Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 11:26

ok 400zł co powiedzie na konger equs tango dx ?

Wybór dobry, używałem kiedyś word champion tańszy i podobno ładniej amortyzujący rybkę  jak ten DX.

Osobiście bardzie preferowałbym dragona fismakera niż kongera DX.Pieniądze zbliżone ale dragon już przelotki alconite.



#182 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 11:33

do bocznego troka używam dragona fishmakera bardzo dobra wklejanka.

 

polecam 1-7 cw.


Użytkownik thibar edytował ten post 27 maj 2013 - 11:36

  • dodik95 lubi to

#183 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 11:37

do bocznego troka używam dragona fishmakera bardzo dobra wklejanka.

Powiedz, jest pewnie lekko niedoszacowana, jak miałem team dragona do 7g to tak miał pewnie do 10g.Taki fismaker 2,45m lub 2,6m będzie kapitalnym kijem do połowu, choć powiem szczerze jak łowię zawodniczo to "kocia łapka" w wykonaniu Z.Kawalca jest nie do pobicia.


  • Kamil_D lubi to

#184 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 11:40

delikatnie jest nieoszacowana ale nie ma fishmakera o mniejszym cw. ja go polecam. 



#185 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 11:43

preferuje wędki dłuższe od 275 , a Twoja kocia łapa jaka ma długość?



#186 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 maj 2013 - 11:43

Wklejanki nigdy nie miałem, więc się nie wypowiadam. Ostatnio okonie łowię ( usiłuję łowić :) ) na Batsona IST 1141 F, zarówno na blaszki jak i na boczny trok. Kijek to kleniojaź, delikatny i czuły, do 10 więc pod okonki moim zdaniem pasuje. Nawet delikatne brania na troczek widać na szczytówce bardzo dobrze. Kij nie za szybki, trochę kluskowaty ale taki mi pasuje. Dosyć długi bo 2,9m.

W dawnych latach równie skutecznie udawało się łowić anemicznie żerujące wiosenne okonie na Warcie, na Shimano Diaflash Zander, ale to kij już nieosiągalny, bo bardzo stary. Taka dygresja.

Wiem że Batson to inny próg cenowy, niemniej myślę że jest wiele innych tańszych wędek o podobnych parametrach, znakomicie nadających się pod okonia. 

Pomijając że okonia można łowić na sandaczowy kij i plecionkę równie skutecznie jak na wklejkę. Tylko holować trzeba bardzo delikatnie, coby mu pyszczka nie rozerwać. :)



#187 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 11:48

Wklejanki nigdy nie miałem, więc się nie wypowiadam. Ostatnio okonie łowię ( usiłuję łowić :) ) na Batsona IST 1141 F, zarówno na blaszki jak i na boczny trok. Kijek to kleniojaź, delikatny i czuły, do 10 więc pod okonki moim zdaniem pasuje. Nawet delikatne brania na troczek widać na szczytówce bardzo dobrze. Kij nie za szybki, trochę kluskowaty ale taki mi pasuje. Dosyć długi bo 2,9m.

W dawnych latach równie skutecznie udawało się łowić anemicznie żerujące wiosenne okonie na Warcie, na Shimano Diaflash Zander, ale to kij już nieosiągalny, bo bardzo stary. Taka dygresja.

Wiem że Batson to inny próg cenowy, niemniej myślę że jest wiele innych tańszych wędek o podobnych parametrach, znakomicie nadających się pod okonia. 

Pomijając że okonia można łowić na sandaczowy kij i plecionkę równie skutecznie jak na wklejkę. Tylko holować trzeba bardzo delikatnie, coby mu pyszczka nie rozerwać. :)

mam takiego batsona do bocznego troka na okonka nie ma jak to wklejanka, masz testu dobrze napisał.


  • kubaaaan lubi to

#188 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 11:48

preferuje wędki dłuższe od 275 , a Twoja kocia łapa jaka ma długość?

2,13m ale bardzo krótki dolnik.Łowię zarówno z łodzi jak i z brzegu, bez problemu daje radę.Ale to kijek 0,5-5g więc tylko do główki 1-2,5g.

Przymierzam się do wystawienia na allegro pheniksa irona bo stoi bezużytecznie.Fantastyczny kij do bocznego troka i główkę 2,5-3g.


Użytkownik Jozi edytował ten post 28 maj 2013 - 08:22


#189 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 11:53

jak dla mnie krótko..  a ten phenix jaka długość? 

 

zastanawiam się czy nie zaśmiecamy wątku koledze? bo nie chce tego robić.



#190 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 11:55

jak dla mnie krótko..  a ten phenix jaka długość? 

 

zastanawiam się czy nie zaśmiecamy wątku koledze? bo nie chce tego robić.

Pheniks 2,36m.Czemu zaśmiecamy, może uskłada kilkanaście stówek i kupi airona :)



#191 OFFLINE   Dawido

Dawido

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚwiat daleki
  • Nazwisko:W.K.

Napisano 27 maj 2013 - 11:57

Z tym rozrywaniem pyszczków, tak jak piszesz, zależnie od kijka. :) Miałem TD 3-12g okoniowego i ryby spadały, mam obecnie Diaflex Percha 2-12g i problem nie występuje. Ogólnie chrust godny polecenia, nówka do wyhaczenia w sieci za 60% ceny sklepowej. 



#192 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 12:02

Pheniks 2,36m.Czemu zaśmiecamy, może uskłada kilkanaście stówek i kupi airona :)

jak najbardziej możne kupić, czego mu życzę :) a jaka cena za tego phinixa? możne się skusze, tak czy owak ,przemyśle, możesz na priv jak wolisz..



#193 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 maj 2013 - 12:06

Pamiętam w dawnych latach, gdy człek był młodszy i miał więcej entuzjazmu, niejednokrotnie staliśmy w marcowej albo kwietniowej Warcie w spodniobutach, dobrze powyżej jajek i strasznie marznąc, łowiliśmy okonie. Przynętą były najmniejsze z małych ripperki z dodatkowo podciętymi ogonkami dla zwiększenia ruchliwości. Dosyć duże w stosunku do gumek główki, takie 3 - 5 gramów z króciutkimi hakami. Ripperkami wolniutko szuraliśmy po dnie, dosłownie centymetr za centymetrem, uważnie obserwując szczytówki. Nikt nie miał wklejki, tylko np. Cormoran Black Star Pro do 15 g albo podobny Balzer. Ja łowiłem na Diaflasha do 40g ( sic! ) ale mocno przeszacowanego. Wyniki były znakomite. Teraz już nie wiem czy była to kwestia wprawy czy mnogości ryb. W każdym razie moje okonie wracały do wody ( za rybą nie przepadam, wolę wołowinę ) z kolegami już bywało różnie. Takie były czasy że c&r jeszcze wtedy nie nabrało mocy urzędowej :)

Dalej uważam że bez wklejki można się spokojnie obejść, tym samym używając jednej i  tej samej wędki bardziej uniwersalnie, nie tylko do bocznego troczka. Jak dla mnie trok to taki trochę nie spinning tylko " inna metoda ". Zresztą wielce skuteczna.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 27 maj 2013 - 12:08


#194 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2013 - 12:13

Pamiętam w dawnych latach, gdy człek był młodszy i miał więcej entuzjazmu, niejednokrotnie staliśmy w marcowej albo kwietniowej Warcie w spodniobutach, dobrze powyżej jajek i strasznie marznąc, łowiliśmy okonie. Przynętą były najmniejsze z małych ripperki z dodatkowo podciętymi ogonkami dla zwiększenia ruchliwości. Dosyć duże w stosunku do gumek główki, takie 3 - 5 gramów z króciutkimi hakami. Ripperkami wolniutko szuraliśmy po dnie, dosłownie centymetr za centymetrem, uważnie obserwując szczytówki. Nikt nie miał wklejki, tylko np. Cormoran Black Star Pro do 15 g albo podobny Balzer. Ja łowiłem na Diaflasha do 40g ( sic! ) ale mocno przeszacowanego. Wyniki były znakomite. Teraz już nie wiem czy była to kwestia wprawy czy mnogości ryb. W każdym razie moje okonie wracały do wody ( za rybą nie przepadam, wolę wołowinę ) z kolegami już bywało różnie. Takie były czasy że c&r jeszcze wtedy nie nabrało mocy urzędowej :)

Dalej uważam że bez wklejki można się spokojnie obejść, tym samym używając jednej i  tej samej wędki bardziej uniwersalnie, nie tylko do bocznego troczka. Jak dla mnie trok to taki trochę nie spinning tylko " inna metoda ". Zresztą wielce skuteczna.

zgadzam się z Tobą w 100% i dlatego każdy łowi czym chce oraz  tym  co mu pasuje, ja dla większej wygody używam własnie wklejanki do łowienia okoni na boczny trok.. ;)



#195 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 12:13

Pamiętam w dawnych latach, gdy człek był młodszy i miał więcej entuzjazmu, niejednokrotnie staliśmy w marcowej albo kwietniowej Warcie w spodniobutach, dobrze powyżej jajek i strasznie marznąc, łowiliśmy okonie. Przynętą były najmniejsze z małych ripperki z dodatkowo podciętymi ogonkami dla zwiększenia ruchliwości. Dosyć duże w stosunku do gumek główki, takie 3 - 5 gramów z króciutkimi hakami. Ripperkami wolniutko szuraliśmy po dnie, dosłownie centymetr za centymetrem, uważnie obserwując szczytówki. Nikt nie miał wklejki, tylko np. Cormoran Black Star Pro do 15 g albo podobny Balzer. Ja łowiłem na Diaflasha do 40g ( sic! ) ale mocno przeszacowanego. Wyniki były znakomite. Teraz już nie wiem czy była to kwestia wprawy czy mnogości ryb. W każdym razie moje okonie wracały do wody ( za rybą nie przepadam, wolę wołowinę ) z kolegami już bywało różnie. Takie były czasy że c&r jeszcze wtedy nie nabrało mocy urzędowej :)

Dalej uważam że bez wklejki można się spokojnie obejść, tym samym używając jednej i  tej samej wędki bardziej uniwersalnie, nie tylko do bocznego troczka. Jak dla mnie trok to taki trochę nie spinning tylko " inna metoda ". Zresztą wielce skuteczna.

Mówisz o "starych" czasach gdzie ryba musiała się śpieszyć aby coś zjeść.Fakt faktem, że można łowić "po lince" i to spokojnie wystarcza, ale słabo biorące okonie są często nie do zacięcia w ten sposób :) .

Nie wiem czy wiesz o czym piszę, ale jak się bawiłeś zawodniczo to tak... :)



#196 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 maj 2013 - 12:20

Mówisz o "starych" czasach gdzie ryba musiała się śpieszyć aby coś zjeść.Fakt faktem, że można łowić "po lince" i to spokojnie wystarcza, ale słabo biorące okonie są często nie do zacięcia w ten sposób :) .

Nie wiem czy wiesz o czym piszę, ale jak się bawiłeś zawodniczo to tak... :)

Chyba wiem o czym piszesz. Zawodniczo się nie bawiłem, ale moim ówczesnym nieodłącznym towarzyszem wypraw był śp. wicemistrz Polski w spinningu ( mniejsza o nazwisko ), którego pilnie podpatrywałem i z którym niejednokrotnie rywalizowałem na śmierć i życie. Bywało że kopałem mu grób...  :D. To były czasy hegemonii Kolendowicza, Taszarka i innych mięsiarzy. :)



#197 OFFLINE   bartekz

bartekz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjazabrze

Napisano 27 maj 2013 - 12:20

Witam

Też rozglądam się za wędką na okonia i mam pytanie czy zwykły spinning można dostać w gramaturze do 8g ??.

Znalazłem takie wklejanki i się zastanawiam:

- Robinson diaflex perch 2.4 do 8g

- Konger word champion tango 2.4 do 8g

Łowił ktoś tymi wędkami i może coś podpowiedzieć ??



#198 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 27 maj 2013 - 12:23

Ja polecałbym Ci Dragon-a FishMaker. Bardzo fajny kijek  dobrze wykończony.



#199 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 maj 2013 - 12:30

Ja polecałbym Ci Dragon-a FishMaker. Bardzo fajny kijek  dobrze wykończony.

Sprawdzone potwierdzone więc można opinii zaufać.

 

Witam

Też rozglądam się za wędką na okonia i mam pytanie czy zwykły spinning można dostać w gramaturze do 8g ??.

Znalazłem takie wklejanki i się zastanawiam:

- Robinson diaflex perch 2.4 do 8g

- Konger word champion tango 2.4 do 8g

Łowił ktoś tymi wędkami i może coś podpowiedzieć ??

Z tymi opisami to bywa różnie, nawet w markowych kijach więc bardziej na opiniach kolegów trzeba polegać.



#200 OFFLINE   bartekz

bartekz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjazabrze

Napisano 27 maj 2013 - 12:33

Że spytam jeszcze, czy do wklejanek stosujecie plecionke ??