Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wymania tulejki na łozysko w rolce kabłąka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ONLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 07:48

Witajcie
Chciałbym wymienić tulejkę w rolce, która zrobiła się jajowata i zaczęła hałasować na łożysko w moim Super GT 4k
teraz wygląda to tak

http://images39.fotosik.pl/775/944eaae2f21a9978med.jpg


Jak się okazało super GT 4k i catana 2500 maja te same party rolki wiec szybko przełożyłem ze starej catany i działa dobrze ale teraz w jednym jak i w drugim wole wstawić łożysko pytanie jak to zrobić

Z racji tego, iż ta tulejka nie jest taka standardowa wiec ciężko znaleźć łożysko żeby tylko za nią wstawić.
w modelu oczko wyższym stradicu rozwiązanie jest takie :

http://images41.fotosik.pl/775/c4b1685406694a6fmed.jpg


może wiecie gdzie można kupić takie party ? albo macie pomysł jak to zrobić domowym sposobem :mellow:





#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 kwiecień 2011 - 13:01

Jedyne co mi przychodzi do głowy dobrać łożsko: śr.wewn. z łożyska 6018 ś.zewn.łożyska -śr. wewnętrzna rolki nr 10880 grubość łożyska- grubość części 10184. Pomiary wykonaj dobrą suwmiarką nie linijką.

#3 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 kwiecień 2011 - 19:51

ciężka sprawa zdało by się dobrać rurkę stalową i wstawić łożysko.ja w swoich kołowrotach opcja 2 miałem zamiast łożyska tuleje stalowe które oczywiście wymieniłem na łożyska,także tuleje mam w zapasie ale niestety reduktory plastykowe pozostały na swoim miejscu w kołowrotkach.

#4 ONLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 09:42

Cześć dzięki za odpowiedzi
Właśnie najciężej jest zastąpić te plastikowe części jak 10184 na 2gim obrazku. Zostanie mi polować na te części a łożysko już się jakoś dobierze.

Edit:

może ktoś obeznany dobierze komponenty żeby zastąpić tulejkę 9367
o wymiarach( mierzone nie hi-endową suwmiarką :lol: ) łożyskiem lub tulejką i łożyskiem



D- 8,32
d- 3,95
d1- 7,85
h- 3,85
h1- 2,05


Załączone pliki



#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 13 kwiecień 2011 - 22:07

łożysko 6018 powinieneś dostać bez problemu.tulejkę 10184 dopasuj może z anteny radiowej są robione z mosiądzu.rant mozna zastąpić podkładką.

#6 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 971 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 październik 2012 - 10:36

Wojtek_B, udało Ci się coś wykombinować z tą tulejką? Tunninguję catanę i oprócz tulejki na korbie chciałbym właśnie wymienić tę w rolce, no i zastanawiam się nad tym samym tematem - jak dobrać łożysko i co z tym fantem w ogóle się da zrobić :-)

#7 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 599 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 14 październik 2012 - 17:46

Najprościej będzie wytoczyć tulejkę. Taki drobiazg nie powinien u tokarza kosztować więcej niż czteropak piwa.