Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Paweł B. i jego garażowe rękodzieło .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1545 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2014 - 20:36

Nie tylko jeziorowe bolenie. ;)

Miałem kiedyś kilka seryjnych woblerków, krajowego producenta z tak mocnymi odjazdami na boki, nie robi już ich w tej wersji, a szkoda, bo były momenty, gdy biły na głowę całą zawartość pudełka.

Tamte woblerki były oczywiście dużo mniejsze, ale mimo wszystko do dzisiaj mam w pamięci ich wyjątkową skuteczność. :)

Boleń dużych przynęt się nie boi, kto wie, kto wie. ;)



#1222 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 14 luty 2014 - 20:49

Dlatego mnie zastanawia ta długość 9cm. zdarzało mi się robić małe woblery z odjazdami na bok (ale nie tak długimi jak ten Pawła) i one właśnie bolenie kusiły, takie średniaki. Inne ryby niekoniecznie.


  • guciolucky lubi to

#1223 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2014 - 21:05

Pewnie w maju wyjdzie, ile nasze wróżby są warte. :D



#1224 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2014 - 22:00

A ja powiem tylko jedno...







Hehehehe ...

:-)

Reszty się domyslcie :-p
  • joker lubi to

#1225 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 luty 2014 - 23:05

A ja powiem tylko jedno...







Hehehehe ...

:-)

Reszty się domyslcie :-p

He he he  , nu patrzaj pan , kakoj on wygadany .  :D  :D  :D



#1226 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 luty 2014 - 23:16

To może tak :-):

Pracę woblera weryfikuje rzeka ,inaczej będzie się zachowywał w wodzie stojącej inaczej w rzece ,szczególnie jeśli chodzi o drobną pracę V czy Y.

Wobler o pracy V w wodzie stojącej może mieć już inna pracę w rzece ,to co widzimy w wannie okazuje się zupełnie czymś innym w wodzie bieżącej ,stąd moja prośba o nakręcenie filmiku w rzece ,bynajmniej nie chodziło mi o rodzaj pracy tylko o intensywność pracy wężykiem (oczywiście nie miałem na celu nikomu niczego rozkazywać ani narzucać).

Wobler z filmiku ma bardzo spłaszczoną pracę S ,takie spłaszczone S z mocnymi wychyleniami ,nie rozciągnięte tylko spłaszczone ,ciekawi mnie czy ten wobler da radę w rzece.

Odnośnie sterów siodłowych (może lepiej nazywać kołnierzowe a nie siodłowe) zauważyłem kilka drobnych szczególików ,które wpływają na to i owo :-) ,napisałem wcześniej o jednym :-) o innych nie będę pisał tak jak i Ty Wobler-W1 nie chcę pisać o wszystkim ,niech każdy sam sobie zbada :-).

Ster nie musi być wygięty w dwóch płaszczyznach ,wystarczy rynienka ,nie musi być nawet na całej długości steru :-).

Miejscem najważniejszym i kluczowym jest łączenie ,wejście steru w korpus woblera po bokach z każdej strony.

Ważne jest żeby ster był podgięty w tym miejscu ,równo z obydwu stron z różną mocą podgięcia przy V , Y , X oczywiście ogólny kształt ,długość itp.itd też są istotne.

Nie jest to jakieś szczególne odkrycie jest wiele ważniejszych rzeczy :-)

 

 

ietu.jpg

 

Tyle w temacie ,kombinujcie wszyscy :-) i niczego się nie domyślajcie wszystko sprawdzajcie :-).

Zapraszam wszystkich do konstruktywnych wypowiedzi ,szczególnie tych ,którzy wcześniej wypowiadali się w tej kwestii :-) ,może uchylą i inni rąbka tajemnicy :-).

 



#1227 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 14 luty 2014 - 23:32

Dziękuję za odpowiedź , mam swoje spostrzeżenia ale poczekam na odpowiedź innych o których wspomniałeś . W moim odczuciu ster wygięty na dwie strony ma swoje uzasadnienie w zastosowaniu w konkretnej wersji woblera , mogę się jednak mylić . 

Nie ma sprawy nagram taki filmik z próbami pracy w rzece . Mam kamerkę Gopro zatem pewnie uda mi się coś takiego skręcić . Szkoda tylko , że ta kamerka nie ma podglądu . 



#1228 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 luty 2014 - 23:39

Oczywiście że tak Wobler-W1 ,ster wygięty na dwie strony ma swoje uzasadnienie w zastosowaniu w konkretnej wersji woblera :-) i odwrotnie ,ma też znaczenie kształt ,szerokość ,długość ,grubość :-) jak i wiele innych rzeczy ale myślę że to co zaznaczyłem na obrazku wystarczy i to wszystkim :-).

Fajnie :-) ,filmiki jak dla mnie nie muszą być kręcone jakimś specjalnym sprzętem ,ja tam wszystko widzę ,no chyba że rzeczywiście nic nie widać :-).



#1229 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 luty 2014 - 00:03

No Panie @Kielo,odkrywczo poszło......nie ma co........... :lol:



#1230 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 luty 2014 - 00:09

Panie tofik napisałem :-) "Nie jest to jakieś szczególne odkrycie jest wiele ważniejszych rzeczy :-) " ,może napisze o jeszcze innym bardziej odkrywczym spostrzeżeniu ale nad tym się jeszcze zastanowię :-).

Czy ma Pan jakieś swoje spostrzeżenia ,może chociaż jedno ,którym mógłby się Pan podzielić z ogółem :-)?.

Wobler-W1 to nie mój wątek a widzę że zaraz będzie się działo to co w moim a ja nie chcę się z nikim droczyć ,więc niech się tak jak Pisałeś inni już wypowiadają.


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 luty 2014 - 00:12


#1231 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 luty 2014 - 00:18

No przecież napisałem stronę prędzej o usadowieniu samego steru ........Panie Kielo :)



#1232 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 15 luty 2014 - 00:25

Panie tofik niech pan dokładnie przeczyta to co napisałem :-) i porówna to z tym co Pan napisał a w zasadzie to niech każdy przeczyta :-).

Panie tofik czy ma Pan jeszcze jakieś spostrzeżenia?

Niech się Pan do mojego wątku przeniesie jak chce Pan porozmawiać bo nie chcę tutaj już pisać.


Użytkownik Kielo edytował ten post 15 luty 2014 - 00:29


#1233 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 15 luty 2014 - 00:38

Czytając raz,widzę że Pan nie ma nic do powiedzenia,tylko zamęt sieje,i stara się szerzyć Ogoniastą stronę widzenia lurebuldingu.Przed Wami kręcili filmy,przed Wami gięli stery,przed wami rozumieli woblery,przed wami byli ludzie......... :)



#1234 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 15 luty 2014 - 00:56

"...Pracę woblera weryfikuje rzeka ..."

 

Hmmm... nic nowego.

 

 

"...stąd moja prośba o nakręcenie filmiku w rzece..."

 

Czyli to tylko prośba

 

 

"...Odnośnie sterów siodłowych (może lepiej nazywać kołnierzowe a nie siodłowe) zauważyłem kilka drobnych szczególików ,które wpływają na to i owo :-) ..."

 

"...to i owo..." - nie mam więcej pytań

 

 

 

"...Ster nie musi być wygięty w dwóch płaszczyznach..."

Rewelacyjne porady, podobne do takich jak: ster musi być równy z dwóch stron(symetryczny) 

 

 

 

"...Zapraszam wszystkich do konstruktywnych wypowiedzi ..."

 

Takich jak te wyżej??

 

Najgorsze, że full pisaniny, a nic czytelnego, bo "to i owo", to żadna porada, stwierdzenie. Napisz to co Ty zauważasz nad wodą, dając różne stery, a nie to że ster musi być w woblerze lub "...oczywiście ogólny kształt ,długość itp.itd też są istotne...."   


  • Homegeon, guciolucky i kubaS 1 lubią to

#1235 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 luty 2014 - 03:45

Pawle bardzo ladnie pracuje ta 9-tka! Z checia bym cos takiego jak juz Joker napisal sprobowal w trollu za jeziorowymi pstragami.

Folia alu i malowanie real roach i sukces gwarantowany (tak mi sie wydaje).

Jeszcze troszke i bede w koncu mial ten moj maly warsztat... Wtedy sam poprobuje powyginac stery i uzyskac prace taka jak na Twoim filmiku.

 

Jak wygiac ster w jednej plaszczyznie mam pomysl, ale jak to zrobic w dwoch to nie mam pojecia :P

Bede musial troszke poglowkowac zeby to mialo rece i nogi.

 



#1236 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 15 luty 2014 - 07:10

Nie zabiorę głosu w kwestii sterów bo się nie znam za bardzo.Głównie bezsterowe woblery mnie interesują.Na forum ostatnio mniej czasu spędzam.Czy doszły jakieś zmiany w regulaminie i zwracamy się do siebie teraz per Pan?Czy to taki "trynd" przejściowy?   


  • Karol Krause, woblery z Bielska i bertold12 lubią to

#1237 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 luty 2014 - 07:13

Tomy do Ciebie każdy przez Pan pisać powinien. Przecież jesteś tu najstarszy :P
  • joker lubi to

#1238 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 15 luty 2014 - 08:42

Nazwa "siodłowy" w przypadku steru Pawła bardzo mi się podoba ponieważ jednoznacznie kojarzy się z siodłem. Tym bardziej, że jego wobler jest dziki z tym sterem jak mustang  :D

Łatwiej też będzie odróżnić ten sposób gięcia od U lub rynienki. Bo tu jest gięcie zaproponowane przez Pawła, a nie kształt. Pokazany przez Pawła ster można zrobić na przedłużce, wtedy całe siodło będzie poza woblerem i wszystko ulegnie zmianie. Gięcie pozostanie, ale kształt się zmieni i zmienią możliwości nadania pracy w tym samym korpusie. Tak robię z gięciem U w woblerach Fario. 

:)



#1239 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 15 luty 2014 - 13:51

Widzę , że temat stał się poczytny bo i zyskał uznanie na zaprzyjaźnionym forum  ;)  .  

Oto dzisiejsza wypowiedź :

 
 

 

 

 
Ha, ha... Zgadza się... Ale skąd Ty to wiesz? No tak, cicha woda brzegi rwie, ha, ha... 
Jednak wydaje mi się, że w ciągu tegorocznych walentynek padł rekord produkcji sterów siodłowo-kołnierzowo-łyżeczkowo-chochlowych, ha, ha... No i bardzo dobrze... Niech Finowie trzymają się na baczności...
Mój mustang woli bardziej bezpośredni kontakt. Wystarczy derka, lub na oklep... Sinusoidę osiągam maczając kostkę cukru w alkoholu...  2014-02-15 11:49  

 

 

Muszę też sprawdzić jak działa ta kostka cukru na pracę woblera  :wacko:  .


  • Piotrek Milupa i woblery z Bielska lubią to

#1240 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 15 luty 2014 - 14:30

Bardzo ważna rzeczą jest aby kostka cukru była tuz pod sterem wtedy bedzie sie bardzo wolno rozpuszczać co znacznie zmieni prace woblera :D :D :D :D :D :D a tak na serio to bardzo dobry kierunek obrałeś Paweł,bo jest  w czym grzebać ,możliwości sa ogromne  przy siodełkach






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych