Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Gardno i Łebsko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 27 luty 2011 - 15:04

Witam,

Czy na ww. jeziorach można pływać na spalinie?

Pozdr

#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 27 luty 2011 - 20:04

Można na Łebskim na 100% co do Gardna nie mam pojęcia .Tylko jest jeden problem, musisz uważać aby Ci woda silnika nie z żarła bo co do jej czystości wiele by gadać .Pozdrawiam Tornado

#3 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 marzec 2011 - 06:24

No ja nie wiem jak teraz, ale ja bym tą informacje sprawdził. Jak ostatnio byłem w Łebie (jakieś 3 lata temu) to w dalszym ciągu był zakaz. Widziałem co prawda kilka łodzi które to robiły, ale mimo braku kontroli robiły to nielegalnie. Rozmawiałem w tym temacie z pracownikami Parku Słowińskiego i twierdzili że tacy artyści czasami się zdarzają ale zazwyczaj kończą mandatem. Także poszukał bym w necie strony dyrekcji parku i zadzwonił. Kosztuje na pewno mniej niż ewentualny mandat.
I jeszcze jedno, jeśli można pływać to radzę to robić ostrożnie, nawet na środku jeziora są miejsca gdzie woda sięga do łydek. Nie zawsze są te miejsca oznaczone, że o wszędobylskich sieciach nie wspomnę.

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 marzec 2011 - 08:11

a coś w tych jeziorah życje jeszcze w iościach gwarantujących jakikolwiek sukces wędkarski?!?

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 01 marzec 2011 - 08:27

Znam łebsko. Przez jezioro przepływa rzeka Łeba, a co się z tym wiąże można spodziewać się troci na odcinku przyległym do rzeki - stąd niemal zawsze stoją tam sieci. Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu w samej rzece (na jeziorze był\jest zakaz połowów wędkarskich) złowienie kilku sandaczy (niezbyt duże,ale zabawa była ) w 2godziny ie bylo problemem. Byly okonie i duże stada leszczy. Od miejscowych szuwarków wiem że ze szczupakiem to raczej cieńko mimo wydawało by się idealnych warunków na samym jeziorze. Jakieś 8lat temu i wstecz łowiono duże ilości węgorzy, teraz tylko sznurówki. Samo jezioro było zamknięte do połowów, gdyż miesza się tam woda słodka i słona przez co ryby i inne stworzenia mają unikalne warunki. Prowadzono jakieś badania w tym temacie. To zamknięcie dla połowów było tylko dla wędkarzy i rybaków. Byli też rybacy którzy rozstawiali swoje sieci. O kłusownictwie nie będę wspominał bo to standard.

#6 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 09 sierpień 2016 - 19:25

Witam Kolegów :)

Wybieram się na pomorze, łowił ktoś może na  Gardnie ??? Potrzebuję informacji , bo nie wiem co zabrać ;)

Pomocy !!!



#7 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 09 sierpień 2016 - 20:15

Zapewne wiesz, że do wędkowania udostępniony jest niewielki obszar jeziora?

Z brzegu w tej strefie można połowić tylko w kilku miejscach, brzegi zarośnięte trzciną i sitowiem na kilkanaście metrów, często też bagniste.

Woda na ogół płytka, dno muliste ale w kilku miejscach można brodzić nawet dość daleko w jezioro.

Miejsca dostępne są przy wsiach Gardna Wielka i Mała oraz Retowo. 

W tych trzcinowych dżunglach też można wejść w kilku punktach, być może spacerując po wale uda ci się wypatrzyć takie ścieżki.

Najpewniejsze miejscówki są w rejonie ujścia Łupawy do jeziora, ale dostępne tylko ze sprzętu pływającego.

 

Na pewniaka to o tej porze roku nastawiłbym się na szukanie wzdręg ze spinningiem, tej rybki było zawsze dużo przy trzcinowiskach.

Zdaje się, że jest corocznie zarybiane szczupakiem więc to byłby taki konkretniejszy cel.

Okonia raczej z brzegu latem w tym jeziorze nie połowisz, jesienią to i owszem.

 

Alternatywa to szukanie troci w Łupawie powyżej jeziora (od mostu) lub pstrągów powyżej Smołdzina.



#8 OFFLINE   radeks

radeks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Radek

Napisano 10 sierpień 2016 - 05:34

Dziękuję za info ☺
Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych