Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8474 odpowiedzi w tym temacie

#5441 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 grudzień 2020 - 17:03

Zadne dogadywanie sie ze on dosle tylko wycofaj spor nie jest nic warte. Jak zamkniesz spor to nic nie zobaczysz zadnego towaru zamiennego. To tak jakbys pogodzil sie ze strata

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Pablo54 i Viking lubią to

#5442 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 grudzień 2020 - 17:14

Napisałem mu ze  spor jest juz otwarty to zobaczcie jak naciska  cytuje  Dear,you can change or reopen -prosi o to bym zamknal i otworzyl nowy spor chyba i tam cwaniakow nie brakuje póki co odpisałem ze nie moge tego zrobić--chetnie bym to gdzies im zglosil ale nie wiem gdzie 



#5443 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 grudzień 2020 - 18:34

a czy nie jest tak ze okres ochronny to 15 dni od dnia dostarczenia 

Eva mi odpisala ze mam czekac 5 dni  a  jak nie dostane odpowiedzi od sprzedajacego to oni wkrocza by odzyskac kase i otworzyła spor 

jest tak jak piszesz ale chyuba nie 15 tylko mniej

 

ale nigdzie nie napisałeś że masz jeszcze przycisk żeby otworzyc spór  -  to jak maszto po oco pytasz Otwieraj !!!

 

Panowie piszecie, prosicie o pomoc a nie podajecie podstawowych informacji tylko piszecie co Wam naobiecywał Chinczyk.

 

G jest to wazne co On Wam napisał i zupełnie nie jest mi potrzebne oraz  nie ma to na nic wpływu.

To  co pisza to ich próby oszukania Was żebyście nie mogli zwrócić sie o zwrot kasy

 

Na alli reklamacje rozpatrują automaty ZERO/JEDEN (człowiek wkracza dopiero jak sie usilnie dobijasz
) .

Trzeba wiedziec kiedy nacisnąc przycisk i co napisac w opisie w jakiej sytuacji

 

Ja tam nigdy nie zgadzams ie na przedłuzenie okresu ochronnego, nigdy nie wierzę że coś wysla ponownie nawet jak kosztuje 10 gr

 

Raz mi sie zdarzyło że rzecz przyszła po okresie ochronnym  (towar był za 30 groszy)

 

 

Tym, razem też udało sie odzyskac kase Od aliexpres pomomo że twierdzili że tracking przyszedł do mnie.

wiec chyba wiem co mowie - ale  ostrzegam ze jest coraz trudniej !!!


  • Małkociniak i Pablo54 lubią to

#5444 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 04 grudzień 2020 - 21:53

Widzę, że negujesz uczciwych Chińczyków. Ja sądzę, że są i uczciwi i nieuczciwi, ale wszystkich do jednego wora to trochę przesada.

 

 

"Raz mi sie zdarzyło że rzecz przyszła po okresie ochronnym  (towar był za 30 groszy)

 

 

Tym, razem też udało sie odzyskac kase Od aliexpres pomomo że twierdzili że tracking przyszedł do mnie."

 

A to niby uczciwe? I zupełnie nieistotna kwota...


Użytkownik eRKa edytował ten post 04 grudzień 2020 - 21:53


#5445 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 04 grudzień 2020 - 22:23

Widzę, że negujesz uczciwych Chińczyków. Ja sądzę, że są i uczciwi i nieuczciwi, ale wszystkich do jednego wora to trochę przesada.

 

 

"Raz mi sie zdarzyło że rzecz przyszła po okresie ochronnym  (towar był za 30 groszy)

 

 

Tym, razem też udało sie odzyskac kase Od aliexpres pomomo że twierdzili że tracking przyszedł do mnie."

 

A to niby uczciwe? I zupełnie nieistotna kwota...

 

Pisze o 2 zupełnie róznych przypadkach i róznych zdarzeniach w 2 miejscach w czasie 

 

a Ty czytasz wyrwane z kontekstu rzeczy :)

 

Po prostu nie przecztałes mojej pierwszej wypowiedzi od czego sie zaczęło  że trudniej teraz odzyskać kase

...ale koniecznie chcesz 3 grosze wstawic do dyskucji w obronie Chińskich sklepów

 

Juz raz przypominam sobie broniłes ich w innej dyskusji.. w podobnej sprawie  o uczciwości kupoujących i Chińczyków  z Ali

 

Nie chce mi sie z Toba dyskutowac na ten temat - bo to do niczego sensownego nie prowadzi   - ja mam Swoje zdanie

 

dla 30 groszy nie bedę pisał do Chińczyka ze mi Twowar dotarł bo wczesnie ten sam Chińczyk proponował mi zamkiniecie sporu  bo on napewno wysłał w terminie a ze stepla wynikło ta paczka za 30 gr była wysłana 2 miesiace po czasie .



#5446 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 grudzień 2020 - 11:30

Nie ma znaczenia miejsce i czas,a ma znaczenie postawa i zasady.


  • strary i ObraFM lubią to

#5447 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 grudzień 2020 - 21:06

11.11  zamówiłem na ali  i dziś mam paczkę w domu. Czyli  trzy tygodnie i trzy dni :)

 

Jak do tej pory to wszystko co mi przysyłali odbierałem każą przesyłkę osobno .Dziś wszystkie zamówione towary od różnych sprzedawców ( 7)  otrzymałem w jednej przesyłce. 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 05 grudzień 2020 - 21:07


#5448 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 05 grudzień 2020 - 23:36

Witam.

Wczoraj doleciał do mnie przez Belgię taki młynek.

Prawdziwy pancernik( metal) jak  ,,Yamato”, waga 356g.Zaskoczyła mnie staranność wykonana.

Zero luzów w korbie, przekładni,wrzecionie –szok .Cena 226pln. 11.11.Większe luzy ma mój

,,Vaniek”, kupiłem go do  troliningu.

Szpula – model 3000- 50mm i tyle ma. Kabłąk z jednego kawałka, to mi się podoba, rolka nawijaka bez luzów, kręci się leciutko.Tylko knob ta gała ? (kręci się bezszelestnie jak śmigło na wietrze).Nie jestem zwolennikiem takich knobów.

Długo się zastanawiałem który młynek wybrać,czy Lurekiller Saltist  czy HuntHouse Saltist SW3000-SW. Wybrałem z ciekawości Yomato. Cena śmieszna, pod innym brandem będzie wart myślę? ok.,ca, 400pln u naszych sprzedawców. Jak zauważyłem  to handel na Ali kiepsko się kręci, świadczą o tym ceny które pozostały od 11.11. (kołowrotki) i ilość kupujących. https://pl.aliexpres...033314597.html?

Czyżby to następca starego już 

Lurekiller Saltist  

Załączone pliki

  • Załączony plik  X1.jpg   276,64 KB   31 Ilość pobrań

Użytkownik Pablo54 edytował ten post 05 grudzień 2020 - 23:39

  • Maraky lubi to

#5449 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 05 grudzień 2020 - 23:59

Ciekawa propozycja dla lajta.

Kilka dni temu kołowrotek  3000 proponowany był za 103pln z przesyłką.

Taka Dajwa Fuego LT  Made In China z napchanymi łożyskami no i na X shipie.

Myślę że młynek wart tej kasy porównując do bazarowych FL czy coś tam, coś tam.

 

https://pl.aliexpres...1493051119.html?

 

Prezentacja


Użytkownik Pablo54 edytował ten post 06 grudzień 2020 - 00:00


#5450 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 06 grudzień 2020 - 08:36

 

Nie jestem zwolennikiem takich knobów.

 https://pl.aliexpres...033314597.html?

 

 

Mam takie same odczucia, może mylne co do takiego knoba. Ciekawe czy nie dało by się wymienić na inny?



#5451 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 06 grudzień 2020 - 09:11

Co do tego knoba też mam podobne zdanie. Ale może  się mylę :) . Ten kołowrotek  Yamato wygląda ok.

Podobnie mam obawy o knoby ,które mają piankę a bardziej o jej trwałość.

 

Co do cen z 11.11 a teraz. Myślę ,że na te wszystkie okazje typu 11.11 , BF i inne święta ceny są sztucznie podniesione - IMO   


Użytkownik M a r a s edytował ten post 06 grudzień 2020 - 09:12


#5452 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 06 grudzień 2020 - 09:51

Dla mnie to najlepsze knoby, łowiąc z brzegu morza, ze skał świetnie leżą w dłoni, dają pewny chwyt.
Estetyka hmm... gdy łowię nie widzę go. Po łowieniu też nie jest eksponowany w salonie

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Seki lubi to

#5453 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 06 grudzień 2020 - 12:20

Zadne dogadywanie sie ze on dosle tylko wycofaj spor nie jest nic warte. Jak zamkniesz spor to nic nie zobaczysz zadnego towaru zamiennego. To tak jakbys pogodzil sie ze strata

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Dziękuję kolego Zbigniewie za pomoc CHinczyk napisał ze zwróci kasę żeby dać mu dobra opine czego na pewno nie zrobię Jeszcze raz dziękuję 



#5454 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 06 grudzień 2020 - 14:41

Dla mnie to najlepsze knoby, łowiąc z brzegu morza, ze skał świetnie leżą w dłoni, dają pewny chwyt.
Estetyka hmm... gdy łowię nie widzę go. Po łowieniu też nie jest eksponowany w salonie

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Witam.

Tak masz rację, bardzo dobrze leży w dłoni i bardzo dobrze się nim kręci.

W końcu młynek do ciężkiej roboty, masywny .

 

Uzupełniając wpis o ,,YOMATO" dostajemy jeszcze  podkładki i dość gruby pokrowiec z neoprenu z boczną kieszenią na korbę.

Chyba wart jest chociaż ze dwie dychy.

Chodząc u siebie po bazarkach i widzę na drewnianych rozkładanych stołach sprzęt wędkarski, kołowrotki z plastykową korbą (3000 -4000)w granicach

80 - 120pln to uważam że Lurekiler i Yomato to mistrzostwo świata jeżeli chodzi o wykonanie i cenę

   

#5455 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 06 grudzień 2020 - 15:20

Dziękuję kolego Zbigniewie za pomoc CHinczyk napisał ze zwróci kasę żeby dać mu dobra opine czego na pewno nie zrobię Jeszcze raz dziękuję 

jak kase zwróci opinie możesz dać pozytywna - co Ci szkodzi

ale trzymaj spór az Aliexpress rozsądzi spór niczego nie zamykaj ani nie klaikaj w nim

jak kasa z aliexpress pójdzie do Ciebie na konto  to spór autyomatycznie zakończy żywot



#5456 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 grudzień 2020 - 15:39

 

Witam.

Wczoraj doleciał do mnie przez Belgię taki młynek.

Prawdziwy pancernik( metal) jak  ,,Yamato”, waga 356g.Zaskoczyła mnie staranność wykonana.

Zero luzów w korbie, przekładni,wrzecionie –szok .Cena 226pln. 11.11.Większe luzy ma mój

,,Vaniek”, kupiłem go do  troliningu.

Szpula – model 3000- 50mm i tyle ma. Kabłąk z jednego kawałka, to mi się podoba, rolka nawijaka bez luzów, kręci się leciutko.Tylko knob ta gała ? (kręci się bezszelestnie jak śmigło na wietrze).Nie jestem zwolennikiem takich knobów.

Długo się zastanawiałem który młynek wybrać,czy Lurekiller Saltist  czy HuntHouse Saltist SW3000-SW. Wybrałem z ciekawości Yomato. Cena śmieszna, pod innym brandem będzie wart myślę? ok.,ca, 400pln u naszych sprzedawców. Jak zauważyłem  to handel na Ali kiepsko się kręci, świadczą o tym ceny które pozostały od 11.11. (kołowrotki) i ilość kupujących. https://pl.aliexpres...033314597.html?

Czyżby to następca starego już 

Lurekiller Saltist  

 

... a przekładnia z czego : stali czy ryżu ???


  • gulf i Szczepek2 lubią to

#5457 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 06 grudzień 2020 - 17:14

... a przekładnia z czego : stali czy ryżu ???

Nie oczekuj że w młynku za 226pln będzie przekładnia za stopów metali kosmicznych. Przeglądając komentarze w necie opinie ma dobre.

Nawet jak mi wytrzyma na 1 sezon tyrania za te pieniądze, będę zadowolony, lubię zmieniać sprzęt. Nie jeden z nas przetańczył w weekend jednorazowo przy grillu więcej kasy i nie żałuje, ja też. Myślę że przekładnia jest ta sama w Lurekilerze.

To znalazłem w necie ,tak źle nie wygląda. Jaka jest Twoja opinia?  

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  YO2.jpg   53,23 KB   27 Ilość pobrań

Użytkownik Pablo54 edytował ten post 06 grudzień 2020 - 17:28


#5458 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 06 grudzień 2020 - 19:21

... a przekładnia z czego : stali czy ryżu ???

 

Przekładnie są zawsze takie same - stopy cynku, lub aluminium i mosiądz. To wystarczy(wytrzymałościowo) z nadmiarem na potrzeby takich konstrukcji.


  • Pablo54 i md30 lubią to

#5459 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 06 grudzień 2020 - 19:35

... tia ... , tylko że "prawie ... "  zawsze robi wielką różnicę  ;)

 

... co nie oznacza , że w tym kołowrotku ... może wytrzyma , lecz wszystko zależeć będzie od użytkowania  ;)  :)



#5460 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 grudzień 2020 - 20:01

Pablo a powiedz mi czy pod rolką prowadzącą linkę jest łożysko czy jakieś rolki?. Jak jest łożysko to może sobie sprawie ( zawsze się przyda na zastępstwo ninji)
Ile 0.20ki wejdzie na rozmiar 3000?

Użytkownik binio1111 edytował ten post 06 grudzień 2020 - 20:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

1 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych


    ender