Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wężowa Wyspa – Roslagen 2006 – część III


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 lipiec 2006 - 08:41

Cześć,
Ostatnie dni wyprawy do roslagen dają kolejne ryby. To czas przygody, weryfikacji tez oraz wdrażania ich w życie. Niektórzy już szczęśliwi a inni szukają swojego upragnionego szczupaka, który przekroczy metr. Czy najbliższe dni przyniosą odpowiedź na nasze pytania? Na odpowiedzi przyszło nam czekać jeszcze kolejne dwa dni.

Zapraszam do trzeciej i ostatniej już części relacji z naszej jerkbaitowej wyprawy do Szwecji.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 lipiec 2006 - 08:53

Super bylo.

Uznanie, ze udalo sie w terminie i tak fajnie opisac nasza eskpade:)

Guzu

#3 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 09:02

No to wracając do mojego pytania z komentarzy do cz. I relacji - rozumiem, że jednak selektywność przynęty ma znaczenie jeśli chodzi o duże sztuki - tak wnioskuję z podsumowania.

Jakiej wielkości szczupaki brały w takim razie np. na wirówki wielkości 4-5?

#4 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 04 lipiec 2006 - 09:11

Cześć Marcinesz
Ja na Roslagen 90 % swoich ryb złowiłem na wirówkę 5(w tym szczupaka 106 cm.)U Portertera było tak samo.

Pozdrawiam Gromit

#5 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 09:37

Hej Gromit,

To jakie ryby (wielkościowo / statystycznie) łowiłeś na wirówkę 5? I jak to się ma do statystyk jerkowych?

Z tego, co przeczytałem w relacji, wynika, że trafiliście na okres dobrego żerowania ryb. Czy w takim razie były przynęty, które mimo tego w ogóle nie były łowne?

#6 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 10:22

wahadła nie byly skuteczne..

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 10:53

Witam,

panowie uczestnicy wyprawy do Roslagen!!
Czy jest jakaś szansa na wrzucenie na strone tego Filmu, ktory nakręciliście pdczas pobytu?


#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 11:59

@Marcinesz,

...rozumiem, że jednak selektywność przynęty ma znaczenie jeśli chodzi o duże sztuki - tak wnioskuję z podsumowania. Jakiej wielkości szczupaki brały w takim razie np. na wirówki wielkości 4-5?...

- selektywne przynęty na pewno mają wpływ na brania dużych ryb, jednak jest to teoria, która nie zawsze się sprawdza.
Na szkierach są miejsca, w których występują tzw. szczupaki śledziowo - ciernikowe. Ich pokarm nie jest zbyt duży, ale za to mają go całe mnóstwo. Najczęściej właśnie w takich miejscach ryby nie chciały brać na duże przynęty, a znacznie częściej wybierały małe. To w takich miejscach rzuty fatso 14, czy jacka 18 nie przynosiły żadnych brań, a poprowadzenie mniejszej wirówki lub gumy przynosiło branie nawet metrowej ryby.

Ogólnie na naszej łodzi najwięcej dużych ryb złowiliśmy na przynęty 10,12,14,16 i 18 centymetrowe. Jednak zarówno te największe przynęty, jak i te mniejsze, atakowały szczupaki także 60-80 centymetrowe oraz te większe. Tutaj nie było reguły.

Na łodzi przewodnika królowały mniejsze przynęty, max 10cm lub wirówki 5 i chłopaki połowili grube ryby oraz metrowe okazy.

...Z tego, co przeczytałem w relacji, wynika, że trafiliście na okres dobrego żerowania ryb. Czy w takim razie były przynęty, które mimo tego w ogóle nie były łowne?...

- nie złowiliśmy zupełnie nic na wahadła, które np. dwa lata temu były bardzo skuteczne. Nie było także ryb na duże 22 cm gumy oraz na mniejsze woblery. No i oczywiście wiele rodzajów jerków, woblerów, gum także nie były skuteczne.


@Jerzy,

...Czy jest jakaś szansa na wrzucenie na strone tego Filmu, ktory nakręciliście podczas pobytu?...

- niestety nie ma takiej możliwości. Nagrania zajmują prawie 3 godziny, a po zrzuceniu chociażby 1 godziny na komputer, plik zajmuje kilka GB. Kasety z filmem mogę wziąć na Zlot i ewentualnie pokazać zainteresowanym. :D



#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3199 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 12:07

@Rognis.
rozumiem, moglibyście zrobic jakąś małą kompilację i np. wrzucić 3min najciekawszego holu. niestety na zlocie bede nieobecny.
pozd jerzy :D

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 12:27

@Jerzy,

zobaczę co da się zrobić.
Pamiętaj jednak, że nikt z nas nie siedział cały czas z włączoną kamerą, bo cały czas łowiliśmy. Hole są nakręcone fragmentami i posiadamy tylko 20 minut filmu, kiedy przy bardzo silnym wietrze, łowiąc w dryfie, mój brat poświęcił się i uwiecznił na filmie jak łowimy. Wówczas udało nam się złowić dwie ryby do kamery. Spróbuję to skompresować i może umnieścimy to na forum.


#11 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 lipiec 2006 - 13:30

@rognis_oko a moze bylaby tez wersja nieskompresowana... niektorzy nie maja problemu z laczem internetowym a o wiele przyjemniej oglada sie w wyzszych rozdzielczosciach :o

#12 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 14:41

No to żeście się zaszczupaczyli :lol:
Gratulacje udanej wyprawy :D

#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 lipiec 2006 - 16:05

Ładnie, ładnie, fajne zdjęcia i opis. Jednego szczupaka poznaję, miałem go na kiju w zeszłym roku :mellow:

#14 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 04 lipiec 2006 - 17:05

BRAWO chłopaki. Świetna wyprawa, znakomita relacja. Po prostu super. Ja tylko ciągle czekam aż @Remku opiszesz swoją metodę spławikową którą tak wkurzałeś szczuki na szkierach. Bardzo mnie to interesuje. Domyślam się jak to może wyglądać ale chętnie poczytam jak Ty to robisz :mellow:

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 04 lipiec 2006 - 17:24

Tak sobie mysle ze ten rok jest wyjatkowo bogaty w wyprawy , ryby , przygody ....zarowno w Swiecie jak i w Polsce dla ludzi z naszego Forum . Mam tez nadzieje ze zdopinguje to niektorych do podjecia tej jedynej decyzji - wyprawy do Szwecji - , bo to ona jest w najblizszym zasiegu . I juz dzisiaj mozna TO zaczac planowac i zbierac dudki :lol:
Tez jestem ciekawy jak lowiles Remku na splawik Jackiem , troszke sobie to wyobrazam ale czekam na opis tej profanacji :huh:
Nie ma jak kociolek pelen jadla :mellow: ...bez niego byscie galabeczki padli , macie szczescie ze Jedrus Zdun o Was dbal . Samo wedkowanie to jedno , a ile tej dodatkowej , opiekunczej roboty to drugie . Ja to wiem bo czesto zdanym tylko na siebie , co ma i plusy i minusy . Wiwat Jedrus Zdun :mellow:

#16 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 lipiec 2006 - 18:11

Dobrze napisana ostatnia część tego waszego wyjazdu.Zresztą cala trylogia trzymala w napięciu.Nieżle polowiliście ilościowo i jakościowo.Tak pomyślalem ile czasu taka grupa wędkarzy musialaby się męczyć (czytaj lowić)aby zlowić taką ilość szczupakow na jakimś Polskim lowisku? :mellow:

#17 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 lipiec 2006 - 18:32

Tak pomyślalem ile czasu taka grupa wędkarzy musialaby się męczyć (czytaj lowić)aby zlowić taką ilość szczupakow na jakimś Polskim lowisku? :mellow:


Milion lat...


#18 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 04 lipiec 2006 - 18:35

Boje się że prędzej by poumierali niż to uczynili :mellow: :(

#19 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 05 lipiec 2006 - 07:45

Gratuluję wyprawy, ryb i relacji. Mam nadzieję, że kiedyś i mnie będzie dane połowić nad tak rybną wodą (chociaż i tak pewnie dostałbym w kość - zawsze muszę płacić frycowe, ale jak się worek rozsypie...). :D
Pozdrawiam

#20 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 05 lipiec 2006 - 07:57

Sławek, frycowe płacili bywalcy na Roslagen. ;)
Debiutanci złapali wszystkie metrówki :mellow:


Pozdrawiam Gromit