Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8474 odpowiedzi w tym temacie

#4241 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 październik 2019 - 23:48

To wyjaśnij patrioto skąd czasem wielokrotne przebitki cenowe na te same towary?

Tylko nie mów prosze, że zus krus us cło i  uj... wie co jeszcze. To wszyscy wiedzą. Jak to sie dzieje, że w detalu u Chińczyka za  300 m plecionki - wcale nie najgorszej wystarczy zapłacić 20 pare zet.

U nas 100 m tyle kosztuje...

Itd itp...

 

Mi też przykró, że spadają wam dochody(dystrybutorom), ale tak wygląda rynek konsumenta...


Użytkownik eRKa edytował ten post 26 październik 2019 - 23:49


#4242 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 27 październik 2019 - 00:32

Tak poza konkursem, Komunistyczna Partia Chin dziękuje Polakom za zakupy. Jesteście jednym z globalnych liderów, ponad 14 tys wysyłek dziennie, to nas cieszy. Fajnie, że wolicie zakupy u nas zamiast wspierać lokalnych twórców, a przynajmniej krajowych dystrybutorów. 

 

Dla towarzyszy z Polski, Przewodniczący Chińskiej Partii Ludowej Xi Jinpi

Gdzie robisz zakupy codzienne ?



#4243 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 październik 2019 - 07:02

Tak poza konkursem, Komunistyczna Partia Chin dziękuje Polakom za zakupy. Jesteście jednym z globalnych liderów, ponad 14 tys wysyłek dziennie, to nas cieszy. Fajnie, że wolicie zakupy u nas zamiast wspierać lokalnych twórców, a przynajmniej krajowych dystrybutorów. 
 
Dla towarzyszy z Polski, Przewodniczący Chińskiej Partii Ludowej Xi Jinping


Wojtku, jestem "lokalnym twórcą". Przed moimi pierwszymi targami gdzie byłem wystawcą postanowiłem zbroić swoje przynęty. Kupiłem od krajowego dystrybutora kotwice Mustad, Eagle Claw i od polskiego sprzedawcy kółka StanMar. Kotwiczki okazały się tragicznie tępe (EC) a Mustady były przy wielkości #4 zrobione z drutu cienkiego jak na #12 i rdzewiały. Już podczas targów część klientów narzekała na ich jakość. Kółka z kolei rdzewiały od "chuchnięcia", a ich wytrzymałość była tragiczna. Za wszystko zapłaciłem około 600 zł. I nie, nie odbiłem sobie w cenie przynęty bo mam zasadę, że nie doliczam uzbrojenia i opakowania, a nawet koperty do finalnej ceny woblera. W Chinach zamówienie na 600 zł pokrywa mi prawie rok produkcji, znalazłem kółka jakości hyper strongów i kotwice lepsze niż krótkie VMC. Dopiero po dobraniu towaru z Chin mogę wysyłać woblery uzbrojone tak, że lecą od razu do wody, a nie do przezbrojenia.

Inna historia, brałem kółka od polskiego małego producenta (manufaktura). Wszystko było cacy cena ok, niemal nie do uwierzenia, stal Sandvik. W tym roku zamówiłem koleją partię ale coś mi nie grało z montażem, za lekko szło. Okazało się, że facet pociął koszty i zaczął klepać z tańszego drutu. Boleń 65 centów wyprostował mi kółko co zdarzyło mi się pierwszy raz w życiu. Zmiana była oczywista.

Na koniec jeśli chodzi o echosondę. Od paru tygodni miałem zamiar kupić deepera ale przeczytałem, że to chińskie echo w cenie 300 zł jest dużo lepsze niż deeper na 1500 zł. Na tej podstawie wybrałem pekińczyka i spokojnie, dowalą cło to wspomogę program 500+, dalej z dużą oszędnocią.

Miałem jako twórca woblerów dwie sytuacje, gdzie koledzy po kiju wskazywali Chiny jako miejsce gdzie zaopatrzą się w woblery. Ok, nie mam z tym problemu, ja też nie mam samych Elitek z dopiętymi Stellami bo mnie na to nie stać.

Poza nielicznymi przypadkami osób obsesyjnie oszczędnych zwykle to zdrowy rozsądek dyktuje zasady.

#4244 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 27 październik 2019 - 07:52

@Hesher porównaj odczyty tego echa z jakimś Strikerem albo Hookiem jedno przy drugim jak możesz, bo generalnie takie urządzenia sensownie pokazują zazwyczaj tylko głębokość i temperaturę wody. Lepszy niż deeper chirp nie będzie, ale jeśli pokaże twardość dna, a po wyłączeniu ikon ryb będzie się dało odróżnić struktury od zapisów ryb to byłaby faktycznie świetna opcja za 3 stówki. Nawet mapowanie podobno ma.



#4245 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 październik 2019 - 07:58

Potrzebuję tylko głębokość i ukształtiwanie dna także mi wystarczy. Będę miał możliwość porównania z deeperem.

#4246 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 659 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2019 - 08:11

[quote name="eRKa" post="2657993" timestamp="1572130124"]To wyjaśnij patrioto skąd czasem wielokrotne przebitki cenowe na te same towary?

#4247 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 27 październik 2019 - 14:19

Tu macie moje komentarze na temat Tsurinoya tsp 2000. Kołowrotek mocno zajechany po 10h używania :D nie polecam.

https://pl.aliexpres....53375c0f13QVc7



#4248 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 659 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2019 - 15:46

Wspone jeszcze tylko ze przyszła moja tatula, zamiast 900 PLN zapłaciłem 540, nawet w sklepie byłem żeby porównać, oczywiście są identycznie. Ciekawe czy byś @Woytec dopłacił świadomie 350 zeta za ten sam produkt? Ok brak gwarancji, ale akurat tatula obarczonna jest małym ryzykiem.

#4249 OFFLINE   rybson7

rybson7

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Krzysztof

Napisano 27 październik 2019 - 21:07

Hesher dasz namiar na kotwiczki? Nie mogę trafić na dobre. Dziękuję
  • tomkosto lubi to

#4250 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6316 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 27 październik 2019 - 21:10

Wysłałem Ci info.

#4251 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 październik 2019 - 22:21

Ja też poproszę info dot.kotwiczek :)
Z góry dziękuję

Użytkownik Przemek_M edytował ten post 27 październik 2019 - 22:21


#4252 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 659 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 październik 2019 - 22:30

Ja też poproszę info dot.kotwiczek :)
Z góry dziękuję

To może wrzuć Piotrze do wątku, to info o kotwiczkach.
Pozdro
  • Tom Rob i M a r a s lubią to

#4253 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 28 październik 2019 - 08:38

Przyszły cykady z Ali:

https://pl.aliexpres....1a025c0f8lRJY1

https://pl.aliexpres....1a025c0f8lRJY1

Wyglądają zajefajnie, ciekawe jak będą przyjęte przez rybki... ;)

Te z pierwszego linku nie pracowały mi w ogóle. Według mnie za lekkie obciążenie w stosunku do powierzchni listka.



#4254 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 październik 2019 - 09:58

Niestety, będę mógł przetestować dopiero w weekend. Być może panaceum na tę dolegliwość, o której piszesz będzie, zgodnie z radą @tom3k_Lublin usunięcie tylnej kotwiczki, która zbytnio obciąża listek. Posmotrim, usłyszym skazał slepoj głuchomu. ;)

Użytkownik Alexspin edytował ten post 28 październik 2019 - 10:01


#4255 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 28 październik 2019 - 10:57

A wziąłem bo muszę parę dziur posprawdzać. Piszą, że dobra.

297,73 zł 40%OFF | Joylog bezprzewodowy wykrywacz ryb wędkarstwo inteligentny Sonar echosonda HD cyfrowy Sonar obrazowanie USB ładowanie automatyczny Start-stop
https://s.click.alie...com/e/BGns5mg31


Czekam z niecierpliwością na komentarze jak wrażenia i odczucia po pierwszym użyciu. Rozgladam się za czymś podobnym do plywadelka...

#4256 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 28 październik 2019 - 11:17

Tu macie moje komentarze na temat Tsurinoya tsp 2000. Kołowrotek mocno zajechany po 10h używania :D nie polecam.

https://pl.aliexpres....53375c0f13QVc7

 

Przykra sprawa, niestety chyba po prostu miałeś pecha. To jest odwieczny problem zakupów w Chinach - ryzyko trafienia wadliwego towaru i wynikające z tego problemy z reklamacją. Być może gdybyś kupił w jakimś typowo wędkarskim sklepie z dużym wyborem produktów marki Tsurinoya, to była by szansa na dostarczenie przekładni od sprzedawcy.

Mój TSP2000 przepracował już czwarty sezon na okoniówce. I chociaż waga moich wabików z reguły nie przekracza 10 gram, to okonie "ciągnę na korbę" bez pompowania. Dotychczas nie zauważyłem żadnych symptomów zmęczenia kołowrotka.


  • eRKa i Kadi lubią to

#4257 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 październik 2019 - 12:07

Tu macie moje komentarze na temat Tsurinoya tsp 2000. Kołowrotek mocno zajechany po 10h używania :D nie polecam.

https://pl.aliexpres....53375c0f13QVc7

 

A mógłbyś Kolego objawy tego "zajechania" wymienić?

Zajechanie, to żaden termin techniczny...



#4258 OFFLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 28 październik 2019 - 12:51

https://pl.aliexpres...a3-ecbf7f3d92a6

 

Oryginalny?



#4259 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 październik 2019 - 13:35

Czekam z niecierpliwością na komentarze jak wrażenia i odczucia po pierwszym użyciu. Rozgladam się za czymś podobnym do plywadelka...

I ja jestem ciekawy jak to sie sprawuje w boju  :)



#4260 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1023 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 28 październik 2019 - 13:44

To wyjaśnij patrioto skąd czasem wielokrotne przebitki cenowe na te same towary?

Tylko nie mów prosze, że zus krus us cło i  uj... wie co jeszcze. To wszyscy wiedzą. Jak to sie dzieje, że w detalu u Chińczyka za  300 m plecionki - wcale nie najgorszej wystarczy zapłacić 20 pare zet.

U nas 100 m tyle kosztuje...

Itd itp...

 

Mi też przykró, że spadają wam dochody(dystrybutorom), ale tak wygląda rynek konsumenta...

Kilka lat temu byłem w Chinach na targach "China Fish". Taki Efftex razy 10. Mnóstwo producentów- różnych. Zaciekawiło mnie kilku wystawców z przynętami. Jeden z nich miał dużo woblerów i katalog składający się z kartek z katalogów różnych firm. Między innymi były kartki z katalogu Salmo  :) . Pan stwierdził, że jeśli się zamówi odpowiednią ilość to on to zrobi. W przedmowie katalogu organizatora targów było pięknie napisane, że walczą z podróbkami i promują własne pomysły  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych