Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8217 odpowiedzi w tym temacie

#4461 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 08 styczeń 2020 - 16:35

Ktos widział ten kijek? Wart pieniędzy?

€ 62,10 | Kingdom Spinning wysokiej jakości drewniany
https://a.aliexpress.com/CMpqKKG95

#4462 OFFLINE   Przem1987

Przem1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:M

Napisano 13 styczeń 2020 - 17:34

Witam,

mam następujący problem z przesyłką z aliexpress,mianowicie otrzymałem przesyłką której numer się zgadza,natomiast zawartość była inna(miały być to łożyska hybrydowe za około 30zł,a dostałem jakieś pierdoły do telefonu,których nawet ten sprzedawca nie sprzedaje) i prawdopodobnie przeadresowali nie moją przesyłkę w Szwecji,ponieważ ostatni list przewozowy pochodzi z Malmo.Oczywiście wszcząłem spór i jako dowód załączyłem zdjęcia zawartości oraz koperty wraz z danymi,w której znajdował się towar,niestety aliexpress nie zaakceptował zwrotu argumentując,że dowody są niewystarczające i zażądał dodatkowych zdjęć.

Opis z otrzymanej wiadomości:

1) Provide all receiving goods picture as valid evidence.

2) Please show us the shipping label under the logistics waybill and expose another logistics waybill under it on the package, which includes the tracking number and package weight. Notices: Do not forge or modify the required evidence.

 

1)zdjęcia otrzymanych towarów załączyłem

2)Z całym szacunkiem,ale jak ja mam pokazać im ten list nadawaczy skoro wszystkie te listy przewozowe są naklejona jedne na drugim,chyba że coś źle rozumiałem



#4463 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 13 styczeń 2020 - 22:51

Panowie zamawiał.ktos z was Kotwiczki z Ali? Warto W to inwestować?

I czy np plecionki ygk to fake?

#4464 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 14 styczeń 2020 - 07:04

Przemek, nie wiem jak Ty czy inni, ja w 99% przypadków miałem w przesyłce "papierek" z numerem, nazwiskiem i spisem zawartości.

#4465 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 styczeń 2020 - 09:57

@venom_666 

Pierwszy raz słysze o takich praktykach i nigdy z takimi się nie spotkałem a zamówień na moim koncie alli 177 i połowa tego na ebay'u . 



#4466 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 14 styczeń 2020 - 13:11



Witam,
mam następujący problem z przesyłką (...)


Twardym dowodem dla nich jest film z otwierania przesyłki.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka

#4467 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:42

A takie pytanie mam.  Znalazłem towar , który  na bank jest ten sam i jest do kupienia z darmową przesyłką a u drugiego sprzedawcy za dopłatą ( około 2,20 PLN ) nie wnikając w kasę to gdzie lepiej zamówić ?  Kosztuje to nie całe 30 zł a zależy mi aby po drodze gdzieś nie zaginęło. I czy te płatne przesyłki to z automatu idą do oclenia/podatku czy to tylko mit. 



#4468 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:05

Sprawdź opinie dotyczące oferty, sprawdź ranking sprzedawcy/sklepu.
I kup tam, gdzie wg ciebie będzie korzystnie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Pro przy użyciu Tapatalka
  • M a r a s lubi to

#4469 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 14 styczeń 2020 - 16:18

[...]

2) Please show us the shipping label under the logistics waybill and expose another logistics waybill under it on the package, which includes the tracking number and package weight. Notices: Do not forge or modify the required evidence.

 

1)zdjęcia otrzymanych towarów załączyłem

2)Z całym szacunkiem,ale jak ja mam pokazać im ten list nadawaczy skoro wszystkie te listy przewozowe są naklejona jedne na drugim,chyba że coś źle rozumiałem

 

Wyślij zdjęcie koperty z widocznym numerem przesyłki oraz twoimi danymi na kopercie. Następnie zrób zrzut ekranu z aplikacji/strony z widocznym numerem zamówienia i numerem przesyłki aby udowodnić, że zawartość jest inna. Jeśli jest kilka listów nadawczych jeden na drugim to nic nie zrywaj tylko czekaj. Obsługa klienta na Ali zwykle działa na korzyść klienta ale czasem to trwa. Jeśli nadal będziesz potrzebować pomocy, możesz się do mnie odezwać na prywatną wiadomość.



#4470 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 14 styczeń 2020 - 18:48

Panowie zamawiał.ktos z was Kotwiczki z Ali? Warto W to inwestować?

I czy np plecionki ygk to fake?

Pytanie o kotwiczki padało już wielokrotnie. Przypominam mój wpis.

Te kotwiczki są bardzo dobre. Mocne, ostre i trwałe.


  • S.N. lubi to

#4471 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 styczeń 2020 - 16:52

Kupiłem z ciekawości scyzoryk, https://pl.aliexpres....3b605c0f8GYjp2

Po pierwszym obmacaniu dobra jakość, jeśli chodzi o metal to nie widzę, żeby odbiegał od victorinoxa, wszystko "klika" i działa, nic się nie rusza na boki. Spasowanie wydaje się solidne. Myślę, że jako zapas do pudełka spokojnie może być, tym bardziej, że cena zachęca.Wielkościowo - jak pół paczki papierosów. Niestety przesyłka szła bardzo długo w moim przypadku, prawie dwa miesiące.



#4472 OFFLINE   Astral

Astral

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:32

I czy np plecionki ygk to fake?


Fake to nie jest, siglona tez chyba widzialem. Oryginalny produkt ale czy nie jest gorszej jakosci tego nie wiem bo nie bralem.
  • PaPaDaNcE lubi to

#4473 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 16 styczeń 2020 - 21:38

Kupiłem z ciekawości scyzoryk, 

A ja z ciekawości się zapytam, próbowałeś nim cokolwiek zrobić? Pytam, bo dla mnie granicą ergonomii w scyzoryku są 4 warstwy narzędzi, a to monstrum ma chyba z 8, na dodatek z grubymi kombinerkami, czy lupą i od dawna mnie ciekawi, czy w ogóle da się tego używać.

Narzędzia są ostre? Bo na obrazku np. krawędzie szydła wyglądają na ładnie zaokrąglone.


  • eRKa i Przemek_M lubią to

#4474 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 styczeń 2020 - 21:53

W takich scyzorykach najprzydatniejsza jest wykałaczka.



#4475 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 styczeń 2020 - 23:48

A ja z ciekawości się zapytam, próbowałeś nim cokolwiek zrobić? Pytam, bo dla mnie granicą ergonomii w scyzoryku są 4 warstwy narzędzi, a to monstrum ma chyba z 8, na dodatek z grubymi kombinerkami, czy lupą i od dawna mnie ciekawi, czy w ogóle da się tego używać.

Narzędzia są ostre? Bo na obrazku np. krawędzie szydła wyglądają na ładnie zaokrąglone.

NIe próbowałem, dzisiaj przyszło, oceniam tylko ogólną jakość wykonania. Ten scyzoryk ma swój "odpowiednik" u victorinoxa, więc musiałbyś poczytać recenzje oryginału jeśli chodzi o ergonomię i odczucia użytkowników. 

Ostre są noże, nożyczki, otwieracz do konserw, piła do drewna, pilnik do metalu. Te małe narzędzia zdecydowanie nie. 

 

W takich scyzorykach najprzydatniejsza jest wykałaczka.

Akurat wykałaczka to jest tu najsłabsza, zupełnie nie przypomina oryginału. No chyba, że w Twoim egzemplarzu jest lepsza?



#4476 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 styczeń 2020 - 07:29

Właśnie pytałem o odczucia użytkownika, a z uwagi na to że nie jestem zainteresowany zakupem, po prostu nie chce mi się szukać recenzji, w których i tak zwykle będzie jedynie "unboxing" i prezentacja narzędzi.



#4477 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 styczeń 2020 - 10:41

NIe próbowałem, dzisiaj przyszło, oceniam tylko ogólną jakość wykonania. Ten scyzoryk ma swój "odpowiednik" u victorinoxa, więc musiałbyś poczytać recenzje oryginału jeśli chodzi o ergonomię i odczucia użytkowników. 

Ostre są noże, nożyczki, otwieracz do konserw, piła do drewna, pilnik do metalu. Te małe narzędzia zdecydowanie nie. 

 

Akurat wykałaczka to jest tu najsłabsza, zupełnie nie przypomina oryginału. No chyba, że w Twoim egzemplarzu jest lepsza?

 

Widzisz Kolego istnieje takie obiegowe powiedzenie - jak coś jest do wszystkiego to jest do d..y(w innej wersji - do niczego)

I nie krytykuję tego konkretnie scyzoryka, czy jego oryginału, lecz samą koncepcję takich narzędzi.

Mam jakiś podobny, i właśnie najczęściej używałem wykałaczki.

 

"Wielkościowo - jak pół paczki papierosów" - i to chyba jest skumulowana ocena przydatności.

 

Pozdrawiam Romek


  • Alexspin i Przemek_M lubią to

#4478 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 styczeń 2020 - 11:40

W takich scyzorykach najprzydatniejsza jest wykałaczka.

Ma jedną wadę, moja zginęła mi po miesiącu użytkowania podobnego kombajnu Victorinoxa - oryginalnego.

 

(…)Ostre są noże, nożyczki, otwieracz do konserw, piła do drewna, pilnik do metalu. Te małe narzędzia zdecydowanie nie. (…)

Nożyczki złamały się na tekturce pudełka od pasty do zębów, otwieracz nie przeżył puszki z konserwą wojskową. Z piły i pilnika nie korzystałem, bo chcąc cośkolwiek zrobić tymi pseudonarzędziami zachechłałbym się na śmierć.

Po roku poszedł na złom. :angry:

 

(…) jak coś jest do wszystkiego to jest do d..y(w innej wersji - do niczego)(…)

… i to jest niepodważalna prawda. :good:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 17 styczeń 2020 - 11:40


#4479 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:51

Ale piszesz o chińskim czy szwajcarskim scyzoryku?

Bo jeśli chodzi o Victorinoxa to Huntsman spełnia wszystkie moje potrzeby noża wędkarskiego. Wprawdzie puszek wojskowych nie otwieram, ale inne owszem. Szydło daje radę jako przebijak i rozwiertak, nożyczki, jak na swój rozmiar całkiem nieźle się sprawują, piłką na tyle sprawnie można przecinać patyki grubości kciuka i ciut grubsze do tego stopnia, że wolę je ciąć właśnie vickową piłką niż dużym nożem. Jakieś śrubki też daje radę przykręcić i odkręcić. W zasadzie wszystko działa i się przydaje.



#4480 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 styczeń 2020 - 16:41

No jeśli pisał o oryginale, to ten chiński będzie z pewnością gorszy, bo w cuda za 30 złotych nie wierzę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych