Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

akwarium zimnowodne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 23 czerwiec 2011 - 20:41

I stało się, założyłem sobie 180l zimnowodne akwarium z wiślanymi rybami. Któregoś dnia poszedłem z córą nad Wisłę i zagarneliśmy do małej akwariowej siatki kilkanaście sztuk drobnicy. Teraz patrze co z tego towarzystwa wyrośnie. Zgadywanka jest całkiem fajna bo z początku wszystkie rybki były bardzo podobne, a teraz wyodrębniają się różnice. Na razie wiem że mam z 8 uklejek, certę, chyba małego bolenia, krąpie albo leszcze, płotki, 2 fajne kozy i dzisiaj dopuściłem 5 babek. Co ciekawe nic nie zdechło i rybki mają wilczy apetyt, kilka sztuk przechorowało kulożęska, ale spotkałem się z tą chorobą u zwykłych rybek, więc od razu ją wyłapałem. Docelowo w akwarium pozostaną ukleje, babki i kozy, reszta jak podrośnie wróci do Wisły, więc zrobię małe, prywatne zarybienie bo pewnie na wolności za wiele by ich nie przeżyło.
wujek

#2 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 23 czerwiec 2011 - 20:58

Fajny pomysł.Wstaw fotki tych maleństw a jeszcze lepiej jakieś filmiki z życia akwariowego.Pewnie niejeden chętny obejrzy tą pływającą bande.

#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 24 czerwiec 2011 - 06:12

Fotki, fotki

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2011 - 08:42

Dawaj webcama, będziemy podglądać życie w akwarium i kibicowac bandzie :D

Jeżeli chodzi o rodzime gatunki to pamietam jak w akwarium w WMH były dwa bycze okonie, takie wypasione po +40cm, to dopiero był widok! Był też tam taki sandaczyk mniejszy wredny i węgorzyk co się po kątach chował <_<

#5 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 16:30

Janek, bolka zostaw. Będziesz testował wobki bez kotwic na nim :D

#6 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 czerwiec 2011 - 19:28

Jak znajdę czas to zrobię jakieś fotki i wstawię. Jeśli to bolek to wyczaiłem go wczoraj, trzyma się stadka ukleji, ale zdradza różnice. Ma trochę inny pokrój ciała, barwę i zachowanie. Jest wyraźnie agresywniejszy, sprawia wrażenie jakby był ciągle nabuzowany i odłącza się od stada. Czasami podgania koleżanki, widać trenuje, biedne nie wiedzą jaką żmiję trzymają u siebie w grupie. Najładniejsze są uklejki, zawsze chciałem je hodować, są bardzo żarłoczne i szybko rosną, przyniosłem je jak miały 2-3cm i były chude jak nieszczęście, typowa drobnica, teraz mają po 5cm i są nieźle podpasione, ale wujek dba o nie i żarcia im nie brakuje. Bardzo fajne też są kozy i babki, kompletnie się nie boją, kozy całe zagrzebują się w żwir, tak że czasami w ogóle ich nie widać. Babki czają się przy dnie, łypią oczami i śmiesznie kręcą głową czając się za pokarmem. Mając porównanie do zwykłych ryb akwariowych te ryby są jak na razie dla mnie najciekawsze. Fajna jest też certa, jest bardzo ruchliwa i szybka, taki mały rekinek który uwija się za pokarmem i wyprzedza inne ryby jak płotki i leszcze. Bałem się że wysokie temp będą zabójcze dla ryb bo nie stosuję żadnych urządzeń schładzających wodę, ale jak na razie nie widać zupełnie że coś jest nie tak. Jak na razie w ogóle nie podmieniałem wody i ryby świetnie się czują. Mam jeszcze jednego małża też z Wisły, ale zagrzebał się w żwir i tyle go było widać.
wujek

#7 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 20:04

Jaką temperaturę ma woda?

#8 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 czerwiec 2011 - 20:06

Nawet nie zmierzyłem, ale jak wkładam rękę jest chłodna :D

#9 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 24 czerwiec 2011 - 20:31

W jakimś wątku wspominałem że miałem dosyć długo (aż córka nie przesypała pokarmu) słonecznice.
Było ich kilkanaście i doskonale radziły sobie bez filtrów i dotleniania.
Ogólnie akwarium z rodzimymi rybkami to świetna sprawa.

#10 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 czerwiec 2011 - 05:37

W latach....powiedzmy bardzo dawnych miałem sąsiada -wędkarza.
Gość namiętnie łowił na żywca a ponadto lubił czasem dorybić drobnicą wszelkiego gatunku, taki mały staw, stanowiący pozostałość, jak legenda lokalna głosi po kraterze wulkanu.
Sąsiad ów wymurował na podwórzu basen dla rybek.
Basen był spory. Miał ok 2,40 x 1,20m wewnątrz i głębokość wody około 0,8-1,10 m.
Częsty dopływ wody, ogrodowym wężem, zapewniał rybkom i rakom jej stosunkowo niską temperaturę i natlenienie.
W tym basenie przez okrągły rok (w zimie też) trzymał karasie, karpiki, linki, płocie, kiełbie. W gościnę trafiały szczupaki, rzadziej węgorze. Stale przebywały w nim raki.
To była ogromna frajda dla dzieciaków jak ja wówczas i możliwość obserwacji zachowań ryb dla zainteresowanych.
Czasem myślę, że dla nas wówczas, pełnił rolę modnego obecnie wśród działkowiczów oczka wodnego.
Basenu już niema.....sąsiada też :(



#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 07:12

Janek,

Czekamy na zdjęcia. Ja szczególnie na babki i kozy! :lol:

#12 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2891 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 czerwiec 2011 - 07:29

Babki są bardzo sympatyczne, tez kiedyś trzymałem.

Załączone pliki



#13 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 czerwiec 2011 - 10:31

Jak znajdę czas to zrobię jakieś fotki i wstawię. Jeśli to bolek to wyczaiłem go wczoraj, trzyma się stadka ukleji, ale zdradza różnice. Ma trochę inny pokrój ciała, barwę i zachowanie. Jest wyraźnie agresywniejszy, sprawia wrażenie jakby był ciągle nabuzowany i odłącza się od stada. Czasami podgania koleżanki, widać trenuje, biedne nie wiedzą jaką żmiję trzymają u siebie w grupie. Najładniejsze są uklejki, zawsze chciałem je hodować, są bardzo żarłoczne i szybko rosną, przyniosłem je jak miały 2-3cm i były chude jak nieszczęście, typowa drobnica, teraz mają po 5cm i są nieźle podpasione, ale wujek dba o nie i żarcia im nie brakuje. Bardzo fajne też są kozy i babki, kompletnie się nie boją, kozy całe zagrzebują się w żwir, tak że czasami w ogóle ich nie widać. Babki czają się przy dnie, łypią oczami i śmiesznie kręcą głową czając się za pokarmem. Mając porównanie do zwykłych ryb akwariowych te ryby są jak na razie dla mnie najciekawsze. Fajna jest też certa, jest bardzo ruchliwa i szybka, taki mały rekinek który uwija się za pokarmem i wyprzedza inne ryby jak płotki i leszcze. Bałem się że wysokie temp będą zabójcze dla ryb bo nie stosuję żadnych urządzeń schładzających wodę, ale jak na razie nie widać zupełnie że coś jest nie tak. Jak na razie w ogóle nie podmieniałem wody i ryby świetnie się czują. Mam jeszcze jednego małża też z Wisły, ale zagrzebał się w żwir i tyle go było widać.
wujek


Swietnie Wujek. Robi wrazenie. Koniecznie pokaz fotki, mysle ze takie akwarium moze byc zarazliwe :D



#14 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 25 czerwiec 2011 - 15:00

Ja nie o tych babkach! :lol: :lol: :lol:

#15 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 czerwiec 2011 - 15:26

Babki są bardzo sympatyczne, tez kiedyś trzymałem.

Ah ta dzisiejsza młodzież! I mi się zdarzyło , nawet i co więcej, ale bez detali proszę :D
U.
P.S.: Jeszcze a propos trzymania. Hrabia Dzieduszycki mawiał: Żonę należy trzymać krótko ! Trzy najwyżej cztery lata !


#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 czerwiec 2011 - 20:18

Też mam, choć ze 450l
Teraz okonie i wzdręgi, ale było już sporo ciekawych gatunków.
Polecam klenie - super do obserwowania.

#17 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:04

A co z linami i brzanami zrobiłeś ???????
Pewnie na patelnie poszły :mellow:

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:19

Do jeziorka, podobnie jak klenie, wzdręgi, szczupaczek i kilka innych.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:22

klenie w jeziorku to może być denerwująca sprawa za parę lat <_< jak nie padną z jakiejś przyduchy

#20 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5797 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:13

Obsada się powiększyła, doszedł klenio z 10cm i kiełbie, choć jeden może okazać się brzaną. Wszystkie ryby rosną i mają się świetnie. Próbowałem coś focić, ale zdjęcia nie wychodzą najlepsze bo rybki są ciągle w ruchu.
pozdrawiam
wujek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych