Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#6881 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 06 luty 2022 - 20:28

Panowie proszę pomóżcie z kotwicami .
 
Jakieś trzy lata temu zrobiłem sobie zapasy z Ali ,które powoli się kończą . Przegrzebałem wątek i mój wybór padł na polecane tutaj kotwice firmy FTK.
Kotwice doszły ale w porównaniu do moich starych lepiej prezentują się te drugie .
Na zdjęciu od dołu FTK na górze moja ,,stara,,
 
attachicon.gif 1.jpeg
 
Niestety producent gdzie kiedyś kupowałem zniknął z Ali. Pomoże ktoś ? :)

Pisałem już kiedyś o tym
http://jerkbait.pl/t...41#entry2739094

Jak ktoś chce na szybko to mam trochę do sprzedania w rozmiarach 4 , 6 i 8.

Pozdrawiam Tomi 😎.

#6882 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2022 - 20:30

https://pl.aliexpres...5cc4ec10c7e8-24

 

może?


Użytkownik BOB edytował ten post 06 luty 2022 - 20:32


#6883 OFFLINE   SzczupakRzeczny

SzczupakRzeczny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 07 luty 2022 - 13:59

https://pl.aliexpres...5cc4ec10c7e8-24

może?


Niestety zbyt duża, szukam czegoś 90mm 95mm maks.

#6884 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 07 luty 2022 - 22:06

A są na Alie jakieś "zwykle" kotwiczki, jak standardowe znanych firm? Kolor BZ czyli Bronze a nie BK -modny ostatnio Black Nickle czy Silver. Zwykle, lekkie standardowe kotwice jak dawne Mustad czy VMC. Te wszystkie wzmacniane są ok ale są dużo cięższe od standardowych. Do małych woblerow wiadomo. Wiem oczywiście że Owner, VMC. Gamaki, Hayabusa, itp maja cieniutkie druty i bardzo ostre ale znowu cena kosmos.

https://pl.aliexpres....610a3d56PWbFIq

 

Białe, ale nie srebrne, lecz cynowane. Jakość niezła, cena w sam raz. 

 

https://pl.aliexpres...mmend-recommend

 

Tutaj ten sam model ale od innego sprzedawcy.

 

Oczywiście w tego typu kotwiczkach trafiają się jakieś niedoróbki, ale generalnie można ich używać. 



#6885 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 07 luty 2022 - 22:16

Podbijam pytanie kolegi, czy ktoś ma jakieś sprawdzone przynęty boleniowe na ali?



#6886 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 10:35

Zwracal ktos towar z aliexpres,musze zwrócić wyświetlacz od telefonu .Jaki jest koszt wysyłki do chin malej  paczki19x12x7cm 100gram,z jakiej platformy skorzystać ? 


Użytkownik Viking edytował ten post 02 marzec 2022 - 11:11


#6887 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 02 marzec 2022 - 11:58

Zwracal ktos towar z aliexpres,musze zwrócić wyświetlacz od telefonu .Jaki jest koszt wysyłki do chin malej  paczki19x12x7cm 100gram,z jakiej platformy skorzystać ? 

nie opłaca się...



#6888 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 02 marzec 2022 - 12:49

Za małą paczkę o wadze 0,4 kg. policzono mi 96 zł.

#6889 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2022 - 14:16

Cześć. 

Macie problemy z opóźnieniem dostaw z Aliexpress?

 

Ja właśnie dostałem przeprosiny od sprzedawcy i prośbę o cierpliwość w oczekiwaniu na przesyłkę co mnie trochę zainspirowało, żeby zacząć walczyć o swoje prawa  ;) .

 

Właśnie szykuję odpowiedź, w której chcę napisać tak z grubsza, że:

1. nie mam nic do tego sprzedawcy, zawsze byłem zadowolony z zakupów na ali gdzie wydałem już kilkaset dolarów, nie raz cierpliwie czekałem na opóźnione przez Covid czy nowy chiński rok dostawy,

2. teraz jednak sytuacja się zmieniła bo dostawa jest opóźniona zapewne przez działania wojenne a jego rząd nie robi nic żeby rozwiązać ten problem w związku z czym uznam to za winę dostawcy i pierwszego dnia wystąpię o zwrot kasy i jeszcze (a co mi tam szkodzi napisać) o odszkodowanie za szkody jakie odniosłem przez niedostarczenie towarów na czas.

3. wspomnę też, że na Aliexpress już nic nie zamawiam i nie zamierzam zamawiać dopóki sytuacja się nie poprawi, a jeśli jakieś osoby będą jeszcze zamawiać u nich towary to niech się liczą z tym, że przez wojnę w Europie, na której dużo zarabiali, jest taka inflacja, że połowa z nich już powinna zamykać interesy. Spytam czy zauważyli już spadki obrotów z krajami Europy wschodniej i Rosją, a jeśli nie to poradzę, żeby się tym zainteresowali.

4. tak przy okazji coś tam wspomnę o ofiarach, stosowanej amunicji i uchodźcach podkreślając, że nie są to informacje z agencji informacyjnych tylko rzeczy które widziałem na własne oczy i słyszałem od ludzi, którzy ich osobiście doświadczyli.

 

Na koniec zaapeluję, żeby zgłosili się do serwisu Allegro i swoich organizacji handlowych z prośbą by ich rząd pomógł rozwiązać ten problem bo ja i tysiące innych ludzi dalej chcieli by robić zakupy na Aliexpress.

 

Czytałem niedawno o nieszczęściu pewnego dziennikarza z wiadomego kraju, który to popłakał się prawie na wizji kiedy opowiadał jak źli ludzie pozbawili go możliwości korzystania z domu  kupionego za uczciwie zarobione pieniądze w Zachodniej Europie i pomyślałem sobie "facet ma kurna rację", trzeba walczyć o swoje. W końcu nic mnie ostatnio tak nie wkurza jak .... wizja dźwigania 2 kg ołowiu kiedy miałem już miałem zamówiony do Echa akumulator LiOn, zapłaciłem swoje ciężko zarobione pieniądze a sprzedawca nie dosłał zamówienia w wyznaczonym terminie.

 

Jeśli też tak macie, a w ramach profilaktyki nawet jeśli jeszcze nie ma opóźnienia a nie chcecie żeby wystąpiło, piszcie do swoich ulubionych sprzedawców. Może jestem naiwny i nie znam specyfiki kraju ale zazwyczaj jest tak, że im więcej osób napisze tym większa szansa że dostaniemy nasze zamówienia na czas.

Ja kupuję tam tylko graty wędkarskie ale jeśli ktoś ma kontakty na innych forach to możecie zachęcić innych, żeby też włączyli się do akcji. Mój kręgosłup wam za to podziękuje  :) .



#6890 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 02 marzec 2022 - 14:44

Proponuję:

1. napisz to w języku chińskim, to może Ci przejdzie,
2. zamawiaj u krajowych dostawców, nie będzie musiało Tobie przechodzić,
3. nie drażnij za mocno kraju smoka.

#6891 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 02 marzec 2022 - 15:14

Chcesz coś zrobić - przestań robić zakupy na Ali.

To o czym piszesz jest równie sensowne jak opieprzanie ukraińskiej kasjerki w Biedronce za decyzje szefostwa w Portugalii. W wersji maksimum sobie ulżysz, komuś kto w niczym nie zawinił zrobi się przykro, jak bardzo się postarasz to może nawet kasjerka dostanie po kieszeni, a przekaz nie dojdzie nawet do kierownika sklepu.

Tak w ogóle to ogarniasz choć z grubsza o co chodzi w systemie totalitarnym?


  • Night_Walker, trout master i eRKa lubią to

#6892 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 02 marzec 2022 - 17:31

Koledzy dziękuję za rady. Oczywiście nie jestem politologiem i znawcą totalitaryzmów tylko zauważyłem, że jakie by nie były robię wszystko żeby odciąć swoich obywateli od informacji z zewnątrz i jednocześnie zmusić do słuchania własnych przekazów. Chciałem, na miarę swoich możliwości, udostępnić informację ludziom z drugiej strony. Nie wyżyć się na nich, nie pognębić ich i nie zastraszyć - przemówić do nich. Gdybym to napisał bezpośrednio było by to niezgodne z regulaminem naszego forum. Jeśli komuś wydaje się, że warto coś robić niech robi, jeśli nie to niech nie robi. 

Jeśli ktoś chce mnie douczyć, przekonać do zmian preferencji zakupowych, wpisać na listę ciemiężycieli kasjerek itp. to proszę to robić przez priv. bo to nie temat tego wątku. Wszystkie wpisy przeczytam i przemyślę.

Jeśli moderatorzy uznają, że przekaz ukryty z mojego wpisu wysunął się na pierwszy plan i łamie zasady forum proszę o jego usunięcie.

Ja zrobię tak jak napisałem a Wy róbcie zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami.


  • Małkociniak lubi to

#6893 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 marzec 2022 - 20:03

Popieram bojkot chińskich produktów na Ali. Kupiłem przed konfliktem muchowy kijek ale wkurwiony tym "wyważonym" stanowiskiem CHRL w stosunku do wiadomej napaści, zdecydowałem, że był to prawdopodobnie mój ostatni zakup.

Zdaje sobie sprawę, że większość produktów kupowanych od naszych handlowców tez jest pochodzenia chińskiego ale przynajmniej dam "naszym" zarobić, uszczuplając przy tym marzę generowane przez producentów (mając nadzieję, że jakaś część jest produkowana w Korei czy w innym kraju z Dalekiego Wschodu).

Aliexpress - іди на хуй

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik zeralda edytował ten post 02 marzec 2022 - 20:05


#6894 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 02 marzec 2022 - 22:48

Koledzy dziękuję za rady. Oczywiście nie jestem politologiem i znawcą totalitaryzmów tylko zauważyłem, że jakie by nie były robię wszystko żeby odciąć swoich obywateli od informacji z zewnątrz i jednocześnie zmusić do słuchania własnych przekazów. Chciałem, na miarę swoich możliwości, udostępnić informację ludziom z drugiej strony. Nie wyżyć się na nich, nie pognębić ich i nie zastraszyć - przemówić do nich. Gdybym to napisał bezpośrednio było by to niezgodne z regulaminem naszego forum. Jeśli komuś wydaje się, że warto coś robić niech robi, jeśli nie to niech nie robi. 

Jeśli ktoś chce mnie douczyć, przekonać do zmian preferencji zakupowych, wpisać na listę ciemiężycieli kasjerek itp. to proszę to robić przez priv. bo to nie temat tego wątku. Wszystkie wpisy przeczytam i przemyślę.

Jeśli moderatorzy uznają, że przekaz ukryty z mojego wpisu wysunął się na pierwszy plan i łamie zasady forum proszę o jego usunięcie.

Ja zrobię tak jak napisałem a Wy róbcie zgodnie ze swoją wiedzą i przekonaniami.

Tia 

Jak to przeczytają to z pewnością prezes wsiądzie na riksze ,zapakuje paczkę dołoży kilogramy gratisów i ruszy do Polski z piskiem opon i poprawi rekord świata prędkości a po drodze będzie prosił o nr .konta aby przelać Ci kasę za twoje szkody i zadość uczynienie włącznie.

powodzenia  :lol:    



#6895 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 06 marzec 2022 - 11:51

https://pl.aliexpres....7d0d15c0btJEsy

 

nie wiem czy komuś się przyda. Podczas żeglowania po sieci wpadłem na taki plecak 140cm długości. Warta przemyślenia alternatywa dla pokrowców na wędki.

na fotkach ok ale czy to nie ''chińskimi '' nićmi szyte?



#6896 OFFLINE   norbert-10

norbert-10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 428 postów
  • LokalizacjaPogórze
  • Imię:Norbert

Napisano 26 marzec 2022 - 20:31

Witam,potrzebuje knoba do kołowrotka Lurekiller Saltist ćw 4000 najlepiej jakiegoś z pianki . Ktoś kupował poleci jakiś sklep .

Użytkownik norbert-10 edytował ten post 26 marzec 2022 - 20:52


#6897 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 marzec 2022 - 07:29

Witam,potrzebuje knoba do kołowrotka Lurekiller Saltist ćw 4000 najlepiej jakiegoś z pianki . Ktoś kupował poleci jakiś sklep .

Znajdź sklap Kawa, maja dobrej jakości knoby. Bralem od nich i naprawdę warto. Cena jak na Ali nie najniższa ale to nie kosmos.

kawa Official Store
https://a.aliexpress.com/_ujEG5m

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Użytkownik GregorS edytował ten post 27 marzec 2022 - 07:30


#6898 ONLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 271 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 27 marzec 2022 - 14:58

Tia 

Jak to przeczytają to z pewnością prezes wsiądzie na riksze ,zapakuje paczkę dołoży kilogramy gratisów i ruszy do Polski z piskiem opon i poprawi rekord świata prędkości a po drodze będzie prosił o nr .konta aby przelać Ci kasę za twoje szkody i zadość uczynienie włącznie.

powodzenia  :lol:    

Kropla drąży skałę. Ludzie znają to powiedzenie od tysięcy lat. Musi coś w tym być  :)



#6899 OFFLINE   Pablo54

Pablo54

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaNad wodą - łódzkie

Napisano 27 marzec 2022 - 19:10

Witam,potrzebuje knoba do kołowrotka Lurekiller Saltist ćw 4000 najlepiej jakiegoś z pianki . Ktoś kupował poleci jakiś sklep .

 

Kupiłem i polecam .

 

 

https://pl.aliexpres...3c00P0qJwJ&mp=1



#6900 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 656 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 27 marzec 2022 - 20:21

Ja akurat brałem Ekfan, ale to raczej to samo tyle że moro, kto co lubi.
https://m.pl.aliexpr...mmend-recommend

Użytkownik drChlubicz edytował ten post 27 marzec 2022 - 20:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 10

0 użytkowników, 10 gości, 0 anonimowych