Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki HIDEA - prośba o opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mar555

mar555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Tomaszewicz

Napisano 16 marzec 2011 - 20:27

Koledzy
Czy ktoś miał kontakt z tymi silnikami? Czy to jest to samo co Parsuny, SeaKingi i inne China?
Cena za 9,9km to 4200 zł, także super atrakcyjna.
Proszę o info w miarę możliwości
Dzięki

#2 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2011 - 21:06

Polecam poczytać o podobnych klonach, takich wątków jest więcej http://www.motorowod...wtopic.php?t=16 Sam uważam że jestem zbyt biedny na takie eksperymenty.Wolałem używkę japan i wiem że troszkę popływam.Są tacy co sobie chwalą takie wynalazki z pod małych żółtych rączek,lepiej uzbierać kaskę i zainwestować w coś lepszego.To moje prywatne zdanie i nie musisz się z nim zgadzać.

#3 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 16 marzec 2011 - 21:56

witam
używam yamahy 15 km 1996 r,pytając w serwisach o powyższe marki odpowiadali mi żebym pozostał przy tym co mam jak nie stać mnie na nowszy bo na nim popływam dłużej niż na nowych wyżej wymienionych i tego się trzymam i nie nażekam

Koledzy
Czy ktoś miał kontakt z tymi silnikami? Czy to jest to samo co Parsuny, SeaKingi i inne China?
Cena za 9,9km to 4200 zł, także super atrakcyjna.
Proszę o info w miarę możliwości
Dzięki



#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 17 marzec 2011 - 10:56

z tego co się orientuję jest to taki sam silnik jak sea king.o dziwo kolega chciał kupić a sam sprzedawca po dłuższej rozmowie nie polecał tych silników.chodziło mianowicie o wytrzymałość.odradził kupna silnika komuś kto intensywnie chce go używać.chodziło o silniki 4 i 5 km czyli jedno tłokowe.jak jest z 9,9 km nie wiem.

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 marzec 2011 - 11:18

Jakos tutaj poki co nie widac takich co chwala...

Kolejny watek, gdzie wymagane jest porownanie najlepiej kilku silnikow. Chyba z uwagi chocby na czas (im dluzszy przy bezawaryjnej pracy) uzytkowania bardzo to trudne do przeprowadzenia.

Bywajac w serwisie widuje takie silniki jak Suzuki,Yamaha,Honda, Johnson, Merkury i inne rownie znane marki po ktorych widac co przeszly a mimo to przy fachowej rece serwisanta sa w stanie byc uzytkowane nadal.
Wiadomo, ze sa jeszzce rozne pulapki w rodzaju - do niektorych marek na czesci czeka sie miesiacami (sily nie ma - jak sie zepsuje to sprawa konczy sie na katalogu czesci i zamowieniu w/w), niektore autoryzowane serwisy sa nienaturalnie ekspensywne, wreszcie istotna jest dostepnosc w ogole serwisu zajmujacego sie dana marka...

A sa jakies serwisy silnikow, o ktorych mowa w tym watku? Mysle zarowno o gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych (bywa, ze serwis pogwarancyjny w serwisie autoryzowanym jest najdrozszym rozwiazaniem..zwlaszcza jak brak zakladow zajmujacych sie marka.

Reasumujac..wg. mnie czlowiek, ktory nie ma konta z 6 zerami albo taki co to musi miec kazda nowosc 1szy powinien udac sie grzecznie i kupic cos sprawdzonego od lat.
...biorac pod uwage te kilka slow powyzej...

Mnie z tego wyszlo Suzuki i Yamaha.

Gumo

#6 OFFLINE   mar555

mar555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Tomaszewicz

Napisano 17 marzec 2011 - 16:44

Dzięki za wszystkie rady :D
Ja sam użytkuje Suzuki DF50 przy motorówce, po pół roku stania na przyczepie po spuszczeniu na wodę odpalił od razu... Fajne uczucie :D
Tak jak myślałem jak ma pochodzić z 10 lat to lepiej zapłacić trochę więcej.
Mimo że Suzuki jest super silnikiem to trochę kuleje dostęp do części.
Podsumowując, generalnie chyba zostanę przy Suzuki :D

#7 OFFLINE   kazik01

kazik01

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaGŁOGÓW

Napisano 07 maj 2012 - 19:06

Witam mam pytanko ktoś jest posiadaczem silnika hidea?jak tak to proszę o kilka słów na temat tego silnika.Z góry dzięki.pozdrawiam

#8 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 maj 2012 - 18:42

wydaje mi się, że ciężko będzie ci znaleźć opinie użytkowników. jakiś czas temu rozglądałem się za nim i szukałem informacji. Nie znalazłem ich wiele, ale wszystkie były niezbyt pochlebne.
Przede wszystkim serwis, podzwoń po punktach serwisowych w swojej okolicy i zapytaj czy ktoś się podejmie tego naprawy i jak z dostępnością części - mimo, że to replika Yamahy to niekoniecznie mogą podzespoły pasować.
raczej weź sprawdzoną konstrukcję Yamaha, Mercury, Mariner, Tohatsu, Honda

#9 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 14 marzec 2016 - 00:28

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie.Mam mozliwosc kupna tego silnika za dobra cene i mam pytanie czy to prawda ze to to samo co Yamaha. Podobno czesci sa te same. Bede wdzieczny za jakie kolwiek wiadomosc sci.

#10 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 00:33

Pewnie to prawie to samo. Jak Parsun. Prawie czyni różnicę.


  • CLAUDIO lubi to

#11 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 marzec 2016 - 04:32

popróbuj, ja bym się za dużo nie spodziewał po chińskim silniku


  • CLAUDIO lubi to

#12 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 14 marzec 2016 - 07:34

Kilka miesięcy temu miałam podobny dylemat. Silnik jeszcze na gwarancji, super stan itd. Jednak po rozmowie z zaprzyjaźnionym mechanikiem zrezygnowałem z tej "okazji". Silnik pracuje poprawnie 2-3 sezony i później zaczyna się pasmo nieszczęść.
  • CLAUDIO lubi to

#13 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 marzec 2016 - 08:24

Z pewnością nie są ich odpowiednikami. Mogą być co najwyżej nieudolnymi kopiami. Jak większość chińskich produktów robionych na wzór markowych produktów.

Jako nowy sprzęt można kupić i używać 2-3 sezony, na dłuższą bezawaryjną pracę bym nie liczył. Te niskie ceny na prawdę nie biorą się znikąd :)



#14 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 08:59

Hidea nie ma juz na rynku Polskim jakies resztki w Szczecinie , nie wiem czy to klon czy kopia robione przez dla ?  ale w CHRLD jest kilka wytwórni nie tylko Parsun,  nie wiem dla kogo robią może inaczej dla kogo robią i jak naklejają ;) jedyną licencją Yamahy to włoska Selwa  ale tez nie gwarantuję gdzie klepane

Te silniki nie sa juz tak atrakcyjne cenowo po tegorocznej obniżce Yamaha i Mercury 

Jezeli silnik pinpong :) uzywany to ja jestem na Nie lepiej rożejrzec się za używką , na forum jest Evindura , też jest sprzedawca na Allegro kemer-tolls jest przedstawicielem i sprzedaje silniki uzywane z gwarancją przyjęte w rozliczeniu za zakup nowego silnika , 


Użytkownik Trebron edytował ten post 14 marzec 2016 - 09:19