Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1626 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 grudzień 2020 - 16:08

Tak mi sie wydaje (akurat na gume 7cm+ nie siadla mi ryba, ale blank nie wygladal na nadwyrezony w trakcie spinningowania tymi wiekszymi). Wiekszosc ryb do tej pory (z 10 okoni i z 20 szczupakow wiekszosc 60-80cm) zlowilem na gume 5/10cm z 10-17g olowiu.
  • Krzysiek Rogalski i Wariacik lubią to

#1242 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 grudzień 2020 - 16:57

Jak wędka jest opisana do 7g i spokojnie rzuca 17g to raczej jest źle opisana przez producenta. Na pewno nie jest to jej zaleta ale wada i ja bym jej nie polecił.
  • Voldemort lubi to

#1243 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 13 grudzień 2020 - 19:48

Tak mi sie wydaje (akurat na gume 7cm+ nie siadla mi ryba, ale blank nie wygladal na nadwyrezony w trakcie spinningowania tymi wiekszymi). Wiekszosc ryb do tej pory (z 10 okoni i z 20 szczupakow wiekszosc 60-80cm) zlowilem na gume 5/10cm z 10-17g olowiu.


Wydaje mi się że jednak chodzi o tą mocniejsza Aurige czyli MLJ.

#1244 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 grudzień 2020 - 14:24

Mikryb: a jak wedka jest opisana tylko "klasa lbs" to nie polecilb6s jej wcal3 do rzucania czymkolwiek? Przecie cw to taki sam umowny parametr jak wszystko inne (rzuc sobie woblerem sdr o wadze skrajnego cw danej wedki w szybki nurt a wrzuc do jeziora gume tej samej wagi to sie przekonasx czy opis cw czy akcja wedki jest waxniejszsa). Co ciekawe ta auriga to nie jest spinning wcale. Tylko wedka do slow jigingu ztcw i jest bodaj opisana 60-100g.


Saitt wg opisu na blanku i "zamowienia" to jest lj. Nie mam jak zweryfikowac.

#1245 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 14 grudzień 2020 - 15:03

Chyba jednak nie rozumiesz co ja piszę. Jeśli na wędce lub w opisie producenta jest wymienione minimalne i maksymalne c.w. to powinno ono być w miarę prawdziwe bo inaczej to wprowadzanie przyszłych nabywców w błąd. W ten sposób zaufałem raz opisowi i kupiłem bez macania tanią wędkę do lżejszego łowienia 2-12g, a to jest w rzeczywistości raczej od 6 do 20g lub nawet lekko więcej górą i to jest nieuczciwe. Podtrzymuję zdanie, że wędka do 7g nie powinna rzucać komfortowo przynętami do 17g.

Oczywiście są wędki np. amerykańskie i one mają najczęściej nie zakres minimum i maksimum wyrzutu tylko zakres optymalnego czucia/łowienia. Jeśli firma to zaznacza to jest OK i nie jest dla mnie dziwne, że mój Batson 10-21g rzuca bardzo dobrze sporo lżejszymi i cięższymi przynętami, no ale 48g mu raczej nie zapodam.


Użytkownik mikryb edytował ten post 14 grudzień 2020 - 15:04

  • Voldemort i Koincydencja lubią to

#1246 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 14 grudzień 2020 - 18:43

Mikryb: a jak wedka jest opisana tylko "klasa lbs" to nie polecilb6s jej wcal3 do rzucania czymkolwiek? Przecie cw to taki sam umowny parametr jak wszystko inne (rzuc sobie woblerem sdr o wadze skrajnego cw danej wedki w szybki nurt a wrzuc do jeziora gume tej samej wagi to sie przekonasx czy opis cw czy akcja wedki jest waxniejszsa). Co ciekawe ta auriga to nie jest spinning wcale. Tylko wedka do slow jigingu ztcw i jest bodaj opisana 60-100g.


Saitt wg opisu na blanku i "zamowienia" to jest lj. Nie mam jak zweryfikowac.


Zwyczajnie mnie to zdziwiło co napisałeś o gumach 12-15cm na główkach do 20g.
Mam tą mocniejsza Aurige czyli MLJ i jak dla mnie górna granica komfortu przy agresywniejszym jigowaniu i podbijaniu gumy z kija to 15g przy 5 calowej gumie lub 20g z 4 calami.
Rzucać się da oczywiście więcej i lata dalej jak z katapulty ale do agresywniejszej animacji to dla mnie max.

#1247 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 grudzień 2020 - 19:00

Odnosilem do komentarzy we wczesniejszych postach, ze ktos tam wybieral wedke o za szerokim spektrum zastosowan i  jak zrozumialem nieco zlosliwego "Od wzdregi po szczupaka, od 2g do 16g - faktycznie okoniowka idealna"- a ja tylko opisalem, ze ja osobiscie tez takiej wedki szukalem i znalazlem. I na 1 wedke wyciagalem 15cm okonie i ponad metrowego szczupaka. I jestem w stanie od czasu do czasu lowiac nawet "narybek okonia" rzucic wieksza przyneta za szczupakiem.

 

Mikryb:

Nie zawsze gramatura na wedce jest ciezarem wyrzutowym - calkiem czesto jest "waga przynety" wiec parametr zupelnie inny. I nigdzie w moich postach nie wspomnialem o tym czy te wedki maja CW czy LW do 7g.

Napisalem tylko, ze wedki, ktore wymienilem radzily sobie i z lekkimi i ciezszymi przynetami jesli nei stawialy zbyt duzego oporu. I na wszystkie dalo sie bezpiecznie holowac i male i duze ryby.A to czy Tobie pasuja wedki opisane mniej czy bardziej dokladne to nie zmienia za duzo - byle tobie pasowaly ;)

 

 

saitt:

Moze wlasnie wszystko zalezy od tego co ty uwazasz za komfort i do czego uzywasz wedki. Watek jest o OKONIOWKACH. Moja auriga ma wlasnie takie przeznaczenie, jest okoniowka radzaca sobie z przylowami. Nigdzie nie napisalem o agresywnym jigowaniu tylo o tym, ze dalej sie w miare komfortowo da.



#1248 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 14 grudzień 2020 - 21:12



Mikryb:
A to czy Tobie pasuja wedki opisane mniej czy bardziej dokladne to nie zmienia za duzo - byle tobie pasowaly ;)


Nie chodzi mi o jałowe dyskusje ale jednak wędki powinny być uczciwie opisane. I to nie jest kwestia tego czy mi to pasuje. Wszystkim wtedy byłoby łatwiej.
Ostatnio byłem zainteresowany wędką opisaną jako 0-5g z przeznaczeniem do bardzo lekkich przynęt ale nie miałem gdzie pomacać. Przeglądając Internet znalazłem filmik, na którym gościu rzuca i ciągnie nią obrotówkę na oko numer 3 w nurcie i wędka nie klęka (tak wiem, że za to odpowiada bardziej moc wędki ale ma to też znaczenie dla miękkości szczytówki i ładowania przy wyrzucie). Myślę, że ta wędka nie zapracuje porządnie nawet od 1 grama i jest po prostu nieuczciwie opisana.
Pozdrawiam. ;-)
  • Pescador de caña lubi to

#1249 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 15 grudzień 2020 - 07:56

Wg opisu extremalnie szybka, fajnie uzbrojona, cięta, giętka.
RTB REFUSE TO BLANK model PIACERE
Ma ktoś z nią styczność, z tego co wyczytałem to Węgierski producent. Bardzo odpowiada mi design, cena nie zabija. Na yt można znaleźć kilka filmów. Ktoś posiada ?

 

https://www.fishing-...pinning/s/29288



#1250 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 grudzień 2020 - 10:04

Mikryb: zanim kupilem poisona zalozylem watek tutaj:

 

http://jerkbait.pl/t...s-vs-akcja-etc/

 

Admin: moze tam przeniesc te nasz wynurzenia niezwiazane z okoniowkami?



#1251 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 16 grudzień 2020 - 11:29

a uzywa ktos westina w3 street stick? interesuje mnie opinia o mofelach 1-5, 2-7

#1252 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 16 grudzień 2020 - 12:03

a uzywa ktos westina w3 street stick? interesuje mnie opinia o mofelach 1-5, 2-7

 

Jest trochę w wątku o wędkach Westina, ja miałem chwilę tego 1-5, sztywny, szybki kijek ale łącznej masy to ogarniał prawie do 10 gram. 



#1253 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 16 grudzień 2020 - 12:42

Miałem 2-7g. Powiem tak na łódź lub zabawę na stałym zbiorniku - taki dłubanie z pod pomostu będzie ok. Na spacery nad rzekę raczej nie polecam. Nie rzucałem nim ciężej niż 5g ale generalnie idealny kij na ponton. Szybki, czuły, z zapasem mocy. Mi nie leżał więc zmienił właściciela.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

#1254 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 18 grudzień 2020 - 07:52

miałem tego 1-5, super kijek, u mnie ogarniał 2g + guma do 7g + guma. Trochę przyciężki jak na taka długość i długi dolnik.

Najlepiej pomacać u kogoś albo w sklepie bo można sie przejechać, nie jest to klasyczny UL jak wskazuje opis :)


  • ttoomm lubi to

#1255 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:46

Ma mi sluzyc do gumek 5-7cm plus 2-3g. Jade ogladac wlasnie 1-5 i 2-7

Użytkownik BOT edytował ten post 18 grudzień 2020 - 12:46


#1256 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 18 grudzień 2020 - 12:50

Glownie chodzi mi zeby kijek byl elektryczny w miare jak najbardziej.

#1257 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 18 grudzień 2020 - 22:42

Kolega kiedyś to kupił,ten do 5g .Jak mu dałem polowic starym chińskim Graphiteleadem, też do 5 g,to o mało do wody go nie wrzucił .

#1258 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 18 grudzień 2020 - 23:33

No bylem poogladalem, to chyba nie to, szukam dalej.
  • kondzit@wp.pl lubi to

#1259 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 grudzień 2020 - 07:24

Kolega kiedyś to kupił,ten do 5g .Jak mu dałem polowic starym chińskim Graphiteleadem, też do 5 g,to o mało do wody go nie wrzucił .


Taki elektryczny czy tak mu nie podszedł 😀
Za dużo kijaszków nie miałem, ale wklejki fajnie przenoszą brania. Ostatnio wklejką łowię na malutkiej rzeczce, którą najczęściej odwiedzam. Może w tym kierunku warto pójść.

#1260 OFFLINE   kondzit@wp.pl

kondzit@wp.pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 08:34

No bylem poogladalem, to chyba nie to, szukam dalej.

Kolego pod gumki jak pisałeś to zakładam lekki opad w nurcie rzeki z główkami 2do3g to zobacz sobie favorit blue bird lub white. Nowe serie teraz wyszły i zbierają pochlebne opinie. Wersję do 5g długość ok 2m i to są wklejki ale o specyficznej pracy. Mi na małej rzece pod jig ok 0.8g sprawdza się starszą wersją blue bird bardzo dobrze. Ja używam max 4g. Akurat na tą samą rzeka chodziłem z w3 2-7g i totalna porażka w tych warunkach. Brak celności!! On nie pracuje z 2g!! Miałem mnóstwo strat, zaczepów a próbując się "obłowić" z w3 nie raz wróciłem wk....ny do domu. Jak już pisałam na pontonu spisał się rewelacyjnie.
Za cena w3 kupisz kijek na swoje potrzeby i dobrą plecionkę. Zobacz też konger Lewis. Miałem okazję go testować w tych samych warunkach i było miło.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych