Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Uszwica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 03 czerwiec 2016 - 15:53

Panowie proszę o pomoc. 
Bede obok tej rzeki mieszkal przez jakies 3 miechy.Interesuje mnie ta rzeczka od Lipnicy Dolnej w promieniu 10 km.
Będę wdzięczny za wszystkie informacje koledzy.Na co mogę łowić i gdzie zrobić opłaty i jakiej wysokości. No dosłownie wszystko.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc

#2 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:22

Nikt nic nie wie?

#3 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1040 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 czerwiec 2016 - 10:32

Mam rodzinę w Lipnicy Murowanej i spędzam w tych okolicach kilka dni w roku. Łowię od Lipnicy Murowanej do 10 km w dół rzeki. Biorą głównie klenie i pstrągi. W tamtym roku złowiłem 2 pstrągi 35 cm ale podobno niżej idzie spotkać sztuki około 50. To samo z kleniami. Rzeka urokliwa i przyjemnie się tam łowi na małe paprochy. Co do opłat to masz możliwość wykupienia dniówki - chyba 25 zł/dobę. PZW Katowice ma porozumienie z PZW Tarnów - wykupuję więc znaczek za 100zł/rok i mam spokój. I, rozmawiając ze strażnikami dowiedziałem się, że ładne szczupaki bywają. 



#4 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 19 czerwiec 2016 - 16:49

Mam rodzinę w Lipnicy Murowanej i spędzam w tych okolicach kilka dni w roku. Łowię od Lipnicy Murowanej do 10 km w dół rzeki. Biorą głównie klenie i pstrągi. W tamtym roku złowiłem 2 pstrągi 35 cm ale podobno niżej idzie spotkać sztuki około 50. To samo z kleniami. Rzeka urokliwa i przyjemnie się tam łowi na małe paprochy. Co do opłat to masz możliwość wykupienia dniówki - chyba 25 zł/dobę. PZW Katowice ma porozumienie z PZW Tarnów - wykupuję więc znaczek za 100zł/rok i mam spokój. I, rozmawiając ze strażnikami dowiedziałem się, że ładne szczupaki bywają.

Wielkie dzieki kolego,ja stacjonuje w delegacji w Lipnicy Dolnej i mam ta rzeczke pod nosem i kusi mnie tam pochodzic.A gdzie najblizej to oplace?

#5 OFFLINE   piotrmr

piotrmr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 19 czerwiec 2016 - 21:56

Wielkie dzieki kolego,ja stacjonuje w delegacji w Lipnicy Dolnej i mam ta rzeczke pod nosem i kusi mnie tam pochodzic.A gdzie najblizej to oplace?

Bochnia lub Brzesko ;)



#6 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 czerwiec 2016 - 12:01

Od czasu do czasu łowię na Uszwicy powyżej Brzeska ale nie dalej niż do Gnojnika  i głównie bawię się z kleniami, raz lepiej raz gorzej, raz mniejsze raz większe. Są jakieś pojedyncze pstrągi ale nie miałem na kiju większego niż 20cm i to prawdopodobnie  zarybieniowy z tego roku. jest tez oczywiście okoń no i szczupak też się znajdzie. Jak dla mnie rzeka w lecie z brzegu jest nieosiągalna, brzegi zakrzaczone i zarośnięte, łowię tylko i wyłącznie brodząc w spodniobutach i innej opcji nie widzę. Opłaty to tak jak kolega wyżej napisał. Generalnie bardzo lubię tam łowić bo mam tam święty spokój... gdyby jeszcze PZW przypilnowało tego pstrąga to byłaby świetna rzeczka... Chociaż obawiam się że miejscowi i tak by im dali radę patrząc na to jak niektórzy rozprawiają się z kleniem



#7 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1040 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 czerwiec 2016 - 16:45

Miesiąc temu stojąc między skarpami w wodzie po pas, dwóch strażników się do mnie przyskradało! Więc coś tam dbają o tego pstrąga. 



#8 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 czerwiec 2016 - 17:40

Miesiąc temu stojąc między skarpami w wodzie po pas, dwóch strażników się do mnie przyskradało! Więc coś tam dbają o tego pstrąga.

Jestem za! Mogą mnie kontrolować codziennie ale ja na sumieniu nic nie mam ;) a zarobienie pstrągiem cieszy

Użytkownik czis edytował ten post 20 czerwiec 2016 - 17:40


#9 OFFLINE   rrthc

rrthc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacjajaslo

Napisano 20 czerwiec 2016 - 17:56

Wielkie dzięki Panowie za wszystkie informacje.
Pozdrawiam i taakiej ryby życzę

#10 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 01 sierpień 2018 - 19:38

https://fakty.interi...icy,nId,2613833

 

Już , k...a, nie mam pytań. Uszwica- moje najlepsze łowisko- szczególnie ujście, już pozamiatane


Użytkownik fifek edytował ten post 01 sierpień 2018 - 19:43

  • lordi86 lubi to

#11 OFFLINE   maro zebaty

maro zebaty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • Imię:marek

Napisano 01 sierpień 2018 - 20:53

Do Uszwicy za Brzeskiem ze dwie/trzy wiochy dalej ( nie pamiętam miejscowości) z domów które znajdują się nad korytem są doprowadzane rury ściekowe niby deszczówka nimi płynie ale już nie raz byłem świadkiem szpuszczania szamba raz zwróciłem gościowi uwagę to spuścił na mnie owczarka masakra omijam tą rzeczkę szerokim łukiem żal mi patrzeć jak ją zabijają
  • lordi86 lubi to

#12 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 01 sierpień 2018 - 23:07

Dokładnie mam te same obserwacje. Nie będę was zanudzał historią moich zgłoszeń do  WIOS-U  , Gminy i PZW, powiem , a w zasadzie napiszę tylko krótko: wszyscy mają wszystko w dupie, ale mam wrażenie, że to tak w całej Polsce jest.

Co ja mam powiedzieć, gdy całe moje dziecinstwo, całą moją młodośc, kiedy tylko miałem czas spędzałem nad Uszwicą. Po pstrągach 50-60cm pozostały tylko wspomnienia, wspomnienia także dotyczą ich ilości- mozna było złowić w ciągu paru godzin wędrówki kilkadziesiąt szt.!

Juz od lat osiemdziesiątych, a najbardziej w latach dziewięćdziesiątych zaobserwowałem zanik tych ryb, jak i zmniejszenie się ilości pozostałych gatunków. Puszczanie szamba przez rury i to od górnego odcinka to powszedniosć zwł. przy opadach deszczu, śnięte ryby od czasu do czasu ale podtruwanie i pewnie zupełny brak możliwości rozmnażania się pstrąga to juz cały czas! Ludzie nie mają ani serca do przyrody ojczystej ani rozumu, ani w ogóle nawet patriotyzmu!

Zaśmiecić zatruć zgnoić wszystko co nie moje prywatne to typowy mieszkaniec . Juz słyszałem nareszcie, ze podobno w niektórych gminach sprawdzają kwitki wywozu szamba -szkoda że tak późno i że nie wszędzie...

na tym zdjęciu jakby sandaczyk? tzn. odc. przyujściowy ?

PS. już dawno przepisałem się z koła PZW Brzesko do Bochni min.przez to jak traktują sprawę Uszwicy i jak traktują nas wędkarzy, smutne, ale prawdziwe!


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 01 sierpień 2018 - 23:11

  • lordi86 lubi to

#13 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:53

Uszwica - zapomniana przez Boga, wędkarzy i strażników rzeka z potencjałem. Zagęszczona szambem, zasypana tonami śmieci, spustoszona przez łowiących na robaka. Szkoda, ale musi minąć kilka pokoleń tubylców, żeby coś się zmieniło w ich głowach. Podobnie jak wpływająca do niej powyżej Brzeska Leksandrówka. 

Mam gdzieś zdjęcia z tej rzeki. Niewiarygodne jaki śmietnik tam można zastać.

 

Enjoy ...

Załączone pliki


Użytkownik EdekDeBeściak edytował ten post 02 sierpień 2018 - 10:04

  • jerzy6 i lordi86 lubią to

#14 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 00:08

Tak, Leksandrówka to też od wielu lat dramat. A dawniej występował licznie pstrąg i to często ten większy. Ale to historia...

Ciekawe czy kiedyś będzie lepiej, czy kiedyś może będą pisać :występował licznie klen i to ładny, ale to już historia...

A prognozujac jeszcze bardziej pesymistycznie kiedyś moze napiszą :w rzekach Polski na początku 21 wieku występowały jeszcze jakieś gatunki ryb ,ale to historia...


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 00:13


#15 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 00:19

http://www.rdn.pl/ne...ledztwo-ruszylo

Ciekawe od którego miejsca Sterkowca (ujście potoku Niedźwiedź, ujścia oczyszczalni)?

I czy na potoku Niadźwiedź nie było śniętych.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 03 sierpień 2018 - 00:29


#16 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 28 sierpień 2018 - 22:50

klen to jeszcze jakoś wytrzymuje, ale pstrąga mało jest..



#17 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 09 wrzesień 2018 - 16:40

Fajna rybcia:) zawsze tam ładne oko nie były:) jeśli można wiedzieć bardziej wobler czy paprochy?

#18 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 02 luty 2019 - 16:08

Próbowałem ostatnio łowić poniżej Brzeska ale wygląda, że niewiele tam zostało.
Woda jak to woda, nie śmierdzi. Jak było to podtrucie, to się wytrzymać nie dało w pobliżu rzeki. Ale powyżej Brzeska jest czystsza woda zdecydowanie.

#19 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1040 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 luty 2019 - 23:31

Będę za 10 dni.... Być może powłóczę się trochę po Uszwicy za pstrągo-kleniem 



#20 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisano 04 luty 2019 - 02:24

Próbowałem ostatnio łowić poniżej Brzeska ale wygląda, że niewiele tam zostało.
Woda jak to woda, nie śmierdzi. Jak było to podtrucie, to się wytrzymać nie dało w pobliżu rzeki. Ale powyżej Brzeska jest czystsza woda zdecydowanie.

Trochę czystsza, ale tak naprawdę czysta to była 35 lat temu i wcześniej. Ludzie od Rajbrotu w dół , kto niepodpięty do kanalizacji, a przy rzeczce lub rowie to rurki od szamba w krzakach ukryte i puszczają.. Takich widziałem kilka a resztę to czuć np. po deszczu co idzie w rowach i strumieniach do rzeki.

Klenie są. Pstrągi bardzo sporadycznie. Drobnicy: kiełbi,ślizów, strzebli, których pełno dawniej było teraz nie widać.Smutne , ale prawdziwe, a rzeczka bardzo urokliwa.

.


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 04 luty 2019 - 02:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych