Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

UWAGA-KONKURS!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 15 wrzesień 2005 - 18:41

Dużymi krokami zbliża się jesień, czyli czas przez wielu uznawany za najlepszy okres na szczupaka. Wobec tego chciałbym wykorzystać nadarzającą się okazję i ogłosić konkurs. Konkurs na przynętę szczupakową – jerka Waszych „marzeń” (jesteśmy w końcu na forum jerkbait.pl). Zasady są nadzwyczaj proste. Pod tym postem piszcie swoją „wizję” idealnego jerka, przynęty której nie macie jeszcze w pudełku, a którą chcielibyście mieć, która śni się Wam po nocach… Opiszcie wszystko w szczegółach, im więcej informacji tym lepiej. Moja skromna osoba oraz Remek ze zbioru wszystkich propozycji wybierze jedną, naszym zdaniem najciekawszą (co ważne możliwą do wykonania w warunkach domowych). Nagroda w tym konkursie wydaje się oczywista, autor pomysłu otrzyma ode mnie 3 sztuki wymyślonego przez siebie jerka - jedynego i niepowtarzalnego. Remek jako właściciel jerkbait.pl obejmuje patronat nad konkursem, a tym samym zobowiązuje się do ufundownia drobnego upominku (myślę, że sam o tym napisze). Zdaje sobie sprawę, że będzie to bardzo duże wyzwanie dla mnie jednak postaram się zrobić wszystko żeby się udało a tym samym żeby Was nie zawieść. No to do dzieła, macie od jutra 2 tygodnie.
Pozdrawiam!
Marcin - Yokozuna B)


#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 wrzesień 2005 - 19:27

WOW no to nas zaskoczyliście... Trzeba będzie trochę nad tym pomyśleć... Domyślam się, że zabawaki z samonaprowadzaniem oraz kamerami odpadają


a tak na poważnie ŚWIETNY POMYSŁ!!!!!
dlatego zeby mieć szanse na wygraną chyba będę musiał to poważnie przemysleć

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2005 - 20:56

Witam,
Pomysł uważam za fantastyczny i bezprecedensowy. Spełnić swoje marzenia dotyczące przynęty? To jest coś!
Tak jak Marcin powiedział z mojej strony wybrany projekt zostanie nagrodzony specjalnym podarunkiem. Co to będzie? Niespodzianka :D jednakże podobnie jak sam konkurs unikatowa.

W imieniu moim i Marcina (Yokozuna) zapraszam do udziału i dyskusji. Pełna dokumentacja (wraz ze zdjęciami) wykonania projektu w postaci blogu (dziennika) zostanie opublikowana na naszej stronie. Jestem przekonany, znając talent Marcina, że będzie w stanie spełnić wasze marzenie.

Pozdrawiam serdecznie
Remek

P.S.
Szkoda, że nie mogę wziąć udziału .... :D


#4 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:20

No to spróbujmy...
15-16 cm długości, tonący, waga 60-70 g, jointed jak na zdjęciu (to model Otto) - ale odrobinę bardziej wygrzbiecony w części przedniej, dwie kotwice.
Chciałbym mieć tego glidera w 3 kolorach.
1. agresywny typu GT
2. jak najbardziej naturalny typu RR
3. Jasny z siateczką łusek i szarymi płetwami (przypominający śledzia)
No co? Pomarzyć sobie nie wolno??
Gadda

Załączone pliki

  • Załączony plik  otto9.jpg   20,38 KB   928 Ilość pobrań


#5 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:25

Chciałbym żeby to był Glider łamaniec. Wielkość 12-16cm jest najbardziej wskazana. Pływalność: tonący lub zbliżony do suspending. Kształt w przekroju raczej wysoki niż podłużny. Wymyśliłem sobie że mógłby mieć dwa zaczepy do agrafki. W zależności od tego za który by się zapięło pracowałby na róznych głębokościach i prawdopodobnie z różną intensywnością.
Kolorki 2 naruralne i jeden oczojeb.

Do tego przydałby się nadajnik dzięki któremu można by odnaleźć odstrzelonego woblera ;)


#6 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:27

Kurcze, widze że mnie troszke uprzedziłeś. :( Ale jak to mawiaja kto pierwszy ten... zdyszany ;)

#7 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:32

A ja widzę, że marzą nam się bardzo podobne przynęty..... :lol:
Gadda

#8 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:34

No, jak nie, jak tak :lol: :lol: <_<

#9 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 16 wrzesień 2005 - 08:51

Info dodatkowe dot. mojego wyśnionego Yoko-glidera.To o czym pisałem jeśli chodzi większe wygrzbiecenie części przedniej jest dobrze widoczne na załączonym zdjęciu.



Dolny kolorek REWELA!!
Wszystkie zdjęcia pochodza z http://www.lurebuild...l/indexeng.html
Pozdrawiam,
Gadda

Załączone pliki

  • Załączony plik  jack.jpg   11,25 KB   892 Ilość pobrań


#10 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 16 wrzesień 2005 - 09:07

To tutaj jest różnica mięcy naszymi wobkami. Kształt mojego wyobrażam sobie mniej więcej tak:


Płetwa grzbietowa jest mile widziana ale jeżeli będzie to kosztem pracy glidera to wolę z niej zrezygnować.

Załączone pliki

  • Załączony plik  wobler.jpg   4,19 KB   858 Ilość pobrań


#11 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 16 wrzesień 2005 - 09:17

łączenia łamańca proponuję na... przegubie coby mógł fikać we wszystkich kierunkach

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 wrzesień 2005 - 09:20

przegub dobra rzecz ale czy przypadkiem nie bylo by tak ze obie cześci pracowaly by kazda sobie..????

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 wrzesień 2005 - 09:23

Z drgugiej strony może to właśnie w szaleństwie jest metoda :D:D:D:D

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 wrzesień 2005 - 15:33

ja mam dwoch faworytow konkursowych, i nie dlatego ze ilosc sie liczy, tylko po prostu sa to modele, rzadko spotykane na rynku, w zasadzie trudno osiagalne, a juz z cala pewnoscia nie ma modelu laczacego wszystkie ponizej podane cechy:

1. wolno tonacy jointed jerk bait, sredniej wielkosci lamaniec (okolo 12 cm i 50 gram), tak wywazony, ze juz samo sciaganie linki powoduje prace charakterystyczna dla woblerow jointed; jednakze ten wabik musi umiec wiecej, chcialbym aby ten jerk byl jednoczesnie gliderem, i szybowal z prawej na lewa, jezeli bedzie 'szarpany', bez roznicy wolno czy tez szybko;

2. srednio szybko i gleboko tonacy, mocno lusterkujacy w opadzie i podczas sciagania linki kolowrotkiem, smukly glider (okolo12-15 cm i 50-60 gram); do polowu gleboko stojacych szczupakow zima lub latem; wabik powinien sie charakteryzowac opadem w absolutnym poziomie i 'umiejetnoscia' szybkiego jak i powolnego prowadzenia;

lakierowanie raczej naturalne, z kuszaco polyskujacymi flankami, optymalnym wzorcem bylby salmoski RGS (ze wzgledu na lusterkowanie jasnymi flankami) lub 'lakierowanie owrotne' (brzuchem do gory, jak to umierajace rybki w zwyczaju maja);

Załączone pliki



#15 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 17 wrzesień 2005 - 10:21

Jerk marzeń wyglada tak:
1. Trzyczęściowiec z tym że 3-cia część jest ogonkiem tak jak wFox Wag Tail. Wszystkie części są połączone podwójnymi przegubami.
2. Długość 15 cm, waga 50-60 g
3. Model tonący (zanurzający się trochę szybciej od Slidera tonącego 10). Przy opadzie przód ma opadać jako pierwszy (ale powiedziane :lol: )
4. Kształt: ciało ogólnie nie wygrzbiecone, bardziej podchodzące pod płoć lub sieje w stylu Fox Live Wire. Powierzchnia boczna spłaszczona jak w Fox Jointed Dolphin.
5. Kolor: TT (Tinsel Town, tak jak robi Salmo, nie wymagam oczywiście oryginału :lol: ). Idealny kolor. Ogonek raczej w tonacji wyblakłej czerwieni. Faktura na powierzchni: łuska (to jest to :mellow: )
6. Uzbrojenie: dwie kotwiczki No. 1. Co do ogonka, on pozostaje wolny
7. Praca: przy drobnych pociągnięciach lekka praca. Raczej ma pracować jak glider.
No i chyba to wszystko B) Może jeszcze coś do głowy przyjdzie.

#16 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 18 wrzesień 2005 - 23:19

Ja to widzę tak

1. długość 10cm
2. waga ok. 40 - 50 gramów
3. pływający lub wolno tonący
4. dwa oczka zaczepowe, myślę tu o dwóch różnych akcjach
a)jedno w osi (lub okolicy) tak by pracował szeroko ( wiem to jest bardzo zależne od punktu drugiego wiec pozostawiam to możliwościom konstruktora)
b)drugie około 2 - 3 cm w stronę grzbietu. wtedy jago praca była by gdzieś około Rattlin’ Rapala. By wpadał w drgania podobne do pracy woblera ze sterem.
5. wabik akustyczny (grzechotka) :D

Pozdrawiam
Siudak


#17 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 21 wrzesień 2005 - 14:12

Mistrzu Tomku!
Piękny opis! A czemu sam takiego nie zrobisz?? :lol: Szczególnie podoba mi się pomysł z dużą odległością pomiędzy zaczepami (jeden twitchbait/glider pracujący jak dwa różne)i grzechotka!!
Gadda

#18 OFFLINE   siudak

siudak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWejherowo

Napisano 21 wrzesień 2005 - 21:07

Darku, sam oczywiście bedę próbował to zrobić ale dopiero zimą, a Yoko struga zajebiście wieć czemu mam nie spórbować by takie cudo z jego rąk, mieć w swoim pudełku :D

Siudak

#19 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 26 wrzesień 2005 - 09:13

no to jak się bawimy to i ja coś dodam:

Ja bym to widział tak:
1. TOnący aby operował na 6-3 metrów głębokości (w zależności od tempa prowadzenia)
2. 10 cm w naturalnych kolorach.
3. Dwu częściowy (ale nie koniecznie)
4. Chyba najważniejsze - praca:
- chciałbym aby opadając lusterkował na boki, jednak co najważniejsze, po podciągnieciu wychodził do góry kłądąc się na bok! Czyli tak jak slider robi odjazdy do boku, tak ten powinien jechać do góry, kładąc się przy tym na dowolny bok (Tak jak ranna rybka) Najlepiej jeszcze aby w trakcie tego podciągniecia/wyjazdu do góry miał drobną migotliwą akcję.
- Opadając ponownie ustawiał się w normalnej pozycji i lusterkowanie.

Ot taki mam pomysł. Jak to zrobić nie mam pojęcia, ale może nasi mistrzowie coś wymyślą.

Baloo

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 wrzesień 2005 - 07:57

Witam,
Powoli będziemy pewnie finiszować z naszym konkursem. Jeszcze do końca jutrzejszego dnia można składać propozycje. Później komisja dokona weryfikacji nadesłanych prac :D i wyłonimy zwycięzcę.

Pozdrawiam
Remek