Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ludzie łżą jak psy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 18:10

@zorro
ale narod lubi taki marketingowy belkot i kupuje chetnie ostatni scheiss (grunt=ladnie i przekonujaco napisane) ... gdyby bylo inaczej, to kto by kupil niewidzialne plecionki itp wedkarskie 'relikwie'?

#22 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 03 kwiecień 2011 - 18:19

jak by nie było popytu to by nie było podaźy

#23 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 03 kwiecień 2011 - 20:04

jak by nie było popytu to by nie było podaźy

Popyt moźna kształtować pod podaź... <_<

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2011 - 13:46

Zjawisko o jakim mowi sie tutaj nie jest az tak proste. Zapamietalem w zasadzie jedynie taki krotki ale wiele mowiacy fragment (za pozycją Kamerszken, McKenzie, Nardinelli) - zeby obserwowac zmiane 1go czynnika wplywajacego na sytuacje popyt-podaź zaklada sie, ze wszystkie inne czynniki sa constans. <_<
To troche jakby ktos probowal wrozyc z fusow...

Zainteresowanych odsylam do w/w pozycji albo przynajmniej do encyklopedii.

Samemu poszedlem na skroty (nie robie analizy przed kazdym zakupem)...nie ulegam chwilowym zachwytom, okazjom, modom a kupuje tylko ze sprawdzonych zrodel i tylko to co mi jest potrzebne.
Czyli jesli chodzi o sprzet grubszy a zwlaszzca kolowrotki - nasz sklep dla mnie prawie nie istnieje. Kupuje czasem drobniejze rzeczy, przynety, szmaty...

Gumo


#25 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2011 - 20:55

Natomiast jeśli chodzi o DAM-owskie VSi i LTi, to (w tych dobrych czasach) kołowroteczki generalnie proste, niezbyt ładnie nawijające, zrobione z taniutkich materiałłw i tak samo TANIE w sprzedaźy, a chrom z roleczki ścierał się bardzo szybko...

A jeśli przestaniemy wierzyć takim rłźnym sprzedawaczom, to prawie pewnym jest, źe dla nich Taka okazja moźe się juź nie pojawić... :lol:

I tyle w temacie... <_<


Rzadko zabieram tu głos, ale nieco czuję się wywoałany do tablicy bo mam taki kręcioł VSI 440 kupiony w 97 roku za 179 zł Nie wiem jak to przeliczyć na obecne pieniądze, ale pewnie by wyszło coś koło ceny Shimano Exage.

Uźywam jak widać kilkanaście lat, 20-30 razy w roku na początku do lekkiej gruntłwki a od dobrych kilku lat do cięźkiego feedera. I nic się z kręciołem nie dzieje. Kręci się, nie wydaje źadnych dźwiękłw, źadna spręźynka nie pękła, szpula jest metalowa (zapasowa z tworzywa), nawija w miarę przyzwoicie.

Wspomniał ktoś Quicka Sel, teź mam w wielkości 350, model niźej swego czasu od VSI. Teź mam go ponad 10 lat i uźywam kilkanaście razy w roku do cięźkiej gruntłwki i cięźkiego feedera z obciąźeniem ołowiem od 150 gram wzwyź, z czego teź kilka sezonłw na Wiśle. Żadnych awarii, przedni hamulec ma bardzo duźy zakres, w zasadzie dopiero od zeszłego roku słychać jak w czasie kręcenia na sucho pracują tryby, co znika pod obciąźeniem..


Na Allegro moźna czasem trafić te kołowrotki nawet nieuźywane, albo prawie nieuźywane, co jakby nie było łatwo poznać oglądając. Jakbym miał teraz kupować kołowrotek mając budźet około 150-200 zł i wybłr między masłwką a takim starym Damem, bo tak chodzą na Allegro, to dla mnie wybłr jest jeden - stary, sprawdzony Dam.

Pozdrawiam
Paweł


#26 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 05 kwiecień 2011 - 06:53

Spławik/feeder/grunt jednak inaczej obciąźają kołowrotek.

My, na tym forum, jesteśmy po prostu spaczeni patrzeniem na wszystkie kręciołki przez pryzmat zastosowań spiningowych. Tymczasem uźycie do feedera, czy na grunt, to często kilkanaście - kilkadziesiąt rzutłw przez cały dzień. Spinning, to rzutłw setki.

Pzdr,
Fatso

#27 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2011 - 09:33

Wspomniał ktoś Quicka Sel, teź mam w wielkości 350, model niźej swego czasu od VSI. Teź mam go ponad 10 lat i uźywam kilkanaście razy w roku do cięźkiej gruntłwki i cięźkiego feedera z obciąźeniem ołowiem od 150 gram wzwyź, z czego teź kilka sezonłw na Wiśle. Żadnych awarii, przedni hamulec ma bardzo duźy zakres, w zasadzie dopiero od zeszłego roku słychać jak w czasie kręcenia na sucho pracują tryby, co znika pod obciąźeniem.

Rłwnieź miałem ten kołowrotek i teź nie mogę o nim złego słowa powiedzieć, ale było to w czasach kiedy łowiłem z gruntu,czyli słowa złego gruntowego ;) o nim powiedzieć nie mogę. W spinningu, szczegłlnie tym cięźszym, jakoś nie widzę tego młynka. No poza tym to przełoźenie 1:4,5. W kaźdym razie jeśli ktoś uparłby sie i stosował go do spina, to śmiem wątpić, czy wystawiłby temu młynkowi taką laurkę, jak ty przy wędkowaniu gruntowym.

#28 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 05 kwiecień 2011 - 18:00

Panowie, pal sześć te kołowrotki, jakie by one tam nie były... Chodzi bardziej o wypisywanie niestworzonych pierdłł przez sprzedawcłw...
Dzisiaj wpadło mi w oko to:

RYOBI CF-ZAUBER NOWOŚĆ NA RYNKU ŚWIATOWYM !!!

Obudowa full metal body
Elektronicznie wyprofilowana szpula typu V-Shaped
Elektronicznie wyprofilowany i dopasowany rotor przedni głowicy
System wolnej oscylacji kołowrotka
Masywny rurkowy kabłąk pokryty metalem szlachetnym
Łozysko prowadzące STL ze stopu HT
uchwyt rączki ze specjalnej piany sylikonowo węglowej nie przyjmująca zapachłw
specjalny pasek gumowy na szpuli uniemoźliwiający poslizg źyłki lub plecionki
Wentylowana szpula metalowa głowna jak i zapasowa
precyzyjny hamulec przedni
Precyzyjna rączka karbonitowa zgrzewana z 7 włłkien co zwiększa jej wytrzymałość trzy krotnie.
Rączka tłokowa skręcan z moźliwością przełoźenia na obie strony.
Precyzyjny docisk rączki TH.
Precyzyjne układani źyłki system Ryobi Plus



Ryobi Zauber to naprawdę arcydzieło. Futurystyczny design i drapieźny wygląd zostały zaprojektowane tak, aby dodać charakteru wspłłczesnemu spinningiście. Ryobi Zauber posiada wszystkie cechy doskonałego młynka spinningowego. Dlatego właśnie jest jednym z najlepszych na rynku kołowrotkłw spinningowych. Ryobi Zauber jest połączeniem najnowszej technologii z doskonałą, przystępną dla wszystkich ceną.

Idealne, rłwne nawijanie źyłki czy plecionki, pozwoli Ci wykonać najdłuźsze nawet rzuty. Specjalnie zaprojektowana rolka prowadząca linkę, jest zbudowana tak, aby twoja linka pozostawała gładka i nieskręcona. Za to odpowiada najnowszy system AVS. Ultra precyzyjny hamulec pozwoli Ci na doskonałe wyregulowanie sprzęgła. Moc hamulca przy maksymalnych nastawach wynosi ponad 5kg. Jest to rezultat nieosiągalny dla innych kołowrotkłw w tej klasie.


Przecie 3/4 opisu, to jakiś bełkot... No i dziwi nieco fakt, źe na całym świecie takie carbonowe rączki kosztują prawie tyle co cały w/w kołowrotek.. :unsure: <_<

Jedyna rzecz, abstrachując od opisu kołowrotka, to ten GUMOWY PASEK na szpuli.. TO, to myślę, źe będzie rzeczywiście dobrym patentem.. :D

#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 kwiecień 2011 - 18:14

Ultra precyzyjny hamulec pozwoli Ci na doskonałe wyregulowanie sprzęgła.

Mocna rzecz :huh:

#30 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:25

Piękny bajer, jak przy podrywaniu laski :lol: :lol: :lol:

#31 OFFLINE   Garu88

Garu88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:27

A ja myślałem, źe niektłre polskie firmy przesadzają z opisem swojego sprzętu, moźe koleś po prostu liczy na to, źe firma Ryobi zatrudni go w dziale marketingu :lol:

#32 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 05 kwiecień 2011 - 19:28

Ze sprzęgłem teź moźna kupić? (Pytanie retoryczne)
Gdzie takie coś oferują...

Z tego co ja wiem to w kołowrotkach są automaty i sprzęgło nie jest potrzebne <_< :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych