123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 18:03

Ja właśnie bardziej skupiłem się na małych bo i mnie ze szczupakiem kiepsko, jeden na sezon i to wszystko... ;) Postaram się nagrać jakieś "podwodne demo" z ich pracą ;) można je prowadzić jak zwykłego woblera, wtedy masakrycznie lusterkują ;) myślałem, żeby zrobić coś takiego na bolenia ale u mnie boleni nie ma ;) chociaż... można by było go komuś podesłać... chyba idę do garażu... ;>



#982 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:44

Jak coś to adres Ci wyślę hehe u mnie boleni w brud :D chętnie przetestuję coś nowego a i od siebie coś podeślę :)



#983 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:48

jak tak na nie patrze Maciejka to myśle ze dalibysmy rade cos na ten wzór wydłubać do pływania :)



#984 OFFLINE   terier123

terier123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:28

Nie mam nic przeciwko ;) w ciągu najbliższych dwóch tygodni postaram się coś stworzyć ;> "korpus" wystrugany, jutro wejdzie stelaż, dociążenie, rzeźbienie łuski, szpachla pewnie poschnie z 1-2 dni, utwardzenie, malowanie też ze dwa dni potrwa, później kilka warstw lakieru i się odezwę ;> oczywiście jak przejdzie wstępne teksty w wodzie ;) mówiąc po cichu jeśli uzyskam w nim pracę taką jak w przypadku tych 3cm szkrabów to bolenie powinny za nią nieźle szaleć ;p pozostaje tylko się za to wziąć ;D



#985 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:31

Ja nie robiłem lusterkujących "ala wahadełko" tylko odjeżdżające lewo prawo + nieobliczalne pół obroty, błyski itd :)


  • krystiano1981r lubi to

#986 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:37

Ja nie mam pojęcia jak Wy te bezstery robicie , próbowałem kilka razy boleniówki takie zrobić i dupa, a po wklejeniu steru killery jak cholera hehehe, ale może kiedyś dojdę do tego



#987 OFFLINE   terier123

terier123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:11

Na okonie robiłem coś takiego, a na pstrąga nieco inne wariaty ;) ten na filmiku jest bardziej na spokojną wodę, tamte muszą sie trzymać ostrego nurtu i robić zamieszanie ;) kol. piotro82 trzeba próbować, tu zmienić rozmieszczenie i ilość ołowiu tu kształt.. i tak można bez końca xd ;)

 


Użytkownik terier123 edytował ten post 25 czerwiec 2013 - 22:44


#988 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:06

no powiem Ci Maćku, że twoje projekty mnie zadziwiają, pomysły masz niesamowite, praca wabików jest cud miód malina - gratulacje.....wczoraj wyskoczyłem na chwilkę nad Wisłę (bardziej w sumie na rekonesans) i to co zastałem to się w głowie nie mieści...komar, komara, komarem pogania....masakra jakaś, a środki chemiczne mają gdzieś i walą równo gdzie popadnie, nie da się posiedzieć


  • wobler129 lubi to

#989 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:52

Na okonie robiłem coś takiego, a na pstrąga nieco inne wariaty ;) ten na filmiku jest bardziej na spokojną wodę, tamte muszą sie trzymać ostrego nurtu i robić zamieszanie ;) kol. piotro82 trzeba próbować, tu zmienić rozmieszczenie i ilość ołowiu tu kształt.. i tak można bez końca xd ;)

 

 

Hej, ten z filmu leci chyba w jednym kierunku. Wiem, chyba gdzie dałeś +/- obciążenie. Moje mają gdzie indziej i inaczej ;)



#990 OFFLINE   terier123

terier123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 10:51

Każdy ma swoją wersję, dopasowaną do wielkości rzeki, uciągu wody czy też ich mieszkańców ;) Twoje prezentują się wyśmienicie i pracę tez na pewno mają ciekawą ;D lubię takie "nowe" przynęty, którymi można się nieco pobawić ;D


  • wobler129 lubi to

#991 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:56

kurczę Maciek,coraz częściej jesteś na forum,coraz więcej pomysłów nowych.Czyżbyś studia rzucił...???!!! ;) :D :lol:


  • wobler129 lubi to

#992 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 26 czerwiec 2013 - 17:53

Heheh dobre :)

 

Maluję kolejne zdechlaczki - kolorki te same ;) 3 wersje kolorystyczne.



#993 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 czerwiec 2013 - 07:27

Tutaj film z pracą zdechlaczków, na zwolnionym tempie widać jak się fajnie poruszają, nie tylko lewo prawo jak glidery ;) Zwróćcie też uwagę, że raz widać brzuch od góry, raz grzbiet, a jeszcze innym razem bok.

 



#994 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 27 czerwiec 2013 - 07:32

Aaaaaaleeeeee jazda :), kurde szukam łowiska ze szczupakami u siebie i musze takie coś zrobić, toż to nawet zdechłego szczupaka obudzi


  • wobler129 lubi to

#995 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 czerwiec 2013 - 07:35

W planach 12cm bo dużo wędkarzy lubi taki rozmiar. Szczupaki też :) W zeszłym roku zrobiłem 11,5cm - mam info z Wrocławia, że szczupaki w nich zagustowały ;) Nie było okazów, ale waliły fajnie. 8,5cm sprawdzone, sam już na nie miałem szczupaki :) Poszło parę szt. na giełdę.



#996 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:44

Nie chce zeby zaraz ktos myslal ze zarzucam Mackowi plagiat ale taka konstrukcja istneje juz od dawna na rynku pod Nazwa Bent minnow firmy O.S.P jak sie nie myle ;-)
  • wobler129 lubi to

#997 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:50

Tak mam go :) Pomysł wygięcia z niego wziąłem, wszystko inne jest różne. I przeznaczenie i praca i właściwości :)  Tamte są tylko powierzchniowe i podpowierzchniowe chlapaki. Tu wyszły jerki ;)



#998 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:54

W DE sie wielu napalalo na tego bent minnowa ale malo kto mial jakis kontakt z ryba.

#999 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:59

Kamil, te bent minnow o kant dup... można rozbić. Wiem, bo z Maćkiem obgadywałem temat na jego przykładzie. Maćka inaczej się zachowują, super latają, są tonące, a przede wszystkim łowią szczupaki.



#1000 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 27 czerwiec 2013 - 11:05

Na Benta złowiłem tylko króciaki. Na mojego miałem takie przyjemniaczki :)  Myślę, że Bent to nie przynęta na nasze wody - może w Szwecji by się sprawdziła. U mnie takie przynęty muszą trochę głębiej pracować - stąd moje wyroby.  W weekend popróbuję ponownie chyba.


Użytkownik wobler129 edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 11:05





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych