Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DYLEMAT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:17

Cześć wszystkim!

Targają mną wielkie rozterki, którymi chcę się z Wami podzielić i poprosić o radę. Kilka tygodni temu wyświadczyłem przysługę osobie, którą uważałem za porządnego przyjaciela i człowieka.. Wykorzystując znajomości w branży sprowadziłem mu z zagranicy trochę sprzętu o dość sporej wartości i oczywiście w swej naiwności przekazałem nieodpłatnie. Niestety mija drugi miesiąc a ja wciąż czekam na pieniążki i nie mogę się doczekać, pomimo codziennych monitów i obetnic, że właśnie wraca z banku..

Czy korzystająz faktu, iż osoba jest dobrze znana przez użytkowników forum podalibyście jego dane czy czekali na kasę? A jeśli czekali to jak długo jeszcze? Jeżeli ta osoba ma za nic fakt, że ktoś, kto ma do utrzymania rodzinę, wyłożył za niego sporo pieniędzy, czy warto mu jeszcze ufać?

Pozdrawiam. Zawiedziony :(

ps. PP zawsze powtarza, że każdy dobry uczynek zostanie w swoim czasie ukarany B)

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:22

Kurcze Efex powazna sprawa. Prawde powiedziawszy ten ktoś zachowuje sie troche niepoważnie... a szkoda... nie świadczy to o nim zbyt dobrze... Może by tak poważniej z nim porozmawiać??? Ciężko powiedziec... Czekanie na kasę w nieskończonośc mija sie troche z celem. Trzeba pwoiedzieć sobie jasno jak wygląda sprawa i koniec. Takie jest przynajmniej moje zdanie :unsure:

#3 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:40

No właśnie.. Wydaje mi się, że rozmawiam poważnie od początku..

Remku - przepraszam, ale przez pomyłkę wstawiłem ten post do działu wieści znad wody. Czy pomimo, iż jest to niejako off-topic, byłbyś uprzejmy przez jakiś czas wstawić ten wątek do głównego działu?

Będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam,



#4 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:40

Czy korzystająz faktu, iż osoba jest dobrze znana przez użytkowników forum podalibyście jego dane czy czekali na kasę? A jeśli czekali to jak długo jeszcze? Jeżeli ta osoba ma za nic fakt, że ktoś, kto ma do utrzymania rodzinę, wyłożył za niego sporo pieniędzy, czy warto mu jeszcze ufać?


Kilka miesięcy wstecz na innym forum spotkałem sie z wręcz taką samą sytuacją. Doradzono chłopakowi żeby ostro porozmawiał z dłużnikiem i zaczekał na kasę co też się i stało. Owszem temu koledze gnojek kasę oddał ale zapożyczył sie u innego kolegi któremu już nie oddał. Do czego dążę ?? Poprostu podaj dane i nie chroń takiego człowieka. Może to pomoże w ocaleniu innych których będzie chciał wykorzystać w ten sam sposób. Mam nadzieję że jednak wyegzekwujesz swoje pieniążki czego Ci życzę.pozdrawiam zamker


#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:44

Jeśli polubowne sposoby przestają działać, to chyba trzeba przejść do konkretów...

#6 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:51

Jeśli polubowne sposoby przestają działać, to chyba trzeba przejść do konkretów...


Myślę że polubownie to można sie spóźnić z tydzień a i to sygnalizując i prosząc o taką dyspensę. Tutaj mija dwa miesiące.
A swoją drogą jak można sie na coś rzucać bez kasy ?? Przykra sprawa i mam nadzieję że tamten człowiek b.szybko zmądrzeje.

#7 OFFLINE   monini

monini

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:53

doswiadczenie zawodowe nauczyło mnie jak postepować z tego typu pasożytami...
prosze o kontakt prywatny a udzielę wskazówek...
jeśli sobie życzysz oczywiście :D)

pozdrawiam

#8 OFFLINE   monini

monini

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 19 czerwiec 2006 - 12:58

wybaczcie chłopaki ale to tajne/poufne

#9 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 19 czerwiec 2006 - 13:00

Uważam tak jak Mifek. Jednak każda taka sprawa to indywidualny przypadek. To samo słowo u wielu różnie znaczy. Sam sprzedałem trochę sprzętu czy załatwiłem kolegom. Nie było problemu. Oni też czasami mi coś załatwili i wszystko było ok.
A może jakiś krótki termin przed publikacją personaliów. To często pomaga. Dawno temu świadomość kary przywiązania do słupa na rynku była gorsza niż sama chłosta. Dziś takim słupem jest internet.
Natomiast metody z filmu -Szczęśliwego Nowego Jorku- bym nie polecał

pozdrawiam

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 czerwiec 2006 - 13:43

Cześć,
Efex, przykro mi, że ktoś z forumowiczów jerkbait.pl zachowuje się w taki sposób. To oczywiście ewidentne nadużycie i jest mi z tego powodu bardzo przykro. Mam nadzieję, że sprawa zakończy się dla Ciebie pomyślnie.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 czerwiec 2006 - 13:51

Ja bym rzekł: postąp według rady @Mifka i @Thymallusa. Każda taka sprawa jest bardzo indywidualna i tak ją trzeba traktować.
Czekasz rzeczywiście bardzo długo, więc ten dodatkowy, krótki termin, nie zrobi już raczej wielkiej różnicy.

#12 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 19 czerwiec 2006 - 14:35

Popieram przedmówców. Proponuję jakiś krótki termin przed publikacją danych. Powinno pomóc a jeżeli nie poskutkuje to oczywiście bez skrupułów podać dane do publicznej wiadomości.

Tak mi się przypomniało, ktoś mi kiedyś powiedział: chcesz stracić przyjaciela - pożycz mu pieniądze :( :angry: Smutne ale niestety często prawdziwe.

#13 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 czerwiec 2006 - 16:47

Jeśli uważałeś go za Przyjaciela to przykra sprawa tym bardziej, że jak piszesz nie tylko nie zapłacił ale jeszcze Ciebie okłamuje.

Gość już dużo stracił a jak sie w porę nie zreflekuje to straci wszystko po opublikowaniu jego danych.

pozdrawiam,

Marek

#14 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 19 czerwiec 2006 - 18:20

Paskodna sprawa Efex!!!.Potępiam takie sprawy i takich ludzi.Ileż można czekać toż to jawna kpina.Można pojść na ręke i poczekać tydzień dwa ale nie tyle,należy zdecydowaniej dzialać bo ten (forumowicz) gotow pomyśleć że jak czekasz dwa miesiące to poczekasz i nastepne.Życze powodzenia i pozytywnego rozwiązania sprawy.

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 19 czerwiec 2006 - 18:54

Trochę dziwne zachowanie jak na człowieka, którego nazywasz przyjacielem. Może faktycznie @Mifek ma rację, jeśli chodzi o postępowanie w tej sprawie.
J ;)

#16 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 czerwiec 2006 - 19:44

@Efex,

współczuję ci bardzo.
Z tego co piszesz sprawa trwa bardzo długo, ponad 2 miesiące. Myślę, że jeżeli do tej pory nie odzyskałeś swoich pieniędzy to powinieneś sprawę postawić bardzo stanowczo. Podaj termin do kiedy przyjaciel ma oddać ci pieniądze, a jeżeli to nie poskutkuje to umieść jego dane publicznie, na ogólnym forum.


#17 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 20 czerwiec 2006 - 07:05

Też mi przyjaciel :huh: :( :( :wacko: !

#18 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 20 czerwiec 2006 - 08:51

Cześć,

Poszedłem za Waszymi radami i przed chwilą postawiłem ultimatum mojemu koledze. Jeśli nie dostanę należności do środy w czwartek opublikuję jego dane. Pocieszający jest fakt, że właśnie był w banku B)

Pozdrawiam



#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 czerwiec 2006 - 09:06

@Efex może tym razem był tam w Twojej sprawie

Powodzenia :D

#20 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 20 czerwiec 2006 - 11:40

Chyba czytał co powyżej i poleciał do banku :lol:
Mam nadzieję że cała sprawa zakończy szybko i pozytywnie :D


Pozdrawiam Gromit