Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W pogoni za sumem - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 czerwiec 2011 - 10:57

Świetny tekst. Poziom jak ktos wcześniej wspomniał wysoko ponad poprzeczkę. Bardzo rzeczowo. Mam jednak pytanie co do przyponłw. Przetestowałem juź kilka rozwiązań i dalej nie moge znaleźć odpowiedniego sposobu na zabezpiecznie zestawu. Przy lince 66lbs(lub 65 PP, nie pamietam dokładnie) musi być przypon mocniejszy co jest logiczne. Czy sa jakies sprawdzone rozwiązania na rynku czy moźna coś zmontowac samemu. Jedyne co mi podeszło to brązowy dragon ale tu teź jest pewne ryzyko źe pęknie na zacisku(co się kilka razy zdaźyło z DT i jakims tam Stormem :( )


Czesc,

Nie ukrywam, ze z przyponami bylo sporo komplikacji i zdarzaly sie powazne wpadki.
Na chwile obecna moge z pelna odpowiedzialnosc polecic kevlar na przypony (plecionke) :
http://www.ahf-leitner.de/

Uzywam linki o deklarowanej mocy 54 kg. Nie ma wogole pamieci, nie odksztalca sie. Jest trwala i trzyma parametry. Miekkosc jej pozwala przypony wiazac samemu...


#22 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 19 czerwiec 2011 - 12:39

[quote]
Guzu, fajny tekścik, wprosiłbym się kiedyś na tę Twoją wodę bo masz ją obcykaną. Widać źe masz niezły poligon bo jesteś w stanie wyciągnąć konkretne wnioski, przy małej ilości ryb byłoby to niemoźliwe.
pozdrawiam
wujek
[/quote]

Wujek - bardzo chetnie, pomysl o wyprawie tu. To wcale nie jest taki kosmos jak sie moze wydawac na pierwszy rzut oka :D


[/quote]

No tak pomału się przymierzamy źeby gdzieś pojechać. Młwiłem Moni źeby Cię odwiedzić, ale powiedziała źe się boi tych sumłw i źe chyba by nie dała rady. Chodzi za nami teź Norwegia bo często wspominamy Lofoty, albo szwedzkie szczupaki w dobrej ekipie.



#23 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 13:34

Chodzi za nami teź Norwegia bo często wspominamy Lofoty

Ze niby halibut slabszy od suma...dobre :lol:
Fakt ze Lofoty piekne :D


#24 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:29

Hej Guzu!
Wracając do spraw technicznych, jak regulujecie hamulece do trolla? W tamtym roku mało co wędki nie straciłem przez źle wyregulowany hamulec na styk. Szczerze powiem, trwało to jakieś mrugnięcie oka jak wędka razem z uchwytem wystrzeliła mi z łodzi. Płźniej trzeba było zakładać dorszowe głłwki i orać dno w poszukiwaniu CTSa. Łza w oku dosłownie....

#25 OFFLINE   saalar

saalar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:33

[quote]
Świetny tekst. Poziom jak ktos wcześniej wspomniał wysoko ponad poprzeczkę. Bardzo rzeczowo. Mam jednak pytanie co do przyponłw. Przetestowałem juź kilka rozwiązań i dalej nie moge znaleźć odpowiedniego sposobu na zabezpiecznie zestawu. Przy lince 66lbs(lub 65 PP, nie pamietam dokładnie) musi być przypon mocniejszy co jest logiczne. Czy sa jakies sprawdzone rozwiązania na rynku czy moźna coś zmontowac samemu. Jedyne co mi podeszło to brązowy dragon ale tu teź jest pewne ryzyko źe pęknie na zacisku(co się kilka razy zdaźyło z DT i jakims tam Stormem :( )
[/quote]

Czesc,

Nie ukrywam, ze z przyponami bylo sporo komplikacji i zdarzaly sie powazne wpadki.
Na chwile obecna moge z pelna odpowiedzialnosc polecic kevlar na przypony (plecionke) :
http://www.ahf-leitner.de/

Uzywam linki o deklarowanej mocy 54 kg. Nie ma wogole pamieci, nie odksztalca sie. Jest trwala i trzyma parametry. Miekkosc jej pozwala przypony wiazac samemu...

[/quote]


Zapomniałem zapytać. Jak zamawiasz w tym sklepie? Ten kevlar jest kuszący. Wysyłają za granice?

#26 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:34

:huh:

Ostra przygoda.

Dobrze, ze sie udalo znalezc wedke ;)

Trolluje z reki, nigdy z uchwytu.
Dzieki temu mam kontrole, czuje czy przyneta wziela zielsko, czy cos sie przyczepilo do linki itd.

Hamulec mam ustawiony na 2/3 mocy maxymalnej hamulca kolowrotka.
W przypadku mojego AVETA MXL oznacza to mniej wiecej taka sile hamowania, ze na granicy bolu jestes w stanie wyciagnac gola reka troche linki ciagnac za nia bezposrednio z kolowrotka.



#27 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:43

[quote]
Świetny tekst. Poziom jak ktos wcześniej wspomniał wysoko ponad poprzeczkę. Bardzo rzeczowo. Mam jednak pytanie co do przyponłw. Przetestowałem juź kilka rozwiązań i dalej nie moge znaleźć odpowiedniego sposobu na zabezpiecznie zestawu. Przy lince 66lbs(lub 65 PP, nie pamietam dokładnie) musi być przypon mocniejszy co jest logiczne. Czy sa jakies sprawdzone rozwiązania na rynku czy moźna coś zmontowac samemu. Jedyne co mi podeszło to brązowy dragon ale tu teź jest pewne ryzyko źe pęknie na zacisku(co się kilka razy zdaźyło z DT i jakims tam Stormem :( )
[/quote]

Czesc,

Nie ukrywam, ze z przyponami bylo sporo komplikacji i zdarzaly sie powazne wpadki.
Na chwile obecna moge z pelna odpowiedzialnosc polecic kevlar na przypony (plecionke) :
http://www.ahf-leitner.de/

Uzywam linki o deklarowanej mocy 54 kg. Nie ma wogole pamieci, nie odksztalca sie. Jest trwala i trzyma parametry. Miekkosc jej pozwala przypony wiazac samemu...

[/quote]


Zapomniałem zapytać. Jak zamawiasz w tym sklepie? Ten kevlar jest kuszący. Wysyłają za granice?
[/quote]

Jak bedziesz chcial ten kevlar to moge Ci go kupic tu w Hiszpanii - w sklepach nad Ebro go maja. Potem jakos Ci wysle do PL.
Jak cos to zapraszam na priv.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych