Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1626 odpowiedzi w tym temacie

#621 ONLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 listopad 2017 - 17:37

Przed sekundą dotarł do mnie ten favorite. Tak na sucho to wygląda na całkiem szybką okoniówkę,myślałem że będzie bardziej lejąca. Pianka wygląda przyzwoicie,twarda,uchwyt wygodny. Kijek leciutki. Jedynie co można by się doczepić to lakier na omotkach. W dolnej części nie rzuca sie tak to w oczy,lecz w części szczytowej wygląda trochę śmiesznie. Lecz za tą cenę wydaje mi się że jest to jeden z lepszych kijków. Tak z ciekawości ile kolega zapłacił u Pana Stepnowa z przesyłką za tego white birda? Mogę wrzucić jakieś zdjęcia z ugięcia gdyby ktoś zechciał. Pozdrawiam



#622 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 17:49

http://jerkbait.pl/t...owa-baza-ugięć/

 

Tu by ktoś chciał :)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 08 listopad 2017 - 18:16


#623 OFFLINE   stefan..k

stefan..k

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 18:49

Przed sekundą dotarł do mnie ten favorite. Tak na sucho to wygląda na całkiem szybką okoniówkę,myślałem że będzie bardziej lejąca. Pianka wygląda przyzwoicie,twarda,uchwyt wygodny. Kijek leciutki. Jedynie co można by się doczepić to lakier na omotkach. W dolnej części nie rzuca sie tak to w oczy,lecz w części szczytowej wygląda trochę śmiesznie. Lecz za tą cenę wydaje mi się że jest to jeden z lepszych kijków. Tak z ciekawości ile kolega zapłacił u Pana Stepnowa z przesyłką za tego white birda? Mogę wrzucić jakieś zdjęcia z ugięcia gdyby ktoś zechciał. Pozdrawiam

Cena taka sama jak wszędzie 200zł +przesyłka  15zł


  • gordon72 lubi to

#624 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 06 luty 2018 - 13:03

Jak ktoś szuka fajnej seryjnej okoniówki ubranej w Fuji Kr z dzielonym dolnikiem i wadze poniżej 100 gram z zapasem mocy do naprawdę małych przynęt i dłubania to warto spojrzeć na Mistrall  Sicata. Macałem dzisiaj ten model w wersji 1.86 oraz 2,15 do 1-9 i 2-8g. Dla mnie bomba, nie lubię wklejanek ale w tych kijach nawet tego nie widać. W ciągu miesiąca mają być w sprzedaży, biorę na 100%!  :D Wiem, że będą do obejrzenia w Poznaniu na Rybomanii  ;) A co do ceny to się dopiero okaże ile będzie w sklepach kosztować...jeśli do 400 zł to będzie kij który bije konkurencję na głowę. Tak mi się wydaje na sucho  :P



#625 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 luty 2018 - 13:16

Piotrze, pomachaj Kongerem Ultris Jig Micron, przekonasz się, że nie ustępuje Mistrallowi, zwłaszcza pod względem pracy jako wklejanka, a cena jest rewelacyjna.

Ubolewam, że nie ma takowego w uzbrojeniu castingowym... :(



#626 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 luty 2018 - 13:37

Piotrze, pomachaj Kongerem Ultris Jig Micron, przekonasz się, że nie ustępuje Mistrallowi, zwłaszcza pod względem pracy jako wklejanka, a cena jest rewelacyjna.

Ubolewam, że nie ma takowego w uzbrojeniu castingowym... :(

Gdzie machałeś tym Mistrallem?


  • coma lubi to

#627 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 06 luty 2018 - 14:24

Nie machałem Mistrallem i nie neguję że może mieć takie walory jakie opisuje @Bednar14.

Natomiast miałem i użytkowałem Microna - twierdzę że jest również genialną wklejanką, z pełną odpowiedzialnością mogę zacytować: "w tych kijach nawet tego nie widać", co cechuje zresztą całą serię Konger Ultris, a cena w zależności od modelu to zaledwie około 150-170 zł. Gdybym nie przekwalifikował się w 100% na casting, nadal użytkowałbym go.

Moja Partnerka nadal używa Ultris Micron (0,5-6g/232cm/115g), Ultris Drop Shot (3-18g/244cm/126g) i jest zakochana w tych wędziskach.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 06 luty 2018 - 14:34


#628 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 09 luty 2018 - 09:09

Gdzie machałeś tym Mistrallem?

 

W Mistralu  ;)



#629 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 09 luty 2018 - 09:16

Piotrze, pomachaj Kongerem Ultris Jig Micron, przekonasz się, że nie ustępuje Mistrallowi, zwłaszcza pod względem pracy jako wklejanka, a cena jest rewelacyjna.

Ubolewam, że nie ma takowego w uzbrojeniu castingowym... :(

 

Zależy kto co lubi, miałem tego kija w rękach (Ultrisa) i osobie która szuka kija w cenie do 150 zł bym go polecił ale porównywać Ultrisa do kija ubranego w komponenty Fuji to tak jakby porównywać Malucha do Mercedesa  :) Maluch też jeździ ale jednak w Mercedesa włożono lepsze komponenty żeby uzyskać max przyjemności i niezawodności z jazdy  ;) Każdy wędkarz lubi co innego a opinia opinii nie równa  B) Jeśli się nie mylę to chyba pisałeś na jakimś forum porównanie Sicario z Ultrisem? Ja Sicario uważam za super kij który bije na głowę Ultrisa a ty twierdziłeś inaczej więc tak jak mówiłem zależy kto co lubi  :D



#630 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 09 luty 2018 - 09:19

W katalogu również jest nowe wędzisko z serii Lexus, ciekawe jak prezentuje się model Ultra Spin 1,80m 0,5-6 g o wadze 55 g  ^_^ Jak będę miał możliwość to wrzucę kilka zdjęć tych patyków. 



#631 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 09 luty 2018 - 09:47

Piotrze, masz rację - nie to jest ładne, co jest ładne, ale to co się komu podoba - i z tym nie da się polemizować. Nie neguję jakości Mistralla, bo nawet nie widziałem go na oczy. Nie chodziło mi również o uzbrojenie, i byłoby głupotą polemizować z Twoim zdaniem. Pisałeś że Mistrall nie ma wad wklejanki, że nawet tego nie widać. Piszesz też, że miałeś w ręku Ultrisa, więc pewnie zauważyłeś że ta wklejanka również zachowuje się nietypowo i też nie ma wad wklejanki i o to tylko mi chodziło.

Co do Sicario nie zmienię zdania, napaliłem się na niego swego czasu, kupiłem, zawiodłem się i bardzo szybko sprzedałem (kolejny raz zawiodłem się na wędzisku Mikado).

Teraz jest mi w zasadzie wszystko jedno, bo "utopiłem" się w castingu, a to zupełnie inna bajka, ale moja Partnerka nadal używa Ultrisów (Microna i DropShota) i jest z nich bardzo zadowolona, a ja widząc jak pracują będę je polecał jako bardzo dobrą alternatywę dla osób których nie stać na drogie wędziska.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 09 luty 2018 - 09:48

  • Tom Rob i Robert Crocker lubią to

#632 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2018 - 13:17

Jak ktoś szuka fajnej seryjnej okoniówki ubranej w Fuji Kr z dzielonym dolnikiem i wadze poniżej 100 gram z zapasem mocy do naprawdę małych przynęt i dłubania to warto spojrzeć na Mistrall  Sicata. Macałem dzisiaj ten model w wersji 1.86 oraz 2,15 do 1-9 i 2-8g. Dla mnie bomba, nie lubię wklejanek ale w tych kijach nawet tego nie widać. W ciągu miesiąca mają być w sprzedaży, biorę na 100%!  :D Wiem, że będą do obejrzenia w Poznaniu na Rybomanii  ;) A co do ceny to się dopiero okaże ile będzie w sklepach kosztować...jeśli do 400 zł to będzie kij który bije konkurencję na głowę. Tak mi się wydaje na sucho  :P

Rzeczywiście seria Sicata warta zainteresowania. Oglądałem na targach, ale modele do 20 i  24g. były ciekawe (czarne blanki). Kije okoniowe (blanki brązowe) już nie dla mnie. Zupełnie jakby inne modele.



#633 OFFLINE   Bednar14

Bednar14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bednarek

Napisano 13 luty 2018 - 22:16

Rzeczywiście seria Sicata warta zainteresowania. Oglądałem na targach, ale modele do 20 i  24g. były ciekawe (czarne blanki). Kije okoniowe (blanki brązowe) już nie dla mnie. Zupełnie jakby inne modele.

 

Brązowe? Może o innej serii mówisz bo Sicata nie ma brązowych blanków jestem tego pewien z resztą w katalogu też to widać.



#634 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 luty 2018 - 06:10

Sicata Pro Spin

http://mistrall.com.pl/oferta-katalog/


Zielone to one nie są. Katalog str.52.

Użytkownik Artek edytował ten post 14 luty 2018 - 06:13


#635 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2018 - 07:33

Ja najwięcej okoni wyciągnąłem kijem DAM California Green 360cm CW 120-180g. W tym kontekście muszę powiedzieć, że to moja najlepsza "okoniówka:lol: 
Mam go do dziś i na pewno nie oddam! A na koniec taka smutna konstatacja... kiedyś było mniej sprzętu, ale poziom wędkarstwa był wyższy. Dziś bardziej skupiamy się na ofercie producentów niż na samych rybach...


  • seba666 lubi to

#636 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 14 luty 2018 - 07:56

Może nie poziom wędkarstwa bym wyższy tylko było więcej ryb i mniej wędkarzy ?

#637 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2018 - 08:45

E tam... Ryb było więcej, ale presja nie była mniejsza. Kłusownictwo miało się lepiej niż teraz. Gumofilce (jak niektórzy ich nazywają) zastawiali sieci, kaczorki... łowili wszystko jak leciało począwszy od kiełbia na bobrze kończąc. I jedno trzeba oddać tym leśnym dziadkom, ale też naszym starszym kolegom wędkarzom. Oni po prostu wiedzieli gdzie pójść, kiedy co zrobić. Wiedzieli też od świtu czy po południu będzie padać czy nie. Sprzęt był słaby albo go nie było a mimo to efekty mieli wspaniałe. Dziś ryb jest mniej i to nie ulega wątpliwości, ale nadal są ludzie, którzy na bezrybiu łowią skutecznie ryby. Ich przewaga nie leży w droższym kiju czy przynęcie, ale w wiedzy o tym, co dzieje się pod wodą i wokół niej.

Możesz mieć kij z pracowni za kilka tysięcy złotych, najnowszą plecionkę z kosmicznych włókien, podbierak z siatką wykonaną z krasnoludzkiego mithrilu (kto lubi Władcę Pierścieni wie o co chodzi) i pudełko przynęt o wartości przekraczającej cenę samej wędki, ale nadal nie masz przewagi nad leśnym dziadkiem. On po prostu "czuje las".

A na koniec... widzę, że wielu z was jest zwolennikami C&R i bardzo troszczy się o ryby... To dobrze. Mam wobec tego nadzieję, że od lutego do lipca wasze "okoniówki" będą odstawione w kąt. W tym czasie pasiaki odbywają tarło, a sam gatunek nie ma się najlepiej. Szczegóły w linku.

http://www.iucnredli...details/16580/0


Użytkownik kasperek edytował ten post 14 luty 2018 - 08:50

  • pawcio449 i Alexspin lubią to

#638 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 14 luty 2018 - 09:44

(...)
A na koniec... widzę, że wielu z was jest zwolennikami C&R i bardzo troszczy się o ryby... To dobrze. Mam wobec tego nadzieję, że od lutego do lipca wasze "okoniówki" będą odstawione w kąt. W tym czasie pasiaki odbywają tarło, a sam gatunek nie ma się najlepiej.

Na dobrą sprawę to do końca maja wszystkie wędki powinny odpoczywać, bo tarło odbywają również wzdręgi, klenie, jazie, nie mówiąc nawet o sandaczach i szczupakach, które też często trą się jeszcze w maju. :(

Nie dajmy się zwariować, najważniejszy zdrowy rozsądek.

 

Ortodoksyjny zwolennik C&R i NoKill

Aleksander


Użytkownik Alexspin edytował ten post 14 luty 2018 - 09:47

  • kasperek lubi to

#639 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 14 luty 2018 - 09:54

A na koniec... widzę, że wielu z was jest zwolennikami C&R i bardzo troszczy się o ryby... To dobrze. Mam wobec tego nadzieję, że od lutego do lipca wasze "okoniówki" będą odstawione w kąt. W tym czasie pasiaki odbywają tarło, a sam gatunek nie ma się najlepiej. Szczegóły w linku.

http://www.iucnredli...details/16580/0

 

Pomijając słuszny apel - wydaje mi się że wniosek jaki wyciągnąłeś z klasyfikacji jest błędny. Okoń został sklasyfikowany jako:

 

LEAST CONCERN (LC) 
A taxon is Least Concern when it has been evaluated against the criteria and does not qualify for Critically Endangered, Endangered, Vulnerable or Near Threatened. Widespread and abundant taxa are included in this category.

 

 

Mój angielski jest marny, ale według mnie ta kategoria oznacza że gatunek nie jest zagrożony i ma się dobrze.


  • Alexspin i kasperek lubią to

#640 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 14 luty 2018 - 10:01

Tak przyznaję ci rację. Źle odczytałem wykres. Słuszna uwaga.


  • peekol i Alexspin lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych