Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#6121 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 24 luty 2021 - 12:49

https://h5.pl.aliexp...a.4000336550295
https://h5.pl.aliexp...2835974772.html
Poszukuje kotwic w rozmiarze 1,2,4 głównie pod gumy na szczupaka i suma z łódki.
Te bkb solidnie wyglądają. Ftk mam wzmocnione. Ostre, gruby drut i nie wiem czy aż nie za gruby. Deczko cieńsze niż savage gear big fish

#6122 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2021 - 14:53

Wczoraj po długiej drodze dotarła do mnie przesyłka z cykadami z aliexpress. Ma ktoś z was doświadczenie z tymi przynętami i chciałby się podzielić doświadczeniami?  Dzięki

 

 

 

Załączone pliki


  • Pescador de caña lubi to

#6123 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 27 luty 2021 - 15:24

Najpierw zamawiasz później pytasz???
Teraz to my czekamy na info o ich pracy i łownosci :)

#6124 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2021 - 15:49

:)
Zamawiam żeby zobaczyć jak się będą sprawować. A zawsze ktoś może coś podpowiedzieć jak miał z nimi do czynienia żeby nie wyważać otwartych drzwi
  • Sailfish lubi to

#6125 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 luty 2021 - 16:32

Teraz tylko twój upór żeby nimi łowić. Większość przynęt z Ali jakością dorównują tym od naszych dystrybutorów. W odpowiednich warunkach na pewno będą łowne, no i muszą być jeszcze ryby .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • coma, eRKa i konopaa lubią to

#6126 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 27 luty 2021 - 23:43

Wczoraj po długiej drodze dotarła do mnie przesyłka z cykadami z aliexpress. Ma ktoś z was doświadczenie z tymi przynętami i chciałby się podzielić doświadczeniami?  Dzięki

 

 

Poszukaj szczegółowych informacji w wątkach o przynętach lub necie bo warto mieć cykady w torbie i wiedzieć jak je wykorzystać.

Na początek tylko podam podstawowe informacje: 

Zapięte bliżej "głowy" pracują delikatniej i dają mniejszą falę. Sprawdza się prowadzone w nurcie pod prąd, i tam gdzie trzeba ciągnąc szybciej bo łowisko jest płytkie lub rybom to pasuje.

Zapięte bliżej "ogona" dają mocniejszą falę a stosuje się odwrotnie do powyższego.

Jak dla mnie najlepiej sprawdza się jednostajne prowadzenie z podszarpywaniem szczytówką lub jigowanie.

Warto stosować agrafki z szerokim łukiem żeby swobodnie "cykały" bo to w końcu cykady są.

Z moich doświadczeń cykady z alli miały zazwyczaj grubą warstwę farby nie pracowały zbyt fajnie, ale może Twoje są inne. Ja zamawiałem tylko duże rozmiary specyficznie malowane do łowienia w Chorwacji i nie byłem z nich zadowolony.

 

Połamania i napisz opinię jak je przetestujesz.


  • BOB, M a r a s i Sailfish lubią to

#6127 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 luty 2021 - 11:59

Krótka recenzja niedużych szczypiec z Ali. Tną plecionkę 4x 0.06 równo, bez problemu. Mają pokrowiec i spiralny kabel połączony karabińczykiem. No i przede wszystkim mają odpowiednio wąski ząbek, który bez problemu rozpina najmniejsze kółka łącznikowe.

Let's shop together on AliExpress with new user coupons
Your 3,82 zł in coupons are here!
https://a.aliexpress.com/_uimxHj

8dcab12d714b0397ca74ea85ca6d1112.jpg39528e01288962c21e48dd16cce806f3.jpg

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#6128 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 28 luty 2021 - 22:43

Lekki casting (210-228 cm, do 14-15 g) :
Kingdom King Pro czy Abu Garcia Pro Max?

Kingdomy mają rewelacyjne opinie (szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania - uchwyt z drewna egzotycznego, dobre przenoszenie brań), ale pomieszane z takimi, gdzie szczególnie lżejsza że szczytówek połamała się. Abu to nudny pewniak, mam Black Maxa i jest w porządku, wydaje się niezniszczalny.

Ktoś ma Kingdoma?



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik skrzyp edytował ten post 28 luty 2021 - 22:44


#6129 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 28 luty 2021 - 23:30

Lekki casting (210-228 cm, do 14-15 g) :
Kingdom King Pro czy Abu Garcia Pro Max?

Kingdomy mają rewelacyjne opinie (szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania - uchwyt z drewna egzotycznego, dobre przenoszenie brań), ale pomieszane z takimi, gdzie szczególnie lżejsza że szczytówek połamała się. Abu to nudny pewniak, mam Black Maxa i jest w porządku, wydaje się niezniszczalny.

Ktoś ma Kingdoma?



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Zapewne ktoś ma i jest rewelacyjny, jeśli wierzyć komentarzom.



#6130 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 01 marzec 2021 - 08:01

Macie może namiar na sprawdzone, dobre  kotwice w większych paczkach? Kupiłem na próbę z polecanych tutaj, spodobały się (dziękuję za linki), ale w tych sklepach, co sprawdzałem, są po 10-20 sztuk zależnie od rozmiaru.



#6131 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 01 marzec 2021 - 08:03

Macie może namiar na sprawdzone, dobre kotwice w większych paczkach? Kupiłem na próbę z polecanych tutaj, spodobały się (dziękuję za linki), ale w tych sklepach, co sprawdzałem, są po 10-20 sztuk zależnie od rozmiaru.

napisz do Chińczyka tam gdzie Ci sie podobaja ile by chciał za 100 w jednej przesyłce
albo zrobi Ci oferte albo da Ci kupon na 10 paczek po 10. Robilismy tak z innymi rzeczami i zawsze szlo sie dogadac. Warunek musi byc puszczone przez aliexpress. Inaczej mozesz wtopic

Użytkownik selk edytował ten post 01 marzec 2021 - 08:47


#6132 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 marzec 2021 - 11:13

Lekki casting (210-228 cm, do 14-15 g) :
Kingdom King Pro czy Abu Garcia Pro Max?

Kingdomy mają rewelacyjne opinie (szczególnie jeśli chodzi o jakość wykonania - uchwyt z drewna egzotycznego, dobre przenoszenie brań), ale pomieszane z takimi, gdzie szczególnie lżejsza że szczytówek połamała się. Abu to nudny pewniak, mam Black Maxa i jest w porządku, wydaje się niezniszczalny.

Ktoś ma Kingdoma?



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mam Kingdoma casta ale jeszcze nie testowałem. Myślałem, że nada się na kropki i okonie ale segment 3-14 g to sztywna pała z cw startującym raczej od 6-7 g. Mocniejszego jeszcze nie używałem (z wiadomych względów).
Teton w tym niższym zakresie zjada tego kija na śniadanie...

Przestrzegam jednak przed tymi gamoniami. Robią różne sztuczki- paczki idą na inne adresy albo wysyłają zwykła pocztą mimo, że oplacileś droższą, monitorowaną przesyłkę (jak w moim przypadku). Właśnie jestem na etapie rozstrzygania sporu o te 40 dychy.
Mnie ten kijek wyniesie 130 zł. Ale gdybym miał wydać 200 to szedłbym raczej w Tetona i jakiegoś Johncoo (mam Vivida II w spinie i jest bardzo zgrabny).

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 01 marzec 2021 - 12:10


#6133 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 01 marzec 2021 - 12:24

Kupowanie kija na ali to totalne kupowanie kota w worku i swego rodzaju masochizm. Jest to element, który moim zdaniem, bezwzględnie trzeba pomacać. Przecież u nas za podobne pieniądze można kupić przyzwoity kijek.

Nie mam nic przeciwko kupowaniu na ali bo sam tam kupuję co nieco ale wędka ?



#6134 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 marzec 2021 - 12:32

Kupowanie kija na ali to totalne kupowanie kota w worku i swego rodzaju masochizm. Jest to element, który moim zdaniem, bezwzględnie trzeba pomacać. Przecież u nas za podobne pieniądze można kupić przyzwoity kijek.
Nie mam nic przeciwko kupowaniu na ali bo sam tam kupuję co nieco ale wędka ?

Miałeś Tetona w łapie? Za taki kij musiałbyś wydać tutaj 500-600 zł. Nawet jeśli Ci nie będzie pasował, bez problemu pogonisz go w Polsce z 20% zyskiem. Nawet ten nieszczęsny Kingdom, który mnie wyniósł 130 zł, ma dwie szczytówki z różnymi zakresami, które choć mają zaniżone CW, spokojnie będą mi służyć za lekką szczupakówke. Takiego kija za tę kasę tutaj nie dostaniesz.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka
  • BOB i M a r a s lubią to

#6135 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 marzec 2021 - 12:39

Po to są opinie. Czytasz i wyciągasz wnioski. Ja zawsze zaczynam od tych negatywnych. Bo są w miarę rzetelne, oczywiście na temat danego sprzętu a nie że komuś złamali w przesyłce albo nie doszła. Wędki w Pl w tym budżecie są o poziom jakościowo niżej, bo tu liczy sie zysk. Każdy ma swój rozum i na razie sam decyduje jak wyda swoje pieniądze. Ja tez bym wolał kupować w kraju ale jak mogę kupić to samo za połowę ceny ... .

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#6136 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 01 marzec 2021 - 13:04

Też miałem w planach kupić sobie casta z Ali do jerków, ale tam znalezienie takiej wędki jest chyba niemożliwe.



#6137 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 01 marzec 2021 - 13:37

Miałeś Tetona w łapie? Za taki kij musiałbyś wydać tutaj 500-600 zł. Nawet jeśli Ci nie będzie pasował, bez problemu pogonisz go w Polsce z 20% zyskiem. Nawet ten nieszczęsny Kingdom, który mnie wyniósł 130 zł, ma dwie szczytówki z różnymi zakresami, które choć mają zaniżone CW, spokojnie będą mi służyć za lekką szczupakówke. Takiego kija za tę kasę tutaj nie dostaniesz.

 

No faktycznie to jest zaj....ty argument. A ile miałeś tych Tetonów w łapie i jakich, że wydajesz taką opinię ? Tobie może pasują a komuś innemu nie koniecznie.

Mam w nosie kto i gdzie kupuje i jak wydaje swoje pieniądze. Ale ślepa wiara w to co ktoś napisze do mnie nie przemawia. Ja należę do tych organoleptycznych.

Zresztą widziałem i macałem parę wędek z ali i nie dał bym za to złamanego grosza. 


Użytkownik mirkor edytował ten post 01 marzec 2021 - 13:39


#6138 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 01 marzec 2021 - 14:25

Też miałem w planach kupić sobie casta z Ali do jerków, ale tam znalezienie takiej wędki jest chyba niemożliwe.

Zerknij na Obei Huricane



#6139 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 01 marzec 2021 - 19:38

Zapomniałem dodać że ma on być pod przynęty 60-90g



#6140 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 01 marzec 2021 - 19:43

Kingdom Black Cut 2 zobacz:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych