Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

multiplikator dla poczatkujacego i pytania z nim zwiazane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 12:51

Hejas!

Znacie moze jakis model multiplikatora pod wedke casingowa o dlugosci 2 m. Chcialbym zakupic jakis tani lecz dobrze wykonany model. Niewiem czy multiplikatory mikado czy tez jaxona sie nadaja. Granica cenowa siega 160 zl. Aha jak powinno sie dobierac wilkosci kolowrotkow do kolejno wiekszych i ciezszych wyrzutowo wedek castingowych?

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:16

Cześć,
Podstawowe pytanie co chcesz tym łowić? Szczupaki, bolenie, pstrągi, okonie ... Na jakie przynęty.

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:28

Raczej szczupaki

#4 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:30

aha przynety... woblerki...raczej takie wieksze woblery ok. 10-15cm-gorna granica



#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 lipiec 2006 - 13:52

BENITO powiem tak. Od przyszlego tygodnia planujemy rozpocząć cykliczne spotkania w jednym ze sklepow w szcz. jak tylko ustalimy termin to zawiesze to na stornce. beda to spotkania raz na 2-4 tyg w zaleznosci od potrzeby.
Bedzie okazja poogladac zabawki z roznych polek cenowych, choc z cena 160 pln max moze byc niestety problem. na temat jaxon/a wole sie nie wypowiadac...

#6 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2006 - 14:14

Granica cenowa siega 160 zl


Odpowiedz jest bardzo prosta. Za te pieniadze zadnego w miare porzadnego multiplikatora nie kupisz. Musisz doskładac drugie tyle.


#7 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 14:45

a jaki multiplikator byscie mi poradzili kupic? juz bez tej granicy do 160 zl

#8 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 lipiec 2006 - 14:58

Z najtanszych ale juz porzadnych:

ABU C4 5601 - do jerków
ABU C3 4601 - w sumie uniwersałek do średniego i średniocięzkiego łowienia
Daiwa Procaster 100HL - do średniego łowienia (powyżej 12 gram przy cienkiej lince rzuca sie tym w miare komfortowo)

Wszystkie wymienione mlynki za oceanem mozna dostac w cenie ok 60 USD. Przy zamawianiu do Polski dochodza koszty wysylki, cło i VAT - w sumie nowy młynek będziesz miał za nieco ponad 300 zł

przykładowy adres sklepów:

http://tacklewarehouse.com

http://cabelas.com


Mozna dostac tez takie mlynki uzywane, a czasami nawet nowe, w kraju - wielu uzytkownikow sprzedaje sprzet w zakaldce kupie/sprzedam na tym forum, warto polowac na takie okazje



#9 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 21 lipiec 2006 - 16:14

Dzieki Friko!


#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2006 - 22:24

Ja mam C4 6501 i jest świetny (a jaki mógłby być :mellow: ) i kupiłem go na ebayu w stanach za 99$ razem z wysyłką express.
Ostatnio kupiłem multiplikator jaxona, za te magiczne 160PLN, i nie miałem okazji go zmęczyć, ale wygląda i działa rozsądnie, pewnie jak wszystkie kołowrotki jaxona po 2 sezonach w śmieci, ale jest to rozwiązanie do wzięcia pod uwagę.

#11 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 lipiec 2006 - 22:43

Na allegro jest c4 5601

#12 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 27 lipiec 2006 - 10:02


Benito, jak byś chciał to jam Jaxona LH300 na sprzedaż. Kupiony w czerwcu, na gwarancji. Jak by co to pisz na priv.

#13 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 lipiec 2006 - 10:48

do bardzo młodego wędkarza @benito

Każdy kiedyś zachynał. Już od początku nie daj się wkręcić w multiplikator jaxona. sprawdz na allegro pod hasłem-multiplikator- lub tu na forum. To jest hłam. Wszyscy sprzedają, a ciebie nie stać na kupowanie złych konstrukcji od cwaniaków. Posłuchaj tego co radzi ci redaktor Friko lub dodatkowo idz na spotkanie z redaktorem Mifkiem, w Szczecinie. Oni ci dobrze doradzą i jak najdalej od multików ze wspomnianą nazwą.

pozdrawiam

#14 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 27 lipiec 2006 - 11:01

A o 19 pojawi się na Allegro drugi C4 5601 w najgorszym razie o 10 PLN tańszy :D

Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 27 lipiec 2006 - 11:05

do bardzo młodego wędkarza @benito

Już od początku nie daj się wkręcić w multiplikator jaxona. sprawdz na allegro pod hasłem-multiplikator- lub tu na forum. To jest hłam. Wszyscy sprzedają, a ciebie nie stać na kupowanie złych konstrukcji od cwaniaków. Oni ci dobrze doradzą i jak najdalej od multików ze wspomnianą nazwą.

