Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1658 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 29 styczeń 2016 - 17:51

ja akurat wklejam stery na pokxipolu i jest wporządu. Co do stelaży to stosuję zwykłą  kropelkę a później szpachluje i w capon. A farby to są dwie opcje ale kup sobie akrylowe Motipy albo tak jak kolega pisał bezbarwny lakier akrylowy i malujesz czym chcesz tylko z reguły jedna warstwa akrylu nawet zanurzeniowo nie wystarcza ja daje 4-5 i wtedy się nie gryzie przy 3 w niektórych miejscach się delikatnie gryzł :) Bo nie ma chyba większego bólu niż pomalowanie wobka a później patrzysz jak się wszystko leje a żeby to wyczyścić też dużo zachodu. 


  • Darek K lubi to

#802 OFFLINE   Darek K

Darek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 29 styczeń 2016 - 18:09

Dzięki Michał i Patryk.

Caponem będę traktował już po wklejeniu stelaża i obciążenia. Potestuję więc.

Dzisiaj spróbuję, jak będzie się wklejać poxiliną.



#803 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 styczeń 2016 - 20:51

To pawda, jedna warstwa lakieru akrylowego nie zawsze wystarcza. Szczególnie kiedy malujesz farbą która po wyschnięciu nie daje gładkiej powierzchni (np. przy malowaniu gąbką).

#804 OFFLINE   hombre06

hombre06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 22 luty 2016 - 17:02

Mam proste dla was pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi na forum (chociaż trochę poszukałem). Kąpiel w kaponie odbywa się w rozcieńczonym kaponie czy takim prosto z puszki? Na opakowaniu mam informację że należy go rozrobić 50/50 z rozcieńczalnikiem. Kapon z Dębicy.



#805 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 22 luty 2016 - 18:14

Ja jak zaczynałem swoją przygodę z woblerami to właśnie używałem jakiejś resztki z garażu właśnie z Dębicy i normalnie bez rozcieńczania tylko że u mnei nic nie pisało że 50/50. Obecnie używam caponu z domaluxa i jestem zadowolony :)



#806 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 22 luty 2016 - 22:25

ja nie używam kaponu w ogóle i też jestem zadowolony :))



#807 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 22 luty 2016 - 22:54

szczerze to już w którymś temacie był wałkowany ten temat i nie wiem właśnie czy jest potrzeba malować caponem. W końcu tyle warst wlakieru idzie na sam koniec ze wątpię zeby woda się dostałą :)



#808 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2016 - 23:45

Jak ktoś robi małe ilości to bardzo dobrze nadaje się klej typu kropelka. Głęboko penetruje drewno, utwardza i szybko jest po temacie...


  • robimax lubi to

#809 OFFLINE   dłubacz

dłubacz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 luty 2016 - 12:14

Jak zabrać się za robienie pierwszego swimbaita? Chodzi mi o sposób wykonania łączen

#810 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 29 luty 2016 - 16:45

Swimbaitów nie robię ale jakie kolwiek łamańce robie tak że po prostu łącze stelaże i wklejam w woblera :) 



#811 OFFLINE   dłubacz

dłubacz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 29 luty 2016 - 19:11

Dzięki a próbował ktoś wklejania kawałków kołka z buku na łączenie bo zastanawiam się nad wytrzymałością takiego połączenia

#812 OFFLINE   RobertoPL

RobertoPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 20:37

Witam wszystkich.

Nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu więc tu zapodam swoje pytanie. Jestem początkujący w budowie woblerów a jeszcze lepiej bym powiedział, że dopiero się zabieram za i takie małe pytanko co polecacie na początek balsę czy lipę aby się nie zniechęcić? Planuję sobie tak po pracy dla relaksu godzinkę dziennie podłubać wieczorkami i nie chciałbym aby mi to od razu zbrzydło, nie byłyby to wielkie ilości, tak w tygodniu chciałbym sobie robić z parę sztuk aby w weekend je przetestować. I jeszcze jedno pytanko na koniec, jaki rozmiar woblerów lepiej robić taki 4-6 cm czy może mniejsze?



#813 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2016 - 20:47

Weź sobie po listewce lipy i balsy

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#814 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2016 - 20:50

I sam dojdziesz do wniosku co wybrać :-) co do wielkości to głównym czynnikiem determinującym wielkość przynęty jest to na jaką rybę mają to być woblery...

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#815 OFFLINE   RobertoPL

RobertoPL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 20:58

no co głównie poluję klenie i pstrągi w małych rzeczkach + jakiś okonek się trafi, w pudle mam przeważnie woblery 5 cm i tego rozmiaru raczej chciałbym się trzymać ale też bardzo lubię łowić na snużaki a co mi tam spróbuję zrobić takie i takie ;)


Użytkownik RobertoPL edytował ten post 01 marzec 2016 - 21:01


#816 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 01 marzec 2016 - 21:46

Cześć, przy bialym podkladzie powstają "zacieki" "zgrubienia na dupkach " , podklad robie zanurzeniowo , nowo otwarta sniezka nitro bialy polysk. Pozatym widac rysy na wobkach, pomimo drobnego szlifu przed (1000). Czego Wy stosujecie do podkladu zaraz po caponie i szlifie ? Moze lepiej sprayem bialym potraktować zamiast nitro ? Czekam na Wasze porady. Pozdrawiam , Michał.



#817 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 01 marzec 2016 - 22:33

Prosty sposób na zacieki to zwykła kartka papieru. zdejmij nią namiar farby zanim zaschnie. Możesz też wbić cienki drucik w dupkę. Co do farby to też stosuję nitro i jest ok.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

#818 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 marzec 2016 - 22:46

Zacieki to często troszkę zbyt gęsta farba. To również zły kształt końcówki woblera - spróbuj ściąć boki (same końce), tak aby uzyskać ostry klin. Jeśli masz rysy, spróbuj dać warstwę lakieru, a później kolejną podkładu. Powinieneś uzyskać bardzo gładką powierzchnię.

:)



#819 OFFLINE   michalosix

michalosix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Michał

Napisano 02 marzec 2016 - 08:39

W takim razie sproboje rozcienczyc te nitro, podejrzewam ze trzeba bedzie nalozyc wiecej warstw wtedy, dobrze kombinuje? A co w przypadku owadow zuczkow itp? Ciężko tam o klinowy ksztalt i zacieki sie będą robic chocby nie wiem co :( Swego czasu widzialem jak ktos przy owadach nie stosowal podkladu maczajac w nitro lub czyms podobnym tylko zaraz po impregnacji malowal odrazu pedzlem (w tym kolor podkladowy) ale robil to mieszajac troche farbki akrylowej z lakierem poliuretanowo akrylowym (rozcienczanym woda) efekt byl niesamowity , piekny kolor gladki i blyszczacy . Co Wy na to ?

#820 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 04 marzec 2016 - 09:40

Panowie - pytanie z innej beczki  . Czy ktoś z Was  ma patent na robienie łyżeczkowego  steru  ?  Takiego jak w rapalkach orginał  ? Generalnie większoć jak nie wszyscy robią stery proste bez tego zagłębienia w środku ... Moje pytanie brzmi " czy da się zrobic taki ster w warunkach domowych " Po przez podgrzanie itp .

 

Myślę , że sprawa dosyć ciekawa , ponieważ jak zauważylm montując taki ster w smukłym woblerku uzykujemy nie co inną prace ,aniżeli stosując ster zwykły płaski ...

Pzdr Paweł






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych