Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tani zestaw startowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 16 maj 2016 - 22:12

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Nie znalazlem watku powitalnego wiec robie to tutaj. Moja glowna pasja jest lowiectwo a najbardziej bowhunting. Wedkarstwo to taka perelka na torcie. Chce nabyc tani zestaw do polowu nieduzych drapieznikow. Mysle o abu garcia vendetta cast 762ml 232cm cw 5 do 20g i do tego multiplikator niskoprofilowy abu garcia black max 2. Wystarczy na poczatek? Czy to totalne badziewie? Jaka plecionke do tego zeby gralo? Jakimi wagowo wabikami bedzie to dobrze pracowalo? Blagam nie linczujcie mnie za (jak dla Was ) dziecinne czy totalnie laickie pytanie.

#2 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 16 maj 2016 - 22:34

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Nie znalazlem watku powitalnego wiec robie to tutaj....

Tutaj: http://jerkbait.pl/t...rkbaitpl/page-1



#3 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 maj 2016 - 22:35

Tylko ten bowhunting ni jak się ma do naszego c&r.Mam nadzieję że masz inny stosunek do ryb.

#4 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 16 maj 2016 - 22:48

Bowhunting to poprzeczka duzo wyzej niz lowiectwo z giwera. Poluje od 16lat z bronia i pare lat z lukiem (w krajach w ktorych luk jest dopuszczony do polowan). Rybe lubie, ale miesiarzem nie jestem. Tak w lowiectwie jak i wedkarstwie stosuje zasade ze nie zabiore wiecej niz zjem.Kota nie mam by go karmic tym co tylko wpadnie mi w lapy. Gdybym zlowil np metrowego szczupaka to raczej wrocil by do wody. Tak wiec nie martwcie sie Koledzy. Nie jestem wrogiem przyrody.

#5 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 16 maj 2016 - 22:54

Bowhunting to poprzeczka duzo wyzej niz lowiectwo z giwera. Poluje od 16lat z bronia i pare lat z lukiem (w krajach w ktorych luk jest dopuszczony do polowan). Rybe lubie, ale miesiarzem nie jestem. Tak w lowiectwie jak i wedkarstwie stosuje zasade ze nie zabiore wiecej niz zjem.Kota nie mam by go karmic tym co tylko wpadnie mi w lapy. Gdybym zlowil np metrowego szczupaka to raczej wrocil by do wody. Tak wiec nie martwcie sie Koledzy. Nie jestem wrogiem przyrody.

"Raczej wrócił by do wody"? - No cóż... Z takimi deklaracjami, to RACZEJ się nie uda... ;)


  • Norbert i Bartek1989 lubią to

#6 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 maj 2016 - 06:12

Black Max to generalnie słaby multik. Średnio z niego lata... Podobnie ProMax i inne kolory.

#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 maj 2016 - 06:17

Bez przesady - c&r to podstawa ale tez zdrowe podejście - ja tam nigdy nikomu nie bronię zabrać jednej ryby na kolacje ( choc sam wypuszczam wszystko ), ważniejszy jest dla mnie rozsadek.

Ale wracając do tematu - tak zestaw bedzie grał ze sobą - kolega minencjusz miał ten multik i nie narzekał - oczywiście cudów nie oczekuj - to takie "polo" :) Oczywiście jeżeli mowa o nowych zobacz na shimano citica jeszcze albo revo sx. Moze Dawia agrest - tudzież teraz na forum jest wystawiona Dawia sol. Z używek polecał bym Dawia t3 1016, tatule, shimano curado, Scorpipn. plecionkę cos około pe 1, 1,2 ( w funtach bedzie to 14-18 lub ) albo żyłka 0,25 - co do przynęt bedzie to mniej więcej zakres 8-25 moze 30 - dobrze tego kija nie znam. Na początek zestaw zgrany i dobry :)
  • minecjusz i Krzysiu lubią to

#8 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 17 maj 2016 - 06:23

Dzieki Koledzy. Ja nie oczekuje c6dow. Zdaje sobie sprawe ze to nie jest sprzet wysok7ch lotow.

#9 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 17 maj 2016 - 06:54

Co do zasady no kill (jesli chodzi o ryby) to tak jak powiedzialem. Lubie zjesc rybe ale foka nie jestem i ryba nie stanowi 100% mojego menu, podobnie dziczyzna. Zdaje sobie sprawe ze zyje w kraju o wysokim zageszczeniu ludnosci, gdzie zasoby przyrody nie sa w stanie pokryc zapotrzebowania ludzi tak jak np w kanadzie gdzie jedynym limitem na rybach jest stara zasada WEZ TYLE ILE ZJESZ A JAK NIE ZJESZ NIE IDZ NA RYBY. Zadawanie cierpienia dla sportu tez mozna roznie rozpatrywac ale lepiej nie polemizowac. Polowanie, lowienie, 8alenie ognia to cechy atawistyczne i kto je posiada to go ciagnie. Najwazniejszy jest rozsadek i umiar. U mniw w Blachowni dziadki nie wypuszczaja niczego co sie zapnie i siedza codziennie od rana do wieczora, gdy zbiornik byl w 70% spuszczony to wedkarze w tych kaluzach lowili szarpali i Bog wie co jeszcze. Taka ich etyka. Nie poradzisz.

#10 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 08:30

Miałem, a raczej mam ProMxa ze starej złotej serii i do dzisiaj kręci płynnie i nie czuć przekładni.....w Curadziakach 51 już czuć :(  :o

Promax to taka namiastka Revo SX, wiadomo buda plastikowa, więc trwałość i górne CW będzie mniejsze. Szpulka w moim waży 24gr więc sporo i 10gr to taka dolna granica komfortu, aczkolwiek po treningu wahadła 6gr posyłałem nim bardzo daleko, dalej niż curadziakiem, ale to już była rzeźba, a odległości były efektem dużej średnicy szpulki 36mm.

 

Nie wiem czy budżetowo nie wybrałbym Haibao steed 51 z aliexpress....za ok 50USD   Na sąsiednim forum ktoś ma i chwali ;) Kraj pochodzenia jest taki sam jak Chińskie Abu serii Max więc i jakościowo będzie podobnie, a przy kiju 5-20 na pewno będzie łatwiej. Dodatkowo za 25USD można dokupić lekką szpulkę 



#11 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 17 maj 2016 - 11:22

Kurcze. Teraz tylko czekac jak H6SQVARNE zaczna zoltki robic.

#12 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 12:17

No ale produktów wyprodukowanych w Chinach już nie podrabiają w Chinach ;)



#13 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 maj 2016 - 12:26

Podrabiają ;) Przykład: Podróbka podróbki GoPro - SJ4000 i klony;)



#14 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 17 maj 2016 - 13:38

Ale każdy produkt wyprodukowany w Chinach nie jest już podróbką, bo to w 100% Chiński oryginał :P



#15 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 17 maj 2016 - 17:26

No gdyby np marka Abu zastrzegla sobie rezimy produkcyjne to swiec Panie. Tak np niemiecka marka produkujaca wysokiej klasy celowniki optyczne stworzyla produkcje na Wegrzech. Produkty zarowno niemieckie jak i wegierskie sa identyczne. Generalnie wiele marek, nawet produkowanych w swoich fabrykach, idzie na psy. Materialoznawcy sa dzis w stanie okreslic z gory zywotnosc produktu. Tak to juz jest gdy firmami ostatecznie rzadza ksiegowi a nie inzynierowie.

#16 OFFLINE   Drwalhunter

Drwalhunter

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBlachownia
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Knapczyk

Napisano 17 maj 2016 - 17:33

Ja w wedkarstwie nie pujde raczej w drogi sprzet gdyz mam pare drogich zabawek do polowania i chyba grozilo by to rozwodem :-).jadac do mysliwskiego czy luczniczego musze sobie kase wyliczac i karte w domu zostawiac bo ile mam tyle wydam :-).

#17 OFFLINE   lukastrance

lukastrance

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 247 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 maj 2016 - 17:45



Nie wiem czy budżetowo nie wybrałbym Haibao steed 51 z aliexpress....za ok 50USD Na sąsiednim forum ktoś ma i chwali ;) Kraj pochodzenia jest taki sam jak Chińskie Abu serii Max więc i jakościowo będzie podobnie, a przy kiju 5-20 na pewno będzie łatwiej. Dodatkowo za 25USD można dokupić lekką szpulkę


Sorry za offtop ale masz może link do tego tematu na sąsiedzkim forum albo namiary na użytkownika? :-) sam używam tego multika i chętnie wymienię się opinią na jego temat.

Wysłane z mojego Letv X500

#18 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 17 maj 2016 - 18:41

Podrabiają ;) Przykład: Podróbka podróbki GoPro - SJ4000 i klony;)

Nie do końca to jest to samo po za tym ma inną nazwę i nie jest to podróbka

ale oryginalny czajna telefon Xiaomi  jest w chinach podrabiany i podróbka ma ta samą nazwę

zresztą tak samo jest z kamerami SJ to oryginalny chiński produkt który jest tez podrabiany



#19 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 maj 2016 - 20:40

Tylko ten bowhunting ni jak się ma do naszego c&r.Mam nadzieję że masz inny stosunek do ryb.


Bez przesady, trochę luzu. Przepraszam, za offtop, ale mierzią mnie ciągłe tego typu uwagi.