Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 01 SW 4000 PG w wersji DH


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2011 - 19:33

Witam,

Jako zagorzaly fan podwojnych korbek w kolowrotkach spiningowych, po dluzszych przymiarkach i analizach udalo mi sie dzis zrealizowac moj projekt, ktory nie dawal mi spokoju :D

Shimano Stella 01 SW 4000 PG w wersji z podwojna korbka.
Nie trafilem jak dotad takiej wersji tego kolowrotka nigdzie w necie, wiec dzialalem po omacku.
Na szczescie projektanci z Shimano wyszli mi na przeciw. Okazalo sie ze wystarczy wybic nit z korbki zwyklej DH z Europy (zastosowalem korbke dostepna jako zamiennik do Baitrunnera 4000).W miejsce europejskiego trzpienia z plastikowym kolnierzem zastosowalem oryginalna oske - trzpien, wkrecana w kolo przekladni dostepna z rozkrecalnej korbki Shimano Stella SW. Po zkreceniu i wlozeniu nowego nita osiagamy zamierzny efekt.
Zero luzow.
Wszystko spasowane.
Podwojna korbka o dlugosci ramienia 55 mm zamiast pojedynczej standardowej korbki o dlugosci ramienia 65 mm.
Jak to wplywa na prace kolowrotka juz ustalilismy w tym watku :

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=18336&am p;am p;start=0&

Estetycznie moznaby sie przymierzyc do wymiany srebrnego kolnierza miedzy korbka a korpusem na jakis w kolorze czarnym badz grafitowym, albo granatowym. Byc moze podejme trud ze znalezieniem kolnierza w ciemniejszym kolorze...
Funkcjonalnie jest to czego oczekiwalem i co lubia fani podwojnych korbek.
Wagowo korbka podwojna wazy tyle co oryginalna wyposazona w duza gumowa galke. Takze przybylo jakies 25 g.

Ponizej zdjecia :




Zachecam wszystkich do tuningu swoich maszyn B)





Załączone pliki


  • 5384 lubi to

#2 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 marzec 2011 - 19:44

No ładnie to wygląda, nie powiem... :D
A ja wszystkich zachęcam też do własnoręcznego serwisowania swoich maszyn... :mellow:

#3 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 04 marzec 2011 - 19:57

Faktycznie duzo lepiej!!!!Jak tylko otrzymam swojego SW to tez bede kombinowal.Dzieki Guzu.

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 marzec 2011 - 20:01

O gustach się nie dyskutuje więc .... tylko powiem, że mnie właśnie zawsze denerwowały korbki podwójne. Już w czarnych AERO ich jakoś nie polubiłem i tak zostało :mellow:

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 marzec 2011 - 20:02

O gustach się nie dyskutuje więc .... tylko powiem, że mnie właśnie zawsze denerwowały korbki podwójne. Już w czarnych AERO ich jakoś nie polubiłem i tak zostało :mellow:


:lol:

Dlatego jestem zdania ze do kazdego kolowrotka powinna byc do wyboru : albo taka albo taka :D



#6 OFFLINE   Endi

Endi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 04 marzec 2011 - 22:47

najmniej lozsykowany uchwyt w stelli na swiecie zapewne :D ale lepsze to niz kilkaset zlotych wydany na uchwyt :D

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 04 marzec 2011 - 23:02

Piękna sprawa.Brdzo podoba mi się ten reel .i podejcie z realizacją założeń projektowych.,niedosyć że masz super precyzyjną i mocną maszynę,to jeszcze satysfakcje z tego że jast taka ,jaką Ty ją potrzebowałeś.brawo :D

I jeszcze jedno jeśli mogę,zostałem poproszony przez kolegę który po przeczytaniu tego watku,ma pytanie do was,
Czy ryobi Zauber/spro red/blue/black i im podobne na bazie ryiobi,mają 4 czy 6 kontny otwór w kole zetatym w który wkładamy korbkę?/chodzi o jego średnicę wzg korbek podwójnych shimano)jesli ktos posiada obydwa modele ,tj shimano (nawet z pojedynczą korbą)i ryobi/spro lub dragona czy byrona alice,to prosże o sprawdzenie czy pasuja do nich korby od shimano.

#8 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 marzec 2011 - 06:58

O masakra :huh: zajefajnie,a czy w TPSW tez da rade taki tunning zrobić,i czy do tp też bedzie pasowac,korba od baitrunnera,a czy mogł bys zrobic tak bardziej podglądowo,jakeś to czynił,bede bardzo wdzieczny.

#9 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 marzec 2011 - 07:12

Idąc dalej do przodum bom zafascynowany :mellow: mozliwoscia zrobienia DH bo tez jestem miłośnikiem podwojnych korb,to czy ta by pasowała
=================================================
http://cgi.ebay.co.uk/SHIMANO-SPARES-ST-4000-FA-BAITRUNNER-D OUBLE-HANDLE-/170604288876?pt=UK_SportsLeisure_Fishing_Reels _JN&hash=item27b8cedb6c

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 marzec 2011 - 12:51

@gorgol

tak, to jest taka korbka jaka ja wykorzytalem i ktora bedziesz mogl wykorzystac do TP SW.
uwazaj tylko przy wybijaniu nita z niej - zrob to tak by nie poniszczyc powloki lakierniczej samej korbki i najlepiej by jeszcze sie dalo wykorzystac ten nit oryginalny...



#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2011 - 12:54

Guzu ale ta jasna tulejka dystansowa przy korbie nijak nie pasi
do kompletu.Zrób coś z tym, pomaluj itp.itd. ;)

#12 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 marzec 2011 - 12:57

Guzu ale ta jasna tulejka dystansowa przy korbie nijak nie pasi
do kompletu.Zrób coś z tym, pomaluj itp.itd. ;)


@Jozi

Wszystkie stelle z wkrecanymi korbkami maja srebrne korbki, moze to nisza do wypelnienia ? Moze trzeba rzucic na rynek pokrywane korbki w kolorach CUSTOM ?

pomysle nad tym, na razie probuje poczynic pewne ulepszenia tej wersji co widzicie na zdjeciach

Mam nadzieje ze temat jest rozwojowy i tego typu inicjatyw bedzie przybywalo.



#13 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 marzec 2011 - 13:09

No własnie apropo rozwojowosci,
>1 czym wybiłeś nita
>2 z własnego doswiadczenia wiem ze jak nit jest juz -(gdziekolwiek)wbity a sie go usunie to z niego juz jest nic,do
-do du_ _ sie nadaje.
>3widze ze korba od baitrunnera,ma taki sam trzpień,przetykany -przez cały młynek i zakreceny śrubką z drugiej strony,a jak mam -okume epix pro 40 i tam też jest zapasowa podwójna,i czy ona by -pasowała???a co do koloru tulejki:lata mi to jak ruski sputnik -koło jaj :lol: grunt aby podwójna korba była.

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2011 - 13:15

O kurna jaka determinacja u gościa na podwójną korbę :lol: .

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 marzec 2011 - 13:18

No własnie apropo rozwojowosci,
>1 czym wybiłeś nita
>2 z własnego doswiadczenia wiem ze jak nit jest juz -(gdziekolwiek)wbity a sie go usunie to z niego juz jest nic,do
-do du_ _ sie nadaje.
>3widze ze korba od baitrunnera,ma taki sam trzpień,przetykany -przez cały młynek i zakreceny śrubką z drugiej strony,a jak mam -okume epix pro 40 i tam też jest zapasowa podwójna,i czy ona by -pasowała???a co do koloru tulejki:lata mi to jak ruski sputnik -koło jaj :lol: grunt aby podwójna korba była.


Po kolei zatem :

1. Korbka w szmatke zawinieta (co by nie porysowac) i w imadlo. Wzialem nit o srednicy drutu taki by pasowal jako wybijak do tego i z wezszej strony po 2 strzalach z mlotka juz korbka byla w dwoch kawalkach :D
2. Jak wybijesz nit i jest prosty to go mozesz wykorzystac do przetkniecia nim z powrotem juz nowej korbki problemem bedzie zafixowanie go na sztywno. By nie wypadal.
Pomysl o zastosowaniu jakiejs masy plastycznej wiozacej nit w miejscu. Ja temat nitu w swoim domkne na poczatku tygodnia - po prostu od poniedzialku bede mial dostep do warsztatu i magikow. Dam znac jak ja to zrobilem.
3. Nie znam Okumy, nie potrafie pomoc. Musisz pamietac ze poza wymiarem samego trzpienia wazna jest szerokosc mlynka, tak by nakretka, badz sruba z drugiej strony, dalo sie to wszystko na sztywno skrecic...

Tak jak napisalem powyzej. Te pierwsze zdjecia to dopiero poczatek akcji Stella SW z korbka DH B)
Pomyslow przybywa, i szkoda tylko ze Japonia tak daleko...



#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2011 - 13:24

Ja jak mam ochotę pokręcić podwójną korbką wyciągam czarne shimano, bez wybijania nitów :lol: , a stelki niech zostaną z pojedynczą korbą

#17 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 marzec 2011 - 13:26

@Jozi nie determinacja,tylko ból ze kurde płace fure plnów za młynek a i tak do konca nie jest to co bym chciał,i nagle pojawia sie mozliwość,ze jednak można miec to co sie lubi i przy tym zaoszczedzajac sporo kasy,a tu nagle pojawia sie taki jeden :unsure: i ;) ze mu tulejka nie pasuje,chłopie trza,brac co jest i cieszyc sie ze wogóle jest,czekam na dlasze info odnosnie DH pukim zdeterminowany <_<

#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2011 - 13:32

Kup sobie czarne shimano i będziesz miał bez przeróbek B).

#19 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 05 marzec 2011 - 13:39

Niestety,moze bym i kupił ale juz sprzedałes ;) a czarne to lubie tylko pończochy mojej kobiety <_< ,ja tez bym stelli nie przerabiał.........a ze mam tylko TP to sobie znim pomajstruje cos,no wolno przecia to nie stelka :mellow:

#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 marzec 2011 - 13:45

Nie ma strachu, posuchy na czarne u mnie nie ma, następny jest do sprzedaży tylko wysłałem maile do ludzi, może nawet na forum się nie pojawi.Jeszcze i tak zostaną mi dwa + baitrunner B).
Nad twinkiem pomyśle, może skrobnę do Mefisto i operacja bez rozkuwania korbki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych