Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#6261 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 marzec 2021 - 02:34

Polaris-y to dostawa na 27 czerwiec !!! Ile czasu czekałeś ?

Trzeba brać Aliexpress Standard Shipping. Drożej ale są po 2-3 tygodniach.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 20 marzec 2021 - 02:43

  • M a r a s lubi to

#6262 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 marzec 2021 - 02:41

Wczoraj był film o trociach, a dzisiaj coś bardziej przyziemnego - coś o okoniach
https://youtu.be/YNxH6yTP3ek

Te brązowe Tanty to kolor E czy H? W sumie są bardzo podobne i pewnie rybom to lata. Mam z pięć-sześć kolorów ale będę własnie odnawiał zapasy.

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

#6263 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2021 - 11:55

Właśnie się naciąłem na Aliexpress Premium Shipping, przesyłka została wysłana TNT, które jak wiadomo zostało przejęte przez Fedex. Tym samym przesyłka trafiła w ręce agencji celnej Fedex, świętszej od papieża. Z tego co widzę jest to rzadki przypadek, w tym sensie, że  nadawca o dziwo zadeklarował prawidłową wartość przesyłki, zawartość, a nawet kod taryfy celnej. Mimo to FedEx męczy o dokumenty.


  • Małkociniak lubi to

#6264 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2021 - 12:10

Z mojego doświadczenia FedEx jest zdecydowanie najmniej problematyczny ze wszystkich doręczycieli. Trzeba wypełnić tylko proste oświadczenie, żeby mogli dokonać odprawy w Twoim imieniu i nawet żadnych faktur nie trzeba przedstawiać.


  • skrzyp lubi to

#6265 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2021 - 12:13

Z mojego doświadczenia FedEx jest zdecydowanie najmniej problematyczny ze wszystkich doręczycieli. Trzeba wypełnić tylko proste oświadczenie, żeby mogli dokonać odprawy w Twoim imieniu i nawet żadnych faktur nie trzeba przedstawiać.

A jednak pytali o wszystko to, co jest standardową procedurą przy paczkach z zaniżoną wartością, być może takie wytyczne UC.

Ja jednak wolę tych doręczycieli, którzy po prostu doręczają - jak dotąd tylko Fedex to murowane VAT/cło.



#6266 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 marzec 2021 - 12:14

Z mojego doświadczenia FedEx jest zdecydowanie najmniej problematyczny ze wszystkich doręczycieli. Trzeba wypełnić tylko proste oświadczenie, żeby mogli dokonać odprawy w Twoim imieniu i nawet żadnych faktur nie trzeba przedstawiać.

Z tego co pamietam to na osobe prywatna nawet oplaty pobrac nie powinni za dokonanie odprawy

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 22 marzec 2021 - 12:15


#6267 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 22 marzec 2021 - 12:16

A jednak pytali o wszystko to, co jest standardową procedurą przy paczkach z zaniżoną wartością, być może takie wytyczne UC.
Ja jednak wolę tych doręczycieli, którzy po prostu doręczają - jak dotąd tylko Fedex to murowane VAT/cło.

Kazda przesylka kurierska jaka bralem w aliexpress koczyla sie odprawa celną wiec jaka korzysc z kuriera poza tym ze w tydzien jest u Ciebie ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#6268 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2021 - 12:23

Kazda przesylka kurierska jaka bralem w aliexpress koczyla sie odprawa celną wiec jaka korzysc z kuriera poza tym ze w tydzien jest u Ciebie ?

 

U mnie clenie wystąpiło tylko raz i tylko w przypadku FedExu - DHL, UPS i DPD dojeżdzały bez clenia.

 

A to pytanie to nie do mnie, bo nie wybierałem konkretnej metody dostawy kurierem i pomijając to, że paczka zamówiona 28 lutego to metodą dostawy był tym razem AliExpress Premium Shipping z 4PX jako organizatorem transportu po drodze chińskiej. Widocznie wybrali sobie TNT jako realizującego ten konkretny transport no i klops. No ale zdarza się :))

 

Po prostu przestrzegam kolegów, że wybór Ali Premium Shipping może skończyć się Fedexem po naszej stronie, a więc murowanym cleniem.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 22 marzec 2021 - 12:33


#6269 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 22 marzec 2021 - 12:48

Kupiłam ostatnio na próbę https://pl.aliexpres....198e5c0fAN4B06.

Uprzedzę, wiedziałem, że nie jest to FC. Ciekawiła mnie jej wytrzymałość. Okazuje się, że przy grubości o,12 żyłka jest faktycznie bardzo mocna.

Nie ma oczywiście wytrzymałości podanej przez sprzedawcę ale jest bardzo blisko. Jedyne co mnie martwi to jej rozściągliwość.

Być może to tylko takie wrażenie po kilkunastoletnim łowieniu plecionkami.

Ktoś używa. Jestem ciekaw Waszej opinii.



#6270 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2996 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2021 - 12:59

Co prawda ostatnio odprawiałem paczkę w styczniu, więc mogło się coś zmienić, ale od zawsze jedyne co musiałem wypełniać to takie krótkie oświadczenie

Załączone pliki

  • Załączony plik  cc.jpg   33,57 KB   31 Ilość pobrań

  • venom_666 lubi to

#6271 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 22 marzec 2021 - 14:16

Co prawda ostatnio odprawiałem paczkę w styczniu, więc mogło się coś zmienić, ale od zawsze jedyne co musiałem wypełniać to takie krótkie oświadczenie

Mi poprzednio clili bez tego, po prostu do zapłaty przy odbiorze i już. Teraz oświadczenie, zrzut ekranu z systemu zakupowego, potwierdzenie zejścia kwoty z karty.

Polują w ten sposób na przesyłki z zaniżoną deklaracją wartości.


Użytkownik skrzyp edytował ten post 22 marzec 2021 - 14:17


#6272 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 24 marzec 2021 - 11:15

Uff, doszło. Wartość zakupu 154 zł, wysyłka 26. VAT od całości ok. 40 zł. Kij to casting Daiwa Crossfire.

 

Swoją drogą - całe szczęście, że była symboliczna kwota wysyłki, w innym wypadku doliczyliby wysyłkę kurierską z CN po taryfie TNT i nie byłoby tak wesoło.



#6273 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 24 marzec 2021 - 14:18

Ostatnio Poczta strasznie przetrzymuje przesyłki. Nawet te opłacone. Do tego stopnia, że musiałem pisać skargę, wtedy dopiero się ruszyli.

Postanowiłem brać przesyłki do paczkomatu (jeśli jest taka możliwość). Pierwsze dwie przyszły szybko. Niestety "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Teraz opłacona przesyłka do paczkomatu leży gdzieś już trzy tygodnie i nie wiadomo gdzie. 



#6274 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 24 marzec 2021 - 14:22

Wszystko prawda



#6275 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 marzec 2021 - 14:58

Ostatnio Poczta strasznie przetrzymuje przesyłki. Nawet te opłacone. Do tego stopnia, że musiałem pisać skargę, wtedy dopiero się ruszyli.

Postanowiłem brać przesyłki do paczkomatu (jeśli jest taka możliwość). Pierwsze dwie przyszły szybko. Niestety "jedna jaskółka wiosny nie czyni". Teraz opłacona przesyłka do paczkomatu leży gdzieś już trzy tygodnie i nie wiadomo gdzie. 

A skąd się wie :) ,że PP przetrzymuje przesyłki. Można to jakoś sprawdzić ?  



#6276 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 marzec 2021 - 15:24

Moje najczęściej leżą w jakiejś firmie Świat Przesyłek gdzie zbierają moje paczki z Chin i dostaje kilka paczek w jednym worku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#6277 OFFLINE   Marcinnow

Marcinnow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:N

Napisano 24 marzec 2021 - 16:17

A czy wiecie może jaka firma obsługuje przesyłki Aliexpres Saver shipping?

#6278 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 24 marzec 2021 - 17:58

Polaris-y  to dostawa na 27 czerwiec !!!  Ile czasu czekałeś ?

Sprawdź czy jak bierzesz np 3 opakowania nie będzie szybciej. Teraz taka jest polityka ali że jak bierzesz więcej jest inna szybsza przesyłka.


  • M a r a s lubi to

#6279 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 marzec 2021 - 18:26

Sprawdź czy jak bierzesz np 3 opakowania nie będzie szybciej. Teraz taka jest polityka ali że jak bierzesz więcej jest inna szybsza przesyłka.

Na 29-03 jest promo i o ile nie jest to ściema to Polaris-y mają największą obniżkę z tych pięciu o których wspomniałeś na YT. 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 24 marzec 2021 - 18:28


#6280 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 24 marzec 2021 - 18:41

Moje najczęściej leżą w jakiejś firmie Świat Przesyłek gdzie zbierają moje paczki z Chin i dostaje kilka paczek w jednym worku.

Ta i inne firmy rzeczywiście przesiadują na przesyłkach, w tym tygodniu dostałem przesyłkę obsługiwaną przez Fast-Pro z końca... listopada. Trudno powiedzieć gdzie jest wąskie gardło, może między nimi, a PP.

Ale uwaga! Świat Przesyłek uruchamia z Ali (Cainiao) własne paczkomaty, takie niebieskie z daszkiem wyglądające jak większa lodówka. Podobno w Warszawie już 100 i kolejna setka się stawia :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik skrzyp edytował ten post 24 marzec 2021 - 18:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych