Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekologia po polsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 08 czerwiec 2006 - 09:08

Ot na co idą unijne pieniądze na ochronę przyrody :angry:
Rzygać mi się chce :( :( :( :( :angry: :angry:
http://www.namuche.p...opic.php?t=1092

Piętnaście lat temu w okolicach rezewatu Kamienne Kręgi widziałem pierwsze w życiu potoki 70-aki.Na spokojnej gładkiej tafli zbierały sobie jęteczkę-nie do podejścia,dały się tylko oglądac ze skarpy oczywiście z dobrego ukrycia :(

#2 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 czerwiec 2006 - 15:16

Az mi sie wierzyc nie chce... Ja stawialem swoje pierwsze kroki pstragarskie jako 8-latek na Brdzie i Wdzie wlasnie. Ojciec celowo wybieral szerokie rzeki, zebym trafil w koryto wody. Chyba moje dziecko nie bedzie mialo tekiej okazji...

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 czerwiec 2006 - 16:29

Lukomat nie bedzie tak zle. Jak zabierzesz dzieciaka nad wode i postawisz go w srodku smierdzącej plytkiej olbanej betonem struzki to bedzie sie ona sciagnac w linii prostej az po sam horyzont <_< <_< <_<

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 czerwiec 2006 - 16:55

Smutne... :(



#5 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 14 czerwiec 2006 - 08:39

Niestety wczoraj zajechałem tam by na własne oczy ujrzeć apokalipsę.Te skur..le zasypali wszystkie boczne koryta a wysepki i brzegi ogołocili z drzew :angry:
Mam niestety jeszcze gorsze podejrzenia. wczoraj byłem również na chyba najpiękniejszym odcinku Wdy na którym kiedyś dozwolona była tylko mucha.Znów rójka jak cholera a zbierały tylko jelce! Przez trzy godziny nie złowiłem żadnego pstrąga ani lipienia!!!
Zastanawiam się czy te kopanie nie zaszkodziło czasem rybom w dole rzeki :wacko:
Powiem wam jeszce jedną ciekawostkę.Na stronie PZW Gdańsk przeczytałem w dziale historii okręgu ,że w 2000 r władze doszły do wniosku że wody górskie okręgu mają ograniczoną pojemność ze względu na postępującą urbanizację i kurczącą się bazę pokarmową. W związku z tym zarybienia zostały ograniczone do 50tyś wylęgu!!! pstąga i 20tyś wylęgu!!! lipienia :huh: :angry: :angry:
Kto się orientuje to wie że kiedyś w takich ilościach to wpuszczano smolty i palczaki :angry:

#6 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 14 czerwiec 2006 - 16:02

no ja wizde ze kogos tu z ta melioracja niezle popierdo.... juz nic na to nie poradzimu smutne :angry:

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 czerwiec 2006 - 21:28

Żygać się chce... :huh:
To chyba tylko w tym p...nym kraju jest możliwe. Ciekawe, komu z miejscowych urzędników podniosła się nagle stopa życiowa?? :angry: