Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 27 kwiecień 2009 - 21:22

Ja dzisiaj bylem na Rędzinie w okolicach ujścia Widawki i zero brań (ani na Odrze ani na Widawie) na dobicie uczepił mi się leszczynski ok 2 kg także cinko cinko :( Ale po drugiej stronie widziałem żerujące bolki i to dość intensywnie także czekamy na maj B)

#442 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 maj 2009 - 21:00

Spośród trzech dni długiego weekendu tylko pół dnia udało mi się spędzić nad wodą ze spiningiem :(
- ale za to skutecznie ;)
- dwa bolenie 50 i 55 cm (do fotki na forum muszą jeszcze nieco podrosnąć).



#443 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 03 maj 2009 - 21:09

U mnie tylko piątek był bardziej intensywny. Pojechałem na Widawę na szczupaki i nawet 3 złowiłem ale niezbyt potężne. Brań miałem sporo.
Wczoraj wyskoczyłem na chwilę nad wodę i złowiłem garbusa 39cm :mellow: - jeden z moich największych okoni. Zdjęcia jakieś są i może się pojawią w wątku okoniowym.
Dzisiaj - jedno puknięcie

#444 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 03 maj 2009 - 21:11

No nie wiem co z tymi bolkami na tym odcinku cały dzień 1 kawałek 2 pływałem od Rędzina do Brzegu i nie widziałem ani jednego walnięcia bolka a po nie tu przyjechałem aby se połowić i na 0 wróciłem. Tornado

#445 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 maj 2009 - 20:23

No cóż Tornado - na pocieszenie mogę Ci napisac że dzis na Rędzinie też była cisza jak makiem zasiał :D

Odra poniżej Brzegu (elektrowni) jest zwykle lepsza niż odcinek pomiędzy Urazem a Wrocławiem,


No nie wiem co z tymi bolkami na tym odcinku cały dzień 1 kawałek 2 pływałem od Rędzina do Brzegu i nie widziałem ani jednego walnięcia bolka a po nie tu przyjechałem aby se połowić i na 0 wróciłem. Tornado



#446 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 maj 2009 - 11:04

Dzis 2 h na odrze powyzej kan. opatowickiego. Jeden okonek ok. 20 cm. Zawsze cos ;)jak u Was?

Dzieje się

#447 OFFLINE   jakub_kolo

jakub_kolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Kołodziejczyk

Napisano 06 maj 2009 - 11:14

Ja wczoraj wyskoczyłem o 18 na kanał... miałem jedno branie.
Sprawcą okazał się boleń, który w mojej ocenie miał dobre 70cm. Ryba dała się spokojnie podholować do brzegu, co wzbudziło moje podejrzenia, jednak w ostateczności boleń ze mną wygrał - zrobił odjazd taki, że mi kotwiczkę w wobku odgiął i po zabawie...
Błąd oczywiście popełniłem ja, bo jakbym miał lepiej hamulec ustawiony to ryba byłaby pewnie do wyciągnięcia :(
Znając moje szczęście to była ryba sezonu nie mówiąc o pobiciu PB o dobre 10cm

#448 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 08 maj 2009 - 16:09

Awaria w przepompowni - ścieki płyną do Odry
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6586853,Awaria_w_prz epompowni___scieki_plyna_do_Odry.html
Ale kupa :( Ciekawe czy ktoś był dzisiaj poniżej przepompowni i widział coś?

#449 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 maj 2009 - 11:00

Mieszkancy nie odczuli pewnie :mellow: gorzej jak ryby znoszą takie awarie..

#450 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 maj 2009 - 18:37

W sobotę popołudnie nad wodę - jeden duży podhaczony lecholek ok 2 kg + jeden duży bolek niestety odpłynął z woblerkiem (odradzam zakupy żyłki Robinson - zarekomendowali mi w Krokodlu :( - jakas straszna kicha - 0,2 jest bardzo słaba na węzłach, 0,3 mm to jakiś koszmar sztywna i skręca się potwornie)



#451 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 maj 2009 - 06:30

odradzam porady z Krokodyla :angry:

#452 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 11 maj 2009 - 14:08

odradzam porady z Krokodyla :angry:

Jakieś konkrety?? <_< :unsure:

#453 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/Wrocław

Napisano 11 maj 2009 - 20:25

miałem ten sam problem z tą żyłką.Po jednym dniu łowienia jest praktycznie do wyrzucenia, rwie się strasznie. Normalnie jakieś jaja sobie w krokodylu zrobili :angry:

#454 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 maj 2009 - 18:48

konkrety hmm.. co mi polecili bylo do d.. plecionka ,ktorą zachwalali rwala sie w rekach. Pozniej doradzili mi nastepna i byla jeszcze gorsza stracilem ogromnego szczupaka przez nią. Poprosilem o mocne kretliki to mi dali jakies gowno nby do 50kg a zlamal sie przy gumie na glowce 35gr. Po prostu duzo nerwow stracilem robiąc tam zakupy. Teraz jak cos potrzebuje to kupuje sambo wiem czego szukam i nie musze korzystac z ich cennych porad . Ale mowie to tylko moje zdanie. Moze mialem pecha :DDD

#455 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2009 - 21:01

Wg mnie miałeś pecha ja kupowalem u nich plecionke Power Pro i służy mi kolejny rok(2)-oni mi doradzali takową. Co do innych akcesorii spinningowych poza stalowkami nie mam zastrzeżeń, aczkolwiek sam wybieram sprawdzone rzeczy niż pytam o poradę (pewne krętliki z agrafkami są beznadzieje ale w Krokodylu mają ich już coraz mniej)
Połamania...na rybie:]

#456 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 12 maj 2009 - 21:14

Wg mnie bardzo różnie z tymi poradami jest u nich, też się już przejechałem na nich, choć może nie koniecznie musi wynikać to z ich złej woli np. chwalą sobie bardzo główki Sesame, które dla mnie do sandaczowania są po prostu za miękkie, na co odpowiadają,że dobrze że się haki prostują bo mniej przynęt tracę na zaczepach :lol: . Jednak ostatnio byłem świadkiem jak wybierali pewnej pani zestaw przynęt na bolenia to po prostu zrywałem z nich boki :huh: Wniosek nasuwa się sam - Umiesz liczyć - licz na siebie.
P.S.Jutro z rana wybieram się na miasto za bolkiem - napiszę czy coś się działo.

#457 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 maj 2009 - 22:39

U mnie dziś dwa bolki po 55 cm :D

#458 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 maj 2009 - 12:43

Ja bylem dzisiaj chwile i ogolnie nic nie zlowilem :mellow: ale.. widzialem cos co mnie zaskoczylo.. chyba pstrąg (moze troć) nie wiem ciezko bylo rozroznic w sloncu ,polakomil sie na muche latająca nad woda rybka na oko ok 40cm ! oczywiscie we Wroclawskiej Odrze... a tak to czekam ,az bolenie pożądnie zaczna polowac bo to co teraz jest to chyba jakis falstart :/
Tak to same szczupaki i okonie tego nie zabraknie. A jak u Was z bolkami ?
p.s. co do krokodyla to mi odradzali power pro hehe na szczescie kupilem z USA i jest genialna.

#459 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 13 maj 2009 - 22:24

Dzisiaj rozmawiałem nad wodą z wędkarzem, który wczoraj był naocznym świadkiem złowienia we Wrocławiu bolenia 102cm!! :huh: Ryba po złowieniu została przy nim zmierzona, sfotografowana z łowcą przez jego kompana, a następnie wypuszczona. Niestety sam osobiście nie widziałem tego bolenia. Boleń został złowiony w miejscu, gdzie takie potwory krążą, więc niekoniecznie jest to bajeczka wyssana z palca......Ktoś coś może wie na ten temat??

#460 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 maj 2009 - 12:36

A wiesz chociaz ,gdzie go zlowili ??? fajnie ,ze wrocil do wody.. 100cm to mysle normalny rozmiar starego bolenia.. daj znac ,gdzie !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych