Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij do nimfy 10 ' (pstrag + 50 , brzany + 70 )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 maj 2016 - 08:41

Witam Serdecznie Kolegow . Technika krotkiej i dlugiej nimfy wciagnely mnie na dobre . Szukam kija ktory da rade pogodzic pstragi + 50 i brzany + 70 . Dlugosc to od 10' . Moje typy to sage one 10' #6 . Czytalalem tez o blankaxh cts . Prosze kolegow o sugestie w wyborze odpowiedniego kija . Dziekuje bardzo i PozdrwiAm Zbigniew

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 maj 2016 - 08:50

Sage #6 10 stopowy powinien spokojnie wystarczyć.



#3 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 maj 2016 - 09:11

Nie znam SAGE One, łowiłem kiedyś podobne pstrągi na SAGE XP4100. Trochę się nalatałem jednak dało radę i była frajda. Przy kiju w klasie #6 10' krótka nimfa szybko zmęczysz przedramię. Brzana w silnej dunajeckie rynnie nawet #6 potrafi nieźle zdemolować... Zerknij przy okazji na CTS Affinity X... Próbowałem w tym roku (San) bawić się krótka nimfą przy kiju BIIIx #6 9'6" + odpowiedni wagowo kołowrotek. Zakładając, że przedramię masz wyprostowane i wychylone przed siebie szybko nabierzesz pokory do parametru zestawu "#6".


  • Andru77 lubi to

#4 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 20 maj 2016 - 09:18

@Kwaq mi patent zapodał:

zamiast 10'#6 na prostej ręce używam lekkiej 11'6"#6/7 na komfortowo zgiętej ręce dodatkowo wspartej o przedramię


Użytkownik darek1 edytował ten post 20 maj 2016 - 09:19


#5 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 20 maj 2016 - 10:55

Hej.
Loop opti peak#4, wystarczy. Większym łośkom daje radę więc brzany spokojnie, z opaską na oczach......
Generalnie sporo osób holuje ryby szalenie oszczędzając kije....
Lub to popowiedział Darek, z pewną modyfikacją:
guideline lpxe switch 11, #5/6 opisana jako jednoreczna z dolną częścią uchytu chowaną w blank. Daje to naprawdę wiele możliwości wykorzystania.
Tomaszek11

#6 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2016 - 12:27

Witam Serdecznie Kolegow . Technika krotkiej i dlugiej nimfy wciagnely mnie na dobre . Szukam kija ktory da rade pogodzic pstragi + 50 i brzany + 70 . Dlugosc to od 10' . Moje typy to sage one 10' #6 . Czytalalem tez o blankaxh cts . Prosze kolegow o sugestie w wyborze odpowiedniego kija . Dziekuje bardzo i PozdrwiAm Zbigniew

 

Jeśli nie musi być tanio (skoro Sege One wchodzi w grę), a warto by było lekko, może należy uwzględnić o Orvisia  Heliosa 2 tip flex #6 - w ofercie są długości 290 i 305 cm. Mam dwa H2 w #4 i 6, wprawdzie długości 274 cm, ale nie przypuszczam by dłuższe odbiegały genialnymi parametrami użytkowymi. Jestem nimi po prostu zauroczony, a "szóstka" powoli staje się moim super uniwersałem, choć w teorii miała słuzyć głównie streamerowi.


  • Zielony lubi to

#7 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 maj 2016 - 14:06

Witam , dziekuje za expresowe porady. Holujac ryby na jakiejkolwiek wedce wyciskam z kija 110% . Tzn nie boje sie wyginania extremalnego blankow . Mam greys streamflex 9' # 5 i atc tf 906-4 . Pierwszemu brakuje mocy . Drugi ma jej wystarczajaco ale jest za krotki na moje brzanowiska . Budzet to 500 euro ( 2 tys zl ). Podalem sage one poniewaz mozna te wedke na ebayu za okolo 500 euro wyrwac . Helios to klasa swiatowa ale 1000 euro szkoda mi wydac .

Panowie jak pracuja blanki cts ? Czy gna sie az pod sam dolnik ? Czy klasa #5 to tzw mocna 5 ?
PozdrwiAm Zbigniew

#8 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 20 maj 2016 - 14:32

Może Sage ESN ? to chyba jeden z najlepszych blanków do krótkiej nimfy łowiłem 3 i 4 ten kij to jest mistrzostwo świata na 3# pstrąg 50 cm spokojnie:) czuć każdy kamień na dnie nie wiem jaka cena ale za blank +zbrojenie u P.Wojtka Grocholi wyszło 2 tyś z hakiem. A teraz łowie admirą 11# 3/4 i też jest fajno :D :lol: :lol:


Użytkownik MaverikZagan edytował ten post 20 maj 2016 - 14:35

  • Zielony lubi to

#9 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 maj 2016 - 16:46

Panowie jak pracuja blanki cts ? Czy gna sie az pod sam dolnik ? Czy klasa #5 to tzw mocna 5 ?
PozdrwiAm Zbigniew

 

To zależy od blanku. Mam dwa CTS VINTAGE #2 i #5, przygniesz po skarpetki. Affinity X są szybkie, ładnie pracują w holu, długi czas używałem switcha #7 11'. Miałem też #8 12' Affinity MX - sprzedałem, wolniejszy od "X" i bardziej pancerny. Gdybyś zdobył blank Affinity X w klasie #4 lub #5 i długości 11' temat posprzątany. Obecnie bawię się Affinity Float 13' + centerpin. Pod brzany (nimfa, gumisie) marzenie, jedynie prowadzenie zestawu podobne do spławiania przepływanką. W Polsce na górskich rzekach niezgodne z RAPR u Ciebie w Niemczech może być dopuszczone. Inna bajka więc się nie rozpisuję...



#10 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 20 maj 2016 - 20:44

Tu masz heliosy trochę taniej

http://www.ebay.co.u...BwAAOSwYGFUype9

 

http://www.ebay.co.u...ffY9mzBxqXJuyXQ


Użytkownik albercik2 edytował ten post 20 maj 2016 - 20:46