pozdrawiam


Bardzo mnie interesuje jaką wadę konstrukcyjna posiada Jaxon Long Cast LH ?????
Kolega nabył taki kręcioł i jest z niego bardzo zadowolony.
Będę wdzięczny za informację.
Pozdrawiam
Cezorator

#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 lipiec 2006 - 11:36

Witaj Czarku
Domyślam się, że oczekujesz odpowiedzi odemnie. Dobrze. Pomińmy dwie skrajne opinie czyli twojego kolegi i moją.
W tym roku na Allegro przy haśle multiplikator Jaxon na 100 przypadków w ponad 98 przypadkach obok nazwy istnieje słowo sprzedam. Nie znalazłem w ogóle tego hasła ze słowem kupię. Powiesz, że to tylko statystyka. Być może. ale główną wadą tego kołowrotka jest jego logo.
Natomiast zupełnie inny multiplikator wspomniany w tym wątku czyli 5601C3 ma wiele wad i zabytkowych rozwiązań konstrukcyjnych. To prawda. Jednak ma też jedną rzecz pozytywną oprócz tradycji, a mianowicie logo. Brzmi ono ABU.

pozdrawiam serdecznie

#17 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 27 lipiec 2006 - 11:45

Dlaczego od cwaniaków Thymallus,

Czy każdy kto sprzedaje Jaxona jest według Ciebie cwaniakiem?
Nawet jeżeli ktoś ma dwa, i jednego chce się pozbyć, nawet jeżeli ktoś sobie kupił lepszy, bo go wreszcie stać i tego chce się pozbyć. Wiem, że to sprzęt z niskiej półki i sporo mu brakuje do dobrych multików, ale na pewno lepiej jest powędkować przez jakiś czas takim sprzętem niż siedzieć w domu i rozmyślać o multikach wyższej klasy.

pozdrawiam
rafael

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 lipiec 2006 - 12:07

rafael@ jaest zakładka na sprzedaż sprzętu i tam nikt żadnych uwag o sprzęcie nie będzie robił. To jest taki sklep. Tutaj mawy wątek tematyczny w kt(rym bardzo młody człowiek oczekuje pozytywnej porady. On nie chce wleść na minę na którą ty wszedłeś. Zwykła uczciwość nakazuje pokazać mu drogę, ostrzec, a nie podrzucać mu nieudane konstrukcje. Bo to jest cwaniactwo polegające na wykorzystaniu jego niewiedzy.

pozdrawiam

#19 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 27 lipiec 2006 - 12:16

Witaj Czarku
W tym roku na Allegro przy haśle multiplikator Jaxon na 100 przypadków w ponad 98 przypadkach obok nazwy istnieje słowo sprzedam. Nie znalazłem w ogóle tego hasła ze słowem kupię. Powiesz, że to tylko statystyka.

I nadal nie rozumiem.
Jestem stałym użytkownikiem allego i z moich obserwacji wynika, że tam właśnie się sprzedaje różne przedmioty.
A oferty dotyczące kupna są sporadyczne.
Obojętne jaki podasz przedmiot to proporcje ofert jego sprzedaży do ofert zakupu będa jak 50:1. Nieważne czy to jest rower czy kołowrotek, czy maszynka do golenia.
A przy sipningu jaxona ma przykręcony C-4 ABU i uważam, że bardzo do siebie pasują. Wędka ma 10 lat i sprawuje się znakomicie.


#20 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 27 lipiec 2006 - 12:41

Witaj Thymallus

Wiem, że jest taka zakładka. Wiem i korzystam z niej.
Uwagi o sprzęcie są jak najbardziej wskazane. Szczególnie od doświadczonych kolegów, obeznanych z szerokim asortymentem sprzętu. Oby jak najwięcej takich ludzi chętnych do pomocy młodym wędkarzom odwiedzało forum.

Moją intencją, nie bylo jednak jak to nazwałeś podrzucenie nieudanej konstrukcji.
Faktem jest (przyznaję się bez bicia), że chciałem w jakiś sposób wykorzystać sytuację. Ale sam jestem początkującym castingowcem i nie miałem pojęcia, że ten nieszczęsny Jaxon budzi tyle kontrowersji. Widzę, że jest to najgorszy multik na świecie.
Byłem z nim dwa razy na rybach i na prawdę nie spisywał się, tak strasznie jak to przedstawiasz.

Za swoje podrzucenie parę postów wyżej wielkie sorrki, więcej się to nie powtórzy Embarassed .

pozdrawiam
rafael




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych