Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spadek wartości sprzętu kolekcjonerskiego


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 08:38

Mam do Was pytanie. Jaka jest utrata wartoÅ›ci w przypadku uÅźycia sprzÄ™tu kolekcjonerskiego? Mam na myÅ›li koÅ‚owrotki. Powiedzmy, Åźe koÅ‚owrotek nosi minimalne Å›lady uÅźytkowania, wÅ‚aÅ›ciwie to prawie nie widać, Åźe byÅ‚ uÅźyty. Jakie mogÄ… być procentowe rÃÅ‚Åźnice w w spadku wartoÅ›ci?

:D

#2 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 28 kwiecień 2011 - 09:53

CiÄ™Åźko powiedzieć, zaleÅźy od tego jak Å‚atwo/trudno dostÄ™pny to model. JeÅ›li nieuÅźywanych prawie nie ma, a uÅźywanych jest na pÄ™czki to moÅźe stracić na wartoÅ›ci 30 - 50% nawet.

Tak z obserwacji na ebay i rÃÅ‚Åźnic w cenach starszych koÅ‚owrotkÃÅ‚w...

#3 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWÅ‚odawa

Napisano 28 kwiecień 2011 - 11:08

Cześć. Moje obserwacje sÄ… takie jak Kolegi @duce13- duÅźa utrata wartoÅ›ci, rzÄ™du kilkudziesiÄ™ciu procent. KoÅ‚owrotek, ktÃÅ‚ry byÅ‚ tylko przykrÄ™cony do wÄ™dki to sprzÄ™t juÅź uÅźywany i tak powinien być opisywany przez sprzedajÄ…cego. SprzÄ™t wÄ™dkarski to bardzo kiepska lokata pieniÄ™dzy. Jedna z gorszych jaka istnieje :D

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 28 kwiecień 2011 - 14:52

Poza samym uÅźywaniem bardzo waÅźne jest teÅź, czy koÅ‚owrotek jest w pudeÅ‚ku i ze wszystkimi papierami, a nawet stan samego pudeÅ‚ka.

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 19:09

OK. Pytam nie Åźeby lokować kapitaÅ‚, tylko w celu weryfikacji ceny zakupu. MiaÅ‚em coÅ› na oku zwyczajnie. Natomiast po krÃÅ‚tkiej analizie cen na aukcjach spostrzegÅ‚em, Åźe wÅ‚aÅ›ciciel chyba rzÄ…da za duÅźo, bo cena odpowiadaÅ‚a stanowi NIB a stan byÅ‚ jednak uÅźywany.

:D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych