Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishFinder 141c w super cenie, brać??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   strażak

strażak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2011 - 15:04

Panowie znalazłem na FM taką promocję, używa ktoś takiej echosondy, opłaca się za taką cenę?? Proszę o odpowiedzi :D

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/humminbird-seria-300 -i-100-g5-a62-p45-k2807.html

#2 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 21 luty 2011 - 17:47

Używam tej echosondy, kupiłem troszke drożej :/ dobra echosonda, napewno warta tych pieniędzy :D

#3 OFFLINE   strażak

strażak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2011 - 09:59

Panowie wie ktoś coś jeszcze na temat tej echosondy?? Bo promocja się skończy ;P

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 22 luty 2011 - 13:16

za tą kasę warto.tylko jeśli posiada stożek tylko 20 stopni to raczej nada się na lód lub na jeziora o sporej głębokości.

#5 OFFLINE   strażak

strażak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Daniel

Napisano 22 luty 2011 - 15:18

No właśnie, po wnikliwej obserwacji sam to zauważyłem, 20stopni to za mało, pływam na płytszych wodach, chyba odpada.. dziękuje za info

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2011 - 16:18

Panowie...juz tak w ktoryms watku przebakuje sie o kacie stozka...

Moje pytanie jest takie - czego sie spodziewacie kupujac sonde? Chyba nie sluzy Wam ona do namierzania ryb, na ktore chcecie polowac?
Jezeli chodzi np. o dno to dzieki ktoremu stozkowi trafniej ocenimy (zalozmy np. , ze jest pofaldowane, z uskokami, zmienna twardoscia (costam na nim np lezy)?

Gumo

#7 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2011 - 19:45

Jak pisze @Gumofilc węższy stożek pozwoli lepiej ocenić ukształtowanie dna. Jednak małe ale. Jeszcze do niedawna Humminbird odmiennie niż Lowrance i Eagle określał kąt stożka przetwornika. O ile się nie mylę to Lowrance i Eagle przyjmowały do testów spadek mocy sygnału na poziomie 10 dB natomiast Hummanbird - 3 dB.

Edit: Wartość kąta 20 st jest określana przy 10 dB.

#8 OFFLINE   ramzesq

ramzesq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaSC
  • Imię:Ramzes

Napisano 22 luty 2011 - 21:57

Witam Panowie.
Jeśli mogę coś dorzucić w temacie,ale bardziej ogólnie - to myślę,że najważniejszą cechą na którą należy zwracać uwagę przy zakupie echa to jest rozdzielczość ekranu im większa tym lepiej.Jeśli miałbym wybór w podobnej cenie - kupić kolorowe echo o niższej rozdzielczości,lub czarno białe o wyższej rozdzielczości - to zdecydowanie polecam czarno białe.
Jeśli cena przyzwoitej echosondy z podwójna wiązką i wbudowanym GPS'em jest zbyt wysoka,to może lepiej kupić model,który można rozbudować w przyszłości o te funkcje,stopniowo dokupując GPS lub wymieniając przetwornik na lepszy.
Co do szerokości wiązki,to ja stosuję przetwornik na 2 wiązki,ale w planie mam przetwornik Quad Beam o kącie 90 stopni,wiele modeli Humminbird'a można tak rozbudowywać i podnosić tym samym ich funkcjonalność.Ja osobiście uważam,że im więcei wiązek tym więcej widać,a modele 2 i więcej wiązkowe zawsze można przełączyć na wiązkę pojedynczą.
@IMMORTAL - dane które przytoczyłeś zapewne są poprawne,ale czy takie ich zestawienie nie jest mylące?Czy mniejsze natężenie sygnału (-3dB) nie wynika na przykład z tego że Humminbird stosuje dużo czulsze odbiorniki sygnału,którym wystarcza taka moc do poprawnego zinterpretowania sygnału odbitego?A jeśli tak jest to zapewne wydłuża to pracę akumulatora i podnosi efektywność wiązki w stosunku do zużywanej mocy.

#9 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2011 - 23:16

Przytoczyłem sposób charakteryzowania przetworników, żeby nieco rozjaśnić sytuację. Dawniej Hummanbird stosował standard -3dB w odróżnieniu od np. Eagla, który bazował na spadku mocy na poziomie -10dB. Tym samym Humanbird przegrywał z konkurencją z uwagi na mniejsze kąty stożka w oczach konsumentów, które w rzeczywistości były niemal identyczne. Teraz widzę, że także stosują standard -10dB.
Nie sądzę, żeby Humminbird stosował lepsze przetworniki od konkurencji. Za porządny przetwornik z jasno określoną charakterystyką trzeba niestety słono zapłacić. Analizując dane producenta, który podaje moc wiązki na poziomie 150 W RMS oszczędności na aku w stosunku do konkurencji raczej nie będzie. Mieszczą się raczej w standardzie dla tej półki cenowej, który wynosi ok. 200 W RMS.
Tak naprawdę w tej półce cenowej różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są raczej kosmetyczne i nie do końca wiemy co otrzymujemy. Ważne jest, żeby echo czytelnie odwzorowało kształt dna i jego twardość.
Wracając jeszcze do nieszczęsnego kąta stożka. Miałem kiedyś okazję pływać z dwoma echami pracującymi na różnych częstotliwościach i z różnymi kątami stożków. Różnica w odwzorowaniu dna a dokładniej jego zmienności była duża z korzyścią dla węższej wiązki. Dla przykładu stare koryto rzeki (rzeczywista szerokość ok. 15 m, głębokość wody ok. 8 m) przy mniejszym kącie (20st) było doskonale widoczne, bazując na drugim echu (60st) pewnie bym je minął płynąc nieco szybciej. Wpływ różnicy częstotliwości z uwagi na niewielką głębokość można pominąć.

#10 OFFLINE   strażak

strażak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Daniel

Napisano 23 luty 2011 - 12:16

Immortal dziękij za info, już wszystko wiem :D ths