Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8469 odpowiedzi w tym temacie

#1901 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 maj 2018 - 16:14

Są miękkie, chociaż nie aż tak jak manns'y. Przy wolnym prowadzeniu na główce 8 gr pracują dobrze. Trwałość wydaje się ok, ale aż tak dużo brań nie miałem. Farba nie ściera się. W każdym razie pierwszy kontakt na majówce miałem na tą gumę, także dwa największe szczupaki łyknęły tą gumę. A łowiłem na cały arsenał sprawdzonych wcześniej większych i mniejszych gum. Kolor jest troszeczkę bardziej blady niż na stronie ale jak widać, szczupakom to nie robi różnicy. Zdjęcia nie mam, sporo realnych fotek jest w komentarzach na alie.



#1902 OFFLINE   Such a Jerk...

Such a Jerk...

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaWRO Street Fishing
  • Imię:Rafał

Napisano 14 maj 2018 - 10:15

Są miękkie, chociaż nie aż tak jak manns'y. Przy wolnym prowadzeniu na główce 8 gr pracują dobrze. Trwałość wydaje się ok, ale aż tak dużo brań nie miałem. Farba nie ściera się. W każdym razie pierwszy kontakt na majówce miałem na tą gumę, także dwa największe szczupaki łyknęły tą gumę. A łowiłem na cały arsenał sprawdzonych wcześniej większych i mniejszych gum. Kolor jest troszeczkę bardziej blady niż na stronie ale jak widać, szczupakom to nie robi różnicy. Zdjęcia nie mam, sporo realnych fotek jest w komentarzach na alie.

Dzieki za info :) Jak szczupaki lykaly, to chyba tez lykne  :D



#1903 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 14 maj 2018 - 12:11

Gumiaki od Meredith. Jakość wykonania jak najbardziej na duży plus. Polecam

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  m1.jpg   165,12 KB   34 Ilość pobrań
  • Załączony plik  m2.jpg   39,35 KB   34 Ilość pobrań

  • marcin186 lubi to

#1904 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 16 maj 2018 - 17:26

Czy ktos ma jakies sprawdzone wobki typu Suspending? Takie do 7 cm.



#1905 OFFLINE   Mikee

Mikee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTam gdzie biorą 🙂
  • Imię:Mike
  • Nazwisko:Hej

Napisano 17 maj 2018 - 12:58

Tu masz WOBKI typu suspending 5 cm. Niestety nie miałem w rękach ale opinie mają bardzo dobre.



#1906 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 17 maj 2018 - 13:01

Ja polecam woblery Bearking. Całkiem udane kopie między innymi Duo. Kupiłem kilka rodzajów i wszystkie pracują poprawnie, kółka i kotwice nic nie gorsze od większości sklepowych. Jakieś ryby też już się trafiły

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

#1907 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • LokalizacjaByła norwegia jest hiszpania
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 17 maj 2018 - 19:54


 

Plecionka wersja 10 lb. niebieska

https://pl.aliexpres...2311.0.0.DGnBhj

 

kupiłem taką i jest zdecydowanie grubsza od 10 lb YGK metal egi czy 20 lb YGK x8



#1908 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 maj 2018 - 10:45

Kupiłem taka tylko 0,14 mm. W 3 dni łowienia narobiło mi się tyle supłów ,że na szpulce (nawinięte ok 120 m) zostało mi może z 90 m plecionki. Nigdy nie miałem takiej plecionki, przy zarzucaniu dosłownie sama się pląta :/

Nawinięta była do ok 3 mm od rantu szpuli...



#1909 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 maj 2018 - 11:20

A u mnie ok, mam 0,18. Wiadomo, że to nie varivas, ani egi, ale bardzo dobrze daje radę i ja jestem zadowolony. Nic nie gorsza od mikado octa braid. Nie zaobserwowałem przy tym zwiększonej ilości splątań.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 18 maj 2018 - 11:21

  • nalewator lubi to

#1910 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 18 maj 2018 - 12:17

Kupiłem taka tylko 0,14 mm. W 3 dni łowienia narobiło mi się tyle supłów ,że na szpulce (nawinięte ok 120 m) zostało mi może z 90 m plecionki. Nigdy nie miałem takiej plecionki, przy zarzucaniu dosłownie sama się pląta :/

Nawinięta była do ok 3 mm od rantu szpuli...

 

Taaa... gdyby sama się rzucała to i sama by się plątała... Więc jak - sama się rzuca?


  • nalewator i Małkociniak lubią to

#1911 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 maj 2018 - 12:24

Tak sama!



#1912 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 maj 2018 - 19:15

Ech te majfrendy takie plecionki produkują co same się plączą,a może oni takie splątane produkują  :huh:  :o


  • nalewator lubi to

#1913 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 maj 2018 - 19:46

No nie wiem. Nie od dzisiaj spininguję, wiele pletek miałem i nigdy mi żadna takich bród/supłów nie robiła podczas zarzucania.

#1914 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 18 maj 2018 - 20:55

Używam tego Kastkinga 15lb i żadnych powyższych problemów nie uświadczyłem, tylko kolor trochę traci (czarny) ale to chyba każda tak ma.



#1915 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 18 maj 2018 - 21:59

Kupiłem z Ali grzechotki. Są ok. Jechały, albo może płynęły miesiąc, ale są. Za grosze.

Załączone pliki



#1916 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 19 maj 2018 - 23:04

Ja polecam woblery Bearking. Całkiem udane kopie między innymi Duo. Kupiłem kilka rodzajów i wszystkie pracują poprawnie, kółka i kotwice nic nie gorsze od większości sklepowych. Jakieś ryby też już się trafiły

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Chcialem podpytac najpierw tutaj bo z 7 wobkow zakupionych na Ali tylko jeden regularnie kosi rybki. Reszta to albo nie pracuje albo skusi rybe raz na ruski rok. Jesli chodzi o woblery Bearking to mam chyba dwa rodzaje. Na jeden cos tam zlapalem ale bez szalu. Moglbys @bambus jakis konkretny model polecic?


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 19 maj 2018 - 23:05


#1917 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 20 maj 2018 - 03:57

Kupiłem z Ali grzechotki. Są ok. Jechały, albo może płynęły miesiąc, ale są. Za grosze.


Możesz dać linka ?


Pozdrawiam
Daniel

#1918 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 20 maj 2018 - 08:54

Chcialem podpytac najpierw tutaj bo z 7 wobkow zakupionych na Ali tylko jeden regularnie kosi rybki. Reszta to albo nie pracuje albo skusi rybe raz na ruski rok. Jesli chodzi o woblery Bearking to mam chyba dwa rodzaje. Na jeden cos tam zlapalem ale bez szalu. Moglbys @bambus jakis konkretny model polecic?

Retail Hot model A fishing lures, 10 colors for choose, minnow crank shad 42mm 2.8g, sinking 0.3-0.6m,hait baits
http://s.aliexpress....NR?fromSns=Copy to Clipboard

Tych mam kilka kolorów i wszystkie dobrze pracują przy twitchingu i w rzece i w wodzie stojącej. Jest też wersja z oczkiem jak cykada, też OK. Obie łowia okonie i myślę, że na letnie pstrągi też się nadają.
Mam też jakieś modele 6-10cm, ale jeszcze ich poważnie nie testowałem. Gdzieś na YT jest filmik gdzie rusek pokazuje woblery Bearking z podpisem czego są podróbkami

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
  • Luckyguliver lubi to

#1919 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 20 maj 2018 - 11:57

Kupiłem taka tylko 0,14 mm. W 3 dni łowienia narobiło mi się tyle supłów ,że na szpulce (nawinięte ok 120 m) zostało mi może z 90 m plecionki. Nigdy nie miałem takiej plecionki, przy zarzucaniu dosłownie sama się pląta :/

Nawinięta była do ok 3 mm od rantu szpuli...

 

FullJon - 0,10 - za szpulkę 300 m dałem 15 zeta. Cena śmieszna.

 

A z plątaniem.Wczoraj na SF używałem tylko tej plecionki - całą szpulkę nawinąłem - a co  hahahaha

I też pewnie ze sto metrów poooszło z powodu supełków i pętelek.

 

Ale... czy to wina plecionki? 

Wymyśliłem sobie, że połowię woblerkami na bocznym troku. Takie tam smużaki, czy płytko schodzące. Nieuniknione, że przy takim sposobie łowienia dość często zdarzają się splątania woblerka z linką(przynajmniej mi) i zamiast poprawnie pracować woblerek wiruje. I pewnie wszystko było by ok, ale zastosowałem przelotowy koralik do którego wiązałem boczny trok. Czyli skręcała się cała plecionka.

 

I pytanie za sto punktów. Czy to wina plecionki? Czy ja nie "przedobrzyłem"....

 

Oczywiście należało by w podobnych warunkach i w podobny sposób połowić jakąś markowa plecionką i porównać wyniki.

 

Tylko - strata kilku złotych lub kilkudziesięciu(gdyby okazało się, że także markowa nie lubi być tak traktowana) robi różnicę... przynajmniej mi hahahaha



#1920 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 20 maj 2018 - 20:22

Retail Hot model A fishing lures, 10 colors for choose, minnow crank shad 42mm 2.8g, sinking 0.3-0.6m,hait baits
http://s.aliexpress....NR?fromSns=Copy to Clipboard

Tych mam kilka kolorów i wszystkie dobrze pracują przy twitchingu i w rzece i w wodzie stojącej. Jest też wersja z oczkiem jak cykada, też OK. Obie łowia okonie i myślę, że na letnie pstrągi też się nadają.
Mam też jakieś modele 6-10cm, ale jeszcze ich poważnie nie testowałem. Gdzieś na YT jest filmik gdzie rusek pokazuje woblery Bearking z podpisem czego są podróbkami
 

Dzieki za linka, wezme sobie jednego na probe. Kolega polecil mi z kolei ten model, pozytywnie testowany na pstragach.

 

https://www.aliexpre....a4a05468rfEBZ2

 

Tak widzialem gdzies te filmiki. Jednak niektore z nich, doprowadzaja mnie do szalu. Zamiast wziac tego wobka nad wode i pokazac czy to lapie ryby czy nie to koles otwiera pudelko i dywaguje przy biurku przez 10 min.


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 20 maj 2018 - 20:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych