Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MATA DLA RYB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 czerwiec 2006 - 22:18

Dlaczego nikt nie promuje stosowania maty przeznaczonej do lądowania ryb? U karpiarzy to normalka,chyba że ryba od razu w wodzie jest wypinana.

#2 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 czerwiec 2006 - 06:11

Nikt tego niestosuje bo w spinningu raczej to się nie sprawdzi.Glownie na mate lądowane są ryby średnie i duże,co w spinningu raczej często się niezdarza.Inna sprawa to to że raczej niemamy sposobności ani nosić ani tej maty przygotować,bo albo stoimy po pas w wodzie albo gdzieś się przedzieramy przez jakieś tam zarośla.Natomiast karpiarze mogą sobie pozwolić na takie cuda,mają czas aby to przygotować,nigdzie się nie przemieszczają i mają dużo miejsca.Raczej są nikle szanse aby to się zaadoptowalo do spinningu.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 czerwiec 2006 - 08:59

Przyznam sie szczerze, że odstatnio myślałem nad jakąś matą, którą bym stosowal przy łowieniu na łodzi. Tylko w takiej sytuacji zdarza mi się nie mieć gdzię odłożyć ryby. A jeśłi chodzi o łowienie z brzegu to najczęściej łowie z kimś. Jeden bawi się z rybą drugi robi fotki. Ewentualni epomaga przy poderbaniu... Taki sprawdzony sposob.

#4 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 24 czerwiec 2006 - 09:40

Miałem na mysli stosowanie mat w łodzi, bo widziałem kilka zdjec z cyklu C&R, a dno łodzi całe we krwii..................

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2006 - 15:10

@Bassy,

właśnie rozglądałem się za taką matą do ważenia szczupaków na łodzi. Znalazłem fajną Sangera, która jest także dostępna u nas w Polsce. Ma 1,5 m długości i zmieści każdego szczupaka. Można go swobodnie zwarzyć, zmierzyć i wypuścić. :D
Taką matę kupił sobie @Gromit. Miał ją na szkierach w tym roku. Może opisze swoje doświadczenia.

A gdzie widziałeś tą krew w łodzi?