Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#2801 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 sierpień 2012 - 22:23

no zobacz jaki byl duzy powyzej 30 cm Mial :D

#2802 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 sierpień 2012 - 22:28

sa zdjecia dodalem do tamtego postu zedytowalem go i wrzucilem foty :D

#2803 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 04 sierpień 2012 - 00:03

Dziś testy nowej bolenióweczki 55mm a właściwie siedmiu jej wersji wstępnie wdrożona zostanie wersja 7g i 10g z dość mocno skupionym obciążeniem dyszka wężykuje siódemka idzie prosto obie drobniutko pracują .
Rybki brały ale bardzo nieśmiało i delikatnie na cztery brania dwa spady jedno puste i jeden klexik powyżej trzech dyszek zresztą też zapięty za koniuszek pyszczka . Na woblerka nie zwracajcie uwagi bo został pokryty folią bez lakieru i kolorków jak się sprawdzi zasłuży na lakier :mellow: .
.

Załączone pliki



#2804 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:29

dziś z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności bolków, zająłem się poszukiwaniami brzanek, nie udało się żadnej skusić, ale na instincta 4 - dociążonego lametą zamiast brzusznej kotwiczki usiadło ładne prosię :mellow:
https://lh3.googleusercontent.com/-Tq66f3YKqT0/UCa5b-qhkmI/AAAAAAAAAtY/JXP02C1Xjh4/s800/P1150245.JPG
troszkę pochodziła w kamieniach :mellow:
pozdr
ziom

#2805 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2012 - 22:53

Co to jest ;d ? brzana to chyba nie jest klen ?

#2806 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 sierpień 2012 - 22:58

Świnka kolego świnka:]

#2807 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 11 sierpień 2012 - 23:22

Masakryczna :huh: teraz świnka to rzadkość a co dopiero taka .


#2808 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2605 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 12 sierpień 2012 - 06:50

Dobra świnia:)

#2809 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 08:02

w tym roku miałem już wcześniej świnki 52 i 45. Kiedyś też się trafiały letnie świnki min. 52,5 i 49. Wwcześniejsze atakowały spirity po zaczepie - przyłowy przy boleniowaniu, czasem przytrafiały się też podhaczone, tegoroczne łowiłem na instincty podczas łowienia kleni i brzan. Ryba równie silna jak brzanka - tylko mniejsza, podobny sposób zachowania, wchodzi w kamienie, dobija do dna.
Fajnie, że jest ich coraz więcej w naszych wodach, choć celowe łowienie ich na spinning wydaje mi się niemożliwe :D

#2810 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2012 - 12:29

Wczoraj dla odmiany poszedlem sobie nad Bystrzycę, nadal nie wierzę, że sa tam jakieś ryby, ale cóż ..... po dwóch godzinach przed deszczem złapałem 4 okonie (po ok. 20 cm) i dwa bolenie po 3o cm. .... kleni czy jazi ani widu, ani słychu .... chyba czas wracać na inne wody :D

#2811 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 sierpień 2012 - 12:56

Wczoraj dla odmiany poszedlem sobie nad Bystrzycę, nadal nie wierzę, że sa tam jakieś ryby, ale cóż ..... po dwóch godzinach przed deszczem złapałem 4 okonie (po ok. 20 cm) i dwa bolenie po 3o cm. .... kleni czy jazi ani widu, ani słychu .... chyba czas wracać na inne wody :D


Zobacz sobie w watek klenie 2012 wrzucilem tam zdjecie klenia z Bystrzycy ponad 50 cm to zaden wyczyn jak wiesz gdzie szukac i jak łowic :D

http://img37.imageshack.us/img37/1219/p7273960.jpg

#2812 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 12 sierpień 2012 - 20:10

Ziom, szczere gratulacje. Świnka i to taka wielka, to dla mnie zupełnie abstrakcyjna ryba.
Ciekawe czy to ta zarybieniowa czy ze starego stada? Jak przypuszczasz? W jakiej wodzie złowiona?

A ja cały dzionek nad Widawą, jakieś kurduple do bromby parę razy wyszły i cmoknęły ale raczej się od niej odbijały. Dawno nie byłem na Widawie i długo znów tam nie zawitam.
Zupełnie przestałem rozumieć tę wodę :wacko:

#2813 OFFLINE   rzewo

rzewo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:wojtek

Napisano 12 sierpień 2012 - 20:49

powróciłem dziś na ujście Widawy ze spinem po 30 latach, tylko 2,5 godziny i 3 okonie po ok. 28 cm jak z wtryskarki. Muszę przyznać iż rzeka się wypłyciła, ale ryby jeszcze są.

#2814 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 sierpień 2012 - 21:47

To miejsce akurat znam, ale byłem przekonany, że tam się nie da zejść nad wodę .... wszędzie jakieś ploty, paści i inne zapory :(
.... ja byłem niżej, przy moście kolejowym ...

#2815 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 sierpień 2012 - 21:58

Dzisiaj kolega w tym miejscu złapał brzanę 57cm. Nigdy bym nie przypuszczał, że w tym miejscu są takie rybki, a jednak...


#2816 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 sierpień 2012 - 13:45

Ziom !!!
Gratuluję takiego połowu. Zajebiaszcza świnia :huh:

Slavo

#2817 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2012 - 22:06

Fajnie, że jest ich coraz więcej w naszych wodach, choć celowe łowienie ich na spinning wydaje mi się niemożliwe :D



Paweł niech znajde dobre miejsce gdzie są to bedzie celowe łowienie świń w oborze...
:lol: B)

#2818 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 sierpień 2012 - 08:04

Wrocław nic nie łowi?! :(

#2819 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisano 18 sierpień 2012 - 19:24

A dzisiaj zrobiłem sobie kajakowy spływ Widawą. Od mostu na Sołtysowicach do ujścia.
Obserwując ryby w zasadzie można to podzielić na trzy odcinki.

Pierwszy do mostu na trasie Wrocław-Poznań, pełen ryb, rybek, kiełbi, okonków i wszelkiego drobiazgu a na końcu każdego warkocza szczupaczek lub średni kleń.

Drugi odcinek od tego mostu do śluzy w Szymanowie, prawie stojąca woda, ogromna i głęboka, na całych odcinkach całe wiosło do dna nie dochodziło :huh:
W zasadzie bez widocznych ryb, czasami coś małego wierzchem strzeliło i nic więcej. Widoczne pływające :huh: norki amerykańskie.

Trzeci odcinek od tamy do ujścia, płytki, piaszczysty, troszkę drobiazgu i czasami ogromne ryby. Część to klenie ale kilka to coś innego. Nie szczupaki, może jazie lub karpie.

Uwielbiam tę rzekę a z kajaka jeszcze piękniejsza niż z brzegu.




#2820 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 sierpień 2012 - 20:56

A dzisiaj zrobiłem sobie kajakowy spływ Widawą. Od mostu na Sołtysowicach do ujścia.
Obserwując ryby w zasadzie można to podzielić na trzy odcinki.

Pierwszy do mostu na trasie Wrocław-Poznań, pełen ryb, rybek, kiełbi, okonków i wszelkiego drobiazgu a na końcu każdego warkocza szczupaczek lub średni kleń.

Drugi odcinek od tego mostu do śluzy w Szymanowie, prawie stojąca woda, ogromna i głęboka, na całych odcinkach całe wiosło do dna nie dochodziło :huh:
W zasadzie bez widocznych ryb, czasami coś małego wierzchem strzeliło i nic więcej. Widoczne pływające :huh: norki amerykańskie.

Trzeci odcinek od tamy do ujścia, płytki, piaszczysty, troszkę drobiazgu i czasami ogromne ryby. Część to klenie ale kilka to coś innego. Nie szczupaki, może jazie lub karpie.

Uwielbiam tę rzekę a z kajaka jeszcze piękniejsza niż z brzegu.





O Tak, Widawa to dolnośląski skarb, kapitalna rzeczka z niespodziankami :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych