Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

eRKa


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
150 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 kwiecie艅 2017 - 20:07

Kole偶ankom i koleg膮 .... mi艂o艣nikom  w臋dkowania.... Najlepszego:)

Pobicia du偶ych rybek  - kt贸rych nie mo偶na utrzyma膰 na kiju.... Z艂owienia rekord贸w 偶yciowych... i mokrego dyngusa oczywi艣cie - 偶yczy Romek - eRKa



#62 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 maj 2017 - 18:09

Rudypoznan

Nowy

  • default_large.png
  • +Forumowicze
  • bullet_black.png
  • 35 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano dzi艣, 17:04

Wi臋kszo艣 Twoich wpis贸w kolego Erka to negowanie takiego czy innego podej艣cia. 
Musisz strasznie lubi膰 wbija膰 szpileczk臋 bo korzystasz niemal z ka偶dej okazji. 
Tw贸j w膮tek autorski ju偶 dawno zar贸s艂 mchem czyli jak wida膰 nie masz co wnie艣膰 do dorobku obecnych tu rzemie艣lnik贸w. 
S膮dz膮c po opisie przyg贸d w臋dkarskich Twoje w臋dkowanie to raczej przypadkowe wrzucanie przyn臋t do wody bez jakiejkolwiek refleksji a nap臋dzane jedynie wiar膮, 偶e jak ma wzi膮膰 to we藕mie...
Skup si臋 kolego na swoich dokonaniach, spr贸buj wnie艣膰 co艣 pozytywnego i przesta艅 miesza膰 w w膮tkach ludzi kt贸rym do pi臋t nie dorastasz. 
Melek Sory ale od miesi臋cy czytam te 偶enuj膮ce uwagi i cierpliwo艣膰 mi sie sko艅czy艂a. "
 
Ha haa ale pogoda(chyba) ma kiepski wp艂yw na niekt贸rych.
A co do dokona艅 - a zajrzyj w wyniki SFP Bydgoszcz.
 
W konfrontacji z "reszt膮 艣wiata" eRKi wypad艂y ca艂kiem nie藕le...Tak - 艂owi艂em tylko na swoje wobki. Chcia艂em w艂a艣nie por贸wna膰 ow膮 mityczn膮 "艂owno艣膰" z innymi.
 
Ale mo偶esz nazwa膰 ten wynik "prawem frajera" jak Ci z tego powodu zrobi si臋 lepiej.
 
Pozdrawiam:)


#63 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 25 maj 2017 - 20:17

"Wybacz kolego ale zbyt cz臋sto si臋 Tobie zdarza takie zachowanie (w zasadzie tylko takie przejawiasz)aby mo偶na je pomyli膰 z 偶artem."

 

Wybaczam.

 

Ale ja widz臋 tutaj zbyt cz臋sto zjawisko wzajemnej adoracji.

A wszelkie - nawet 偶artobliwe uwagi traktowane s膮 tak w艂a艣nie.Jako zamach na sztuk臋,na pi臋kno,na pracowito艣膰?,na dokonania, na... uj wie co jeszcze.

Nawet jak s膮 konstruktywne.Nawet jak s膮 przydatne.

 

Widzisz co chcesz widzie膰,a nie widzisz wszystkiego co nie pasuje do twojej tezy.

 

Co do "pi臋kna" wobk贸w.

Jak to oceni膰?Za kszta艂t? Za kolorystyk臋? Za wyko艅czenie?Za realizm w odtworzeniu ruchu?

Mo偶e za co艣 jeszcze??

 

A mo偶e bardziej sensownie - za przydatno艣膰 w臋dkarsk膮.Bo wobek dzi艣 jest w pude艂ku a jutro zostanie na zaczepie...

Czy mam podziwia膰 puszk臋 w kt贸rej jest karma dla kota???S艂oik z kompotem?

Kota interesuje karma,mnie zawarto艣膰 s艂oika.

 

A wobki traktuj臋 jak puszk臋 czy s艂oik...

 

Wiadomo,nowe technologie, stwarzaj膮 nowe mo偶liwo艣ci.Ale czy z tego powodu mam mie膰 kompleksy, 偶e ich nie stosuj臋???

No bez jaj...

 

Jak wcze艣niej pisa艂em - proste jest pi臋kne.I skuteczne.



#64 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 31 maj 2017 - 21:41

Witam

 

Bydgoskie killerki:

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152251.jpg   38,82 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

Do Bydgoszczy na SFP jecha艂em jako debiutant.Nigdy wcze艣niej nie 艂owi艂em na Brdzie.Du偶a uregulowana rzeka to nie moje klimaty.Wis艂臋 czy Odr臋 zaliczy艂em mniej ni偶 10 razy.

Za艂o偶enie by艂o jedno - z艂owi膰 jak膮kolwiek rybk臋,nawet niewymiarow膮 - aby "r臋ka ryb膮 smierdzia艂a".To by艂 taki plan minimum.

Plan max zak艂ada艂 z艂owienie punktowanej ryby.Miejsce w czo艂贸wce zdawa艂o si臋 poza zasi臋giem.Owszem,przejrza艂em wszystko co tutaj mo偶na znale藕膰,jaka艣 tam teoria te偶 po g艂owie si臋 pa艂臋ta艂a,ale zdawa艂em sobie spraw臋,偶e to b臋dzie bardziej wycieczka ni偶 walka o wynik.

 

Fajnie si臋 jecha艂o(dzi臋ki Przemku),tak fajnie,偶e byli艣my chyba pierwsi.

Jakie艣 rozmowy z "tubylcami" - troszk臋 pomog艂y.No i 艂owimy.

 

Pierwszy pad艂 oko艅 na czerwonego okonka...ca艂kiem zgrabny ten oko艅 by艂 - 32 cm.Haaa to ju偶 plany zrobione.

By艂y jeszcze jakie艣 wyj艣cia okonk贸w.Co艣 - nie potrafi臋 jednoznacznie stwierdzi膰 czy to ostry zaczep,czy te偶 szczupak skrad艂o mi wobka.

Pod sam koniec kolejny okonek - 22 cm.Ten pad艂 na tego brudaska czarno-br膮zowego.Pr贸bowa艂em jeszcze w mi臋dzyczasie 艂owi膰 na mikruski na bocznym,ale bez rezultatu.

A te woblerki - zwyk艂e...no mo偶e nie do ko艅ca.Czerwony jest mocno doci膮偶ony 4,8 g .Na stoj膮cej wodzie tak doci膮偶one wobki nie sprawdza艂y si臋.Mi si臋 nie sprawdza艂y.Tutaj doczeka艂 swojego czasu jak wida膰.

A czarno-br膮zowy standard  2,8 g - wolno tonacy

 

Miejsce - pi膮te...W ciemno bra艂 bym to miejsce przed zawodami.

 

Pozdrawiam Romek

 

Ps. A to b臋dzie killer na Wi艣le w Warszawie hahaha

 
Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152746.jpg   27,3 KB   16 Ilo艣膰 pobra艅

  • wedkarzyk1, Banjo i KubaWoblerek lubi膮 to

#65 OFFLINE   KubaWoblerek

KubaWoblerek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Kuba
  • Nazwisko:Kolp

Napisano 31 maj 2017 - 21:57

Super si臋 czyta i przegl膮da pa艅skie historie i zdj臋cia :) czekam na wi臋cej :D
  • eRKa i Karas06 lubi膮 to

#66 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 czerwiec 2017 - 20:12

Witam

 

Dzi艣 b臋dzie o czym innym ni偶 woblery.

O modernizacji skrzynki Plano.

 

Uwaga - to nie dla estet贸w, to dla praktyk贸w...

 

Plano model 7271.Na 艂贸dk臋 dobry wyb贸r,nie za du偶e nie za ma艂e,lecz w sam raz.Og贸lnie przydatne.Szczeg贸艂y ju偶 nie wygl膮daj膮 tak dobrze.Pod boczn膮 klap膮 - 3 pude艂ka na przyn臋ty.

O standardowych wymiarach,a zw艂aszcza g艂臋boko艣ci - 4,5 cm.

Dla gum ok, lecz nie dla wobler贸w czy obrot贸wek.

Do przys艂owiowej szewskiej pasji doprowadza艂o mnie wyjmowanie przyn臋t.Ka偶dy chyba to zaliczy艂:

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152409.jpg   39,85 KB   22 Ilo艣膰 pobra艅

 

To przyk艂adowa fotka,ale bywa艂o i po dziesi臋膰 woblerk贸w w "naszyjniku".Dodatkowo - nie wiedzie膰 czemu skrzyde艂ka obrot贸wek zazwyczaj uk艂ada艂y si臋 wypuk艂o艣ci膮 w d贸艂,wi臋c znale藕膰 w艂a艣ciw膮 to by艂a sztuka.

Troch臋 pomaga艂y naci臋cia na g贸rnych kraw臋dziach przegr贸d o kt贸re zaczepia艂em kotwiczki,ale to nadal nie by艂o to.

Nie wiem czemu,nie ma p艂ytkich fabrycznie robionych o odpowiednich wymiarach pude艂.

A skoro nie ma  zrobi艂em sam.Mia艂em troch臋 zb臋dnego poliw臋glanu o grubo艣ci 1,5 mm.Pewnie i 1 mm by艂by wystarczaj膮cy.

No i mam p艂ytkie pude艂ka:

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152333.jpg   78,11 KB   18 Ilo艣膰 pobra艅

 

W miejsce jednego fabrycznego wchodz膮 dwa p艂ytkie.A przyn臋ty w nich wygl膮daj膮 tak:

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152520.jpg   80,42 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152604.jpg   108,41 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  IMG_20170531_152632.jpg   98,62 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

 

Tak wygl膮daj膮 po przejechaniu w baga偶niku ok 300 km i po kilkukrotnym w臋dkowaniu na 艂贸dce.

 

Nareszcie porz膮dek i wszystko pod kontrol膮.

 

Mo偶e i mniej ilo艣ciowo wejdzie ni偶 w oryginalne, lecz wol臋 tak ni偶 to co poprzednio.

 

Sama konstrukcja pude艂ka pro艣ciutka odpowiedni kszta艂t wyci臋ty z poliw臋glanu,zagi臋cia zrobione na gi臋tarce do blach,wklejone naro偶niku,wieczko przymocowane plecionk膮 sp贸d pude艂ka wy艂o偶ony g膮bk膮 z PE - taka jak膮 daje si臋 pod panele pod艂ogowe... 

My艣l臋,偶e r贸wnie dobrym materia艂em by艂aby cienka blacha aluminiowa, b膮d藕 ze stali nierdzewnej.

 

Na fotce wida膰 zamkni臋cie pokrywy bocznej.Zatrzaski do艣膰 szybko si臋 wy艂ama艂y.Ale kawa艂ek poliw臋glanu - chyba 3 mm i 艣rubka M5 rozwi膮za艂y problem.

 

Pozdrawiam - Romek

 

 

 

 


  • HaDe lubi to

#67 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 22 lipiec 2017 - 19:44

Kiedy艣 kupowa艂em pi贸rniki szkolne, wyrywa艂em ca艂y 艣rodek i wkleja艂em piank臋 (podk艂adk臋) tak膮 o grubo艣ci kilka mm. W ni膮 wpina艂em woblerki. Nie pl膮ta艂y si臋.


  • eRKa lubi to

#68 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6221 post贸w
  • LokalizacjaPu艂tusk
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Pra偶mowski

Napisano 23 lipiec 2017 - 08:04

Te偶 kiedy艣 kupowa艂em pi贸rniki szkolne ale nic z nich nie wyrywa艂em i dba艂em og贸lnie. Dobre dziecko by艂em p贸ki nie spotka艂em w艂a艣ciwych ludzi.
  • Qcyk, Bu艂ka i ugly-hml lubi膮 to

#69 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 lipiec 2017 - 10:50

Pi贸rniki to mi mamusia kupowa艂a...

 

Przy 艂owieniu z brzegu nie ma problemu.Wi臋kszo艣膰 dwustronnych niedu偶ych pude艂ek(przynajmniej te co mam) jest wystarczaj膮co p艂ytkich,aby nie robi艂y si臋 "warkocze" z przyn臋t.

Modernizacji wymaga艂a skrzynka.Na 艂贸dk臋 ja osobi艣cie preferuj臋 skrzynk臋.Torba z materia艂u nie bardzo si臋 sprawdza.


U偶ytkownik eRKa edytowa艂 ten post 23 lipiec 2017 - 10:54


#70 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 11 wrzesie艅 2017 - 20:57

Romku,

gratulacje udanego udzia艂u w zawodach we Wroc艂awiu. 


  • eRKa lubi to

#71 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 11 wrzesie艅 2017 - 21:01

Dzi臋kuj臋:)

 

Ano pofarci艂o...



#72 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 11 wrzesie艅 2017 - 21:03

Dzi臋kuj臋 :)

 

Ano pofarci艂o...

Stara gwardia pokaza艂a co potrafi  ;)  :) .



#73 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 pa藕dziernik 2017 - 09:25

Witam

 

Chyba czas najwy偶szy napisa膰 co o SF w Warszawie i we Wroc艂awiu.

 

Do ostatniej chwili nie by艂em pewny wyjazdu do Warszawy.Jecha艂em z jedn膮 w臋dk膮 i star膮 plecionk膮(o plecionkach jeszcze b臋dzie) na ko艂owrotku.

Podr贸偶 szcz臋艣liwa cho膰 nie do ko艅ca - Nie wiedzie膰 jak zamiast A2 nad sam膮 Wis艂臋 znalaz艂em si臋 na po艂udniowych kra艅cach Warszawy.Ale ostatecznie trafi艂em hahaha Na czas.

 

Samo 艂owienie - zn贸w pierwszy raz na 艂owisku - troch臋 wskaz贸wek dosta艂em od Kamila.Ale co innego czyta膰 o 艂owisku a co innego na nim 艂owi膰.

No to walczymy.Jak zwykle daleko nie odchodzi艂em, po skarpie nad wod臋 i heja....

 

I zaczepy... W 偶yciu tyle przyn臋t jednorazowo nie straci艂em co na tej opasce.Praktycznie ka偶dy kontakt wobka z kamieniami to by艂 zaczep..A ryb nie ma... Po po艂udniu - w sumie przed wieczorem mia艂em tylko jednego niewymiarowego okonia.

Kiep艣cizna...Ale ranek b臋dzie m贸j...

Podrzema艂em w samochodzie, pos艂ucha艂em muzyki  i wczesnym 艣witem(w艂a艣ciwie jeszcze ciemn膮 nock膮) wyszed艂em na poranne 艂owienie.

Troch臋 dalej - na pocz膮tek opaski.

Zacz膮艂em gdy NA wschodzie zacz臋艂y si臋 pokazywa膰 delikatne zorze.

 

Aby wyeliminowa膰 zaczepy, a co za tym idzie wi膮zanie kolejnych agrafek za艂o偶y艂em tego "prototypa":

 

Za艂膮czony plik  DSCF3644.jpg   41,6 KB   17 Ilo艣膰 pobra艅

 

Niewiele ponad 3 cm d艂ugo艣ci schodzi na kilkana艣cie cm pod powierzchni臋, jedyny w pude艂ku, baaa... jedyny taki na 艣wiecie.Dziewiczy hahahahahahahahaaha

 

Pop艂yn膮艂 z pr膮dem, pod mikro g艂贸wk臋 i zacz臋艂a sie zabawa... podci膮ganie,wypuszczanie podci膮ganie, wypuszczanie...Wszystko to w plusku nurtu na kamieniach i chlapaniu drobnicy.Miejsce pachnia艂o ryb膮 :)

 

Trwa艂o to mo偶e z dziesi臋膰 minut mo偶e chwil kilka wi臋cej. Mocne przytrzymanie i pulsuj膮cy ci臋偶ar.

I wyholowa艂em klenia 43 cm.

 

Wi臋c zn贸w plan wykonany - punktowana ryba i 15 miejsce w zawodach.

 

Rzuca艂em jeszcze w tym miejscu d艂u偶ej, lecz ju偶 bez efektu.Nie przynios艂a efektu tak偶e wycieczka w g贸r臋 rzeki.Owszem - by艂o wida膰 rybki, 偶e s膮 lecz ju偶 wsp贸艂pracowa膰 nie chcia艂y.

 

Pozdrawiam Romek


U偶ytkownik eRKa edytowa艂 ten post 26 pa藕dziernik 2017 - 09:27

  • Hesher, woblery z Bielska i Darek K lubi膮 to

#74 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 listopad 2017 - 14:56

Witam

 

 SF Wroc艂aw - najfajniejsze zawody w tym cyklu.

 

Tutaj by艂em zdecydowany jecha膰, okoliczno艣ci poza w臋dkarskie te偶 by艂y sprzyjaj膮ce.

 

I jak na poprzednich zawodach - cel minimum to z艂owi膰 punktowan膮 rybk臋.Oczywi艣cie gdzie艣 tam w g艂owie ko艂ata艂o, 偶e mo偶e by膰 lepiej. Po Bydgoszczy i Warszawie mia艂o to "ko艂atanie" swoje uzasadnienie.

Popatrzy艂em w Goglach na 艂owisko, poczyta艂em co mo偶na by艂o  na forum znale藕膰...

 

Ruszamy - co innego Gogle co innego real.No c贸偶 - "przyklei艂em" si臋 do grupki koleg贸w i dotar艂em nad wod臋.Fajnie - jest opaska, jest spi臋trzenie, jest 艂uk rzeki.

Pierwsze rzuty optymistycznie - okonek. Co prawda ma艂y,ale dobrze jest...

I stosunkowo szybko 艂owi臋 wymiarowego okonka. No to ju偶 jest bardzo dobrze.

A p贸藕niej coraz gorzej.Ma艂e okonki a pod sam wiecz贸r i te ma艂e ju偶 nie chc膮 bra膰.

 

Zaczyna si臋 robi膰 ciemno.Koledzy w pobli偶u maj膮 bolka, 艂adnego klenia, ja tego mizernego okonia z pocz膮tku 艂owienia.

Troch臋 zdesperowany zak艂adam bezsterowego woblerka - prototyp.Kiedy艣 okonek w niego stukn膮艂. Jedyna zaleta, 偶e 艂adnie(daleko) leci.艢rednio lubi臋 takie konstrukcje...

 

I w drugim rzucie branie.Ko艂owrotek kilka razy zagra艂 - kij pulsuje przyjemnie i ... koniec.

Zwijam - strzeli艂a plecionka powy偶ej przyponu z 偶y艂ki 0,16. Plecionka n贸wka nawini臋ta przed wyjazdem, plecionka renomowanej firmy.Jestem mocno rozczarowany.

Mog臋 si臋 tylko domy艣la膰, 偶e gdzie艣 przytar艂em na kamieniu.

Lekki kijek - do 13 g wyrzutu i plecionka 0,06  to nie sprz臋t na nocne w臋dkowanie.

Decyzja - wracam do auta po "armat臋".

 

To ju偶 s艂uszny sprz臋t - wyrzut do 38 g, plecionka prawie 10 kg wytrzyma艂o艣ci.Jestem z powrotem na 艂owisku - rzucam tym:

 

Za艂膮czony plik  DSCF3627.jpg   55,72 KB   19 Ilo艣膰 pobra艅

 

Chyba mniej ni偶 10 minut 艂owienia i branie.艁adna ryba ale na tym sprz臋cie wyje偶d偶a na brzeg bardzo szybko.Koledzy z Zielonej G贸ry pomagaj膮 w podebraniu.

Ha haaaa...

 

Bolek i to jaki - 76 cm.Mierzenie, pami膮tkowa fotka i do wody.Te 76 - to tak naprawd臋 77  - to wysz艂o dopiero w czasie analizy fotki w czasie zdania karty startowej .

 

M贸j drugi bole艅 w 偶yciu.Wg W艢 br膮zowo-medalowy hahahahahaha

 

Uciechy co niemiara - dla mnie 艂owienie si臋 ko艅czy.Zapraszam koleg贸w na piwo(oczywi艣cie bezalkoholowe).

Idziemy nad rzek臋, rozmawiamy, obserwujemy innych 艂owi膮cych i bezczelnego bobra kt贸ry nic sobie nie robi膮c z w臋dkarzy przep艂ywa kilka metr贸w od brzegu.

 

Wracam do samochodu, pr贸buj臋 si臋 zdrzemn膮膰...ale nic z tego - emocje(chyba) s膮 za du偶e.

O 5 id臋 z powrotem nad rzek臋.

Najpierw mocny sprz臋t - nic si臋 nie dzieje.Co gorsza robi si臋 na plecionce broda.Odcinam spl膮tanie - ale p臋czek przeszkadza.Rzuty zdecydowanie kr贸tsze.

Wracam do lekkiej w臋dki. I zn贸w jakie艣 okonki niewymiarki lecz nic konkretnego.

I nagle - jest 艂adne branie - kle艅 - chwila walki i pusto.

 

No co jest - po zwini臋ciu okazuje si臋 co jest.Tym razem to ja da艂em cia艂a.Rozwi膮za艂 si臋 w臋ze艂 na agrafce.Wi膮za艂em przy 艣wietle latarni.I skiep艣ci艂em spraw臋.Zawi膮za艂em inny w臋ze艂, bo nie potrafi艂em w takim s艂abym 艣wietle prze艂o偶y膰 z艂o偶onej 偶y艂ki przez oczko...

 

Pech....

 

P贸藕niej nic si臋 ju偶 nie dzia艂o...

 

Wracam - i s艂ysz臋 o okoniu 46 ...艂eeee... to z艂e wie艣ci hahahaha

Oko艅 okaza艂 si臋 zmy艣lony na szcz臋艣cie.

 

A bolek - najwi臋ksz膮 ryb膮 zawod贸w.

艁膮cznie z tym okonkiem - 12 miejsce.

 

Pozdrawiam Romek

 

 

 

 

 

 

 

 

 



#75 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 30 listopad 2017 - 15:23

Romku, doczeka艂e艣 si臋 wreszcie :)

Gratuluj臋 nowego statusu!


  • eRKa lubi to

#76 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 listopad 2017 - 18:40

Witam

 

Dzi臋kuj臋:)Rozumiem, 偶e to prezent na Miko艂ajki:)

 

Troch臋 mi si臋 pozmienia艂o prywatnie, wi臋c na JB mam mniej czasu.

Lecz z wobkami nie odpuszczam.

B臋dzie du偶o nowo艣ci.W艂a艣ciwie b臋d膮 same nowo艣ci.Takie w moim stylu - proste w kszta艂cie i  malowaniu.Na razie pomale艅ku robi臋 formy. Na gotowe przyjdzie poczeka膰 pod wiosenk臋.

 

Ta deklaracja o nowo艣ciach wynika z analizy tego jak i poprzednich sezon贸w w臋dkarskich.

Postanowi艂em,偶e w pude艂kach zostaj膮 tylko moje wobki i troch臋 偶elaza.Pr贸cz gotowych, tak偶e takiego wyklepanego samodzielnie.

I 偶adnych gum.

Wyniki kt贸re osi膮gn膮艂em stosuj膮c w艂asne przyn臋ty s膮 znacznie lepsze, od tych kt贸re by艂y gdy stosowa艂em wszystko....

 

I te nowo艣ci (oczywi艣cie opr贸cz "staro艣ci") uzupe艂ni膮 te luki kt贸re powsta艂y po eliminacji gum.

 

Pozdrawiam Romek



#77 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 03 grudzie艅 2017 - 14:16

Witam

 

Dzi艣 kilka moich usprawnie艅 przy wykonywaniu wobler贸w.

 

Za艂膮czony plik  Zdj臋cie0365 (2).jpg   12,11 KB   13 Ilo艣膰 pobra艅

 

 

Co艣 z niczego... po艂amane brzeszczoty wklejone w listewki drewniane i zaostrzone 艣mia艂o mog膮 rywalizowa膰 z najlepszymi no偶ami do tapet czy specjalistycznymi scyzorykami.

W zale偶no艣ci od rodzaju brzeszczotu mamy naprawd臋 doskona艂e ostrza.Jedyna wada, to 偶e te ze stali SW 18 (HSS) s膮 stosunkowo kruche(艂atwo p臋kaj膮)

 

Szczypce do ustawiania wobler贸w:

 

Za艂膮czony plik  Zdj臋cie0366 (2).jpg   24,39 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅

 

W standardowych p艂askich szczypcach obci膮艂em cze艣膰 robocz膮 i j膮 odpowiednio wyprofilowa艂em.Dzi臋ki temu mam wi臋ksz膮 precyzj臋 pracy.

A ok艂adziny z tworzywa na cz臋艣ci chwytnej zast膮pi艂em przyklejonymi paskami z irchy.

 

cdn.

 

 

 



#78 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 05 grudzie艅 2017 - 20:35

Witam

 

Wielokrotnie czyta艂em na tym forum o problemach z wycinaniem i szlifowaniem ma艂ych korpus贸w.

Taki uchwyt bardzo u艂atwia te czynno艣ci:

 

Za艂膮czony plik  Zdj臋cie0367 (2).jpg   14,01 KB   16 Ilo艣膰 pobra艅

 

Za艂膮czony plik  Zdj臋cie0368 (2).jpg   14,89 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅

 

Jak wida膰 jest to banalnie proste ale jednocze艣nie skuteczne.

W klocku nawiercamy otw贸r - wklejamy - a w jeszcze prostszej wersji wciskamy sztywny drut i mamy przyrz膮dzik...

 

A w obrabianym korpusie wiercimy minimalnie mniejszy otworek.Mo偶na wykorzysta膰 otworki w kt贸re powklejamy oczka do zaczepiania linki i kotwic.

 

Za艂膮czony plik  Zdj臋cie0369 (2).jpg   15,4 KB   15 Ilo艣膰 pobra艅

 

cdn.



#79 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 post贸w
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imi臋:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 26 marzec 2018 - 18:56

Witam

 

Dawno, ojjj dawno mnie tutaj nie by艂o.

 

Awanturowa艂em si臋 ha haaa w innych w膮tkach a sw贸j odpu艣ci艂em.

 

Lecz od teraz b臋dzie inaczej. W innych b臋d臋 niecz臋stym go艣ciem, a tutaj troch臋 wi臋cej...

 

Odno艣nie usprawnie艅 - sporo zostawi艂em w艂a艣nie w innych w膮tkach, a powiem szczerze, 偶e nie chce mi si臋 tego szuka膰 i powtarza膰 tutaj.

 

Mo偶e jeszcze o strzykawce. Warto mie膰 strzykawki - do艣膰 uniwersalne zastosowanie jak u mnie maj膮.

 

Do mieszania pianki - obcinam denko - i mam pojemniczek z podzia艂k膮 do mieszania.

 

Do rozrabiania niewielkich ilo艣ci farby...

 

Do przechowywania niewielkich ilo艣ci farby... - zaci艣ni臋ta ig艂a zamyka szczelnie wylot, a t艂oczek s艂u偶y do usuni臋cia powietrza. Nic nie zaschnie.

 

 

A woblerki... robi膮 si臋, robi膮 ale jako艣 tak bez entuzjazmu. My艣l臋,偶e na SFP b臋dzie debiut...

 

A tak w og贸le - postanowi艂em mocno ograniczy膰 przesiadywanie przy kompie - "od艂膮czy膰 si臋". Okazja by艂a - sko艅czy艂a si臋 umowa z jednym operatorem,  troch臋 trwa艂o zanim podpisa艂em nast臋pn膮.

I wiecie - da si臋 偶y膰 bez kompa....

A sprzeczki - czy wobler ma by膰 taki czy owaki, gdzie go testowa膰, czy lepszy kij za 1000 czy za 100 ... czy to, czy tamto...to funta k艂ak贸w nie warte s膮...

 

Pozdrawiam Romek



#80 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak co艣 ci臋 przerasta - doro艣nij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 post贸w
  • LokalizacjaBielsko
  • Imi臋:Janusz

Napisano 26 marzec 2018 - 20:02

(...)

I wiecie - da si臋 偶y膰 bez kompa....

(...)

Czyli potwierdzasz istnienie 偶ycia poza komputerowego? Coraz wi臋ksze grono wyznawc贸w nowych technologii w膮tpi w jego istnienie ;)  :D






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych