Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zaproszenie na Wyspę!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 05 lipiec 2006 - 10:11

Chciałbym zaprosić wszystkim sympatyków kręcących się szpul w kołowrotku na wspólne biesiadowanie przy ognisku. A także wspólne łowy. Okazją są V urodziny WCWI, które corocznie obchodzimy na wiślanej wyspie - zawsze innej.
Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj.
W imieniu organizatorów
Argrabi

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 lipiec 2006 - 11:40

Agrabi, bardzo dziękuję za zaproszenie. Impreza szykuje się fantastyczna. Baaaardzo mi się podoba, oj baaardzo. Myślę jak teraz skroić czas :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2006 - 15:38

O, jak miło :mellow:

nawet jeśli nie uda mi się dołączyć to bardzo dziękuję za zaproszenie !

Pozdrawiam

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2006 - 18:36

@Argrabi,

bardzo dziękuję za zaproszenie. :D Jeżeli tylko czas pozwoli to chętnie odwiedzę urodzinową wyspę.

Mam kilka pytań.

Czy do przelewów pokazanych na zdjęciach jest bezpośredni dostęp z wyspy?
Czy od strony nurtowej wyspy jest jakaś głębsza rynna? Jaka głębokość?
Jaka jest głębokość na końcu i na napływie wyspy? Widzę na zdjęciu taki mocno podmyty początek wyspy? Czy jest tam jakiś duży wodny odkos, z grubszą wodą?
Czy w rejonach wyspy kręcą się jakieś sumki?

Jaki jest koszt imprezy?

Czy można przyjechać, np. na jedną dobę?
Jeżeli, tak to z kim kontaktować się w sprawie odbioru z brzegu? Poproszę jakiś numer telefonu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :mellow:



#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 05 lipiec 2006 - 19:34

szkoda ze mam tak daleko i nie dam rady :(
Tak czy siak milej zabawy !!!! i dziękuje za zaproszenie

#6 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 lipiec 2006 - 22:45

@sebek,
w imieniu Argrabiego postaram się zaspokoić twoją ciekawość.

ad1. jeśli masz wodery to dotrzesz nie tylko do tych przelewów. Poza tym cały czas do dyspozycji będą 2 łodzie z silnikami.

ad2. jest głęboka, żwirowa rynna o gł. ok. 4-5 metrów przy niskim stanie wody. Popisowe łowisko na grubą rybę.

ad3. na to pytanie odpowie ci Argrabi.

ad4. na pewno jeden sum się kręci. Ujawnił się.

ad5. jakie koszty??

ad6. można.

ad7. Argrabi 607-857-864, TJ 609-059-039. ja 603-865-557 (ale dopiero od soboty rano)

PS. Radzę wędki w domu zostawić :lol:

#7 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 06 lipiec 2006 - 06:34

1. Taka sobie batymetria.
Wyspa położona jest na starej główce, której jeden fragment łączy ją z brzegiem (od biedy mozna się po śliskich kamieniach i rwącej wodzie przedostać na brzeg).. Z drugiej strony wychodzi trochę na wodę (to taka mała wysepeczka na zdjęciu z zachodem słońca).. Od lewego czoła wyspy do końca przelewu ciagnie się rynienka około 2 m (przy czole wyspu nawet 3 m)... Przed wyspą (jakies 50 metrów) jest stara, poprzerywana główka z kilkoma kamiennymi wysepkami (na jej fragmencie od brzegu widac wedkarzy). Na napływie średnia głębokość około 1,5-2 metrów, ponizej przelewu około 3 m (choć schodzi w kilku miejscach do 4,5 - 5 metrów).. Jeszce kawałek w górę jest kolejna stara, porzerywana główka, jednak tam jest juz wolniejszy nurt i płytsze miejsca.. A okolice brzegu to typowe wody jeziorowe - średnia głębokość około 1-1,5 metra, porośnięte grążelami i inną roslinnością, lekko zamulone (aczkolwiek pychowe wiosło nie wchodzi jak w masło).. Poniżej wyspy jest kilka przelewów zlokalizowanych prawie na środku rzeki.. Z brzegu nie ma do nich dostępu.. Na samym czole i dole wyspy są niewielkie przykosy (około 1 metra).. Z ciekawostek na przeciwległym brzegu Rzeki jest burta długosci około 1,5 km ze srednia głębokoscią 3,5 - 4 metrów. W jej końcowym odcinku jest kilka przelewów, przed którymi wypłyca się do 2,5 - 3 metrów.
2. jw. Dodatkowo od czoła wyspy po przekątnej do przeciwległego brzegu na szerokosci jakichś 150 metrów płynie główny nurt Wisły .
3. Nocowaliśmy na wyspie i TJ-a cos obudziło około 2 w nocy. Jakby worek cementu do wody wpadł.. Moze to sum?? Zawsze ytrzeba miec nadzieję..
4. Koszt imprezy zalezy tylko i wyłącznie od Uczestników. Jakiś dojazd, jakiś prowiant.. Organizatorzy zapewniają miejsce na rozbicie namiotu, transport wodny oraz tradycyjny posiłek w sobotę (dwa lata temu był gulasz, w zeszłym roku ucha z wiślanych rybek. Co teraz - jeszcze nie wiem)...

5. Mozna przyjechac nawet na godzinę.. Żadnych ograniczeń... Typowy biwak pod namiotami.

6. Numery podał Witek.. Pewnie powoził bedę ja, wiec i problemu nie bedzie z dowiezieniem/dopłynięciem na jakies łowisko..


W Bobrownikach sa ruiny starego zamku krzyzackiego :D.. Troche o nim tutaj

#8 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2006 - 16:25

@Witek, @Argrabi,

dzięki za informacje. :mellow:
Będę starał się przyjechać w sobotę...i zostać na noc... :D



#9 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2006 - 16:32

Czekamy :lol: :lol:
I liczymy na wspólne rapowanie:)