Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okulary


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:52

Jakie okulary polaryzacyjne byście polecili? Przymierzam się do zakupu nowych i chciałbym zasięgnąć opinii innych.

Najlepiej by byÅ‚o Åźeby okulary miaÅ‚y ciemne szkÅ‚a,w sensie Åźeby nie byÅ‚o widać za bardzo oczu,ciemne oprawki i dobrej jakoÅ›ci szkÅ‚a no i design byÅ‚ teÅź na czasie.

Z tego co widziaÅ‚em Solano ma bogatÄ… ofertÄ™,co myÅ›licie na temat okularÃÅ‚w tej marki? OczywiÅ›cie proszÄ™ o podawanie swoich typÃÅ‚w.

Wielkie dziÄ™ki z gÃÅ‚ry.

#2 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • ImiÄ™:Mariusz

Napisano 05 czerwiec 2011 - 22:58

Temat juz byl poruszany.Poszukaj w archiwum.

#3 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 00:25

W gwoli ścisłości :
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2255& ;prevloaded=1&&start=40



Ja ze swojej strony polecam okulary Arctica :D

#4 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:56

Ale czy Arctica,Brenda itp. firmy produkujÄ…ce okulary robiÄ… teÅź polaryzacyjne? JeÅ›li tak to ktÃÅ‚re bo przy opisach okularÃÅ‚w sportowych nie ma nic o tym czy sÄ… czy nie...

SprawdzaÅ‚em teÅź SmithOptics i tam jest wyszczegÃÅ‚lniona kategoria z polarized

#5 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:09

Arctica na pewno robi polaryzacyjne okulary, kupowałem takie ojcu.
Jak sprawdzić czy okulary są polaryzacyjne:
SposÃÅ‚b 1)
JeÅźeli mamy tylko jednÄ… parÄ™ okularÃÅ‚w to zakÅ‚adamy je i patrzymy na coÅ› co ma wyÅ›wietlacz ciekÅ‚okrystaliczny... np telefon komÃÅ‚rkowy. Patrzymy i zaczynamy obracać zgodnie z ruchem wskazÃÅ‚wek zegara. JeÅźeli w pewnym momencie wyÅ›wietlacz wyglÄ…da jakby siÄ™ z niego krysztaÅ‚ wylaÅ‚ to na nosie mamy polaroidy.
SposÃÅ‚b 2)
JeÅźeli na stojaku jest wiÄ™cej par okularÃÅ‚w, ktÃÅ‚re podejrzewamy o polaryzacjÄ™. Bierzemy dwie pary i skÅ‚adamy je soczewkami do siebie w taki sposÃÅ‚b, Åźeby obiekt oglÄ…dany byÅ‚ widoczny przez jednÄ… i drugÄ… parÄ™ oulkarÃÅ‚w jednoczeÅ›nie. Podnosimy wzrok do gÃÅ‚ry i szukamy ÅźarÃÅ‚wki. Patrzymy przez obie pary okularÃÅ‚w i zaczynamy jednÄ… z nich krÄ™cić tak jak to miaÅ‚o miejsce przy komÃÅ‚rce. W pewnym momencie obraz powinien pociemnieć, a przy dobrej jakoÅ›ci szkieÅ‚ powinniÅ›my mieć czarnÄ… plamÄ™ i nie powinno być widać ÅźarÃÅ‚wki.
OczywiÅ›cie patrzymy jednym okiem przez jednÄ… soczewkÄ™ na jednych i jednÄ… soczewkÄ™ na drugich okularach bo przy obrocie o 90 stopni nie bÄ™dzie moÅźliwe patrzenie obuoczne :D.

P.S. bardzo czÄ™sto niedouczeni sprzedawcy twierdzili, Åźe okulary sÄ… z polaryzacjÄ…, a nie byÅ‚y. Nie ufaj im :D sam sprawdź, zeby Cie na minÄ™ nie wpieprzyli :D.

Pozdrawiam i ÅźyczÄ™ udanych zakupÃÅ‚w.

#6 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:39

DziÄ™ki,przydatna wskazÃÅ‚wka.

Jeszcze jedno pytanie co do kolorÃÅ‚w szkieÅ‚ i stopnia polaryzacji,okulary majÄ… mi sÅ‚uÅźyć w raczej sÅ‚oneczne dni z tego co wyczytaÅ‚em najlepsze bÄ™dÄ… soczewki brÄ…zowe,czy moÅźe siÄ™ mylÄ™?

#7 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 17:11

Ja mam ciemne szkła, zresztą w wątku Przyłowy jest moje zdjęcie w moich okularach.
A co do polaryzacji to Arctica ma na oprawce napisane Polarized jeÅ›li okulary sÄ… z polaryzacjÄ… i jak na okulary za niewielkÄ… kasÄ™ uwaÅźam Åźe jest caÅ‚kiem niezÅ‚a, a same okulary sÄ… w stanie wieeele wytrzymać - przynajmniej moje

#8 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 18:12

Byłem w kilku sklepach sportowych na zwiadzie,mierzyłem okulary Arctica,Brenda,Google,Salomon itp. i padło na te:

http://brenda.pl/ind...id=3&id_pro=881

WybraÅ‚em jednak szkÅ‚a ciemniejsze,jestem bardzo zadowolony byÅ‚em juÅź nawet nad wodÄ… Åźeby je sprawdzić

ChciaÅ‚em podziÄ™kować wszystkim za pomoc a szczegÃÅ‚lnie koledze Jack_Daniels - gdyby nie Twoja rada mÃÅ‚gÅ‚bym siÄ™ wkopać bo w jednym sklepie laska daÅ‚a mi do przymiarki okulary google ktÃÅ‚re super leÅźaÅ‚y ale niestety nie byÅ‚y polaryzacyjne - sprzedajÄ…ca twierdziÅ‚a Åźe sÄ…,wyjÄ…Å‚em z kieszeni telefon i jÄ… zagiÄ…Å‚em :mellow:

#9 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 06 czerwiec 2011 - 19:48

CieszÄ™ siÄ™, Åźe mogÅ‚em pomÃÅ‚c.
Niech sÅ‚uÅźą!
Pozdrawiam.

#10 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 07 czerwiec 2011 - 13:01

Ciekawy sposÃÅ‚b na sprawdzenie okularÃÅ‚w , nie miaÅ‚em pojÄ™cia o tym , sprawdziÅ‚em swoje dwie pary i siÄ™ okazaÅ‚o Åźe Åźadne z nich nie sÄ… polaryzacyjne :( dobrze Åźe wiem jak teraz sprawdzić , juÅź siÄ™ w bambuko nie dam zrobić , dziÄ™ki Jack__Daniels

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 13:12

Mozna tez polampic sie na monitor - wiekszosc sprzedawcÃÅ‚w juz je ma - i wszystko wyjdzie jak na dloni.

#12 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 czerwiec 2011 - 13:45

Na monitor teÅź moÅźna, ale gÅ‚upio bedzie wyglÄ…daÅ‚o jakbyÅ› chciaÅ‚ tak gÅ‚owÄ™ obracać wzglÄ™dem monitora :D... zaleÅźy w ktÃÅ‚rym momencie siÄ™ zaciemni :D).

#13 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 czerwiec 2011 - 14:53

A jakie byście polecili polaryzacyjne fotochromatyczne?

#14 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 18:29

Na monitor teÅź moÅźna, ale gÅ‚upio bedzie wyglÄ…daÅ‚o jakbyÅ› chciaÅ‚ tak gÅ‚owÄ™ obracać wzglÄ™dem monitora :D... zaleÅźy w ktÃÅ‚rym momencie siÄ™ zaciemni :D).

Nie muszą być na głowie,wystarczy mieć je w rękach i przekręcać :D
Anyway sposÃÅ‚b kozacki :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych