Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2541 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 05 kwiecień 2012 - 09:49

Już wiem, że mnie nie będzie. O wynikach chętnie poczytam w tym wątku.

#2542 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 06 kwiecień 2012 - 00:05

Z przykrością , nie mogę praca .
Ale to na pewno nie ostatnie spotkanie bo jest co robić , niecierpliwie czekam na wieści ze spotkania lub jakiś skromny felieton .

#2543 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 06 kwiecień 2012 - 00:32

A propos rybek ubiegłą niedziele spędziłem na poszukiwaniu okoni nie znalazłem żadnago :mellow: , jedyną rybą był około sześćdziesięcio centymetrowy szczupaczek dzięki bogu zapięty dosłownie za skórkę więc nie było problemu z wypięciem .
Natomiast jeśli jesteście zainteresowani to znajomi zaczęli łowić niezłe byczki dziś widziałem takie po 35+ trzy ważyły 1,7kg sam warzyłem . Nie muszę chyba pisać ile taki wąsaty odkurzacz potrafi zjeść ikry rodzimych gatunków . Także gorąco zapraszam do połów to też powinno w jakiejś mikro skali przyczynić się do rybności naszych wód . Poza tym to jest to całkiem smaczna ryba , wędzona zachwyci nawet marudną teściową a okres spotkań już niedługo <_< .


#2544 OFFLINE   Ozzy652

Ozzy652

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:22

Podobnie ja. Przeczesałem odcinek Widawy od Sołtysowic do Krzyżanowic w poszukiwaniu okonia i nic. Tak wyregulowali, że dno płaskie, mało dołków, żadnej zieleniny - zero ryb. Jakbym w wannie łowił. Pocieszające jest to że za 2 lata nurt zrobi swoje.

#2545 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 kwiecień 2012 - 10:37

Dzien dobry :D W tym roku po kilku latach przerwy wrociłem do wędkarstwa, tylko, że tym razem nastawiłem się głównie na spining. Do tej pory jedyne co łapałem to okonie (nawet ładne, do 35 cm.) oraz przeciętne szczupaki (największy 67 cm). O takich rybach jak klenie, bolenie czy jazie jedynie czytałem ..... ale, postanowiłem to zmienić. Od niedawna mieszkam w pobliżu Bystrzycy, więc od połowy marca kilka razy atakowalem jej odcinek pomiędzy mostem kolejowym, a ujściem. Dopiero przedwczoraj miałem pierwszą rybkę - Jaź, a raczej jazik (28 cm), na małą obrotówkę D.A.M. Następnie poszedlem na Odrę, i tam niejako przy okazji złapałem pierwszego Bolenia :D .... miał całe 44 cm ..... i szybko zwiał z powrotem do wody - wziął na tonącego woblerka (3 cm). Przyznaję się bez bicia do tej pory łowiłem głównie w stawach, starorzeczach i na Mietkowie .... teraz nastawiłem się na rzeki.... mam nadzieje, że sobie poradzę .... na razie jestem uboższy o dwa woblery i jedną blaszkę :(


#2546 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2012 - 07:48

http://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-srodowiska/,31419.ht ml


#2547 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2012 - 11:03

W następną niedzielę (22.04) wybieram się do Namysłowa na zawody Kleń Widawy organizowany przez Klub GOBIO. Jeśli ktoś się wybiera (lub chciałby) i ma wolne miejsce w samochodzie chętnie się podepnę w celu redukcji kosztów. Dysponuję samochodem, więc w grę wchodzi mój środek lokomocji jeśli znajdzie się chętny/i niezmotoryzowany/i. Kontakt na PRIV
Poniżej szczegóły: http://www.pzw.org.pl/namyslow/wiadomosci/58053/61/klen_wida wy_2012__komunikat_nr_1_mapy_sektorow

Od siebie dodam, że rokrocznie jest to bardzo fajna impreza przebiegająca w koleżeńskiej atmosferze, bez zbędnej zawodniczej napinki, ale z atrakcyjnymi nagrodami.

#2548 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 13 kwiecień 2012 - 20:03

Dzisiaj dwie godzinki przed południem na Widawie. Ani rybiego ogona nie widziałem. Nic, absolutnie nic. Dwóch dziadków na spławiczek łowiło ale same drobne uklejki.

I ciekawostka, na brzegu znalazłem do połowy zżartego karpia, tak z 2kg miał jak był cały. Jeszcze świeży był, taki z rana.
To chyba nie norka, za duży. Myślę, że wydry się wprowadziły.

#2549 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 12:41

Dwie godziny na Odrze poniżej Janówka, dwa Bolenie po 30-35 cm (z oczywistych względów nie mierzylem), jeden na woblerka, drugi na obrotówkę, widać bylo im wszystko jedno. Niestety żadnej normalnej ryby nawet nie widziałem, wracając popatrzyłem na dziadków łowiących na Bystrzycy - efektów nie zauważylem.... Nie wiem, czy ryby jeszcze śpią, czy też po prostu tych okolic nie lubią :D

#2550 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 kwiecień 2012 - 14:52

Witam
Dzisiaj ok 5godz na Widawie, jedno bardzo mocne uderzenie ale niestety rybka się nie zapięła, zapewne klenik lub mały bolek.
Poza tym nic, u spławikowców też nic się nie działo.

#2551 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 14 kwiecień 2012 - 19:32

Odra, Rędzin. Prawie 7h chodzenia, rzucania....efekt: 1 jaź około 47cm i dwa okonki. Ogólnie bez rewelacji. Rozmawiałem z napotkanymi wędkarzami- generalnie było źle albo gorzej niż źle.

#2552 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:43

U nas na dwóch wędkarzy: klenik i trzy jaśki (max 45) + bolek (60). Tak, że całkiem przyjemnie. Głównie wobki Huntera działały.



#2553 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:28

Witam
pogoda dzisiaj nie dopisała :( ale za to rybki wynagrodziły dzisiejszy dzień :mellow: .
Ogólnie 9 jazi i jednego bolenia ( przyłów podczas jaziowania)
Fotki robione telefonem.
.

cdn

Danek

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   80,88 KB   562 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   75,96 KB   560 Ilość pobrań


#2554 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:30

cd
.

Danek

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   91,58 KB   554 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   68,51 KB   560 Ilość pobrań


#2555 OFFLINE   Cezary.Łoskot

Cezary.Łoskot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaMaciejowice

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:34

Piękne! Dzisiaj pogoda nie sprzyjała lecz jak widać, rybki ładnie reagowały.

#2556 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 15:54

Danek, pięknie połowiłeś, ale czemu ten jeden jasio taki okaleczony? co mu zrobileś??? :mellow: , widzę, że po raz kolejny miał farta :mellow:

#2557 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:18

Dzięki,- nic mu nie zrobiłem ale ktoś, coś go chciało przepołowić.
Miałem jeszcze jednego z zdeformowaną głowa :(
Danek

#2558 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 18:09

prawdopodobnie przygoda z jakimś obiektem pływajacym w okolicy???
albo silniejszy przeciwnik zamieszkujący okolicę hehehe
nie podejżewałem Ciebie przecież :D

#2559 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:02

Gratki Danek :D
Pierwsze porządne zdjęcia w naszym wątku w tym roku - podwójne gratki ;) ;) Tak trzymaj.

(aby wszystkim ryby brały jak Dankowi) - Przy okazji przypomnienie - w najbliższy czwartek mamy spotkanie pod hasłem tytułem „Co można zrobić lokalnie aby pozytywnie przyczynić się do rybostanu naszych łowisk?”.

Termin: Czwartek 19.04.2012, godz. 16:45-18:45

Miejsce: ul. Piłsudskiego 95, Wrocław, I Piętro, Siedziba Centrum Wspierania Przedsiębiorczości (Uwaga: kamienica jest w remoncie, wejście przez ponurą bramę ale na I piętrze jest czysto i przyjemnie)


#2560 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 kwiecień 2012 - 22:13

1. zdarzało mi się już kilka razy puścić rybę z woblerem ale zwykle było to mój błąd lub sprzęt zawodził
- wczoraj po raz pierwszy rybka zagryzła - zrobiła jeden młynek przy brzegu - druki w pewnym oddaleniu od brzegu (jeszcze myślałem że kontroluję sytuację) a potem już śmiało wyciągnęła 120 m żyłki i urwała zestaw :wacko: Spore emocje ale szkoda - pewno dużo za duży bolek jak na 0,18 mm przeznaczone dla jazia czy klenia.

2. Szukam chętnych na wyjazd na Boren do Szwecji w terminie 24.05. do 02.06 - czy może ktoś się pisze?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych