Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Wobleroza" - abc żółtodzioba...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1648 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 29 październik 2011 - 14:50

Panowie nie wiecie czy Hartz-połysk (małe puszki) mają w Praktikerze?


#102 OFFLINE   rafizmafi

rafizmafi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Rafał

Napisano 29 październik 2011 - 18:08

Kiedyś widziałem ale to było w czerwcu także teraz nie jestem pewien

#103 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 30 październik 2011 - 18:03

Mają na pewno w Castoramie. Ale już nie kupisz starego Hartzlacka. Teraz jest ten oznaczony HS podobny ale trochę inny. Schnie szybciej, łatwiej zrobić bąble. Jest twardszy i ściąga napisy.

#104 OFFLINE   rafizmafi

rafizmafi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Rafał

Napisano 30 październik 2011 - 18:13

To prawda ten nowy Hartzlack jest inny i za to agresywniejszy. Boleśnie sie o tym przekonałem kiedy pomalowałem woblery sprayami których wczesniej lakier nie tykał a teraz wszystko spuchło i zjechało :huh:

#105 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 31 październik 2011 - 20:31

Ok dzięki:)
Jednak kupiłem Domalux:)

Wy tez rozlewacie cały litr do kilku małych słoiczków i pod nakrętkę worek np śniadaniowy?? co by dłużej posłużył lakierek??





#106 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 31 październik 2011 - 21:15

Ok dzięki:)
Jednak kupiłem Domalux:)

Wy tez rozlewacie cały litr do kilku małych słoiczków i pod nakrętkę worek np śniadaniowy?? co by dłużej posłużył lakierek??




Bobesku najlepiej kupować Domalux w tych nowych puszkach zamykanych na gwint.Bardzo szczelne zamknięcie i można otwierać i zamykać do woli,wieczko blaszane szlag trafi po paru razach.Ja nie przelewam,odlewam do jednego słoika i dolewam żeby było pod wieczko,zakrętki wymieniam po 2-3 otwarciach.Tak wytrzyma przez miesiąc.W puszce nawet jak jest go mało jakoś nie tężeje.Nie wiem jak dłużej ale m-c tak wytrzyma.Jak dłużej to przelej d;o słoików i kup nowe wieczka,jak dobrze zakręcisz nie trzeba podkładać żadnych papierków.


#107 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 01 listopad 2011 - 09:03

[quote]
Ok dzięki:)
Jednak kupiłem Domalux:)

Wy tez rozlewacie cały litr do kilku małych słoiczków i pod nakrętkę worek np śniadaniowy?? co by dłużej posłużył lakierek??




[/quote]
Bobesku najlepiej kupować Domalux w tych nowych puszkach zamykanych na gwint.Bardzo szczelne zamknięcie i można otwierać i zamykać do woli,wieczko blaszane szlag trafi po paru razach.Ja nie przelewam,odlewam do jednego słoika i dolewam żeby było pod wieczko,zakrętki wymieniam po 2-3 otwarciach.Tak wytrzyma przez miesiąc.W puszce nawet jak jest go mało jakoś nie tężeje.Nie wiem jak dłużej ale m-c tak wytrzyma.Jak dłużej to przelej d;o słoików i kup nowe wieczka,jak dobrze zakręcisz nie trzeba podkładać żadnych papierków.

[/quote]

Dziękówka Tom
Tak pytam bo do tej pory jechałem na żywicy a teraz chcę spróbować zanurzeniowo :D
Ja tak mam- muszę wszystko spróbować i potem wybiorę jak mi lepiej:)

pozdrówki

yo yo

#108 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 31 styczeń 2012 - 13:40

Czym najlepiej zagęścić farbkę akrylową??

#109 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 luty 2012 - 06:24

Ekspozycją na powietrze :D Akryl jest na bazie rozpuszczalnika który szybko paruje. Musisz sobie napsikać farbki do jakiegoś pojemniczka(mówię o spraju) i poczekać ile Ci trzeba. Im dłużej czekasz tym farbka gęstsza. Można w ten sposób mieszać kolory. Tylko, że łatwiej to wychodzi na nitro. Nalewasz nitro i psikasz kolory do zmieszania. Mieszasz dokładnie i czekasz aż nitro odparuje. Trzeba to robić w otwartym miejscu albo pod wyciągiem!!


#110 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 01 luty 2012 - 11:00

Dzięki

A takie akryle z tubki ,słoiczka aby zgęścić wystarczy otworzyć na jakiś czas ten słoik czy tam tubkę?:D
Dobrze rozumuję?


#111 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 01 luty 2012 - 11:12

Cyba tak bo jak takiego akryla z tubki otworze i wycisną na kawałek tekturki i poleży trochę to automatycznie robi się gęstszy.

#112 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 01 luty 2012 - 18:02

Dokładnie tak jest Bobesku. Zależy do czego to potrzebujesz i jak geste ma być. Ja czasem potrzebuję kolor o konsystencji pasty i da sie to zrobić tylko trzeba cierpliwie czekać na moment. W tubkach nie używam bo jadę na samych sprejach z motipa ale zasada musi być ta sama.
edit: samo otworzenie słoika mało da. farbka zgęstnieje ale na wierzchu. Powstanie korzuch o ile przetrzymasz to za długo. Jak masz na to takie ciśnienie to ja bym zrobił tak:
Wsadziłbym słoiczek zamkniety do ciepłej wody lub w jakiś inny sposób podgrzał(przyspieszy parowanie rozpuszczalnika) później bym otworzył siedział przy tym i mieszał pijąc browar B) Chyba jasne dlaczego w tubce to nie może zadziałać. Musiałbyś wyjąć z tubki mieszać i wsadzić w inną tubkę.

#113 OFFLINE   SPIDERTATTOO

SPIDERTATTOO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaRYBNIK

Napisano 19 luty 2012 - 13:33

Cześć
Coś z zupełnie innej beczki, jak na abc żółtodzioba mam pytanie chciałem zrobić małe przynęty ok 2cm jak sprawa się ma do mocowania drutu robić stelaż czy wkręcać? dodam że robię je w lipie.
z góry dzięki za odp.

#114 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 19 luty 2012 - 14:16

Przy takiej wielkości woblera a przede wszystkim używanym materiale(lipa) rób wkręty.Wklej je na super glue a taki wkręt i kilkadziesiąt kilo potrafi utrzymać(oczywiście przy większym woblerze i głębokości wklejenia)To tylko mikro wobki na które będą siadały ryby góra parę kilo tak tak więc robinie stelażu moim zdaniem to przesada i nie potrzebna zabawa :D

#115 OFFLINE   SPIDERTATTOO

SPIDERTATTOO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaRYBNIK

Napisano 19 luty 2012 - 14:30

dzięki judo za szybką odpowiedz,tylko zastanawiam się czy 0,5 grubości drutu to konieczność czy o,8 też się nada

#116 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 19 luty 2012 - 14:31

nie robiłem nigdy oczek ale mi sie wydaje że zrobienie i wklejenie stelaża przez całość dla mnie jest na pewno szybsze od wkrętek i nie ma lipy :lol:

#117 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2596 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 19 luty 2012 - 15:58

dzięki judo za szybką odpowiedz,tylko zastanawiam się czy 0,5 grubości drutu to konieczność czy o,8 też się nada


Ja robię na 0.6-0.8 (wobki koło 2cm)
Na 0.6 jest dobrze i na 0.8 też......

#118 OFFLINE   SPIDERTATTOO

SPIDERTATTOO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaRYBNIK

Napisano 19 luty 2012 - 21:17

ok dzięki bobesku, zrobie 0,6 tylko zastanawia mnie ile gwintu oczka musi być wklejone by wytrzymał 1-2 kilo?

#119 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 luty 2012 - 21:21

Jeśli chodzi o małe wobki to staraj się wkręcać jak najdłuższe oczka :D Aczkolwiek polecam stelaż przez całość.

#120 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 19 luty 2012 - 21:35

Najlepiej zrób coś takiego.Wykonaj korpus(nie koniecznie idealnie dopracowany)wklej tak na oko wkręty i zamontuj obciążenie,odważniki czy coś podobnego.Co do drutu to w zasadzie każda grubość,ale ja tam do takich rozmiarów wobków podobnie jak większość rękodzielników preferuję drut 0,6.Jeśli chodzi o skręcanie oczek to można sobie wykonać taką skręcaczkę Bardzo prosta konstrukcja a idealnych wkrętów można zrobić kilkaset na dzień.Zasada działania to tak jakby ręczna wiertarka.teraz nie będę się rozpisywał dokładnie nad tym bo bardzo nie ma czasu,wstawię zdjęcia gotowego ustrojstwa i tak będzie najlepiej:)