Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird 798CI HD SI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:12

Ja wolę lepiej widzieć obraz w trakcie łowienia niż się bawić w domu jeszcze w jakieś pierdoloty, bo niby kiedy? Więc SI stawiałbym przed drdepth.
  • marcinesz lubi to

#42 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 20:16

Zapewne i jedno i drugie rozwiązanie mądrze używane pozwala skuteczniej łowić. U mnie się to sprawdza, podobnie jak u moich kumpli z którymi tworzę mapy.

#43 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 20:21

Wszystko zależy od tego jak kto rozumie to że się sprawdza......Znam takich którzy poświęcili xxxxxxxxx czasu na te sprawy i też mówią, że się sprawdza 12 ryb przez sezon. Ale się sprawdza :P



#44 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 21:20

Przykładem może być znalezienie małej podwodnej górki, której ciężko odszukać patrząc na ekran echosondy, dodatkowo w miejscu gdzie mało ludzi łowi bo się nie opłaca (tak uważałem i ja). Zmieniło się to, kiedy z premedytacją ustawiłem się do niej i zdjąłem z niej sandacza, bo wiedziałem o jej istnieniu z mapy. Druga sprawa to oszczędność czasu przy napływaniu- wiem cały czas co mam pod łodzią i w jej obrębie. Podobnie jestem w stanie zaplanować miejsce połowu w zależności od pory roku. Wszystko mam zapisane i nie muszę kręcić się jak małpa w klatce będąc na łowisku, żeby w czasie rzeczywistym przypomnieć sobie gdzie co jest.

#45 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:35

Owszem jak małpa kręcić się może nie będziesz ale chodził jak słonica w fabryce porcelany, sonda już przestaje wystarczać, konieczny jest tablet, ale już za rok tablet to będzie za mało i trzeba będzie najlepiej zabierać 19" laptopa, wodoszczelnego i z najnowocześniejszym procesorem aby przypadkiem nie przeoczyć unoszącego się ku powierzchni BĄBLA POWIETRZNEGO, którego kilka sekund wcześniej wydaliła przerażona rybka  :o  widząc na powierzchni cień łódki przypominający mantę  :P

 

Załączony plik  DCM093725.jpg   26,58 KB   9 Ilość pobrań

 

 

 



#46 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:43

Napisałeś to tak dogłębnie że poczułem smak tego bąbla na języku...:D

#47 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 15 styczeń 2013 - 22:48

Napisałeś to tak dogłębnie że poczułem smak tego bąbla na języku... :D

 

to chyba nie było miłe doświadczenie ;)



#48 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2013 - 23:22

Zabieranie ze sobą ton elektroniki może skutkować w końcu brakiem miejsca na sprzęt, a może i wędkarza. Już kolorowe echo i gps to fajna sprawa we wprawnych rękach, Side Imagine to luksus, ale tworzenie batymetrii nanoszenie jej na google maps i street view, potem transmisja tego z powrotem to echa i następnie projekcja tego na dnie łodzi to dla mnie chyba za dużo. Lubie gadżety ale z umiarem.

#49 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2013 - 00:47

a gdzie można pływać po mieście ? ;)

 

SI wystarczy + nagrywanie na kartę, w razie czego można coś dopatrzyć w domu, zaznaczyć WayPoint i jutro popłynąć :)


  • poperkoper lubi to

#50 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 16 styczeń 2013 - 06:29

a gdzie można pływać po mieście ? :)

W Wenecji ;)

#51 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 08:56

Zabieranie ze sobą ton elektroniki może skutkować w końcu brakiem miejsca na sprzęt, a może i wędkarza. Już kolorowe echo i gps to fajna sprawa we wprawnych rękach, Side Imagine to luksus, ale tworzenie batymetrii nanoszenie jej na google maps i street view, potem transmisja tego z powrotem to echa i następnie projekcja tego na dnie łodzi to dla mnie chyba za dużo. Lubie gadżety ale z umiarem.


Po pewnym nakładzie pracy zabieram tylko telefon z mapą w dr depth nad wodę. Dla maruderów link z aplikacją do wglądu. https://play.google....th.drdepthnomad

#52 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:39

rozumiem, ze mozna tworzyc mapy jak w zwyklym dr depth za pomoca tel na androidzie (to wiedzialem) za 5 euro? czy to jakas ultra zubozona wersja?



#53 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 09:49

rozumiem, ze mozna tworzyc mapy jak w zwyklym dr depth za pomoca tel na androidzie (to wiedzialem) za 5 euro? czy to jakas ultra zubozona wersja?

 

o ile mnie pamięć nie myli, to za 5 euro jest DrD MVP (czyli androidowy programik do wyświetlania map zrobionych w drd na telefonie z androidem). DrD Nomad, czyli to o czym piszesz, jest (zdaje się) 2x droższy.



#54 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:21

Wersja droższa pozwala na tworzenie map w czasie rzeczywistym, ta tańsza służy tylko do odczytu map zrobionych w wersji pc.

#55 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2013 - 13:39

hmm uzywal ktos tej wersji na androida na tablecie? mozna by go uzyc do czytania map z SD po przyjezdzie do domu? czy tylko w czasie rzeczywistym?

bo 597 chyba nie ma wyjscia.



#56 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 16 styczeń 2013 - 15:12

mozna by go uzyc do czytania map z SD po przyjezdzie do domu? czy tylko w czasie rzeczywistym?

Aby odczytywac logi zapisane na sd potrzebujesz pecetowego drdepth. Na androida tylko w czasie rzeczywistym



#57 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 16 styczeń 2013 - 16:54

czy baty uzyskane z Dr.D po wrzuceniu na kartę da się wyświetlić jako tło(mapę) podczas korzystania z GPS w humminbird 598 lub 798 czy potrzebne jest osobne urządzenie?



#58 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:13

czy baty uzyskane z Dr.D po wrzuceniu na kartę da się wyświetlić jako tło(mapę) podczas korzystania z GPS w humminbird 598 lub 798 czy potrzebne jest osobne urządzenie?

 

w humminach mapę (izobaty konkretnie) wrzuca się jako ścieżki/szlaki i tak jest generowana przez DrD. w Lowrance można i jako ścieżki i jako mapy w formacie .lcm (biednym, ale zawsze).



#59 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:20

Kiedyś używałem tych map w formacie lcm do czasu aż u kumpla nie zobaczyłem wersji na telefonie. Można uzyskać identyczny obraz jak na wersji pc.

#60 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:21

nie rozumiem :blink:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych