Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kamizelka wędkarska


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaÅšrem

Napisano 06 maj 2011 - 21:43

Witam
Mam zamiar kupić nową kamizelkę spiningową. Macie jakieś dobre, funckcjonalne modele na oku? Chętnie poznam wasze opinie oraz co polecacie.

#2 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
  • ImiÄ™:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 06 maj 2011 - 22:14

Witaj.Ja od dwÃÅ‚ch sezonÃÅ‚w uÅźywam kamizelki Jahti Jakt i jestem bardzo i to bardzo z niej zadowolony.Posiada wiele pojemnych i praktycznych kieszeni wyposaÅźonych w dobre zamki lub rzepy.Jest zrobiona z dobrego materiaÅ‚u i siÄ™ nie brudzi.Bardzo polecam,a kupiÅ‚em jÄ… w sklepie internetowym DoLasu.pl PZDR Piotrek

#3 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 06 maj 2011 - 22:27

Moja skromna opinia:

Mesh i tylko mesh. Dlaczego? Ja siÄ™ pocÄ™. Wszystko, co zaÅ‚oÅźę na siebie powoduje pot na plecach. KupiÅ‚em Hardy. OddaÅ‚em Koledze. KupiÅ‚em Simms'a. OddaÅ‚em Koledze. Mam jeszcze jednÄ… plastikowÄ…. TeÅź oddam. Okazuje siÄ™, Åźe Remek, piszÄ…c kilka lat temu miaÅ‚ racjÄ™ - jedno pudeÅ‚ko z 6 -7 przynÄ™tami, i to mi wystarcza. W dalszym ciÄ…gu marzÄ™ o takim podejśćiu. Ale? Za kilka lat? Kto wie?

#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 maj 2011 - 22:48

Moja skromna opinia:

Mesh i tylko mesh. Dlaczego? Ja siÄ™ pocÄ™. Wszystko, co zaÅ‚oÅźę na siebie powoduje pot na plecach. KupiÅ‚em Hardy. OddaÅ‚em Koledze. KupiÅ‚em Simms'a. OddaÅ‚em Koledze. Mam jeszcze jednÄ… plastikowÄ…. TeÅź oddam. Okazuje siÄ™, Åźe Remek, piszÄ…c kilka lat temu miaÅ‚ racjÄ™ - jedno pudeÅ‚ko z 6 -7 przynÄ™tami, i to mi wystarcza. W dalszym ciÄ…gu marzÄ™ o takim podejśćiu. Ale? Za kilka lat? Kto wie?


hmm ja mam siatkowego fenwicka i jestem zawiedziony (co to za kretynizm - wyplataj z siatki kotwice woblera To samo w krzakach cala potargana po 2 latach....
tez sie poce, ale nie polecam nikomu siatki.

#5 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 06 maj 2011 - 23:24

Ja od wiekÃÅ‚w uÅźywam dwÃÅ‚ch (krÃÅ‚tkiej i dÅ‚ugiej) kamizelek Cabelas i bardzo je sobie chwalÄ™. Z tym, Åźe niedawno kupiÅ‚em Hardy'ego do brodzenia. Ma odpinane plecy, a pod nimi siatkÄ™. Ma teÅź dwa retraktory, co jest bardzo wygodnym rozwiÄ…zaniem, bo nie zmusza do pieprzenia siÄ™ z przypinanymi. O ile Cabelasy sÄ… z elanobaweÅ‚ny, to Hardy jest ganz plastik, ale zeszÅ‚oroczne WÅ‚ochy (Å›rodek lata, Å›rodek WÅ‚och) przeÅźyÅ‚em w niej bez problemu i bez nadmiaru potu. Poza tym Hardy ma teÅź kilka kieszeni mniej, podczas gdy Cabelasy dla mnie majÄ… ich zbyt duÅźo (zresztÄ… podobnie, jak np. podstawowe Orvisy).

ZastanÃÅ‚w siÄ™ solidnie, czego od kamizelki oczekujesz, rozwaÅź wszystkie szczegÃÅ‚Å‚y - jakie kieszenie, do czego, ile i jak zapinane, czy retraktory, kieszeÅ„ na plecach itp., a potem poszukaj w necie. MoÅźe teÅź warto Å›ciÄ…gnąć z USA. Zwykle taniej, a wybÃÅ‚r ogromniasty.

Pzdr,
Fatso

#6 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaÅšrem

Napisano 07 maj 2011 - 09:04

A z takich bardziej dostępnych kamizelek? Bo nie ukrywam przydało by się przemierzyć przed zakupem...

#7 OFFLINE   Radek

Radek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaLUBLIN

Napisano 07 maj 2011 - 11:40

Ja moge polecić Cormorana, mam ją 3 lata i jak za 150zł to warto
http://www.ceneo.pl/...oductID=2567218

#8 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 07 maj 2011 - 12:30

A z takich bardziej dostępnych kamizelek? Bo nie ukrywam przydało by się przemierzyć przed zakupem...


nie wiem jak w polsce, ale ja dostalem w kpl z prenumerata wMH calkiem przyzwoita kamizelke.
Ps w jakiejs gazecie wedkarskiej tak +- kilka miesiecy temu byl test kamizelek.

Ps co do konkretnej kamizelki to mz bez sensu polecac bo nie wiadomo czy tobie podleci (nie wyobrazam sobie by jakas kamizelka mogla sie rozpasc czy cos - uzywalem kilka lat kamizelki kupionej w lidlu i nic jej nie dolega do tej pory a kosztowala rownowartosc 6paka taniego piwa...

Ja od siebie raczej polecilbym CECHY
tzn: muchujesz/brodzisz czy tylko z brzegu lapiesz?
bo jak brodzisz (chodzby od czasu do czasu) to lepiej kupic kamizelke krotka (takie dopinane na ogol maja kieszenie duze tylko w czesci dopinanej i nie ma gdzie wsadzic betow jak lapiesz na krotko).
jak lapiesz tylko z brzegu problemu nie ma bierzesz dowolna dluga i martwisz sie tylko czy ma tyle kieszeni ile trzeba
jak chcesz krotka to jest ciezko dostac cos z duzymi kieszeniami (ja widzialem tylko mojego fenwicka, bodaj airflo i ta z prenumeraty WMH, ktore przy krotkim kroju maja conajmniej 3 kieszenie mieszczace pudelko wilkosci 15x5x7cm (czy tam podobne) + kilk amniejszych kieszonek na miarke etc.

od wzrokowego sprawdzenia ilosci i wielkosci kieszeni (w jakims netowym katlogu) rozpoczalbym poszukiwania.

ps. ja mam 3 kamizelki (1 na muche, 1 na spinning z brzegu/brodzenie a 3cia gruntowo/splawikowa) i poza potargana siatka w fenwicku nic nigdy mi sie nei stalo. a i tak na plecach zwykle 45l plecak ;P

Ps nie wiem czy sa w pl te kamizelki, ale w irl jest fajny bajer - kamizelka, bedaca jednoczesnie szelkami do plecaka (mozna uzywac obu naraz albo samej kamizelki)

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 07 maj 2011 - 17:22

moge polecic to co znam http://www.redington.com/C.html :D

#10 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaÅšrem

Napisano 07 maj 2011 - 17:32

Pitt super ta kamizelka jednak nie mam zbytnio moÅźliwoÅ›ci aby kupować towar z za granicy :(
A co do przeznaczenia to spiningowanie tylko z brzegu.

#11 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 08 maj 2011 - 12:43

Tak jak kolega Fatso polecam Hardyego,Å‚owiÄ™ w niej juÅź ok 5 lat i Åźadnych przebarwieÅ„ ani prujÄ…cych siÄ™ szwÃÅ‚w .Lepiej wydać wiÄ™cej kasy i mieć spokÃÅ‚j na wiele lat.

#12 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 08 maj 2011 - 13:39

Ja pisaÅ‚em o Hardym krÃÅ‚tkim. Na Å‚owienie z brzegu bez sensu, bo jest jest zaprojektowana do brodzenia i jest krÃÅ‚ciutka.

Pzdr,
Fatso

#13 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 09 maj 2011 - 11:23

Kamizelka kamizelkÄ…...
być moÅźe wÅ‚aÅ›nie dobrym rozwiÄ…zaniem bÄ™dÄ… ww. wspomniane szelki z kieszeniami lub jakiÅ› pas na przynÄ™ty.
Sam korzystam ze starej kamizelki, ktÃÅ‚rÄ… ojciec szyÅ‚ na miarÄ™ bo mu brzucho urosÅ‚o :D. Obecnie latam w niej przez caÅ‚y sezon, jest na tyle obszerna, Åźe latem na koszulce, wisi trochÄ™, ale jak Å›nieg bÄ™dzie padaÅ‚ to na zimowÄ… kurtkÄ™ teÅź jÄ… wcisnÄ™.

MyÅ›laÅ‚em, Åźeby sobie kupić wÅ‚aÅ›nie siatkowa na lato, a tÄ™ co mam zostawic na zimÄ™, ale jak siÄ™ szmaty z tej siatkowej robiÄ… to juÅź nie chcÄ™ :D.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych