Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 14 marzec 2023 - 21:23

@Bass-74 miałem chwilę tego Mikado Black Crystal 1-6g i by się do takiego twitcha spisal. Szybki, sztywny, Tubular. Szarpanie czymkolwiek nie robi na nim wrażenia. Na flakach Fuji.

#1542 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 23 maj 2023 - 15:31

Witam, 

Szukam porady odnośnie okoniówki.

Głównie łowię okonie 20-30 na Kongera Streeto 0,5-6g ale czasem trafia się szczupak 50-60cm.

W zasadzie zastanawiam się nad :

 

Diaflex Speeder Perch Spin 1,98m 2-10g

lub

Diaflex Speeder Perch Spin 2,21m 3-14g

 

Skłaniał bym się do drugiej wersji, tylko czy to nie będzie za duże cw gdy czasem trzeba użyć 5-7cm robaczków, easy shinerów na 1-2g czeburaszkach?

Nie chodzi o odległość rzutu a o czułość wędki. Zależy mi na wędce na której frajdę sprawia wyciąganie 20cm okonków ale też poradzi sobie z przyłowami szczupaka 50-60cm lepiej niż mój Konger. Plecionkę używam YGK 0.5 10lb. Ten " cięższy " Diaflex nie będzie za grubą " strzelbą " na tego typu rybki?

Nie mam w pobliżu sklepu gdzie mógłbym porównać a kupować dwa i jednego trzymać w szafie to trochę bez celu.  :D


Użytkownik JimbeamPK edytował ten post 23 maj 2023 - 15:32


#1543 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 maj 2023 - 15:57

Tak z ciekawości, jakie trudności szczupak 50-60cm sprawia na obecnej wędce? Może po prostu warto by było trochę bardziej jej zaufać? :)

#1544 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 23 maj 2023 - 16:26

Rzeczka jest mocno zarośnięta latem i pasowałoby go trochę " przytrzymać "



#1545 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 maj 2023 - 21:27

Rzeczka jest mocno zarośnięta latem i pasowałoby go trochę " przytrzymać "


Kij da radę, jeśli jesteś dość odważny :P
Ale z tych dwóch, to bym wziął Diaflexa do 10g. Najlepiej jakąś dłuższą wersję, jak jest, bo szczerze, to 2,20 to dlamnie takie optimum, ale to kwestia gustu.
Kij do 10g ogarnie Ci okonie i małe szczupaki, ale nie powinno mu brakować dołu jeśli połowisz na 5cm przynętę na 1,5g. Kij do 14g może już za wysoko startować.

Choć szczerze, to dobra wklejka do 7g też to wszystko ogarnie. Taka Solpara od Major Craft itp. kije - rockfishe mają mocne dolniki, szybką akcję, czułe szczytówki.


Użytkownik Andżej edytował ten post 23 maj 2023 - 22:05


#1546 ONLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2023 - 12:17

Akurat mam tego Diaflexa do 10g. Jeśli chodzi o długość. Był to mój pierwszy kij poniżej 2m (198cm). Bałem się trochę zasięgu, bo czasami trzeba operować dalej od brzegu. Pierwsze testy nad wodą i szok. "Tak krótki" kij pięknie się ładuje i powiedziałbym, że osiąga odległości rzutowe jak kije 210cm a czasami i lepsze. Blank jest czuły, dolnik jest mocny, ale nie betonowy i za to akurat w "okoniówce" plus. Kijek ładuje się już gdzieś od 3g masy całkowitej wabika. Pomimo długości, bawiłem się nim nawet na dropa i dawał radę-mam prawie 2m, więc trochę zniwelowałem krótki blank, ale nie było za komfortowo jeśli chodzi o postawę fizyczną. Kij ma fajnie pracującego tubulara. Nie jest jakiś nad wyraz twardy, ale nie boi się woblerów czy 8g cykad. O jigowaniu nie wspomnę, bo ten blank jest do tego stworzony. Czułość ? jest na wysokim poziomie, nie jest to jak dla mnie poziom MSX, ale jest bardzo przyjemnie. Ogólnie jest to bardzo fajny kij i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest minimalistycznie wykonany, ale za to plus. Uwielbiam na niego patrzeć, szczególnie na uchwyt Fuji. Kijek daje frajdę z holu 15-20cm okoni, a szczupaki 50cm to dla niego pikuś. Ostatnio nawet siadł na niego ładny krąpik, zabawa przednia, ale w każdym momencie holu miałem pewność, że kij podoła. O holu, czy przetrzymaniu ryby w nurcie tak jak to opisujesz, mając Diaflexa nawet bym się nie martwił. 



#1547 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 maj 2023 - 14:40

Akurat mam tego Diaflexa do 10g. Jeśli chodzi o długość. Był to mój pierwszy kij poniżej 2m (198cm). Bałem się trochę zasięgu, bo czasami trzeba operować dalej od brzegu. Pierwsze testy nad wodą i szok. "Tak krótki" kij pięknie się ładuje i powiedziałbym, że osiąga odległości rzutowe jak kije 210cm a czasami i lepsze. Blank jest czuły, dolnik jest mocny, ale nie betonowy i za to akurat w "okoniówce" plus. Kijek ładuje się już gdzieś od 3g masy całkowitej wabika. Pomimo długości, bawiłem się nim nawet na dropa i dawał radę-mam prawie 2m, więc trochę zniwelowałem krótki blank, ale nie było za komfortowo jeśli chodzi o postawę fizyczną. Kij ma fajnie pracującego tubulara. Nie jest jakiś nad wyraz twardy, ale nie boi się woblerów czy 8g cykad. O jigowaniu nie wspomnę, bo ten blank jest do tego stworzony. Czułość ? jest na wysokim poziomie, nie jest to jak dla mnie poziom MSX, ale jest bardzo przyjemnie. Ogólnie jest to bardzo fajny kij i mogę z czystym sumieniem polecić. Jest minimalistycznie wykonany, ale za to plus. Uwielbiam na niego patrzeć, szczególnie na uchwyt Fuji. Kijek daje frajdę z holu 15-20cm okoni, a szczupaki 50cm to dla niego pikuś. Ostatnio nawet siadł na niego ładny krąpik, zabawa przednia, ale w każdym momencie holu miałem pewność, że kij podoła. O holu, czy przetrzymaniu ryby w nurcie tak jak to opisujesz, mając Diaflexa nawet bym się nie martwił.

Ja myślałem o tym Diaflex wklejce do 10g. Absolutnie nie twierdzę, że 2m to "za krótkie kije", moja ulubiona okoniówka ma 198cm długości, zimowa okoniówka 183 :)
Ale mam jednak (przy podobnym blanku) preferencję w kierunku 220cm.
Mam Perfect Jiga do 10g, który z palcem w ... zatrzyma tego szczupaka i ma 220cm, ale że kolega rozważa Robinsona, to ja odradzać nie będę, bo Robinsona w łapie nie miałem i może sero jest świetny :)
Osobiście nawet z tymi szczupakami brałbym troszkę niższą gramaturę kija, bo przy okoniach często fajnie móc podać przynętę na 1g główce na dobrą odległość. Ale jak ktoś ma już do paproszenia inny kij, to może sobie bez tej uniwersalności poradzi?

Użytkownik Andżej edytował ten post 24 maj 2023 - 14:44

  • kostom63 lubi to

#1548 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 maj 2023 - 15:12

Pany używa ktoś tego patyczka i może napisać kilka słów o nim ? Herakles Area Rap 6' - 182 cm, 0.8 - 2.5gr.

Link wyłącznie poglądowy, niczego nie reklamuję, ani nie sprzedaję.


Użytkownik S.N. edytował ten post 24 maj 2023 - 15:13


#1549 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 24 maj 2023 - 15:24

Mam Diaflexa 1-8g 186cm i polecam, na pewno ma krótszy dolnik i spokojnie poradzi sobie z takim przyłowem.Wyciągał o wiele większe ryby)
  • Andżej lubi to

#1550 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 maj 2023 - 15:31

Pany używa ktoś tego patyczka i może napisać kilka słów o nim ? Herakles Area Rap 6' - 182 cm, 0.8 - 2.5gr.
Link wyłącznie poglądowy, niczego nie reklamuję, ani nie sprzedaję.

Miałem wersję do 3g i...

...oddałem...


...do przerobienia na wklejkę i wyszła absolutna kosa.

Wersja do 2,5g powinna być całkiem OK z fabryki, ale więcej jak 270zł bym nie dał. Za 255 do paprochów nic lepszego nie kupisz. Są jeszcze te Seiki, ale Herakles będzie duzo delikatniejszy.

Użytkownik Andżej edytował ten post 24 maj 2023 - 15:33


#1551 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 24 maj 2023 - 16:14

Czy ktoś z Was posiada nowy Dragon Millenium MTX 1-8g ? Wygląda zacnie i nie zabiją cena.

#1552 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3720 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 maj 2023 - 05:01

(...) nie zabiją cena.

https://allegro.pl/o...-8g-13319487534 moim zdaniem cena przesadzona, co najmniej 1/3 to opłata za

153967019254336cad073bcd931959b1c70f1193
 



#1553 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 25 maj 2023 - 06:10

Pitolisz. 300 zł można dać. Mialem 10 wędek za 100-150. Każda krzywo poklejona, wyważona jak traktor, lub coś innego. Dziś truskawki kosztują 30zl i znikają w 20 minut. Wiadomo że Dragon zobowiązuje ale równiez co do jakości. Nie pracuje w dragon, od razu napiszę. Kupiłem Jaxon red wind, tani kij. I co? Leci na pysk strasznie, trzeba hantelek do silnika przywiązać. Przelotki też montował pijany mistrz. No to jest właśnie tania wędka. Ale łowi się nią fajnie
  • Alexspin lubi to

#1554 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3720 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 maj 2023 - 07:19

W ubiegłym roku kupiłem https://allegro.pl/o...0-g-11706665208 i https://allegro.pl/o...35g-12059843547, żadnych nadlewek, przelotki wklejone równiutko, spinning bez zastrzeżeń wyważony z kołowrotkiem 290g, a cast z multikiem 200g. Obydwa używane kilkakrotnie jesienią i trzykrotnie w bieżącym roku. Żadnych zastrzeżeń, a cena co najmniej 50% ceny podobnych dragonówek.

Cóż, jeden potrzebuje kijek z dobrym logo, drugi po prostu dobry kijek. Każdy ma swoich znajomych.

 

Ps

Przybliżoną cenę co za tego Dragona zapłaciłem za kijek 1-4g, a o 1/4 mniej za kijek 3-10g obydwa na zamówienie z pracowni. Obydwa dobrze się sprawują już trzy sezony. :)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 maj 2023 - 07:28

  • Gnat lubi to

#1555 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 maj 2023 - 07:46

W ubiegłym roku kupiłem https://allegro.pl/o...0-g-11706665208 i https://allegro.pl/o...35g-12059843547, żadnych nadlewek, przelotki wklejone równiutko, spinning bez zastrzeżeń wyważony z kołowrotkiem 290g, a cast z multikiem 200g. Obydwa używane kilkakrotnie jesienią i trzykrotnie w bieżącym roku. Żadnych zastrzeżeń, a cena co najmniej 50% ceny podobnych dragonówek.

Cóż, jeden potrzebuje kijek z dobrym logo, drugi po prostu dobry kijek. Każdy ma swoich znajomych.

 

Ps

Przybliżoną cenę co za tego Dragona zapłaciłem za kijek 1-4g, a o 1/4 mniej za kijek 3-10g obydwa na zamówienie z pracowni. Obydwa dobrze się sprawują już trzy sezony. :)

Co to za pracownia, co tak tanio robi?


  • Alexspin lubi to

#1556 OFFLINE   morrigan40

morrigan40

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaKnuròw
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Bogdanowicz

Napisano 25 maj 2023 - 09:49

.

#1557 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3720 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 maj 2023 - 12:18

Co to za pracownia, co tak tanio robi?

http://jerkbait.pl/user/45988-mekamil/



#1558 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 501 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 maj 2023 - 18:48

http://jerkbait.pl/user/45988-mekamil/


To było do przewidzenia :P
  • Alexspin lubi to

#1559 ONLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 maj 2023 - 09:53

Ja myślałem o tym Diaflex wklejce do 10g. Absolutnie nie twierdzę, że 2m to "za krótkie kije", moja ulubiona okoniówka ma 198cm długości, zimowa okoniówka 183 :)
Ale mam jednak (przy podobnym blanku) preferencję w kierunku 220cm.
Mam Perfect Jiga do 10g, który z palcem w ... zatrzyma tego szczupaka i ma 220cm, ale że kolega rozważa Robinsona, to ja odradzać nie będę, bo Robinsona w łapie nie miałem i może sero jest świetny :)
Osobiście nawet z tymi szczupakami brałbym troszkę niższą gramaturę kija, bo przy okoniach często fajnie móc podać przynętę na 1g główce na dobrą odległość. Ale jak ktoś ma już do paproszenia inny kij, to może sobie bez tej uniwersalności poradzi?

Niestety, nie wiem jak wygląda sprawa z solidami w Diaflexie, ale z tego co zdążyłem porozmawiać z ludźmi, jest to hard solid tip :)
Ja również, nie twierdzę, że krótkie kije są złe. Wręcz przeciwnie, do moich łowisk i potrzeb na oksy, dłuższe kije mogą się nie sprawdzić. Diaflex pod tym względem mnie zaskoczył, 2g nie robią jakiegoś wrażenie, ale już 4g+ lata dosłownie pięknie. Czuje się wtedy jakbym rzucał lekkim pickerem :) Dodatkowo blank zapewnia doskonałą celność. Patrzysz w dane miejsce i w sumie, nie zastanawiasz się czy trafisz, czy nie i czy dorzucisz. Dodam, że jak kupowałem Robinsona, jechałem ogólnie kupić Streeto do 10g. Sprzedawca polecił Diaflexa, wziąłem do ręki i tak już został :) 

Co do Dragona. Z ich stajni, obecnie mam dwa MSX i Shigai do 10g. MSX do 14g (213cm) to moja ukochana wręcza okoniówka, uwielbiam tym kijem łowić a sposób w jaki przenosi brania jest dosłownie elektryczny. Zawiodłem się na Shigai. Kij niby do 10g a jak dla mnie jest mocno pałowaty. Sprawia wrażenie dużo mocniejszego, nawet jak omawiany Diaflex. Miałem Sugoi do 3g. Mega fajny patyk na lekko, bardzo czuły, pięknie się ładował od dołu, ale miał wadę wizualna. Tuleja na uchwycie była krzywo wklejona. Jakoś po prostu mnie to raziło :) kijek zwróciłem i kupiłem na lekko Safinę X do 4g.
Ciekawy patyczek, przypomina pracą blanku-Diaflexa na lekko. W sumie kij ten już "wytargał" kilka szczupaków do 50cm, wprawdzie woda stojąca, ale nawet nie klęknął.  Żeby nie było, że tylko Dragon miewa problemy z jakością. Pierwsza Azura miała wady na blanku. Łączenie mat krzyżowych z blankiem na części szczytowej, jakby się wessało w blank, przez co mieliśmy coś w stylu wżłobień. Zwróciłem i wymieniłem na drugą sztukę i tutaj jest już bardzo dobrze. 
Miałem też Jaxona Symbiana, doskonale znanego tutaj na forum. Kij miał spękany lakier na przelotce startowej. Sensor X, pierwsza sztuka miała problem z mocowaniem kołowrotka, tuleja nie dochodziła do insertu, i krzywo się skręcała. Drugi egzemplarz jest już prawie okay, ale za to widać różnicę na spigotach. Ten pierwszy miał przerwę ponad centymetr, ten obecny ma jakieś 5mm więc kij, kijowi nierówny :).


Użytkownik Matss87 edytował ten post 26 maj 2023 - 09:59

  • Andżej lubi to

#1560 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 sierpień 2023 - 15:30

Szukam szybkiego kija o długości około 2.20 i 7-8 gramów realnego ciężaru wyrzutu.   Gdyby Zodias do 7 gram był dłuższy to byłby idealny.  Zastanawiam się nad Yamagą BlueCurrent 74 II 2.23 do 8 g.  Ktoś coś?

 
  • Slig lubi to