Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#7141 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2023 - 08:04

Zakupilem towar z opcja darmowego zwrotu  i chce zwrocic bo nie pasuje Jak to sie obi 

to zalezy od towaru

często darmowy zwrot to bujda

jak towar wysłany z Chin to albo podadzą Ci adres w PL  do odesłania albo w Chinach i napiszą że zwróca kase za wysyłke

róznie czasem jakis kod podają i do paczkomatu  sie odnosi

 

nie warto wierzyć w darmowy zwrot  na aliexpres jak wysyłka z Chin jest

jak bedziesz musiał odesłac do Chin to sie dowiesz ile droga paczka kosztuje na poczcie

 

podsumowujac zapytaj sprzedawce - jak nie znasz Chińskiego lub Angielskiego  to google translator Twoim przyjacielem

 

czesto po angielsku nagle przestają rozumieć jak sie do nich pisze o problemach


Użytkownik selk edytował ten post 17 luty 2023 - 08:06


#7142 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2023 - 08:05

Czy mozecie polecic jakies sprawdzone male wobki pod okonie?


Przecież to u naszych Twórców często kosztuje tyle, co paczka fajek. Nie ma chyba sensu szukać za Uralem. Ja bym szukał na krajowym rynku handmade.

#7143 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 17 luty 2023 - 10:07

to zalezy od towaru

często darmowy zwrot to bujda

jak towar wysłany z Chin to albo podadzą Ci adres w PL  do odesłania albo w Chinach i napiszą że zwróca kase za wysyłke

róznie czasem jakis kod podają i do paczkomatu  sie odnosi

 

nie warto wierzyć w darmowy zwrot  na aliexpres jak wysyłka z Chin jest

jak bedziesz musiał odesłac do Chin to sie dowiesz ile droga paczka kosztuje na poczcie

 

podsumowujac zapytaj sprzedawce - jak nie znasz Chińskiego lub Angielskiego  to google translator Twoim przyjacielem

 

czesto po angielsku nagle przestają rozumieć jak sie do nich pisze o problemach

to ze paczka kosztuje do chin to nie muszę się od nich dowiadywać bo akurat to wiem ,otworzony spor nic nie wnosi bo koles wyslal  adres do wysylki jak napisałem wyżej czyli do chin i automatycznie system informuje mnie ze teraz moj ruch czyli wysylka podanie przewoźnika i numeru nadania heh ,czyli oszukują kupujących,No to po co pytac po ang skoro przestają rozumiec .puki co odczytał i milczy 


Użytkownik Viking edytował ten post 17 luty 2023 - 10:07


#7144 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 17 luty 2023 - 11:00

Nie oszukujmy się zakup na alii to nie zakup na allegro. W pierwszym przypadku ryzyko nietrafionego zakupu trzeba przełknąć  czyli mieć na uwadze stratę zainwestowanych środków . Ewentualnie sprzedać to np. na OLX . Broń boże na naszej giełdzie  :)

Sam nie będąc pewien co do jakości wykonania przynęt typu wobler ,guma  czy też czegoś innego zamówiłem po 1 szt/paczce na próbę .Jak przypasowało to kolejne zamówienie było już bez ryzyka.

 

Wiele jest fotek oferowanego towaru na alii tylko, że niektóre są mało czytelne  a niektóre wręcz przeciwnie  odzwierciedlają prawdziwy towar. Wnioski niech każdy z was wyciągnie dlaczego tak jest. 

 

I podstawa ,czytać wszystko dokładnie . Taki przykład . Uchwyty Ram mount znane nam wszystkim . Bardzo podobne są sprzedawane na alii tylko ,że jedne są aluminiowe a drugie z tworzywa .   Potrafią pokazać fotę z alu a w opisie  napisać  tworzywo ! A różnicę widać na  fotkach osób ,które potwierdziły otrzymany towar i wystawiły opinie.  


  • selk, eRKa i S.N. lubią to

#7145 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2023 - 11:13

Dokładnie co napisał kolega wyżej.

Czasem chcesz kupić tanio to kupujesz 2 razy

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7146 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2023 - 11:35

 

Sam nie będąc pewien co do jakości wykonania przynęt typu wobler ,guma  czy też czegoś innego zamówiłem po 1 szt/paczce na próbę .Jak przypasowało to kolejne zamówienie było już bez ryzyka.

A w kolejnym zamówieniu jakość już zupełnie inna niż w pierwszym ;) Nie zawsze, ale często tak robią, że po czasie oszczędzają na jakości użytych materiałów.


  • Friko, Hesher i Durzy lubią to

#7147 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 luty 2023 - 11:50

A w kolejnym zamówieniu jakość już zupełnie inna niż w pierwszym ;) Nie zawsze, ale często tak robią, że po czasie oszczędzają na jakości użytych materiałów.

 

Dokładnie tak skubańcy robią. Kupiłem kiedyś parę twitchy. Fajne, dobrze chodziły, dobrze uzbrojone. Kosztowały w promocji ok 9 zł (to czasy jeszcze bez VAT).

Parę miesięcy później zamówiłem to samo od tego samego sprzedawcy i kicha. Dobrze pracował co trzeci a kotwice i kółka można było rozginać w palcach.

Niestety, ale dobre woblery kosztują teraz powyżej 20 zł, reszta to loteria.

A.



#7148 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2023 - 12:03

Tak jak Wam wspomniałem. Nie ma sensu kupować woblerów na Ali, kiedy nasz rynek jest nabity po uszy rękodziełem. I to dobrym. Nie piszę tutaj o sobie, bo ja maliznę robię bardzo okazyjnie, ale jest masa Twórców, którzy robią drobne przynęty za grosze tak naprawdę. Nie ma sensu po prostu zamawiać u pekińczyków.
  • Friko i eRKa lubią to

#7149 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2023 - 12:06

Dokładnie tak skubańcy robią. Kupiłem kiedyś parę twitchy. Fajne, dobrze chodziły, dobrze uzbrojone. Kosztowały w promocji ok 9 zł (to czasy jeszcze bez VAT).
Parę miesięcy później zamówiłem to samo od tego samego sprzedawcy i kicha. Dobrze pracował co trzeci a kotwice i kółka można było rozginać w palcach.
Niestety, ale dobre woblery kosztują teraz powyżej 20 zł, reszta to loteria.
A.

Miałem tak samo od tego czasu kupuje tylko markowe. Tylko u mnie dostałem innego woblera tego samego kształtu i podobnej wagi. Żaden z tych woblerów czyli ani pierwszy ani drugi nie był identyczny z tym na obrazku w aliexpres ale pierwszy był nawet łowny a drugi nawet nie chciał nurkować poprawnie

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7150 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2023 - 12:37

Ale ja nie pisałem o woblerach, bo może ze dwa razy takie na ali kupowałem. Maras też pewnie nie do woblerów swoim postem się odnosił tylko bardziej ogólnie.



#7151 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 luty 2023 - 14:42

Woblery to tylko przykład...



#7152 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 17 luty 2023 - 14:55

Dokładnie. Po prostu najczęściej kupowany towar na jakim widać różnicę. Dlatego pisałem na początku ogólnie że darmowy zwrot nie zawsze jest darmowy a o warunkach prawdziwych dowiadujemy się jak trzeba odesłac

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7153 OFFLINE   Marcin Koza

Marcin Koza

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 17 luty 2023 - 16:07

Dokładnie. Po prostu najczęściej kupowany towar na jakim widać różnicę. Dlatego pisałem na początku ogólnie że darmowy zwrot nie zawsze jest darmowy a o warunkach prawdziwych dowiadujemy się jak trzeba odesłac

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

No ale gumek, a szczególnie już jak są w promocji to się w stosunku cena do jakości nie przebije. Szczególnie jak ktoś ma sporo zaczepów na łowisku...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#7154 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 luty 2023 - 18:39

Myślę, że i na gumki dobry czas się skończy wkrótce.

Zauważyłem, że większość towarów - zwłaszcza popularnych marek ma ceny zbliżone do tych w Polsce, a czasem i wyższe.

 

i Warto porównywać takie same towary w różnych sklepach. Te mniej popularne(sklepy) mają niższe ceny za ten sam towar.



#7155 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6315 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 17 luty 2023 - 18:53

Dlatego piszę, że warto brać po prostu rękodzieło. Czy to gumy, blachy, czy woblery. Jest tego u nas masa, sprawdzonych, łownych przynęt. Szkoda pary, żeby zamawiać plastik z Chin, który nie wiadomo czy będzie nawet pracował. Takie moje zdanie. Na allegro też już wiele cen zeszło do poziomu ali. Może inaczej, na aliexpress ceny poszybowały od jakiegoś czasu. Jest jeszcze trochę fajnych rzeczy do wyrwania, ale to już inne realia.
  • Friko lubi to

#7156 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 luty 2023 - 09:11

Mam problem z zamówieniem i chciałem zapytać czy ktoś miał już podobny i udało mu się go rozwiązać. Zamawiałem gumy, paczka dość długo nie przychodziła i dzisiaj zauważyłem, że w mailu potwierdzającym zamówienie jest nie mój adres dostawy (chociaż to samo miasto). Jeszcze dziwniejsze jest to, że na stronie alie w śledzeniu przedmiotu docelowy adres jest prawidłowy. W każdym razie sprawdziłem tracking na Poczcie Polskiej i przesyłka jest w transporcie z DER Gorzów Wielkopolski od 19 stycznia. Czy jak wybiorę się do jakiegoś oddziału PP to będę miał możliwość to wyjaśnić i zmienić adres doręczenia na poprawny? Myślę, że poczta próbowała dostarczyć przesyłkę na ten inny adres ale bez powodzenia i paczka leży gdzieś u nich.



#7157 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 luty 2023 - 09:20

Do jakiegoś raczej nie, stricte do tego gdzie jest paczka. Ale ona jeżeli nie została dostarczona to po takim czasie pewnie została zwrócona do nadawcy, a wtedy zostaje tylko otworzyć spór o zwrot pieniędzy.

#7158 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 luty 2023 - 09:21

Przesyłka jest jakaś polecona czy coś takiego ?

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7159 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 21 luty 2023 - 10:34

To jest Coinao economy registered letter. Jeszcze mam tydzień na dostawę, poczekam i jak nie dojdzie otworzę spór.



#7160 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 luty 2023 - 10:36

No to niczego na poczcie nie zmienisz.
Jak poprawnie podałes dane to zrób print screeny z dobrego i złego adresu i wklej i opisz sytuację.

Nie wiem czemu ale print screeny jakoś bardziej pomagają w rozwiązaniu problemu niż tekst

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych