Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9104 odpowiedzi w tym temacie

#6521 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 23 maj 2016 - 21:53

nie załapałem - myślałem że to żarcik raczej ze mnie. Spoko - połamania.

no pewnie że z ciebie , wyluzuj ,więcej uśmiechu zobaczysz świat w innych barwach - zesztywniałeś na tych rybach w pogoni za boleniem -przeżuć się na klenie bo lepiej gryzą , na  bolki jeszcze chyba poczekamy we Wrocławiu

jeden z kilku - tym razem z fotografem oleixem  - sprzetowo bez zmian

Załączony plik  klucho na bubble fisha.jpg   350,21 KB   10 Ilość pobrań

 

 sprzętowo żyłka 0,14  , Rarek 2500 , patyk RX7  IST 1142F  ,wobler oczywiście Oleix   bubble...  coś tam :D 

 



#6522 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 23 maj 2016 - 21:53

Ja przeproszę za offtop ale chciałem powiedzieć a raczej poprosić Was wędkarzy o to byście uswiadomiali dziadków ze kanał powodziowy to jest no kill...

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Gdyby okręg wrocławski zgodził się na ufundowanie przez SFP tablic i ich zamontowanie to już dawno nie byłoby tematu. Więc, jeśli ktoś ma chęci i zapas nerwów to niech walczy. Ja próbowałem. Po zmianie władz w zasadzie za wiele to nie można oczekiwać od ludzi, którym płacimy. Tyle w temacie :)


  • Slavobeer i s4mo lubią to

#6523 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2016 - 22:19

@Oland, śliczny "amur" :D Gratulacje :D

 

Choć szczerze mówiąc, to osobiście 0,14mm bym na Odrę nie nawinął ;) No, chyba, że na wczesnowiosenne, zamulone jeszcze rybki, dłubane na mikropaznokietki w odrzańskich dopływach ;) 



#6524 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 401 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 23 maj 2016 - 22:40

cieńko cieńko ,ale założysz coś grubiej to możesz zapomnieć o kleniach wtedy tylko spacer z wędką  - więc decyzja, albo spacer albo łowimy ;) ,

tak są podejrzliwe ,że podpływają po kilka razy oglądają wobka z każdej strony,  naprawdę widowiskowe to co wyprawiają . Temat grubości żyłki był wielokrotnie wałkowany więc nie ma co bić piany , ryb na klatę nie wyszarpuję z wody więc ta grubość mi odpowiada  .



#6525 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 08:25

Ja przeproszę za offtop ale chciałem powiedzieć a raczej poprosić Was wędkarzy o to byście uswiadomiali dziadków ze kanał powodziowy to jest no kill...

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

 

Ja bardzo chętnie uświadomię jak spotkam jakiegoś dziadka :). Mam nóż, siekierkę i mały młotek :lol:


  • s4mo lubi to

#6526 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 08:33

Gratulacje Panowie,

szczególnie dla Andrzeja i Michała Oleix'ów :) za ładne zdjęcia pięknych ryb.

 

Co do żyłki to ja się zgadzam, że np. na niezbyt "zaczepowych" łowiskach 0,14 jest jak najbardziej słuszna. Bez problemu wyjedzie kleń 50 i większy, a nawet bolek jak się pomyli i capnie np. smużaka.

Sam tak łowiłem kilka lat i było OK. Oczywiście zdarzały się straty w woblerach jak już zaczep złapałem, ale tak to już jest... :)

Od dwóch tygodni kręcę nowym młynkiem i nawinąłem 250m, ale 0,16 Strofta, bo nie mieli 0,14. Wydaje się OK, ale na 0,14 lepiej latają mikrowobki ... Mimo świetnej wędki do rzucania takimi woblerkami, 0,14 byłaby lepsza.

Jedynym plusem jest to, że czasem jak bolek nie daje w okolicy spokoju, to na 0,16 spokojnie mogę mu zapodać Spirita, a na 0,14 to już tak nie za bardzo... :)

 

Wczoraj wieczorem połaziłem trochę na Kanale, były kleniki 30-taki, trochę brań/wyjść. Przyjemnie spędzony wieczór, a i znajomych się spotkało paru :)

 

Łamcie kije !!!

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 24 maj 2016 - 08:35


#6527 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 08:37

Do Jacka-analityka,

napisz coś Jacek jak Ci idzie "muchowanie" na Odrze?

Ja sam rozglądam się powoli i dojrzewam do pierwszego zakupu zestawu do muchowania i ciekawy jestem Twoich wrażeń z takiego łowienia.

 

Slavo



#6528 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 24 maj 2016 - 08:40

Ja bardzo chętnie uświadomię jak spotkam jakiegoś dziadka :). Mam nóż, siekierkę i mały młotek :lol:

Prawdziwy Sławozbir :D A tak na prawdę okręg nie dopełnia obowiązków jakie sam na siebie nałożył poprzez uchwałę. Chcieliśmy za free dostarczyć i zamontować tablice - nie dało się bo...za dużo papierologii z darowizną. Ok. Chciałem im sprzedać wszystko za 1zł...też nie bo nie. Może za drogo? :ph34r: 
 


  • Slavobeer lubi to

#6529 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 08:46

20.05. i pierwsze nocne efekty, czyli klenik - forumowe minimum+ na żabkę Dorado. Był jeszcze ok 35cm, parę kopnięć i jedna spinka. Klenie jeszcze jeszcze się nie wytarły. Wszystkie brania po 23:00.

Do samego zmroku łowiłem na główkach poniżej progu w Ratowicach i tutaj niespodzianka! Kontrola PSR! Byłem pozytywnie zaskoczony bo nawet przetrzepali mi plecak.

 

@marienty,

czego szukali w plecaku??????????

 

Dziwne, że oni zawsze są nad rzeką wtedy kiedy łowią normalni wędkarze, a jak kłusole walą sumy i sandały wiosną to weź tu się człowieku dodzwoń... :(

Powinni mieć odpowiedzialność materialną za skłusowane/zberetowane ryby. Tylko jak to udowodnić :)

 

Dobrą mam ilość postów, hahaha

 

997  - możecie do mnie dzwonić jakby co :lol:


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 24 maj 2016 - 08:47


#6530 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 08:50

Prawdziwy Sławozbir :D A tak na prawdę okręg nie dopełnia obowiązków jakie sam na siebie nałożył poprzez uchwałę. Chcieliśmy za free dostarczyć i zamontować tablice - nie dało się bo...za dużo papierologii z darowizną. Ok. Chciałem im sprzedać wszystko za 1zł...też nie bo nie. Może za drogo? :ph34r: 
 

 

To jest niewyobrażalne w dzisiejszych czasach !!! Banda amatorów !!!  Ludzie chcą pomagać, a tu NIE !!!

Prawda jest taka, że dopóki nie będzie tablic, NIKT NIE MA OBOWIĄZKU STOSOWANIA "NO KILL-a", HAKÓW BEZZADZIOROWYCH ani PODBIERAKÓW BEZWĘZŁOWYCH bo nie ma tego w zezwoleniu, ja przynajmniej nie znalazłem... :) A może gdzie indziej to jest?  Dziadki nie mają obowiązku czytać w necie, że zmienił się regulamin łowiska...

 

Właśnie wczoraj nad Kanałem o tym rozprawialiśmy :)


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 24 maj 2016 - 08:53


#6531 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1503 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Napisano 24 maj 2016 - 09:03

Przyjdzie czas to ktoś odpowie za swoje olewactwo i niegospodarność a taki czas na pewno nadejdzie :)  Póki co proszę nie kierować dziwnych próśb  do nas wędkarzy (@s4mo) tylko do okręgu właśnie.
Sławek, nie zastanawiaj się i kupuj fly zestaw. Powodziówka jest idealna do takiej zabawy a i kleksy biorą większe niż 30cm :P Ostatnio nas było z 8 osób muchowo. Jak się zdecydujesz to daj znać, podzielimy wiedzą a nawet zaopatrzymy Cię w jakąś amunicję :D



#6532 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 maj 2016 - 10:24

Prawda jest taka, że dopóki nie będzie tablic, NIKT NIE MA OBOWIĄZKU STOSOWANIA "NO KILL-a", HAKÓW BEZZADZIOROWYCH ani PODBIERAKÓW BEZWĘZŁOWYCH bo nie ma tego w zezwoleniu, ja przynajmniej nie znalazłem... :) A może gdzie indziej to jest?  Dziadki nie mają obowiązku czytać w necie, że zmienił się regulamin łowiska...

 

No nie do końca... Cytując RAPR:
"Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie."
 
Co oczywiście nie zmienia faktu że tablice bezwzględnie powinny być postawione...
 
Zachęcony Waszymi kleniorami wybrałem się na nocny street, ale po ociepleniu wróciły do amorów... Został mi alternatywny drapieżny białoryb czyli krąpie i leszcze :)


#6533 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 maj 2016 - 13:08

Sławku, jak masz Strofta 0,16, to w rzeczywistości masz 0,18, bo on jest nieco przegrubiony ;) Ale żyłeczka bardzo dobra.

A to, że się da łowić lekko i większa ryba wyjedzie, to wiadomo. W Odrze jednak istnieje spore ryzyko niemałego przyłowu, czy po prostu kolczykowania bolków, które lubią zagryźć kleniowy wabik. A i holu nie ma co przedłużać w coraz cieplejszej wodzie, a rybki mają przecież coraz lepszą kondycję ;)

 

Ale ja może "skrzywiony" jestem, bo klenie staram się łowić 99% czasu na Brombę, a tam żyłka jest nad wodą i często łowię przy okazji boleniowania, na 0,22mm


  • Slavobeer lubi to

#6534 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 14:52

 

No nie do końca... Cytując RAPR:
"Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w niniejszym Regulaminie."
 
Co oczywiście nie zmienia faktu że tablice bezwzględnie powinny być postawione...
 

 Ale skoro takie informacje o zmianach możesz znaleźć tylko w internecie to nie ma ch..ja we wsi, żaden sąd Cię nie zmusi do czytania tego co jest w necie i nie nałoży kary.

Takie zapisy powinny być w rejestrze. Są tam zapiski o Bystrzycy, bardzo ładnie, przejrzyście i zrozumiale, a o Kanale nie ma (bo chyba były już w druku, poprawcie mnie jak się mylę).

I to rodzi od razu kłopot bo dziadki będą ryby zabierać...



#6535 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 15:01

1.000 postów Sławozbira :)))

 

Proszę nie usuwać, będę miał na pamiątkę :D



#6536 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 24 maj 2016 - 15:06

 Ale skoro takie informacje o zmianach możesz znaleźć tylko w internecie to nie ma ch..ja we wsi, żaden sąd Cię nie zmusi do czytania tego co jest w necie i nie nałoży kary.

 

 

I tu sie grubo mylisz, najstarsza prawna maksyma: Ignorantia legis non excusat

Nieznajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci :P



#6537 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 24 maj 2016 - 15:17

Zed ja nie zwalam obowiązku na wędkarzy. Nie zapominaj że to są NASZE wody. A o NASZE rzeczy trzeba dbać a nie patrzeć jeden na drugiego ...

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

#6538 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 24 maj 2016 - 15:25

I tu sie grubo mylisz, najstarsza prawna maksyma: Ignorantia legis non excusat

Nieznajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedzialnosci :P

 

OK, znam to powiedzenie, ale nie ma ono zastosowania w tym przypadku.

Znasz zapewne "ścieżkę" jaką przechodzi wędkarz płacący składkę. Skarbnik, odebranie nowego rejestru i łowienie. Zakładam, że wędkarz przeczytał cały rejestr i zawarte w nim informacje. I TYLKO tego co tam zostało napisane, możesz od niego wymagać. Koniec kropka.

Informacja zamieszczona na stronie Okręgu nie ma żadnego znaczenia, bo wędkarz nie ma prawnego obowiązku zapoznawania się z nimi. A szkoda... :)  Tyle, że trudno wymagać od starszych datą wędkarzy aby śledzili to co jest na stronie www okręgu.

 

Musimy im pomóc i im podpowiedzieć - ja jestem na to gotowy :D

 

Pozdro i kończę temat bo tak na prawdę chodzi w nim o to, że PZW odmówiło przyjęcia darmowej pomocy, to jest sedno sprawy... Żenujące.


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 24 maj 2016 - 15:26

  • Del Toro i s4mo lubią to

#6539 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 24 maj 2016 - 15:47

Od kilku lat znacząco nie zmienił się regulamin poza kilkoma ,,zabiegami korygującymi" np. podniesienie wymiaru naszych zębatych drapieżników +5. I tak pomimo tego dziadki walą w łeb maluchy po 35 cm. Nie wspomnę o kleniach poławianych metodą gruntową na czereśnie - ile wejdzie do wora ;/
Niektórych po prostu nie da się reformować, zarządu też to dotyczy ;/

#6540 OFFLINE   MARCIN W

MARCIN W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 24 maj 2016 - 15:55

OK, znam to powiedzenie, ale nie ma ono zastosowania w tym przypadku.
Znasz zapewne "ścieżkę" jaką przechodzi wędkarz płacący składkę. Skarbnik, odebranie nowego rejestru i łowienie. Zakładam, że wędkarz przeczytał cały rejestr i zawarte w nim informacje. I TYLKO tego co tam zostało napisane, możesz od niego wymagać. Koniec kropka.
Informacja zamieszczona na stronie Okręgu nie ma żadnego znaczenia, bo wędkarz nie ma prawnego obowiązku zapoznawania się z nimi. A szkoda... :)  Tyle, że trudno wymagać od starszych datą wędkarzy aby śledzili to co jest na stronie www okręgu.
 
Musimy im pomóc i im podpowiedzieć - ja jestem na to gotowy :D
 
Pozdro i kończę temat bo tak na prawdę chodzi w nim o to, że PZW odmówiło przyjęcia darmowej pomocy, to jest sedno sprawy... Żenujące.


Wydaje mi się, że w rejestrze nie ma wszystkich zapisków co w regulaminie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych