Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#7921 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 24 marzec 2024 - 08:31

Popcorn się już robi

Załączone pliki



#7922 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 marzec 2024 - 08:35

"UE eco oszustwo" .... w takim wydaniu, to jeden wielki przekręt dla KASY !!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 24 marzec 2024 - 08:37


#7923 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 marzec 2024 - 08:37

Czymś bardzo namacalnym i policzalnym. Jak np. będziesz musiał wymienić piec gazowy w domu na pompę ciepła albo nie będziesz mógł wjechać do miasta starym dieslem  albo po prostu jak płacisz rachunek za energie elektryczną to właśnie natykasz się na europejskie normy.  Europa zamyka kopalnie a w tym czasie Chiny otwierają nowe, Europejczycy przesiadają się z samochodów na rowery a Chińczycy z rowerów na samochody,  przecież ci Chińczycy ugotują ziemię tym swoim ekspansjonizmem - jak tu od nich kupować ? I w sumie od innych też 

 

Europa może i jest zmuszana do zamykania kopalń węgla, przywódcy europu NIE i to jest fakt niezaprzeczalny. Dodam jeszcze, że kilka lat temu ci "przywódcy" otworzyli też największą elektrownię na paliwa kopalne. Pytanie za miljon co z węglem, którego wydobycie jest aktualnie mocno wygaszane ... ? Bo to, że zostanie wydobyty nie mam wątpliwości. Tylko przez kogo ?  Cudzysłów użyty świadomie bo albo jesteśmy w tej Europie i jesteśmy traktowani jak partnerzy, a nie olewa się większość krajów wspólnoty traktując ich jako tanią siłę roboczą i mięso armatnie. Pompy ciepła w blokach ? Ciekawe, nawet bardzo ciekawe i dlatego śledzę trochę ten temat. Do miasta wjedziesz, oczywiście za stosowną opłatą. Chińczycy już dawano zauważyli co nie było zresztą zbyt trudne, że wystarczy kogoś od czegoś uzależnić i "po zabiegu". Uczą się od najlepszych. W zasadzie to śmiem twierdzić, że już dawno ich zostawili w tyle. Teraz tylko umacniają to co już mają w garści co jest jak najbardziej naturalne chcąc mieć wpływ na to co się dzieje we własnym kraju. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że konflikt rozegra się nie na naszej ziemi i nie będzie końcem ludzkości.


Użytkownik S.N. edytował ten post 24 marzec 2024 - 08:42


#7924 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 marzec 2024 - 09:09

te pompy ciepła przeciez produkowane sa w 90% z czesci i podzespołów w Chinach

wiec chronimy planetę w Europie a dym z tego chronienia po cichu wypuszczamy w Chinach

 

Promujemy fotovoltaikę  czystą energię do której produkcji (paneli) uzywane są minerały wydobywanych przez dzieci w Afryce - co już silnie potepiamy razem z parlamentem UE i maszerujemy i protestujemy przeciw takim niecnym i nieludzkim działaniom 

Tego ile chińczycy do tej produkcji paneli zuzyją wody, wydymią trujących spalin to juz chyba nawet szkoda wspominać.

Potem długa droigą transportu przy pomocy ropy czy tam mazutu statkami przywozimy je do EUropy i tu czyste ekologicznei i promowanie moduły do produkcji zielonej energii wieszamy na dachu - co wam to przypomiona  ?-  sami napiszcie .

Tak jest z każdą rzeczą

I to sie nazywa rozpędzanie czy pobudzanie gospodarki przez UE

A przeciez to wielkie koncerny  wywołały zatruwajac srodowisko w UE te sytuacje a teraz przy pomocy swoich przedstawicieli w parlamencie UE znalazły sobie nowy sposób zarabiania kasy na naszej naiwnosci produkcując i kupując na przykład panele i pompy ciepła w Chinach a nasz zmuszajac przez przepisy uchwalone przez ekologioczny parlament  UE (przy niewielkiej pomocy łapówek) do ich zakupu . teraz ich za zatrucie środwiska nei złapiemy bo dym poszedł w Chinach BEZ ŻADNEJ KONTROLI A ONI TYLKO PRZYKLEILI SWOJE NAKLEJKI NA URZADZENIU i zarobili NA NAS krocie na różnicy miedzy ceną produkcji a ceną sprzedazy.

To samo było z autami

Tylko chuńczycy nie sa w ciemie bici podpatrzyli jak sie to robi i teraz koncerny mają problem bo chuińczycy taniej sprzedają i ogniwa fotowoltaiczne i samochody na baterię które miały być kołem napędowym ewropejskiej gospodarki  i służyc jej wielkiemu ozywienmiu bo przeciez Unia zmusza wszystkich do ich zakupu poprzez restrykcje i ciezkie kary .

Zauważcie że juz Niemcy - motyor napędowy gospodarki UE nei chca samochodów na baterie - wg znajomych auta elektryczne stoją w komisch a niemcy szukają spaliny ewentualnie kupują nowe Hybrydy

W 2035 roku w UE ma być zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych .

Jestem ciekawy i to bardzo czy niemcy pozamykają czyli zlikwidują te wszystkie fabryki produkujące samochody i te gdzie produkują wszelkiej maści podzespoły do nich .

Czy może  jednak będą dalej produkować auta na inne kontynenty gdzie ten pseudo zielony ład jeszcze  nie funkcjonuje   . 

Zostało 11 lat chyba dożyjemy i się przekonamy. 



#7925 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 marzec 2024 - 10:29

Mnie cieszy natomiast, że coraz większej części ludzi w Europie otwierają się powoli oczy. Czyż nie jest tak że kreuje się problemy a potem szukając ich rozwiązania zwiększa się swoje kompetencje, zakres władzy i uzależnia społeczeństwa? Nie będę tu po raz kolejny przywoływał pewnego manifestu, którego postulaty są realizowane. Wydaje się że zwolennicy pewnych teorii społecznych bynajmniej nie zniknęli a li tylko zmienili nazwę. Jak myśleć inaczej gdy np w 2018 szef KE uhonorował pewnego filozofa laudacją  w 200 rocznice urodzin. jakby kto nie wiedział  kogo, to chodzi o niejakiego Marksa 


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 24 marzec 2024 - 10:42

  • Sławek Oppeln Bronikowski, Fatso, Mirek* i 2 innych osób lubią to

#7926 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 marzec 2024 - 10:33

Problem jest taki, że nawet po otwarciu tego choćby jednego oka drugie kupują za pieniądze tych samych ludzi, którzy mają chęci to jedno bądź nawet obydwa otwierać. A jak się nie da czegoś kupić to co wtedy pozostaje ? Pytanie z tych retorycznych.  



#7927 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 marzec 2024 - 11:52

Może by tak któryś z moderatorów wydzielił ten fragment dyskusji i przeniosl do oddzielnego wątku??

Wszak tutaj rozmawiamy o produktach platformie handlowej i tym co jest ciekwego badź zdecydowanie tandenego...

 

Ja natomiast mam pytanie do osób które może zetknęły się z podobną sytuacją.

 

Zamówiłem trochę rzeczy, tracking pokazał że dotrą kurierem InPost na adres domowy.

Już w aplikacji po sprawdzeniu przekierowałem sobie dostawę na paczkomat.

Śledzenie na Ali pokazało mi w tym momencie nieudaną dostawę.

W aplikacji InPosta figuruje jako przekierowana...

Chyba nie powinienem się martwić??



#7928 OFFLINE   Wolfram

Wolfram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2024 - 12:47

Jak to jest z dostawą kurierem na ali? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że firmy kurierskie mają swoje agencje celne i taka przesyłka może zostać oclona + do tego wystawiają niemałą fakturę za odprawę celną. Chciałem kupić casta za niecałe 600zł i dostępna jest tylko dostawa "UPS Expedited". Nie ukrywam, nie chce naciąć się na dodatkowe opłaty, bo wtedy zakup będzie po prostu nieopłacalny.


Użytkownik Wolfram edytował ten post 24 marzec 2024 - 12:53


#7929 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 24 marzec 2024 - 12:54

Jak to jest z dostawą kurierem na ali? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że firmy kurierskie mają swoje agencje celne i taka przesyłka może zostać oclona + do tego wystawiają niemałą fakturę za odprawę celną. Chciałem kupić casta za niecałe 600zł i dostępna jest tylko dostawa "UPS Expedited". Nie ukrywam, nie chce naciąć się na dodatkowe opłaty w postaci cła czy innych dodatkowych kosztów, bo wtedy zakup będzie po prostu nieopłacalny.

 

Sprawdź w podsumowaniu czy masz naliczony vat, czy też odliczono jego kwotę. Jeśli dostałeś "upust" w wysokości VATu to zapewne firma kurierska przekaże przesyłkę do obsługi celnej. W teorii 600zł to poniżej 150euro, czyli kwoty powyżej której przesyłka kwalifikuje się do cła.

 

Btw a cóż to za cast? ;) Sam czaje się jeszcze na Kyorim Truncheon w wersji cast.


Użytkownik teetee edytował ten post 24 marzec 2024 - 13:03


#7930 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 24 marzec 2024 - 15:07

Nie nie powinieneś się martwić. W poniedziałek będą czekać w paczkomacie.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
  • gulf lubi to

#7931 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 marzec 2024 - 15:45

Nie nie powinieneś się martwić. W poniedziałek będą czekać w paczkomacie.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam 🙂

#7932 OFFLINE   Wolfram

Wolfram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 marzec 2024 - 16:17

Sprawdź w podsumowaniu czy masz naliczony vat, czy też odliczono jego kwotę. Jeśli dostałeś "upust" w wysokości VATu to zapewne firma kurierska przekaże przesyłkę do obsługi celnej. W teorii 600zł to poniżej 150euro, czyli kwoty powyżej której przesyłka kwalifikuje się do cła.

 

Btw a cóż to za cast? ;) Sam czaje się jeszcze na Kyorim Truncheon w wersji cast.

VAT jest wliczony przy podsumowaniu. Cast to tsurinoya master c472ul.



#7933 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 marzec 2024 - 16:30

Kolego venom_666: w piątek dostałem dokładnie taką samą wiadomość. Dam znać jak to u mnie się skończyło. 


Użytkownik S.N. edytował ten post 24 marzec 2024 - 16:32


#7934 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 marzec 2024 - 16:42

Też zmieniłes już w inpoście na dostawę do paczkomatu??

Może to tylko błedna interpretacja statusu przez tracking Ali.

Zobaczymy czy w apce status zmieni sie na "wydana do doręczenia" itd, bo do momentu przekierowania było wszystko ok.

Mam nadzieję ze jutro juz będę cieszył gofra zniast sie smucić.



#7935 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 24 marzec 2024 - 16:49

VAT jest wliczony przy podsumowaniu. Cast to tsurinoya master c472ul.

 

Czyli opłaty masz już wliczone w cenę, nie powinno być odprawy celnej. Ja czekam też na wklejkę z pazurem, tylko od purelure'a. ;)



#7936 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 marzec 2024 - 16:52

Też zmieniłes już w inpoście na dostawę do paczkomatu??

Może to tylko błedna interpretacja statusu przez tracking Ali.

Zobaczymy czy w apce status zmieni sie na "wydana do doręczenia" itd, bo do momentu przekierowania było wszystko ok.

Mam nadzieję ze jutro juz będę cieszył gofra zniast sie smucić.

 

Nic nie zmieniałem. Zwykle ktoś w domu jest, więc czekam na kuriera.


Użytkownik S.N. edytował ten post 24 marzec 2024 - 16:53


#7937 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 marzec 2024 - 17:21

Za poprzedniej komuny istniał gatunek/podgatunek ludzki bardzo ładnie z nią pogodzony, z charakterystyczną zachcianką. występujący pod zawołaniem - poproszę pieczywko :)  



#7938 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 marzec 2024 - 18:20

Wchodzę i oczom nie wierzę, to jakiś zjazd powiatowego kluby geopolityków z Kolbuszowy, którzy naoglądali się tego zjeba Kolonki? Halo moderator...

Użytkownik zeralda edytował ten post 24 marzec 2024 - 18:29


#7939 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 marzec 2024 - 18:30

Wchodzę i oczom nie wierzę, to jakiś zjazd powiatowego kluby geopolityków z Kolbuszowy, którzy naoglądali się tego zjeba Kolonki? Halo moderator...

 

A jednak nie ... Ciesz się, że edytowałeś. I martw aby Kolonko tego przeczytał.


Użytkownik S.N. edytował ten post 24 marzec 2024 - 18:32

  • Biesan i coma lubią to

#7940 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 marzec 2024 - 18:39

A jak myślisz, on łowi na casta czy to raczej muszkarz?

Wysłane z mojego POCO F1 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych