Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton do 2,50 m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 15 czerwiec 2011 - 19:52

Chciałbym zapytać czy ktoś posiada ponton Z-RAY IV 300 , http://www.nautica-j...300-2-48-M.html interesuje mnie ten ponton ze względu na to iż ma 2,48m i nie będę musiał rejestrować gdyż w Hiszpanii do 2,5 metra nie ma potrzeby rejestracji , chciałbym zapytać jak on się sprawuje ,jakie jest jego wykonanie i czy da się nim spiningować w dwie osoby czy może jedna ledwo da radę, może jest jakiś inny godny uwagi w tych wymiarach?
Potrzebował bym dobrać do tego pływadła silnik elektryczny i akumulator w rozsądnych cenach , będę pływał po jeziorze zaporowym za sandaczem i szczupakiem głównie po zatoczkach ;)

#2 OFFLINE   jazloc

jazloc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 17 czerwiec 2011 - 20:57

Witam.
Nie mam takiego pontonu(mam 3.80m) ale moge Ci powiedziec że wyglada podobnie do tych ogólnie dostępnych na naszym rynku.
Co do pływania w dwie osoby to raczej odpada,a samemu spokojnie dasz radę (zatoki i mniejsze jeziorka) pozdrawiam Jacek.

#3 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 18 czerwiec 2011 - 16:34

Sam dasz rade, ale nie moge sobie jakoś wyobrazic komfortowego łowienia na pontonie 2,5m przez dwóch wędkarzy.
Mam Bush'a 2,85 i łowie z niego wyłącznie sam ze względu na ładowność wnętrza (silnik 4KM, 2 kije, torby, kapok itd)i co za tym idzie bezpieczeństwo.
P.S.
Pamiętam też czasy kiedy, to łowiłem ryby razem z kolesiem z dwuosobowego materaca dmuchanego nad jeziorkiem w letnie dni.
Ale było to płytkie jeziorko, woda cieplutka i wówczas ważyło się pare kilo mniej. :D

Wybór należy do ciebie! Ja osobiście odradzam takie małe jebnostki pływające. Sam się rozglądam za czymś większym niż posiadane 2,85...
pozdrawiam

#4 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:48

Dzięki za wypowiedzi , będę chciał przejechać się i obejrzeć ten wynalazek , jeśli będzie w miarę dobrze wykonany to raczej wezmę i będę próbował obławiać zatoczki na mojej zaporówce , jeśli ma coś ktoś do dodania to proszę pisać ;)

#5 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 03 lipiec 2011 - 14:48

Tak więc pojechałem zobaczyłem i kupiłem , na pierwszy rzut oka ponton kopiowany z zodiaka , do pompowania pięć komór w tym kil i podłoga , oryginalnej twardej podłogi ten ponton nie posiada , sprzedawca dorabia podłogi z sklejki około 8mm. Wczoraj zapakowałem ponton z osprzętem do torby która była w zestawie i nad wodę na pierwsze wodowanie ;) Nie było komu zdjęcia zrobić ale może następnym razem kogoś poproszę to zrobi fotkę.Jest to mój pierwszy ponton i co mogę stwierdzić to ponton jest mały i komfortu łowienia za bardzo nie będzie , do tego gdy zamontuje silnik echosądę i wrzucę parę drobiazgów wraz z akumulatorem to już będzie ciasno ale da się tym pływać i obławiać zatoczki.
Nie chcę zakładać nowego tematu (jeśli nie jest to konieczne) a potrzebuję dobrać teraz do tego pontonu echosądę , silnik elektryczny i akumulator.
Moje pytanie czy echo Eagle Cuda będzie dobre do lokalizacji dołków spadów , górek ,czytanie głębokości. Przemawia niska cena ale może wypowie się ktoś kto posiada takie echo , jak ono czyta , czy może szukać czegoś innego.
Proszę o propozycje silników i akumulatorów w miarę niskich cenach bo w tym temacie jestem zielony.

#6 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 05 lipiec 2011 - 21:45

Tak więc pomału do przodu ;) wczoraj z pomocą kolegi Daniela wybraliśmy echosądę która jest w trakcie realizacji zamówienia , wybór padł na LOWRANCE MARK 5X FISH FINDER.
Szukam teraz jednostki napędowej i iż nikt nic nie proponował to chcę zapytać czy posiada ktoś Silnik Elektryczny Shakespeare ET 44 i czy może coś o nim się wypowiedzieć. Cena dobra i mocowanie do pawęży wykonane ze stopów stali , do pływadełka 2,5m wydaje się być aż za mocny , ale to chyba w niczym nie przeszkadza. Jaka minimalna pojemność baterii będzie rozsądna do tego silnika?

#7 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 06 lipiec 2011 - 08:17

Ja mam EagleCuda300 i do namierzania górek, dołków,stoków itd itp w zupełności wystarczy.
Nie czuję potrzeby wypatrywania echa suma/sandacza itp na echu bo marnuję czas przeznaczony na łowienie :D
To chyba najczęściej popełniany błąd, że pływamy po jeziorze dopóki na ekranie nie zobaczymy echa ryb :D

Podsumowując: cuda300 w zupełności mi wystarcza.

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2011 - 08:22

Shakespeara to nawet jeszcze ni widzialem. Zgaduje, ze 44LB ciagu czyli dosc mocny.
Taki standart to jest aku w okolicach 100Ah. A jaki to moze ktos podrzuci...ja swoje zalatwilem juz jakis czas temu..nowych jakos nie nabylem...

Gumo

#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 lipiec 2011 - 09:20

Ja mam EagleCuda300 i do namierzania górek, dołków,stoków itd itp w zupełności wystarczy.
Nie czuję potrzeby wypatrywania echa suma/sandacza itp na echu bo marnuję czas przeznaczony na łowienie :D
To chyba najczęściej popełniany błąd, że pływamy po jeziorze dopóki na ekranie nie zobaczymy echa ryb :D

Podsumowując: cuda300 w zupełności mi wystarcza.


No i super :D

Nie do konca czuje zaleznosc miedzy echosonda na pokladzie a taktyka lowienia, ale widocznie nie musze.