Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicach Wrocławia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9105 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 czerwiec 2010 - 16:57

Pieknie gratulacje ! takie warunki trudne i taka ryba !
  • saitt lubi to

#802 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 czerwiec 2010 - 23:34

Wybrałem się i ja na rybki - na zimowisko barek. Nawet czasami jakieś bolki pokazywały się ale trudno było je skusić - ostatecznie jeden na obrotóweczkę longa dał sie złowić - ale nieduży 50tak.

#803 OFFLINE   mefisto

mefisto

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2010 - 15:33

I ja nie omieszkałem dziś być nad odrą w brzegu dolnym,a raczej na spacerze po błocie bo jakoś nic mi nie gryzło, ale z tego co widziałem było paru wędkarzy z wrocka to mieli dość dobre wyniki jeśli chodzi o bolenie, spotkałem również miejscowego wędkarza to przez 40 minut może godzinkę miał trzy brania sumowe i jednego sandacza w tym jednego suma spiął bo nie chciało mu się biec po główkach a dwa pozostałe to jakieś po 160 cm jedynie co dobre to że odhaczał je w wodzie, później na wysokości pogalewa to też łowili ale sandacze, także ogólnie nie jest źle


#804 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2010 - 19:46

no to mnie chłopie zszokowałeś :wacko: - ja też próbowałem w tamtych okolicach zawalczyć (po przeciwnej stronie rzeki) ale jakoś nie mogłem się sensownie dostać do koryta Odry. Ktoś dzisiaj połowił? Może niech da znać jak to się robi na takiej wodzie.

Pozdro

#805 OFFLINE   mefisto

mefisto

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 czerwiec 2010 - 22:22

Zapomnij chłopie ! Dowiedzieć się czegoś to porażka !! Pytałem ale co z tego usłyszałem weź wedke i łap bo od stania ryb się nie nałapie

#806 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 czerwiec 2010 - 05:33

Ja bylem na barkach i lipa..Miejmy nadzieje ,ze ta fala co idzie na odrze to juz ostatnia bo zwariowac mozna ,a na sumy jeszcze czas 3 tygodnie i zacznie sie zabawa :D

#807 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 czerwiec 2010 - 10:02


Zapomnij chłopie ! Dowiedzieć się czegoś to porażka !! Pytałem ale co z tego usłyszałem weź wedke i łap bo od stania ryb się nie nałapie



Pytać zawsze warto (choć czasami odpowiedzi się nie otrzyma) - bo inaczej to człowiek do emerytury się niczego nie nauczy.

#808 OFFLINE   waldeks

waldeks

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWrocław/Hiszpania

Napisano 06 czerwiec 2010 - 12:51

@mefisto Dziwnie się składa że chyba wiem o kim mówisz, i takie info. jak ty tutaj podajesz nie są dla publiki, na przyszłość zachowaj je dla siebie !

#809 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 czerwiec 2010 - 11:23

@mefisto Dziwnie się składa że chyba wiem o kim mówisz, i takie info. jak ty tutaj podajesz nie są dla publiki, na przyszłość zachowaj je dla siebie !



Coś mi się wydaje Waldeks, ze przesadzasz. Nie znam ani Ciebie ani Mefisto ale jak dla mnie to On oprócz zaostrzenia apetytu na duże ryby nie podał żadnych szczegółów. Jak dla mnie fajnie że takie info się pojawia i dziękuję mu za to.

No chyba że drażni Ciebie (może to Ty?) że wydało się ze ktoś celowo (jak podejrzewam, choć proszę o komentarz) w okresie ochronnym łowi sumy? Ale takie ujawnianie informacji to zaleta internetowego forum i jeżeli ktoś łowi ryby w okresie ochronnym to musi się liczyć z tym że takie info pojawi się na forum bo ktoś go przypatrzy – fajnie jednak że gość z klasą i rybki uwolnił.

To forum jest dla wymiany informacji (ty jak rozumiem również po informacje tu zaglądasz) więc wprowadzanie cenzury jest nie na miejscu a sprawy prywatne z Mefisto to chyba lepiej jak załatwicie sobie na priv.

Pozdro


#810 OFFLINE   waldeks

waldeks

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWrocław/Hiszpania

Napisano 07 czerwiec 2010 - 13:13

@analityk masz 100% racji od tego właśnie jest forum, pisząc to nie miałem nic złego na myśli, ale pamiętajmy o tym że nie tylko my czytamy to forum ale również sępy które umarłemu nie przepuszczą, i walą w łeb wszystkiemu co pływa, później takie info. jak wiemy często odbiją się czkawką
Niestety to nie ja ale mój znajomek dlatego skłoniło mnie to do odpowiedzi, fakt łowi i wypuszcza i chwała mu za to
Pozdrawiam

#811 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 czerwiec 2010 - 21:31

Odra szybko opada.. lowicie cos ?

#812 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 czerwiec 2010 - 23:20

wczoraj 2 wrocławskie bolki + 2 brania spięte

Pozdro

#813 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2010 - 07:55

Wczoraj dwa bolki, jeden krótki i jeden 60.

#814 OFFLINE   mefisto

mefisto

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2010 - 11:01

Dzisiaj przed 6 rano ten sam kolega miejscowy złapał dwa dolnobrzeskie metrowe sumy później około 9 miał też branie ale wypiął i mi dopisało szczęście w nieszczęściu miałem branie ale po jakiś 15 minutach holu zerwał plecionke nie wiem jaki duży bo się nie pokazał i nie wyszedł z klatki, chodził w obrębie klatki z tego wszystkiego to tylko gul mi skacze a i dowiedziałem się przynajmniej jakich plecionek omijać z daleka na sum, w tym rejonie odra nie jest aż tak niska ale gdzieniegdzie da sie łowic

#815 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 czerwiec 2010 - 21:12

Ja się jutro wybieram i zastanawiam się czy wziąć pudełko z przynętami i wędkę czy jakiś repelent przeciw komarom :D. To co się dzieje nad wodą to jakaś rzeź niewiniątek.
Pozdrawiam... niewiniątko.

#816 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 czerwiec 2010 - 23:50

Dzisiaj przed 6 rano ten sam kolega miejscowy złapał dwa dolnobrzeskie metrowe sumy później około 9 miał też branie ale wypiął i mi dopisało szczęście w nieszczęściu miałem branie ale po jakiś 15 minutach holu zerwał plecionke nie wiem jaki duży bo się nie pokazał i nie wyszedł z klatki, chodził w obrębie klatki z tego wszystkiego to tylko gul mi skacze a i dowiedziałem się przynajmniej jakich plecionek omijać z daleka na sum, w tym rejonie odra nie jest aż tak niska ale gdzieniegdzie da sie łowic


Mefisto to jakich plecionek unikać? a jakie sa ok?

ps. szkoda rybki z przynętą puszczać


#817 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 czerwiec 2010 - 06:52

Na komary pomogl mi OFF ,ale przez 20minut pozniej musialem uciekac ! :unsure: mialem moskitiere na glowie i praktycznie nic nie widzialem bo cala byla komarach ..
Z tego co widze to ten sezon bedzie sumowy :D ja cierpliwie czekam do lipca. Co do plecionki to ja chyba wroce do zylki jakos mi sie lepiej holuje na zylce..

#818 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2215 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 12 czerwiec 2010 - 07:59

lxiuuu, a psikałeś po moskitierze tym OFF'em? Dzień wcześniej, wszystkie ciuchy, które będę miał na sobie spryskuje repelentem i wsadzam do plastikowego worka, żeby całe przeszły tym zapachem. Przed łowieniem ponawiam zabieg + nieosłonięte części ciała - twarz, dłonie.
Dzisiaj miałem iść sobie kupić taką siatkę i się teraz zastanawiam...

#819 OFFLINE   psycomatic

psycomatic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 12 czerwiec 2010 - 14:37

[quote]
Dzisiaj przed 6 rano ten sam kolega miejscowy złapał dwa dolnobrzeskie metrowe sumy później około 9 miał też branie ale wypiął i mi dopisało szczęście w nieszczęściu miałem branie ale po jakiś 15 minutach holu zerwał plecionke nie wiem jaki duży bo się nie pokazał i nie wyszedł z klatki, chodził w obrębie klatki z tego wszystkiego to tylko gul mi skacze a i dowiedziałem się przynajmniej jakich plecionek omijać z daleka na sum, w tym rejonie odra nie jest aż tak niska ale gdzieniegdzie da sie łowic
[/quote]

Mefisto to jakich plecionek unikać? a jakie sa ok?

ps. szkoda rybki z przynętą puszczać

[/quote]
Przede wszystkim plecionka powinna mieć przekrój jak najbardziej zbliżony do kołowego z gęstym splotem, a mefisto miał płaską te za 20 zł - obkręcił parę razy i po wszystkim jak wiadomo płaska zwłaszcza te tańsze modele mechacą się czy rozwarstwiają. Taki dobór plecionek jest wskazany przy każdej innej metodzie spinningowej nie tylko przy ciężkim spinningu - o tym chyba każdy wie !
Pozdrówka

#820 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 czerwiec 2010 - 10:52

Witam co ze zlotem? Ja bym sie pisał? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych