Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Max Empire Casting 20-60g ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 21 luty 2011 - 21:32

Witam Szanownych Kolegów.

Ma to być mój pierwszy kij do jerkowania. Współpracować będzie na 90% z Revo SX albo STX. Sądzę, że na początku mojej przygody w grę będą wchodziły przynęty typu slidery od pływających 10cm do tonących 12 cm, a więc cóś między 30 a 70 gramów. Na kij nie chciałbym wydać więcej niż 300 - 320 zł.
Nie wchodzą w grę jednoczęściowe, a ponieważ będę głównie łowił z pontonu, nie chciałbym, by kij był dłuższy niż 195 cm.

Tytułowego Max-a Empire Casting macałem na sucho i wydaje się miodzio, leciutki, czuć że jest sztywny, ale nie jest kijem od szczotki i czuję, że awaryjnie, w razie potrzeby to i gumę na 10 gramowej główce obsłuży nienajgorzej, ale mam obawy, czy nie będzie za delikatny szczególnie do 70 gramowego tonącego slidera, czy da radę przy wyrzucie no i czy jest wystarczająco sztywny by tchnąć życie w tego jerka?!?

Może ktoś z Kolegów łowił lub łowi na taki kij i może mnie upewnić, albo odwieść od tego zakupu.

#2 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 23 luty 2011 - 10:20

Czy rzeczywiście nikt z forumowiczów nie ma doświadczeń z tym kijkiem???
Czyżby nie było ryzykantów, co by próbowali nowego, malo znanego i nierozreklamowanego? :D
Nie chce mi się wierzyć, że castingowcy dzielą sie na st.croix-owców i Dragon-owców :D !
Czyżby nie było wypełnionej luki pomiędzy kijami za 500-900zł a kijami za 150-200zł?
Może i nie pisałbym postu o Max-ie i przełknąłbym jednoczęściowy kijek, gdyby ktoś mi chcial sprzedać np Avida AVC66HF czy MHF za 300-400zł, ale niestety life is brutal :D


#3 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 23 luty 2011 - 10:51

Za taką cenę dostaniesz dragona 30 - 70 gram ;]

http://www.firmadragon.pl/zasoby/oferta/wedki/teamdragon/28-37-186.jpg

Sprzedałem taki za 180 zł ;] trzeba szukać okazji
Czasami się fajne trafią



#4 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 23 luty 2011 - 11:00

Tak wiem, że Dragona w tej cenie by się znalazło, ale być moze nieracjonalnie myślę, że kijek raczej mało znanej i nie wydającej chyba na reklamę tyle kasy co D, jesli kosztuje ok 3 stówek, to może być niezły materiał np blanku. Ot takie moje kombinowanie, a o dragonach czytywałem, ale ciut mnie martwi, że na forum jednak sporo opinii o przeszacowywaniu górnej granicy c.w.

#5 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 23 luty 2011 - 11:36

Miałem jakiś czas temu kij spinningowy MAX Empire Spin 3 m 10-30 g. Kiedy go wybierałem, szukając wśród wędek za +/- 300 zł, zrobił na mnie lepsze wrażenie niż kije naszych potentatów w tej klasie (choć napis IM10 High Modulus Carbon nie wróżył nic dobrego ). Całkiem przyzwoity, dość mięsisty blank, w miarę zmyślnie uzbrojony w przelotki nie najgorszej jakości; tylko uchwyt wykonany był niezbyt starannie i w sumie obleśny. Generalnie była to solidna wędka, w której postawiono na walory użytkowe, nie na bajer w stylu silenia się na japanstyle czy obwieszenia nędznej imitacji blanku markowymi przelotkami Fuji (no, może ten napis IM10...). Oglądałem wówczas jeszcze model Pike (chyba), i tam blank podobał mi się jeszcze bardziej, ale uzbrojony był już - moim zdaniem - głupawo, w trzy na krzyż wielkie przelotki na blanku z mocnym dolnikiem i dość ustępliwą szczytówką.
Castingów MAX nie znam, ale, skoro trudno o informacje o wędkach sprzedawanych pod tą marką, może i powyższych parę zdań na coś się przyda.

#6 OFFLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 23 luty 2011 - 11:47

Dzięki. Przyda się i taka informacja, tym bardziej, że pomimo marketingowego ble-ble typu IM-10, to juz druga dobra opinia jaką dostałem odnosząca się do blanków z serii Empire. Na pierwszą natknąłem sie przy teście lekkiego spina 2-12g, gdzie zjechano dobór sztywności wklejki' do blanku, ale o samej mocy blanku napisano bardzo pozytywnie.

#7 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 24 luty 2011 - 09:02

A ja mam tego kijaszka :D Używam go od 1,5 sezonu.
Jak dla mnie super patyk, świetnie wyważony, bardzo dobrze czuć przynętę. Miałem na nim najpierw Jaxona XTL, potem ABU 4601, a teraz Caiman'a 151. Najwięcej rzucałem nim Fatso 10F (48gr). Na pewno powyżej zadeklarowanego c.w. bym nie wychodził, a raczej sugerowałbym 50-55 gr jako górna granica. Blank jest z IM10 i jest stosunkowo cienki, dlatego osobiście boję się rzucać czymś grubszym.
Do cięższych zastosowań mam Dragon Mysterey XT Jerk 1,8m 60-120gr.

#8 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 24 luty 2011 - 19:49

Ja też mam tego kijaszka/MAX Empire casting 1,9m 20-60g/z curado 201 DHSV dla mnie jest ok.Też 50g nie przekraczam.

#9 OFFLINE   pociemu

pociemu

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 27 luty 2011 - 08:36

Witam.

Sam się zastanawiam nad tym kijkiem.

Firma która produkuje te kije znajduje się prawie w tym samym miejscu co Dragon, być może to tylko klon Dragona.

#10 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 10:30

kolego mam taki kijek dlamie bajka gorąco polecam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych