Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

plecionka czy żyłka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 22:13

koldzy proszę o pomoc mam cardiffa 51sdc oraz antaresa dc. doradcie co lepiej nawinąć linkie czy żyłkie .dotej pory tylko łowiłem na dzerki .w tym sezonie chciałbym połowić małymi przynętami .

#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 27 marzec 2011 - 22:41

Cześć

Ja na Cardiff-ie DC mam mono 0,18. Musisz tylko uważać by nie weszła pod szpulkę. Czasami się tak dzieje jak jest zbyt słabo ustawiony docisk szpuli. Plecionka lepiej przylega i ten problem nie występuje. Reszta to preferencje osobiste czy wolisz plecionkę czy mono. To samo tyczy się większej maszynki. Moja zasada jest taka - do opadu używam plecionki, blachy i wobki ciągam na żyłce. Mnie to pasuje...
Cardiffa kupiłeś chyba pod pstrąga, okonia…? Te rybki jak dla mnie - mono.

Pozdrawiam


#3 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 30 marzec 2011 - 16:12

Witaj
Ja osobiście wolę łowić multikiem na plecionkę i każdemu kto zaczyna lub uczy się rzucać też będę polecał plecionkę. Żyłka ma tendecję do tzw. puchnięcia na szpuli podczas rzutu co jest bardzo denerwującym zjawiskiem...

#4 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 marzec 2011 - 17:05

Wiśni@, ale Kolega chyba nie będzie się uczył, łowił na cięższe przynęty już, a żyłka to żyłka, czasem się przydaje, czasem niezastąpiona, ale to też kwestia indywidualna, nie tylko przyzwyczjeń, ale też przekonań co do słuszności swoich wyborów. Dlatego takie pytanie na Forum raczej nie pomoże wybrać właściwie. Nie rozpatrywałbym na co ją nawijam, tylko co, na co i jak chcę złowić. Co dotąd łowiłem na żyłkę przy spinie, łowiłbym na żyłkę cardiffem. A jak set linka>młynek>patyk się nie sprawdzą, to bym dopiero kombinował, co można zmienić w danej metodzie. Bo może właśnie ostatni powinien być rodzaj linki :mellow:
A 51DC bym nie pogardził, pewnie znalazłbym do niego zastosowanie z dowolną linką :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek

#5 OFFLINE   Wisni@

Wisni@

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaGdańsk, Southampton
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wiśniewski

Napisano 30 marzec 2011 - 18:33

Pisząc, że polecam ją początkującym nie odnosiłem się do przedmówcy, chodziło mi o to, że jak dla mnie plećką poprostu łatwiej. Masz rację że jest to też zależne od tego na co, czym i jak ale ja osobiście w większości przypadków używam plećki do której jeśli zachodzi taka potrzeba dowiązuje poprostu dłuższy przypon z żyłki. Można wysnuć jeden wniosek: ilu wędkarzy tyle będzie odpowiedzi, jednemu odpowiada plecionka drugiemu żyłka, trzeba wybróbować na własnej skórze i wybrać co nam lepiej pasuje... :D



#6 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 31 marzec 2011 - 21:48

:mellow: No i oczywyscie mozna uzywac posredni product YGK G-soul SS 112 B) Oto fotka wlasnej produkcji dla jasnoszci :unsure:

http://img684.imageshack.us/img684/9671/112gw.jpg



#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 kwiecień 2011 - 18:33

:mellow: No i oczywyscie mozna uzywac posredni product YGK G-soul SS 112 B) Oto fotka wlasnej produkcji dla jasnoszci :unsure:

http://img684.imageshack.us/img684/9671/112gw.jpg


Używałeś tej linki? Jakie wrażenia, jak się spisuje?

#8 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:33

:unsure: Tylko zaczynam, kolega na spinie dwa sezona bez zmian i zgubienia farby http://www.pic4ever.com/images/13.gif Stywnoszc jak mieki monofil, troche spiewa ale zrozumiale ze nie jedwabiste PE WX8. Z Antaresem DC odrazu zeszlam o dwie pozycji hamulca w dol B) Troszeczki grubsza od analogow. Na przyklad:

http://img153.imageshack.us/img153/6295/ultrawx8.jpg

Obidwa #2, na gorze Ultra2 WX8 30lb ir 0,244mm deklarowane, na dole G-soul SS112 20lb 0,235mm. Producent ten sam.

#9 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 16:53

bardzo prosze owiencej informaci bo w tym temacie jestem ciemny jak tabaka w rogu

#10 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 kwiecień 2011 - 00:12

Grzegorz. W zasadzie udzielone odpowiedzi, wyczerpują pytanie z pierwszego posta. :D
O co dokładnie pytasz? O te linki, które pokazał Kolega @piatras, czy po prostu ponawiasz wątek przewodni?
Jeśli jesteś jak tabaka w rogu i chcesz, aby ktoś dokonał wyboru za Ciebie, napisz jaką wędką z jakim multikiem, jakimi przynętami, w jakiej wodzie i jakie (gatunek/wielkość) ryby chcesz łowić, a być może znajdzie się ktoś (dobry wujek, wróżbita jaki), kto powie: hej! ja tak łowię! inaczej nie będzie dobrze!. B)

Pozdrawiam
Grzesiek

#11 OFFLINE   grzegorz59

grzegorz59

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 07:50

oczwiście pytałem o te linki

#12 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 04 kwiecień 2011 - 08:21

:mellow: No to daje linki na linki :lol: http://www.japantack..._GsoulSS112.htm i http://www.japantack...nes/YGK_WX8.htm

#13 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 kwiecień 2011 - 14:39

hahaha :mellow: Piatras, a jakieś słabsze z tych linek (około 10lb), testowałeś? Albo Koledzy?
Grzegorz59 - mam nadzieję, że Cię nie uraziłem

Pozdrawiam
Grzesiek

#14 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 04 kwiecień 2011 - 16:02

No tak, juz pisalem...Kolega dwa sezony pracowal z 8lb (gdiesz 0,12-0,14mm.)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych