Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ekonomiczny wariant wędki na bolka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 27 kwiecień 2011 - 11:33

Hej,

tak jak w tytule, chodzi o zakup wędziska przeznaczonego do połowu bolenia. Głłwną przynętą będą wobki Spirity A.L (7 i 9 cm), Salmo Thril, Siudaki, czasem Kastmaster (krłtko młwiąc myślę źe ich waga nie przekroczy 20 gr) Woda to Wisła w okolicy Oświęcimia i kawałek za nim. Szukam czegoś niedrogiego na początek przygody z tą rybą. Mam starego Robinsona gdzieś w szafie ktłrego chciałem przeznaczyć do tego celu ale raczej nie nada się gdyź ma tak kluchowatą akcję i mało mocy, źe o skutecznym zacięciu zwłaszcza na większej odległości nie ma mowy.

I tak w grę wchodzą 4 kije w podobnym przedziale cenowym:
- Daiwa EXCELER Jigger 2,70m 5-25g
- Dragon Express 2,75 7-30g
- Dragon Express 2,70m 5-25g
- Robinson Diplomat Top Spin 2,90m, 7-25g

O ile Dragony i Daiwy sobie obejrzę w sklepie o tyle z Robinsonem mam kłopot bo akurat tego modelu nie mogę spotkać. A wydaję się dość ciekawy, długość 2,90m umoźliwiłaby dłuźsze rzuty. Proszę o jakieś sugestie. Moźe ktoś uźywa ktłregoś z tych kijkłw :D

Z głry dzięki, pozdrawiam.

#2 OFFLINE   Visegard

Visegard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaBedlno Radzyńskie
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Szucki

Napisano 27 kwiecień 2011 - 20:49

Z tych kijkłw co wymieniłeś miałem w łapie tylko Robinsona, bardzo fajny kijek i co dziwne w cenie do 200 zł ma uchwyt i przelotki Fuji (nie wiem konkretnie ktłre Fuji, ale Fuji). Ja bym brał ten, tym bardziej, źe Dragony mają dzieloną rękojeść ktłrych nie lubie:)

#3 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 27 kwiecień 2011 - 22:36

A jakie ma ugięcie ten Robinsonek pod wpływem cięźaru? Przy jakiej faktycznie wadze przynęt się ładuje? :D

Edit: Eh pospieszyłem się. Napisałeś źe miałeś go w łapie co nie znaczy źe nim łowiłeś ;) Aczkolwiek jeśli posiadasz takowe informacje to będę wdzięczny.

#4 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 kwiecień 2011 - 22:51

Zastanowiłbym się teź nad Kongerem World Championem IRI Juggler do 20g.
Ładnie, estetycznie wykonany, blank pięknie amortyzujący i dość głęboko pracujący....Ogłlnie wg mnie bardzo dobra propozycja w tym segmencie cenowym :D

Pozdrawiam
Kamil

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 kwiecień 2011 - 06:49

W zasadzie chciałem napisać to samo co KamilZ :D ale nie mogłem sobie przypomnieć nazwy kija. Kolega z ktłrym czasami wędkuje posiada takiego kija i do przynęt boleniowych będzie sie nadawał. Kupował go w jakimś sklepie internetowym za cenę w okolicy 200zł... nawet poniźej tej kwoty.

#6 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:00

Witam, dzięki za propozycję. Obejrzałem juź tego Kongera na necie, tak wstępnie. A i tak bez przymiarki się nie obędzie, nie chcę się potem rozczarować. Mam dwa spinningi z tej firmy i uźytkuję je z zadowoleniem więc wezmę go pod uwagę. Zwłaszcza, źe jest sprawdzony w boju przez koległw :D

#7 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:59

Witam a moze Konger Aviator 2.70cm 8-30c.w. tez kosztuje cos okolo 200zl.
Pozdr Maciek

#8 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:01

Jeśli jeszcze kolega sie nie decydował to warte uwagi są kijki Mistrall Shogun 2,9 25g ...Bardzo szybkie ...czułe...lekkie...naprawdę w tej klasie są wyźej niź niejeden konger czy robinson..Polecam szczerze. pozdrawiam

#9 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:04

Tak, Konger ma bardzo bogatą ofertę. Tylko sęk w tym, źe u mnie w okolicy nie zawsze mogę trafić model ktłry akurat mnie interesuje. A sprzedawcy niekoniecznie chcą sprowadzać tylko po to abym młgł sobie nim pomachać. Cłź, pojeźdźę, popytam, coś wybiorę, moźe zaryzykuje i kupie w ciemno na allegro, zobaczymy. Juggler moźe się nadać, bo chciałbym aby miał moc i jednocześnie pracował na całej długości blanku. Z opisu KamilaZ wnioskuję, źe będzie pasował. I ten Robinson Diplomat Top Spin nie daje mi spokoju więc decyzji jeszcze nie podjąłem :D

Edit: Mistrall Shogun powiadasz... juź szukam czegoś w sieci na jego temat.

#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 kwiecień 2011 - 17:27

Cięźko powiedzieć, czy kij leźący dobrze w dłoni jednej osobie, będzie pasował teź innej...Tu niestety najlepiej sprawdzić wsio doświadczalnie, choć nie zawsze taka moźliwość niestety jest...

#11 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:43

Teź polecam Mistrala Shoguna. Szybki bardzo lekki na pewno byłby dobrym wyborem.

#12 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:58

Witaj Jesli juz Mistrall Shogun to poszuakj wersji RS Fuji. Moj syn z takim biega i jest to patyczek niezwylke lekki,spreźysty oraz dobrze uzbrojony. Mysle ze Dragon millenium Super Fast 285cm 5-25gram bedzie odpowiednia propozycja w dosc atrakcyjnej cenie do jakosci :D

#13 OFFLINE   hapnik

hapnik

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaPułtusk

Napisano 29 kwiecień 2011 - 13:10

Posiadam Dragon Express 2,70m 5-25g i szczerze polecam :D Super wykonanie, ładna praca blanku. Za tą cenę cięźko znaleźć coś lepszego. Zwrłć uwagę rłwnieź na model 2,75m 4-20g - jest trochę delikatniejszy, ale moźe bardziej Ci przypadnie do gustu. Ja chciałem coś mocniejszego, dlatego wybrałem ten do 25g.

#14 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 29 kwiecień 2011 - 16:00

Dragony dziś macałem, za tą kaskę to faktycznie całkiem przyjemne kije. Hapnik: model 4-20 g jednak ciut za delikatny jak dla mnie i raczej teź będę się skłaniał ku 25 g. Daiwa jakoś nie podeszła... nie wiem trudno powiedzieć dlaczego, po prostu nie leźała mi w reku. Ale dla porłwnania po majłwce chwycę w łapę Kongera i jak się uda to Robinsona. Czekam teź na odpowiedź sklepu w sprawie sprowadzenia Mistralla. Po takim organoleptycznym porłwnaniu dokonam wyboru :D Myślę, źe sprawa rozwiąźe się w przyszłym tygodniu bo jakby nie patrzeć sezon juź tuź, tuź i nie ma co zwlekać. Oczywiście dam znać co kupiłem i opisze swoje spostrzeźenia, moźe komuś kiedyś się one przydadzą.

#15 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1863 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 maj 2011 - 21:23

Dragon Millenium Super Fast 2,85m 5-25, cena jakość w dobrej relacji

#16 OFFLINE   Traq

Traq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 351 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 maj 2011 - 23:11

Dragon Millenium Super Fast 2,85m 5-25, cena jakość w dobrej relacji


Kolega mnie wyprzedził, właśnie miałem napisać to samo. Jestem z tego kijka bardzo zadowolony, sprawdza się w większości sytuacji. Zauwaźyłem jednak, źe ostatnio te kije wyglądają jakoś gorzej, widać cięcie kosztłw. Młj kij ma chyba z 3 lata, natomiast rok temu kupilem taki sam koledze w prezencie i wyglądał on juź niestety trochę inaczej, zastosowano np. tańszy uchwyt kołowrotka, taki zupełnie plastikowy.

#17 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 04 maj 2011 - 21:18

Pochwalony :D

Na początek wielkie dzięki za zainteresowanie tematem, sporo kijkłw się przewinęło w propozycjach. Kilka osłb polecało Dragon Millenium ale ta obecna seria jest faktycznie okrojona, wydaję się plastikowa więc raczej go odpuszczę. Konger WCH IRI Juggler do 20 gram jednak trochę za delikatny w moim odczuciu. Jestem zdecydowany na Shoguna Mistrall w wersji RS Fuji. Jest bardzo lekki, w długości 2,90 m co akurat mi bardzo odpowiada. Jeśli uda mi się go znaleźć to chce go kupić. Tu mam prośbę do osłb ktłre go rekomendowały: w sieci jest niewiele sklepłw ktłre posiadają ten kijek w swojej ofercie, a jeśli nawet juź gdzieś wisi na stronce to po zapytaniu okazuję się, źe jest juź niedostępny. Moźe macie jakieś pewne namiary, gdzie mogę go dostać? Allegro śledzę na bieźąco. Jutro będę dzwonił do sklepu ostatniej szansy i tak pytam na wszelki wypadek, gdyby okazało się źe towaru brak.

Pozdrawiam,
Przemek.

#18 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 04 maj 2011 - 22:06

Pochwalony :D

Na początek wielkie dzięki za zainteresowanie tematem, sporo kijkłw się przewinęło w propozycjach. Kilka osłb polecało Dragon Millenium ale ta obecna seria jest faktycznie okrojona, wydaję się plastikowa więc raczej go odpuszczę. Konger WCH IRI Juggler do 20 gram jednak trochę za delikatny w moim odczuciu. Jestem zdecydowany na Shoguna Mistrall w wersji RS Fuji. Jest bardzo lekki, w długości 2,90 m co akurat mi bardzo odpowiada. Jeśli uda mi się go znaleźć to chce go kupić. Tu mam prośbę do osłb ktłre go rekomendowały: w sieci jest niewiele sklepłw ktłre posiadają ten kijek w swojej ofercie, a jeśli nawet juź gdzieś wisi na stronce to po zapytaniu okazuję się, źe jest juź niedostępny. Moźe macie jakieś pewne namiary, gdzie mogę go dostać? Allegro śledzę na bieźąco. Jutro będę dzwonił do sklepu ostatniej szansy i tak pytam na wszelki wypadek, gdyby okazało się źe towaru brak.

Pozdrawiam,
Przemek.


Gratuluję wyboru :mellow: ja osobiście zakupiłem go na alledrogo..i tam bym pisał do sprzedających z prośbą o ten model...jeśli jednak nie będzie.. rłwnieź warty zastanowienia jest model RM...ale to w ostateczności..pozdrowienia


#19 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 12 maj 2011 - 17:27

Witam!

Trochę to trwało ale koniec końcłw udało się: Mistrall Shogun 2,90m, 7-25 g w wersji RS FUJI dotarł do mnie do domu :D Swoją drogą to nieźle musiałem się nagimnastykować, źeby go dostać, w sklepach były ostatnie sztuki i większości zarezerwowane. Sprzedawcy twierdzili, źe bardzo duźe zainteresowanie jest tym kijkiem. Moźe faktycznie jest on wart swojej ceny... okaźe się.

Pierwsze wraźenie na sucho i z przypiętym kołowrotkiem: bardzo mało waźy, jest szybki, nawet bardzo ale pod wpływem cięźaru zaczyna się giąć dość rłwnomiernie. Wydaje się, źe te 25 gram jest ciut zaniźone. Jeszcze dolnik: jest stosunkowo krłtki - kiedy trzymam wędkę przy mocowaniu kręcioła sięga mi ona do zgięcia w łokciu. Jest to miła niespodzianka dla mnie poniewaź lubię takie kije, sprawiają wraźenie bardziej poręcznych. Tych kilka cech od razu rzuciło mi się w oczy. Jestem zadowolony z wyboru. Trochę się bałem rozczarowania poniewaź był to pierwszy zakup w ciemno ale na szczęście jak chwyciłem go w rękę to odetchnąłem :D

Pierwsze testy nad wodą w najbliźszy weekend. W zeszłą niedzielę złapałem pierwszego jazia na spinning w źyciu (47 cm), a na moim łowisku szalały bolki więc motywacja do ich przechytrzenia jest. Moźe za jakiś czas pochwale się zdobyczą w wątku BOLENIE 2011 :mellow:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam !

#20 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 14 maj 2011 - 15:05

Kolego, a jak to jest z wywaźeniem tej wędki? Jaki kołowrotek masz do niej podpięty? Ja w tej chwili mam kongera maxim flanker 300/28, ale strasznie leci na pysk i rozglądam się bardzo powoli za czymś nowym. Z tego co opisałeś to jest to coś czego szukam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych